PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Derİ DİrEKSiyON SİmiDi DEğiŞİmi

microab
18/01/2008, 20:17
Bu konuyu aradım fakat başlı başına bir konu olarak çıkmadı karşıma--sanırım çok eskilerde kaldı,yenisini açayım dedim.

Bilindiği gibi direksiyon simidi üzerinde hafif katlanma-soyulmamsı durumlar olmuştu,servise götürmüştüm ve fotosunu yollamışlardı.

Bugün haber geldi,hocam önümüzdeki 15 gün içerisinde Nevşehir den ayrılmazsanız direksiyonunuzu değiştirecez dediler,parça değiştiğinde günlük olarak hemen tofaş a gönderilmeliymiş onun için buralarda olun dediler.

Başında aynı hastalık olan arkadaşlar servise götürüp değiştirebilirler...

İnşallah şu ışıksız dalgadan olmaz bizimki de,durup dururken kavga gürültü çıkmaz...

civcivx
18/01/2008, 22:25
Benim direksiyon simidi de benzer bir durumdan ötürü garantiden değişmişti Ali. Ben de 10-15 gün kadar beklemiştim, gelince aradılar ve yaklaşık 1 saatlik bir işlem sonucunda değiştirdiler. Sıfır direksiyona dokununca arabayı yeni almış gibi hissetmiştim :D

microab
18/01/2008, 22:54
Cem;şanslımıyız diyosun?

İnşallah öyle olur yahu,

şu ışıksız dalgadan olur mu acep diye tırsıyorum aslında...

civcivx
19/01/2008, 10:25
Işıksız dalga ne ki? Atladığım bişeyler olmuş anlaşılan.

Ama benim direksiyonda -özellikle sol elimle tuttuğum yerde- ele temastan kaynaklanan kabarcıklar ve deri büzüşmesi olmuştu. Ayrıca yer yer renk dalgalanması vardı. Sonuçta bunun olmaması lazımdı, o yüzden garantiden değişti.

quixotic2
19/01/2008, 10:30
Ali abi direksiyonun değiştirileceğine sevindim. Değiştirmeden önce söyle bence abi. Kumanda düğme ışıklarının yandığını. sonra bi süpriz olmasın senin için.

microab
19/01/2008, 17:26
Işıksız dalga ne ki? Atladığım bişeyler olmuş anlaşılan.

Cem;yeni modellerin direksiyonlarında kumanda düğmelerinin ışıksız olduğunu söylüyor bazı arkadaşlar (Ne saçmalıksa)

Umarım yeni takılacak olan bu şekilde olmaz diyorum...

Benim direksiyonun da sol tarafında oluştu sadece.

civcivx
19/01/2008, 22:48
Hmm anladım. İçin rahat olsun, düğmeler değişmiyor çünkü :D Sadece yuvarlak simit değişiyor, gerisi aynen kalıyor.

microab
19/01/2008, 23:29
Yapma yavv :)

demek öyleymiş haaa vay canasına...

aykuting
23/01/2008, 10:26
Teşekür şu an direksiyon ii bizim

zep
17/02/2008, 13:40
direksiyon simidi katlanmadan dolayı değişen arkadaşlar, değişen simit eskisiyle aynımı yoksa daha değişik gene deri gibi ama pütürlü pütürlü olan bi direksiyon mu taktılar sizlere

İbrahimKC
17/02/2008, 14:22
Eskiden daha iyi görünen ve dümdüz bir direksiyo simidi takıldı benim GP'ye.

Emotion da buluna direksiyon simidi sportif görünüşlü ve üst kısımlarında kavramayı kolaylaştırmak için pütürlü bir alan vardı. Benimkide aynı malzeme ama tamamen düz olanındandı..

microab
17/02/2008, 15:39
eskisinden daha mat ve şık

daha kalıplı gibi geldi bana

bu hali daha güzel...

ekorkut
17/02/2008, 20:32
Acaba ben de benim Active e takabilir miyim deri direksiyon? Fiyat konusunda bir bilgisi olan var mı acaba?

multijet
17/02/2008, 20:37
Gelen direksiyonlar sıfır değil. Bursa da Tofaş fabrikası civarında bir yerde direkdiyonlar kaplanıyor. Gelen direksiyonu takıp eskisini alıyorlar, düğmeler aynı kalıyor ışıklı ise ışıklı yani. Tabi sizin direksiyon da kaplandıktan sonra bir başka araca takılıyor...

tempesty
17/02/2008, 20:44
Acaba ben de benim Active e takabilir miyim deri direksiyon? Fiyat konusunda bir bilgisi olan var mı acaba?

