PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Mercekli far isteyenler buyrun:) sipariş verme zamani

Ah-MeT
18/01/2008, 23:44
Selam arkadaslar uzun araştırmalar sonucu ve almanyadaki kuzenimin yardımı ile mercekli farları ve satan yeri buldum ancak bizim farlardan satan firmanin elinde bitmiş haftaya PERSEMBE gunu gelecekmis. farları satan yere almanyadaki kuzenime telefon açtırdım ona soyledikleri bu.
Farların fiyatı 279€ ve 379€ hadi fiyatı neyse KARGO+GUMRUK biraz tuzlu olucak onun icin benim farlarım kuzenim izine gelirken yanında getirecek almanyada bir tanıdıgınız varsa sizde boyle yapabilirsiniz.

farları satan aksesuarcinin web sitesi
Fiat Tuning für Stilo, Stilo Multi Wagon, Bravo, Punto, Uno - großer Tuning-Shop für Fiat, Alfa, Lancia - Carzone Specials Germany - MW Motorsport in Dortmund (https://www.italo-tuning.de/) site almanca
-SHOP
-Fiat Grande Punto (Typ 199)
-Beleuchtung
şeklinde ilerlerseniz farlarin oldugu kısma gelirsiniz ve bu sitede Gp lerimiz icin bir suru aksesuar bulabilirsiniz.
farların oldugu kısma direk aşağıdaki linten gecebilirsiniz.
https://ssl.kundenserver.de/s42766842.einsundeinsshop.de/sess/utn;jsessionid=154791157b4b223/shopdata/0300_Fiat+Grande+Punto+=28Typ+199=29/0017_Beleuchtung/product_overview.shopscript

aklınıza birşey takılırsa bana iletirsiniz bende kuzenimle irtibata gecer sorununuzun yanıtını alabiliriz.

bu siteyi sizinle paylaşmak istedim yardımcı olduysam ne mutlu bana
herkese saygılar... tesekurler...

Cnyt01
19/01/2008, 00:00
ılk tskur benden olsun :D

BrK_20
19/01/2008, 00:17
2 de bende n saolasın dusunmek lazım

Ah-MeT
19/01/2008, 00:21
sitede baya aksesuar var hepside çok guzel adamlar işi biliyor yaw:)

gp_tuning
19/01/2008, 00:37
cok guzel seler war da bız nasıl getırtebılırız asıl sorun bu ? :D:D:D:D::D

Ah-MeT
19/01/2008, 00:39
serdarcım siteden sipariş verip gondertebilirsin yada almanyada bir tanıdıgın yada gidip gelen birisi varsa gondertebilirsin....:)

gp_tuning
19/01/2008, 01:11
ne kadara mal olur ytl olarak yanı? bırde sparıs ı kıme wermemız gerekıyor?

bahcelili_ali
19/01/2008, 02:26
siteden kargo ile gönderttiğimizde gümrükte kalır almak ise baya bi işlem ve para gerektirio diye biliyorum. ancak gurbetçi yakınlarımızla alınması daha kolay. 100euro nun altındaki herşey direk gelio

spyofthegod
19/01/2008, 10:30
Evet eğer gümrüğe takılırsa çok fazla uğraşırsınız. Tabi bir gümrükçü tanıdığınız yoksa. Ayrıca Yolcu beraberide olsa fiyatı 1,500.00 Euroyu geçmemeli. Gelen tanıdığınız zor durumda kalır. Ben pekinde görmüştüm bunlara benzer farlardan. Birdahaki sefere fiyatını soracam. Belki daha uygundur.

civcivx
19/01/2008, 10:30
Site Almanya harici sipariş kabul etmiyor. Elden getirtmekten başka çare yok gibi görünüyor. Zaten sipariş kabul etse bile kargo+KDV+gümrük masrafı işin içine girince 500 Euro'yu bulur bu farlar.

