PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2006 model Grande Punto Dynamic 1.3 Multijet kullanımı.

FenerLee1907
27/04/2018, 22:16
Merhaba arkadaşlar, dün itibari ile bu aracı alarak aranıza katılmış bulunuyorum. Kendisi ilk aracım olduğu için biraz acemisiyim. Expertiz raporlarında motor %77.777 çıkıyor, bana filtreleri ve motor yağını değiştirdiğimde motorun kendi gücüne ulaşacağını söylediler. Ayrıca würth marka enjektör temizleyici kullandım. Bugün sanayiden aracımı teslim aldım ama test etmeye vakit bulamadım. km 230.000de. Dynamic modellerinde dual klima haricinde extra bir özellik var mı?

Han
27/04/2018, 22:33
Foruma hoşgeldiniz aracınız hayırlı olsun iyi günlerde kullanın.Aracınızı ne kadara aldınız acaba ?

stonebridge
27/04/2018, 23:08
Dostum testlere pek inanma 5 dk sonra bir daha girsen farklı bir sonuç çıkar. Şimdiden hayırlı olsun. Km ye takılma multijet milyonları gören motordur saygılarımla.

FenerLee1907
03/05/2018, 00:49
28.400e aldım, araçtan gayet memnunum.

kingmortal
03/05/2018, 00:53
28.400e aldım, araçtan gayet memnunum.

Oncelikle hayirli olsun araciniz bir kaç sorum olacak size puntolarda kronik sorun olan yolcu airbag çatlamasi on klima izgara kalkmasi( ozellikle sol taraf) ve arka camdan su alma gibi sorun varmi (arka ustten su aliyor fitilin oradan simdilik peçete koydum iceri su girmesin diye)

halilimo
03/05/2018, 02:14
Arka camdan su alma kronik mi olur hocam ya fiskiyenin hortumu koptu ya 3. stopun contasi kaciriyor yada stopu cikarirken tirnaklari kirildi. Ustunde plastikten 4 tane tirnak var.

kingmortal
03/05/2018, 03:20
Arka camdan su alma kronik mi olur hocam ya fiskiyenin hortumu koptu ya 3. stopun contasi kaciriyor yada stopu cikarirken tirnaklari kirildi. Ustunde plastikten 4 tane tirnak var.

Evolarda ve grandelerde cokça goruluyor çok sikayetci var bu konuda ben camla fitil arasina peçete sokarak sorunu cozmeye calistim yoksa araci yikarken oval kolonlarim hep islaniyodu arastirdim sorun kronik miş

FenerLee1907
06/05/2018, 22:39
Oncelikle hayirli olsun araciniz bir kaç sorum olacak size puntolarda kronik sorun olan yolcu airbag çatlamasi on klima izgara kalkmasi( ozellikle sol taraf) ve arka camdan su alma gibi sorun varmi (arka ustten su aliyor fitilin oradan simdilik peçete koydum iceri su girmesin diye)

teşekkür ederim iyi dilekleriniz için. Aracım henüz su görmedi kaçak varmı bilmiyorum :) yolcu airbag çatlağım var ama çok göze batmıyor şimdilik. klima ızgaralarım gayet nizami, bir kalkma söz konusu değil. Siyah duman atıyor aracım, özellikle ilk kalkışlarda ve yüksek devirde. exper raporunda enjektör arıza yazıyordu zaten. peki bilgisi olan varmı enjektör fiyatları yada temizliği hakkında?

ertanb
13/05/2018, 12:12
hayırlı olsun allah kaza bela vermesin :)

EKE
13/05/2018, 13:32
Bana da ekspertizde enjektör kötü yazmışlar. Açıklama olarak da pek önemli değil enjektör pulları değişse yeter yakıt kaçağı yapıyor dediler. Gittim ustama ne kaçak var ne başka bir şey. Arabanın enjektöründe de en ufak sorun yok. Arkadan siyah duman atıca oraya direktmen enjektör arızası yazıyorlar sanırım. Üstelik benim gittiğim 9 sayfalık en detaylı raporu biz veriyoruz diyen bir ekspertizdi. Yani gözümde güvenilirliğini yitirdi ekspertiz.

FenerLee1907
18/05/2018, 22:20
hayırlı olsun allah kaza bela vermesin :)

Teşekkürler

FenerLee1907
19/05/2018, 23:38
Bende aracı aldıktan sonra ustama gösterdim. Yağını tüm filtrelerini değiştirdi, yarım saatlikte bir test sürüşü yaptı. Aracın performansı gayet iyi, kara duman atmasıda normal dedi. egr körleyelim dedim, arızalanınca körleriz sen şimdilik böyle devam et dedi. Ustama güvenirim, enjektör arızası yok dediyse yoktur :)

bedri73
22/05/2018, 10:08
Hayırlı olsun güle güle kullan. At bir enjektör temizleyici yola devam.