PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kİmler Üye Olacak

microab
18/12/2006, 22:53
İlk site kurulduğunda da böylesi bir tartışma yaşamıştık.

Bu üyeliklerde araç sahibi olma durumu aranacakmı--nasıl olacak?

Tüm gelenleri alacakmıyız-Biraz abes oldu belki ama?

shoparr_
18/12/2006, 23:16
bnce araç sahipleri dışında araç almayan insanlar da misafir ya da başka bi statü ile üye olabilmeli..hem araç alacak hem de fiat a bu araca ve otomotiv e gönül verenlerde yararlanır paylaşımlardan..

AWD
18/12/2006, 23:18
bence sadece okuyabilmeli dorumları soru sormak istediklerindede ayrı bi bölüm olmalı onlar için grande puntosu olmayanlar biim gibi üye olamasınlar derim ben

shoparr_
18/12/2006, 23:24
işte misafirlerin yazı yazabilmeleri üye olamdan imkansız değil mi?
o yüzden farklı bi statü geliştirip bunu da duyuru olarak sunarız feyk olayı da azalır belki..yani adamın yoksa aracı boşuna yalanlara girmez misafir statüsünde sorar soracağını..

AWD
18/12/2006, 23:28
işte onu düyorum mesela sadece rumuz belirticek pano gibi bi yerde sorucak sorularını bizlerde cvplıcaz bizim gibi üye statüsü olmıcak eski forumda yapılmıştı bi ara hatırlarsanız

Gianfranco
18/12/2006, 23:36
bence herkes uye olmali. Cunku Grande almak isteyenlerinde bu siteye uye olacagini dusnuyorum. Bizim ne yazdiklarimizi ve arabadaki sorunlari yada iyi yonlerini gormeleri lazim.

Linos
18/12/2006, 23:40
İyi de, yeni üyenin Grande Punto sahibi olup olmadığının ayrımına nasıl varabiliriz? İsteyen üye olacak bu durumda!:confused:

erdiyilmaz
19/12/2006, 01:03
ÖnceLikLe kişiseL fikrim, sadece gp'si oLanLar üye oLabiLir diye bir şartımız yok diye düşünüyorum. Yani diLeyen herkese açık bir sosyaL ortam burası.

Üye oLmayanLar, "misafir" oLarak tüm forumLara girip, mesajLarı okuyabiLiyorLar. ÜyeLik için e-maiL dogruLama biLe yaptırmadım ki.. üye sayısı artsın, uzun prosedürLer içeren üyeLik oLmasın diye. sadece nickini yazıp Kayıt oL diyecek kayıt oLacak yani.

Üye oLmayanLarın foruma yazmaLarı, bana biraz mantıksız geLiyor. Sonucunda burası bir payLaşım ortamıysa, herkes nasıL üye oLarak mesaj gönderiyorsa, MisafirLerinde mesaj atması gerektiğinde, üye oLmaLarı gerektigini düşünüyorum. Ki üyeLiğimiz çok basit bir prosedürü içeriyor.

Bir de işin yönetimseL boyutu var; açık bırakırsak oraLardan saLdırı yapıyoLar foruma. BinLerce mesaj yığıyorLar, paketLer yoLLuyorLar. forum çökene kadar gidiyor. Açıkcası böyLe bir risk aLmak istemem. Öteki türLü üyeLikte, herkesin Ip adresi beLLi, fLood saLdırı oLursa anında Ip adresini bLoke ediyor. O bakımdan rahatız. Bugun saLdırı yok, yarın oLmayacagının kim garantisini verebiLir. Bu haLiyLe de saLdırıLamaz mı.. saLdırıLır eLbette. Ancak risk aLmak istemem.

Ancak eğer çoğunLuk derse ki; üye oLmadan mesaj gönderiLsin, birşeyLer yaparız.

shoparr_
19/12/2006, 01:22
katılıyorum;)

ORACLE
19/12/2006, 08:39
Kesinlikle bende katılıyorum.
Mesaj yazacak adam üye olmalı.
Sadece okumak istiyorsa zten üye olmadan okuyabiliyor

Mısafır
19/12/2006, 08:50
grande punto adayı olarak uye olabılır bence...;) eger arabayı alacaksa...

kadoku
19/12/2006, 09:23
bencede herkes üye olabilmeli, misafir olarak siteye giriş de ser olmalı ancak misafirlerin bazı bölümlere girişleri kısıtlanabilir ayrıca mesaj yazabilmek için kesinlikle üyelik şartı olmalı ve kabul görürse e-mail onaylı üyelik sistemine geçilmesinde fayda olacağını düşünüyorum...

AWD
19/12/2006, 09:49
o zmn üye araçları kısmı kesinlikle kapatlımalı ziyaretçilre fln plakalaırmız gözüküyo maazallah biri sinirlenir suaikaste kurban gideriz

Misafir2
19/12/2006, 10:23
bencede herkes üye olsun eğer bır aksılık çıkarsa ilerde gereğini yaparız hem sıteye reklam alma falan işi olursada üye sayımızın kalabalık olması etkılı olur dıye düşünüyorum

kadoku
19/12/2006, 10:31
o zmn üye araçları kısmı kesinlikle kapatlımalı ziyaretçilre fln plakalaırmız gözüküyo maazallah biri sinirlenir suaikaste kurban gideriz

bende o tür bölümleri kastetmiştim zaten ayrıca ileride İst.Ankara buluşmalar filan olucak bu buluşmaların konuşulduğu bölümlerde yanlızca üyelere açık olmalı diye düşünüyorum.