Bu da Almanya'daki tanıdıklarınıza iletmek için firma bilgileri :D

MW Motorsport GmbH

Wittekindstr. 6
44139 Dortmund

Telefon: 0231-5330956

Bu arada birşey sormak istiyorum: GP-280 kodlu olan far H4 ampul mü kullanıyor, bilginiz var mı? Büyük yuva H4 ampul için, gerideki küçük yuva sinyal için, diğer 3 tane ufak yuvalar da süs amaçlı geldi bana. Doğru mu düşünüyorum?

https://ssl.kundenserver.de/s42766842.einsundeinsshop.de/sess/utn;jsessionid=154791b4ab0f47a/shopdata/0300_Fiat+Grande+Punto+=28Typ+199=29/0017_Beleuchtung/images/grande_17_240x180.jpg

quixotic2
19/01/2008, 10:40
ürünler çok güzel ama Türkiye ye gelmesi büyük sorun. Gümrükte acayip sorun çıkıyor. Bir yakınınıza getirtmek isterseniz bu sefer havalanındaki kontrollerde sorun çıkabiliyor. Bayaaa bi meşakatli bir iş yani.

bahcelili_ali
19/01/2008, 10:52
cem abi bu farlar büyük ihtimalle uzunu h1 kısası h7 kullanıodur. h4 olamaz çünkü uzun kısa ayrı olan hiç bi arabada h4 olmuo.

civcivx
19/01/2008, 12:03
Ama bizim GP'lerde H4 var, uzun kısa ayrı değil ki. Eğer bu farlar H4 uyumlu ise düşünebilirim, şu an kullandığım H4 Xenon kiti değerlendirmek açısından. Site de bir bilgi vermemişler, tam muamma olmuş. Bunu bi netleştirmek lazım.

Ama H4 kullanan GP sahiplerine hitap eden bir mercekli far yapıp, elindeki H4'leri çöpe at, ayrı ayrı uzun-kısa ampul al düşüncesiyle hareket ettilerse mantıksız olmuş.

Bu arada Altavista'nın Almanca-İngilizce tercümesi Türkçeye çevrilirse:

2 adet park lambası yuvası ve elektrikli seviye ayarı, diyor.

bahcelili_ali
19/01/2008, 12:49
abi aynen oyle elimizdeki h4 leri oyle farda kullanamıoruz malesef. mercekli olan kısa diğeri uzunlar oluyo

Ah-MeT
19/01/2008, 18:24
Site Almanya harici sipariş kabul etmiyor. Elden getirtmekten başka çare yok gibi görünüyor. Zaten sipariş kabul etse bile kargo+KDV+gümrük masrafı işin içine girince 500 Euro'yu bulur bu farlar.

Bu da Almanya'daki tanıdıklarınıza iletmek için firma bilgileri :D

MW Motorsport GmbH

Wittekindstr. 6
44139 Dortmund

Telefon: 0231-5330956

Bu arada birşey sormak istiyorum: GP-280 kodlu olan far H4 ampul mü kullanıyor, bilginiz var mı? Büyük yuva H4 ampul için, gerideki küçük yuva sinyal için, diğer 3 tane ufak yuvalar da süs amaçlı geldi bana. Doğru mu düşünüyorum?

https://ssl.kundenserver.de/s42766842.einsundeinsshop.de/sess/utn;jsessionid=154791b4ab0f47a/shopdata/0300_Fiat+Grande+Punto+=28Typ+199=29/0017_Beleuchtung/images/grande_17_240x180.jpg

abi yanılıyorsun odeme secenekleri var oradan paypall ı seciceksin daha onceki yurtdısı alısverislerimde paypall ı kullanıyordum hem guvenilir... paypallı secersen dunyanın heryerinden sipariş edersin ok?

civcivx
19/01/2008, 23:17
Evet Paypal'i seçince ve Nicht EU seçince Türkiye'ye gönderim yapılıyormuş. Ama farlar H4 kabul etmiyorsa o iş yatar benim açımdan.