Döşemecide yaptırabilirsiniz benim aracım active aslında ama =

https://img216.imageshack.us/img216/732/p1jq9.jpg (https://imageshack.us)

OzzY
17/02/2008, 21:06
Bora abi vites topuzu ve direksyon ne kadara mal oldu

tempesty
17/02/2008, 21:21
Ozancım tek tek fiyat bilmiyorum ama ancak şöyle söyleyebilirim komple

direksiyon+vites topuzu+vites körüğü+gösterge çevresi+el freni+kapı içleri toplam 400 civarı olmuştu 1 yıl önce..

ekorkut
17/02/2008, 21:41
Vallahi çok çok güzel olmuş. Sizin kol dayama orjinal gibi duruyor ayrıca. Kol dayamanızın ve diğerlerinin nerelerde yaptırıldığını öğrenebilir miyim acaba? Kırmızı dikiş harika maşallah.

tempesty
17/02/2008, 22:27
Teşekkür ederim Emre,hepsini Ankara şaşmaz sanayide yer alan döşemeci bir arkadaşa yaptırmıştım..Kolçağı orjinali gibi koltuğa monte yaptılar 60 ytl civarı bişey tutmuştu sanırım ama maalesef diğerlerinin tek tek fiyatlarını söyleyemiyorum toplam ödemiştim ben..Kapı içleri ve gösterge paneli çevresi Süetle kaplı diğerleri deri kaplı..

https://img301.imageshack.us/img301/5427/p4fx9.jpg (https://imageshack.us)
https://img126.imageshack.us/img126/1285/p2ju6.jpg (https://imageshack.us)

Auto engineeR
17/02/2008, 22:50
daha mat deri geliyor demişsiniz eminmisiniz? yani sıfır deri mat olur hep ilk başta we kullandıkça parlamaya başlar. arabalarımızı sıfır aldığımızda da matlardı hatırlayın :)

İbrahimKC
17/02/2008, 23:03
daha mat deri geliyor demişsiniz eminmisiniz? yani sıfır deri mat olur hep ilk başta we kullandıkça parlamaya başlar. arabalarımızı sıfır aldığımızda da matlardı hatırlayın :)

YEni gelen Direksiyon simiti, daha mat ve sert bir deriden Alper.

Benim orjinal direksiyon simidi derisi, daha parlak ve kaygan bir şeydi. Sonradan takılansa daha mat ve "boyle nasıl anlatsam" suet le deri karışımı gibi bir yumuşaklığa sahip.

civcivx
18/02/2008, 09:34
Evet nedense yeni takılan direksiyon simidi bana da daha dolgun ve mat gibi geldi. Yoksa eskilerin derisini soymadan üzerine mi kaplıyorlar nedir :P

anvil
07/04/2008, 10:57
ben de 8 saat direksiyon başında ankaraya gidince direksiyonun bir yerinde deri büzüştü. en yakın zamanda servise gösterecem. değiştirirler herhalde.

anvil
08/05/2008, 11:51
servis garantiden değiştirdi. eskisine göre biraz mat ama daha kaliteli gibi.

ufukbzk84
20/05/2008, 17:02
öncelikle merhaba arkadaşlar... yaklaşık iki hafta önce deri olan direksiyonda kabarcıklar oluşmaya başladı... ve sanki iki hafta önceye göre daha fazlalaştı... nasıl bi çözümü olabilir.. daha önce buna benzer bişi başına gelen varmı...

anvil
21/05/2008, 11:30
Ufuk;

üstteki mesajlara bakarsan aynı sorundan dolayı benim ve Ali'nin direksiyon simidini garantiden değiştirdiğini görürsün. sen de en kısa zamanda servise başvur bence.

ssss2292
21/05/2008, 20:40
merhaba benimde başıma aynı durum geldi. 2. el aldığım aracın direksiyon ve vites topuzu derisi soyulmuştu. garantisi dolmadan servise götürdüm 20.000 bakımı için resim çektiler gönderdiler. 1 ay içinde yenileri geldi. ve şuan sürüş keyfi yeni araba gibi. değiştirmezler garanti dolmak üzere dediler ama değiştii

DAYI
21/05/2008, 22:39
Arkadaşlar Fıat artık eskisi gibi müşteriyi yanlız başına bırakmıyor müşteri memnuniyetini ön planda tutma çabaları her geçen gün artıyor.Bu nedenle oluşan fabrikasyon hatalarda garantiden rahatlıkla yararlanma şansınız mevcut bu nedenle sorunların çözümünde servise vakit kaybetmeden başvurmanızı tavsiye ederim.saygılarımla..

