PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Punto evo arka kapı gıcırtıları

ayanksk
14/05/2018, 22:01
İyi akşamlar arkadaşlar 2010 punto evomdaki iki arka kapı gıcırdıyordu wd 40 sıktım iyice gıcırdama sesi arttı anlamadım gitti çözümü bilen yazarsa sevinirim

Emc2
14/05/2018, 22:22
Wd 40 hiç bi işe yaramaz o konuda sen balata spreyi sıkıp orayı iyice bez ile sil sonra sıvı gres sık aç kapa 10 dk bekle sonra bir daha sıkıp aç kapa düzelir benim başıma geldi aynısı würth marka kullandım ikisi de gayet güzeldi

kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

volkan1065
15/05/2018, 08:54
İyi akşamlar arkadaşlar 2010 punto evomdaki iki arka kapı gıcırdıyordu wd 40 sıktım iyice gıcırdama sesi arttı anlamadım gitti çözümü bilen yazarsa sevinirim

WD40 ancak temizleme işi yapar. Yağlama işelminde yeterli değil maalesef. Kapı gergisininde iç taraftaki mekanizması ses yapıyor. Sökmeden tam manasıyla yağlama yapmak çok mümkün değil. Yağ olarak lityum katkılı normal gres yada sıvı sprey gres kullanmak gerekir ama tabi gergi yıpranmadan rutin olarak bakım yapmak lazım. Eğer ses çok fazla ise değişim harici olacak çözümler kısa vadeli olur.

Bunun dışında alacağınız gergiler orjinal olsun. Yan sanayi gergiler kısa vadede sertliğini yitiriyor.

edll
15/05/2018, 10:24
WD40 ancak temizleme işi yapar. Yağlama işelminde yeterli değil maalesef. Kapı gergisininde iç taraftaki mekanizması ses yapıyor. Sökmeden tam manasıyla yağlama yapmak çok mümkün değil. Yağ olarak lityum katkılı normal gres yada sıvı sprey gres kullanmak gerekir ama tabi gergi yıpranmadan rutin olarak bakım yapmak lazım. Eğer ses çok fazla ise değişim harici olacak çözümler kısa vadeli olur.

Bunun dışında alacağınız gergiler orjinal olsun. Yan sanayi gergiler kısa vadede sertliğini yitiriyor.

lineanın gergisi ile aynı olduğu ve daha uzun ömürlü olduğunu söylemişlerdi. değişim yapılacaksa denenebilir.

edll
15/05/2018, 10:56

lineanın gergisi ile aynı olduğu ve daha uzun ömürlü olduğunu söylemişlerdi. değişim yapılacaksa denenebilir. benim arkalarda eşek gibi anırıyordu. sprey gres würth sıktım birkaç gün arayla. iki yıla yakındır ses soluk yok.

volkan1065
15/05/2018, 14:15
lineanın gergisi ile aynı olduğu ve daha uzun ömürlü olduğunu söylemişlerdi. değişim yapılacaksa denenebilir. benim arkalarda eşek gibi anırıyordu. sprey gres würth sıktım birkaç gün arayla. iki yıla yakındır ses soluk yok.

Linea ile aynıdır ama yanlı değil ise lineada yarı açma konumu yok. Gerek yok derse isterse takar ama bence 2 konum kullanışlı. Ses sorunu dedğim gibi gergi çok yıpranmadıysa yağ ile çözülür ama yıpranan bir gergi ne yağ nede başka bişi fayda etmiyor. Lityum katkılı gres tozu suyu çekmediği için uzun vadeli koruma sağlar.

volkan1065
15/05/2018, 18:05
Az önce 2013 linea gergisine baktım ondada çift konum var. Önce ki modelleri de aynı ve uyuyor ise takılabilir. Ancak ondada orjinali almak mantıklısı. Yan Sanayi leri iyi incelemek lazım.

gpmesud
15/05/2018, 18:08
bende bikeresinde olmuştu wd40 la çözmüştüm olayı

fotobelit
16/05/2018, 10:00
Malesef havalar ısınınca bu meretler çok ses yapmaya başlıyor..Ya serviste değişim yada geçici çözüm olarak kayganlaştırıcı ürünler..Bir ara bir arakadaşın gergilere bant sardığını duymuştum...