Ama yine de görmek amacıyla bir sipariş yarattım. Ödeme falan yapmadım tabii. Türkiye EU harici olduğu için 235 Euro'ya düştü fiyat, kargo dahil bilgisini ise e-posta ile bildireceklermiş. Bu arada; almak isteyen varsa, bu tür firmalara, faturada 100 Euro altında bir fiyat yazabilir misiniz diye sorunca genelde olumlu yanıt veriyorlar ve gümrük probleminden kurtuluyorsunuz. Böyle çok şey getirttim. Şu an kullandığım teybi bile Singapur'dan getirtmiştim gümrük ödemeden.

bahcelili_ali
19/01/2008, 23:27
almanyadan bu bmw farları getiren bi abiye biraz önce resimleri linki verdim modeli soyledim bakalım ne diyecek

Ah-MeT
21/01/2008, 08:44
Evet Paypal'i seçince ve Nicht EU seçince Türkiye'ye gönderim yapılıyormuş. Ama farlar H4 kabul etmiyorsa o iş yatar benim açımdan.

Ama yine de görmek amacıyla bir sipariş yarattım. Ödeme falan yapmadım tabii. Türkiye EU harici olduğu için 235 Euro'ya düştü fiyat, kargo dahil bilgisini ise e-posta ile bildireceklermiş. Bu arada; almak isteyen varsa, bu tür firmalara, faturada 100 Euro altında bir fiyat yazabilir misiniz diye sorunca genelde olumlu yanıt veriyorlar ve gümrük probleminden kurtuluyorsunuz. Böyle çok şey getirttim. Şu an kullandığım teybi bile Singapur'dan getirtmiştim gümrük ödemeden.
cem abi farlar bu persembe gunu satan firmanin elinde olacakmis haftaya gelir ozaman :) hayirli olsun simdiden faturayi 100€ mu kestirdin? ama kutu kocaman 60x50x50 şeklinde olur en az. gumrukte acip fiat yetkili servisini arayip orginal farlarin fiyati uzerinden gumrukte odeyebilirsin UTKUCAY nickli arkadasimizin farlarinde boyle olmuş.

civcivx
21/01/2008, 08:49
Eehhe almadım henüz. Sadece kargo vs dahil toplam fiyatını merak ettiğim için sipariş oluşturdum ama ödeme yapmadım.

Bu arada gümrük memurları telefon açmaya kadar ilerletmişler işi artık ha? Bazen şüphelendikleri ürünleri Google'dan aratıp ortalama bir fiyat tespit ettiklerini duymuştum ama telefon olayını ilk defa duydum. Hayret valla.

Ekleme:

Firmadan az önce e-posta geldi. Kargo dahil 300 Euro demişler. Kargo 65 Euro'ymuş. Tabi kocaman bir kutu için olur o kadar. Tahmini ulaşma süresi 4 hafta diyor.

https://img211.imageshack.us/img211/9500/capture2zw1.jpg

Ah-MeT
21/01/2008, 17:27
Eehhe almadım henüz. Sadece kargo vs dahil toplam fiyatını merak ettiğim için sipariş oluşturdum ama ödeme yapmadım.

Bu arada gümrük memurları telefon açmaya kadar ilerletmişler işi artık ha? Bazen şüphelendikleri ürünleri Google'dan aratıp ortalama bir fiyat tespit ettiklerini duymuştum ama telefon olayını ilk defa duydum. Hayret valla.