PuNTo
26/05/2008, 19:00
Arkadaşlar merhaba,
Bu akşam eve dönmek için aracıma oturdum birde ne göreyim sabah sapa sağlam olan direksiyon derisi üst kısımdan büzüşüvermiş garantiside 17 mayısta doldu acaba servise götürsem ücretsiz değiştirme şansım olabilirmi? birde nasıl ayarlıyorlar bu garanti zamanını anlamıyorum 10 gün önce olmuş olsa hiç problem olmayacaktı canım çok sıkıldı akşam akşam

volkanmet86
26/05/2008, 19:12
yaw arkadaşlar bu arabalar daha kaç yaşında da direksiyonu soyuluyor yaw :s fiat ın bu malzeme kalitesine çözüm getirmesi lazım...

tolgaank88
26/05/2008, 22:14
Arkadaşlar merhaba,
Bu akşam eve dönmek için aracıma oturdum birde ne göreyim sabah sapa sağlam olan direksiyon derisi üst kısımdan büzüşüvermiş garantiside 17 mayısta doldu acaba servise götürsem ücretsiz değiştirme şansım olabilirmi? birde nasıl ayarlıyorlar bu garanti zamanını anlamıyorum 10 gün önce olmuş olsa hiç problem olmayacaktı canım çok sıkıldı akşam akşam

aracın garantisini uzattırmadıysanız,garantiden halledebileceğinizi sanmıyorum ama yinede bi servisle gorusun isterseniz...

sinan1907
26/05/2008, 22:33
bu direksiyonla vites topuzunu active e deri yaptırmak istesek ne kadar veririz acaba?

civcivx
18/03/2009, 10:14
Benim yaklaşık 2 yıl önce değişen direksiyon simidinin derisi yine aynı yerden (sol kısımda elimin en çok değdiği yer) hafifçe büzüşmeye başladı. Şu an ufak bir halde ama eskisi de böyle başlayıp, yaz aylarında elimdeki tere paralel olarak iyice artmıştı. Yaza doğru bir direksiyon simidi değişimi daha görünüyor bana.

microab
18/03/2009, 16:26
Cem,

yenilenen deri daha mat ve sert.

Sanki daha kaliteli gibi,seninki nasıldı?

Henüz deformasyon yok bende,umarım olmaz yahu ...

civcivx
18/03/2009, 17:24
Açıkçası yenilendiği zaman gözüme değişik gelmişti Ali. Rengi daha mattı. Ama nedense yine başladı işte. En azından eskisinden çok dayandı.
Aslında sinir bozucu birşey, benim ve abimin toplam 9 yıldır kullandığı 2000 model Bora'nın deri direksiyonunda en ufak bir deformasyon bile yok ama bizimki 3 yılda 2. defa değişecek.

erosistanbul
22/03/2009, 15:05
arkadaşlar bu deri kaplamalarını yazın yaptırın, veya kışın yaptırıyorsanız kesimden önce deri kumaşa ütü vurdurun.çünkü ısınan deri esneme yapar.ve gergin şekilde dikilir. büzüşme ihtimali minimuma düşer.genelde kışın yapılan deri kaplamalar bir yaz gördükten sonra esnekleşiyor.saygılar,keyifli sürüşler.

badboy1980
22/03/2009, 15:50
Arkadaşlar merhaba,

Arkadaşlar;

Alakasız gibi durabilir ama bizim araçların 2 yıllık mekanik garantisi var. Sonuçta deri direksiyon ise mekanik bir parça değil. Benim aracımında garantisi yoktu (mekanik) ama tavan döşemesindeki malum lekelerden dolayı değiştirecekler önümüzdeki hafta. Servise başvurup, durumu iletmeniz yerinde olur. Büyük ihtimal değiştireceklerdir.

:D:D Murat Bey yazalı 1 yıl olmuş :D

yasayanadam
02/04/2009, 22:29
Selam arkadaşlar,
Geçen gün servise gittim, direksiyon simidini ve tavan döşemelerini gösterdim. Resimlerini çekip merkeze mail attılar. Bugün tekrar aradılar ve "tavan döşemesinin değişeceğini ve altına 3mm izolasyon yapılacağını, direksiyon simidinin ise sökülüp merkeze gönderileceğini ve tadilat göreceğini" söylediler!!!
Bu tadilat işi kafamı bozdu, yarın servise gidip görüşecem. Ben arabasızmı kalacağım simit gelinceye kadar? Bu nasıl iş anlamadım. Hatta vites topuzunuda gösterdim "abi ona bişey yapmazlar" dediler ve fotosunu bile çekmediler.!!!

attserkan
09/04/2009, 15:17
arkadaşlar herkese slm lar size bişey sormak istiyorum benim sorunum şudur direksiyonun gövde kısmında simidin hemen alt yan karafında ki geniş yüzey de bir kaç tane fabrika çıkışlı noktalar var küçük daireler şeklinde bira kaç tane,bunlar diğer yerlere göre adaha ince yapılar ve bir tabesi delinmiş. bilirsiniz kullnıcını orayla hiç işi olmaz ma akendiliğinden delinmiş şimdi soun şu o görüntü itibariyle çok çirkin ve arabayı ucuz bi işcilik varmış gibi gösteriyor insanlar görse bu nasıl sıfır araba diyecek valla.ben bu noktada ne yapabilrim fikirlerinizi bekliyorum .bunu garantiden değiştirebilirmiyim?iii günler.. herkese

theblight
13/09/2009, 23:36
Benimde 2 ay bekledikten sonra direksiyon simidim değişti eskisi daha ince ve parlaktı daha deri gibi duruyordu ama bu gelen daha kalın ve mat.