PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bıktım artık bu arabadan yeter

calculus07
01/05/2018, 20:57
dualogic 2011 punto evo aracımdan bıktım artık hep sorun çıkartmaya başladı bugun yol ortasında bıraktı beni vitesinizi kontrol ettirin dedi önce sonra boşa aldı vitesi geçmedi sonra 3.viteste takılı kaldı kapandı araba radyatör suyu sıcaklığı çok yüksek dedi çalışmadı araba sonra zar zor çalıştı 1.vitesten 2 ye geçmedi her zaman 1 den 2 ye geçerken gacır gucur garç ses çıkarıyo kıl tüy osuruktan nem kapan bi araba bıktım satacam ya

serkan1065
01/05/2018, 22:27
Geçmiş olsun. Dualogic Fiat'ın geliştirdiği yani uydurduğu bir sistemdir. Aklınca arabayı hem otomatik hem de manuel yapmış. En azından kendi mantıkları böyle...
Ancak sizi rahatlatmak için şunu diyebilirim ki, genel anlamda otomatikten çok memnun olanı görmedim; üstelik tüm markalarda. Hiç veya az sorun yaşayan elbette vardır ama genelinde ise memnun olan azdır. Daha çok Japon araçlarda sorun daha az. Tabi onların da fiyatlarını söylemeye gerek yok. Bence de satın, geleneksel tipten vazgeçmeyin. Allah beterinden korusun.

ozgenkerem
01/05/2018, 23:47
1 kere lineada kullanma fırsatım olmuştu birkaç km sonra araç sahibine geri verdim. Hiç güven vermeyen heran elde kalıcakmış gibi his veren manuel şanzımanı ufak bir robot ve hesap makinesinden hallice bir beyinle ile bizimde otomatik vitesimiz olsun mantığıyla ortaya çıkarılmış bir şanzıman resmen.

Geçmiş olsun. Sürekli sorun çıkartan aracın ne olduğunu diğer aracımda yaşıyorum, zor durum gerçekten.

calculus07
02/05/2018, 00:13
Geçmiş olsun. Dualogic Fiat'ın geliştirdiği yani uydurduğu bir sistemdir. Aklınca arabayı hem otomatik hem de manuel yapmış. En azından kendi mantıkları böyle...
Ancak sizi rahatlatmak için şunu diyebilirim ki, genel anlamda otomatikten çok memnun olanı görmedim; üstelik tüm markalarda. Hiç veya az sorun yaşayan elbette vardır ama genelinde ise memnun olan azdır. Daha çok Japon araçlarda sorun daha az. Tabi onların da fiyatlarını söylemeye gerek yok. Bence de satın, geleneksel tipten vazgeçmeyin. Allah beterinden korusun.

Hocam Allah razı olsun gerçekten çok teşekkürler
Otomatikten soğudum inanın dediğinizde haklısınız manuel bir araç bakmaya başladım

calculus07
02/05/2018, 00:14
Ustam çok saol Allah razı olsun

edll
02/05/2018, 01:26
bugün konusu geçti ustamla konuşurken. fiat bizi seminere gönderdiğinde duolik le alakalı, ders veren yetkili kişi dahi anlatılacak çok bir şey yok, sadece otomatik bir araç olsun diye yapılmış, bir mekanizma konmuş robot bu işlemi yapıyor dediğini söyledi. bunun fiat da farkında ama yapacak birşey yok. diğerleri gibi tak tak vites yükseltme olayının olmamasıda bundan kaynaklı. acaba yükseltsemmi, dur az daha bekleyim beki fikrini değiştirir neyse vazgeçtim hadi yükselteyim gibi acayip tepkiler verdiğinden bahsetti. arkadaşlarında söylediği gibi memnun değilseniz mutlu olacağınnız bir araca bakmanız.

ozgenkerem
02/05/2018, 15:22
bugün konusu geçti ustamla konuşurken. fiat bizi seminere gönderdiğinde duolik le alakalı, ders veren yetkili kişi dahi anlatılacak çok bir şey yok, sadece otomatik bir araç olsun diye yapılmış, bir mekanizma konmuş robot bu işlemi yapıyor dediğini söyledi. bunun fiat da farkında ama yapacak birşey yok. diğerleri gibi tak tak vites yükseltme olayının olmamasıda bundan kaynaklı. acaba yükseltsemmi, dur az daha bekleyim beki fikrini değiştirir neyse vazgeçtim hadi yükselteyim gibi acayip tepkiler verdiğinden bahsetti. arkadaşlarında söylediği gibi memnun değilseniz mutlu olacağınnız bir araca bakmanız.

Fikirlerimi fiatın direk birebir söylemiş olmasıda şaşırtıcı 😂😂😂

edll
02/05/2018, 19:58
Fikirlerimi fiatın direk birebir söylemiş olmasıda şaşırtıcı 😂😂😂

bunu fiatçılar kendi içinde konuşuyor ama dışarıya karşı mrcedes ten bahseder gibi övüyor.