Ekleme:

Firmadan az önce e-posta geldi. Kargo dahil 300 Euro demişler. Kargo 65 Euro'ymuş. Tabi kocaman bir kutu için olur o kadar. Tahmini ulaşma süresi 4 hafta diyor.

https://img211.imageshack.us/img211/9500/capture2zw1.jpg
abi ozaman 330€ ya gelıyor farlar+kargo+gumruk
birde gumruk memurları telefonmu açıyormus bize bolebole diye...
ortala 4 gun ise haftaya pazartesi salı elimize ulasir yani. firmaya farlarin persembe gunu gelecegini hesap edersek

civcivx
21/01/2008, 18:25
Gümrük fiks %10 değil işte. Eskiden bu sabit oranlı gümrük vergisini alırlardı (bikaç kere böyle getirtmiştim) ama şimdi gümrüğe tabi olduğunu söyledikleri anda yandın. Çünkü en başta %18 KDV ödersin, sonra gelen mala göre değişen bir gümrük vergisi ödersin, bir de bunların işlemini çoğunlukla sana da yaptırmazlar, gümrükçü bul derler. Genelde, gelen malın değerinin en az yarısı kadar masraf edersin.

Not: Ortalama 4 gün değil, 4 hatfa demişler. Ama bu kadar sürmez, postaya verdikten sonra en fazla 2 hafta.

cankaraca
21/01/2008, 18:41
beyler bu farların kesin fiyatı ne kadar?Bir fiyat verin ben daha uygun fiyatını bulabilirim;)

bahcelili_ali
21/01/2008, 19:22
ankarada gündemindeki dedi kodulara göre femoli bu işe yakın zamanda noktayı koyacak hadi hayırlısı:d

memat
21/01/2008, 19:48
dobloyada isterik yetkiililere duyurulur (femoli):D:D

femoli
21/01/2008, 20:47
eh ali eh ali daha bişi demiyorum

Ah-MeT
21/01/2008, 21:02
ankarada gündemindeki dedi kodulara göre femoli bu işe yakın zamanda noktayı koyacak hadi hayırlısı:d
yok be ali femoli kim bu fari yapmak kim :) hehehe

Punto_Can
21/01/2008, 21:33
ahmet ortalama 4 gün değil 4 hafta :) yani şimdi sipariş verirsen şubat ayının ortalarında fln eline geçmiş olur :)

passenger84
21/01/2008, 22:16
beyler bu konuda bişey solemek isterim ben gümçüyümde sizin bahsettiinz kadar kolay deil bu fatura işleri arkadaşın bahsettigi gbi 100 ketrdnzfatrurayı mesela ama bu esya gümrükte muayene edilecek uayene memuru eşyayı görünce anlayacaktır 100den fasla olduunu akşama kadar bunun gbi neleri görüo geçirio uzun lafın kısası bunların 2 tür vergisi oluyo gümrük vergisi ve kdv ikisini ekleyınce en 100 euroya yakın vergisi çıkacaktır (tahmini solüyorum eşyanın tarifesine göre vergi oranları deişiklilk gösterebilir) bide eşyayı gümrük işlemine sokmadan önce ordino denilen ewragı almanız gerekıo (esyanın pasaportu gbi düşünün) bunun içinde 100$ taşıyan kurye şirketine ödenio unutmayın! bence varsa akrabanız gelirken atsın bagajına yada bi ithalatcı ithalini yaptıktan sonra alın. saygılarr

Ziyaretçi047
22/01/2008, 00:13
Arkadaşlar bu konu gündeme gelmişken hemen bir açıklama talebinde bulunayım.

Mercekli farın tam olarak özelliğini ve yararını açıklayabilir misiniz lütfen.
Teşekkürler.

civcivx
22/01/2008, 12:50
Bu far H4 ampul kabul etse ben şansımı denerdim açıkçası. Böyle konularda deli cesareti vardır bende :D Sonuçta kargo dahil 299.45 Euro fiyatı var ve bayram/yılbaşından 1 ay önce-1 ay sonra gönderilen/yurda giriş yapan posta yoluyla gelen eşya muafiyeti bu sürelerde 300 Euro'ya çıkıyor. Bu durumda gümrük vergisi muafiyeti var. Ancak 31 Ocak'tan sonra bu muafiyetten yararlanılmıyor.

Posta Yoluyla Gelen 100 EURO luk Eşya Muafiyeti Ne demektir?
Yurt dışından Türkiye Gümrük Bölgesindeki bir kişiye mektupla veya posta paketi ya da hızlı kargo taşımacılığı yoluyla gönderilen ve gerçek kıymeti gönderim başına toplam 100 EURO’yu geçmeyen ve ticari miktar ve mahiyette olmayan her türlü eşya gümrük vergilerinden muaftır.

Posta Yoluyla Gelen Hediyelik Eşya Muafiyeti Ne Demektir?
Yurt dışındaki gerçek kişiler tarafından Türkiye Gümrük Bölgesindeki gerçek kişilere posta veya hızlı kargo taşımacılığı yoluyla gönderilen eşyanın ithali gümrük vergilerinden muaftır.

Bu muafiyet;

a) Ramazan (Şeker) ve Kurban bayramları ile yılbaşı ve noel münasebetiyle Türkiye’deki kişilere posta veya hızlı kargo taşımacılığı yoluyla gönderilen,

b) Ticari miktar ve mahiyet arz etmeyen,

c) Şahsi, ailevi ve hediyelik eşya niteliğinde olan,

d) Karşılığında alıcı tarafından herhangi bir ödeme yapılmayan,

Eşya için uygulanır.
Bu muafiyet, alkol ve alkol ürünleri ile tütün ve tütün ürünleri için uygulanmaz.

Hediyelik Eşyada Kaç EURO luk Muafiyet Uygulanır?

Gerçek kıymeti 300 EURO’yu geçmeyen eşya için uygulanır. Eşyanın birden fazla kalemden oluşması halinde toplam değerinin 300 EURO’yu geçmemesi gerekir.
İki ya da daha fazla kalemden oluşan bir sevkiyatın toplam kıymetinin 300 EURO’yu aşması halinde, toplam değerin 300 EURO tutarındaki kısmı için muafiyet uygulanır.

Hangi Sürelerde Bu Muafiyet Uygulanır?
Bu muafiyet, (a) bendinde belirtilen olaylardan bir ay önceki veya bir ay sonraki süreler içinde gönderilmiş veya Türkiye gümrük bölgesine girmiş eşya için uygulanır.

civcivx
22/01/2008, 13:36
Bu mesajımı bir üstteki ile birleştirecektim ama yukarıdaki uzun olduğu için bunu ayrı yazmayı ugyun gördüm.

Firmaya mail göndermiştim, farlar H4 mü, H7 mi diye. Az önce cevap geldi. Dediklerine göre bu farların ilk partisi Şubat ayında gelecekmiş, o yüzden bu konuda kesin bilgimiz yok diyorlar.

ekorkut
22/01/2008, 19:13
Ben bizzat bu işleri yapmış ve önceki arabama parçalar getirmiş bir adam olarak söylüyorum. Hiç girmeyin bu işe.

Mal bedeli + nakliye nin toplamda 100 EUR veya 100 Doları geçmemesi lazım. Bu iş adama 80 yaz 90 demekle olmuyor maalesef. Almanyadan bu yöntemle getirdiğim yaylar nakliye dahil 80 EUR du! Gümrük postanesindeki kadın bunun ödeme belgesi nerede? PayPAL ise eğer al sana internet aç göster bana PAYPAL la nakliye dahil 80 EUR gönderdiğini diye tutturmuştu. İşin çözümü başka şekilde olmuştu ama burada belirtmeye gerek yok.
En temizi oraya eğitime konferansa falan gidecek olan bir arkadaş bulacaksınız. Adam mis gibi alacak getirecek.

spyofthegod
22/01/2008, 21:22
Arkadaşlar bu konu gündeme gelmişken hemen bir açıklama talebinde bulunayım.

Mercekli farın tam olarak özelliğini ve yararını açıklayabilir misiniz lütfen.
Teşekkürler.

Arkadaşlar gerçekten bu mercekli far olayı nedir. Faydasını açıklasın birisi elimde mtec h4 xenon kiti var takıcam olmazmı yani şimdi bu olmadan.:rofl:
Artı siz siz olun gümrükte sağlam tanıdığınız yoksa mesela antrepolarda çalışan muayene memurları veya posta gümrüğündeki çalışan bir memur bu farları posta yoluyla getirtmeyin.

Ah-MeT
22/01/2008, 22:14
Arkadaşlar gerçekten bu mercekli far olayı nedir. Faydasını açıklasın birisi elimde mtec h4 xenon kiti var takıcam olmazmı yani şimdi bu olmadan.:rofl:
Artı siz siz olun gümrükte sağlam tanıdığınız yoksa mesela antrepolarda çalışan muayene memurları veya posta gümrüğündeki çalışan bir memur bu farları posta yoluyla getirtmeyin.

bu mercekli farlar adı ustunde mercek var içerisinde xenon kiti taktıgında ışıgı çok iyi bir şekilde yola yansitiyor.. vede arac ın uzerinde cok hoş bir goruntu saglıyor bu farlar tamamen zevk işi desem olur...
H4 xenon kitini şuan aracına takabilirsin bende de suan h4 xenonkiti var ama mercek olmadıgı için ışıgı çok yayıyor farın içindeki çanagın şekillerini felan yolda goruyorsun...
vede mercekli farlara h1 yada h7 takılıyor ama buyuk ihtimal h1 dir bu farların ampulleri...
kısacası elindeki h4 farları takabilirsin suan aracına

birde almanyada cummings motorda çalışan bir arkadasımın soyledigi birşey vardı
xenon çok ısınıyor ve farın içindeki parlak kısımları zamanla sarartıyor diyordu normalde mercekli olan farlara takıyorlarmış xenon kitini...

civcivx
22/01/2008, 22:22
Gerçi bizim farlar xenona gerek kalmadan halojen ampulle de deforme oluyor :D Benim farların tam ampulun üst kısmına denk gelen yerinde renk farklılaşması oldu iç tarafta. Kendi orijinal ampulü takılı iken hem de. Forumda konuşmuştuk daha önce. Ama bir sorun yaratmıyor. Mtec xenon kit ise 4 aydır takılı ve hiçbir olumsuz durum meydana gelmedi.

Bu arada bu farların gümrüğe takılma ihtimali %1 bile olsa, asıl risk yolda gelirken kırılıp dökülmesi bence. En iyisi, ülkemize ithalatçı statüsüyle getirecek bir girişimciyi bekleyip öyle almak. Gerçi daha firmanın elinde bile yokmuş, bizimkisi biraz boşa çene çalmak oluyor galiba :D

Ah-MeT
22/01/2008, 22:51
Gerçi bizim farlar xenona gerek kalmadan halojen ampulle de deforme oluyor :D Benim farların tam ampulun üst kısmına denk gelen yerinde renk farklılaşması oldu iç tarafta. Kendi orijinal ampulü takılı iken hem de. Forumda konuşmuştuk daha önce. Ama bir sorun yaratmıyor. Mtec xenon kit ise 4 aydır takılı ve hiçbir olumsuz durum meydana gelmedi.

Bu arada bu farların gümrüğe takılma ihtimali %1 bile olsa, asıl risk yolda gelirken kırılıp dökülmesi bence. En iyisi, ülkemize ithalatçı statüsüyle getirecek bir girişimciyi bekleyip öyle almak. Gerçi daha firmanın elinde bile yokmuş, bizimkisi biraz boşa çene çalmak oluyor galiba :D
:) cem abi beklemekten baska care yok zaten benım kuzen haziran20 de gelıyor o getıcek zaten ozamana kadar tr ye gelırse burdan alırım :)
şimdilik bir cift cıkma farbuldum onu siyah taban ve angel li yaptım onu kullanıyorum :)

cankaraca
23/01/2008, 12:44
beyler beklemenize gerek yok benim arkadaşın tune shop'unda şuan g.punto için mercekli fardan tutunda stop we yay'a kadar herşey war.İsteyen warsa bana pm atsın:cool0000:

civcivx
23/01/2008, 16:00
PMye gerek yok. Mercekli far varsa, ilanlar kısmına fotoğraflı ve fiyat içeren mesajları atabilirsin, herkes istifade edebilir.

Ah-MeT
23/01/2008, 22:14
PMye gerek yok. Mercekli far varsa, ilanlar kısmına fotoğraflı ve fiyat içeren mesajları atabilirsin, herkes istifade edebilir.
evet linki felan varsa buraya yazabilirsin herkes yararlanabilir

gp_tuning
24/01/2008, 03:19
fiyat aynımı?

methko
12/02/2008, 00:40
Bu mercekli far konusu tam netliğe kazanmamıs sanırım Türkiye de satışı varmı bu farın acaba ?Cankaraca senin arkd ın satıyomu ya da elinde varmı bu farlardan acıklayıcı bilgiler sunarsan daha ii olaur..Teşekkrler....

sarpines
24/02/2008, 14:07
kardeş teşşekkürler emeğine sağlık siyah zeminli angel çok güzel onu almak isterim ama gümrük olayları biraz bizi gerer pahalıya gelir farlar inşallah bitanıdık ayarlarız olmazsa bekliyecez başka yolu yok

Ah-MeT
16/03/2008, 21:29
arkadaşlar bu sitede 13.03.2008-23.03.2008 tarihleri arasında %25 indirim varmış
In der Zeit vom 13.03. bis zum 23.03.2008 gewähren wir auf alle Ragazzon-Artikel 25% Rabatt!
20 hazıranı beklıyorum sabırsızlıkla :)

Cnyt01
16/03/2008, 23:28
arkadaşlar bu sitede 13.03.2008-23.03.2008 tarihleri arasında %25 indirim varmış
In der Zeit vom 13.03. bis zum 23.03.2008 gewähren wir auf alle Ragazzon-Artikel 25% Rabatt!
20 hazıranı beklıyorum sabırsızlıkla :)

ahmet sen beklıyorsan 20 hazıranı bende beklerım .) anladın sen onu .Pp

KaMiKaZe
19/03/2008, 01:42
20 haziran olayı nedir bizim beklememizde fayda varmı ?

sametanilbjk
19/03/2008, 23:38
ii miş teşekkürler..

BrK_20
20/03/2008, 00:11
cuneyt olm 22 sı benım dogum gunum bana alcagan hedıye bellı oldu sanırım :P ( sıyah olandan )

Ah-MeT
20/03/2008, 20:57
cuneyt olm 22 sı benım dogum gunum bana alcagan hedıye bellı oldu sanırım :P ( sıyah olandan )

20 hazıranda almanyadan kuzenim gelicekte :):) o yuzden

KaMiKaZe
20/03/2008, 21:19
hmm senin kuzenin bizim kuzenimiz sayılır ;)

KaMiKaZe
08/04/2008, 00:53
yeni abarth ss ler projector farlı çıkıcakmış duyrulur :D

Cnyt01
08/04/2008, 00:56
20 haziran olayı nedir bizim beklememizde fayda varmı ?

yok yaw nerden cıkardın :) pekı sen ss farı kım nereye getıor ondan bıras bılgı versen .)

KaMiKaZe
08/04/2008, 01:11
valla bunu meksika dalgası gibi düşün türkiyeye ulaşması baya uzun sürer düşünki hala abarth versiyonu gelemedi üstüne yenisi çıktı :D

cgty
30/04/2008, 21:49
benim anlamadıgım orjinal merceksiz far 419 euro , merceklisi içi siyah olan 279 euro... mercekli olan kalitesiz olabilirmi ?