PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Punto evo hafif rampada gaz yemeyip aracin stop etmesi

grandali
22/04/2018, 22:25
Ustad lar merhaba ; bugun koy yolundayim ilerlerken hafif rampada vites bire alip gazi verdim ama gazi almadi ve stop etti, kapatip actim gaz-debriyaj yaptik bir iki metre gitti yine stop etti.el freni ile denedik yine gaz yemedi ve stop etti. 3.kez debriyaj gaz yapa yapa kalkti arac. Biraz yukluydu ama 500 kilonun ustunde degildi toplam agirligimiz yuk ile...sizce ustadlar sorun nedir ne yapmaliyim

grandali
23/04/2018, 12:59
Demek ki kimse bu konuya hakim degil

volkan1065
23/04/2018, 13:21
Araçta klima acııkmıydı. Debriyaj balata durumunuz nedir. Düşük vites aracı çok kullandınızmı.

grandali
23/04/2018, 15:32
Klima kapali baski balatası hocam tam bilmiyorum yeni aldim araci

serkan1065
23/04/2018, 17:42
Öncelikle araçla ilgili yeterli bilgi vermemişsiniz. Araç benzinli mi lpg'li mi? Bir aracın birinci viteste stop etmesi normal değildir. Mesela, araç rolantide de yine stop ediyor mu? Şayet LPG li ise her iki durumda da yapıyor mu? Bir araç gaz yemiyorsa benzin filtresinde pislik oluşmuş olabilir. Tabi elektrikle de ilgili bir sorun olabilir. Çünkü bu sorunun birden çok nedeni vardır. Tüm bunlar olmayıp tamamen mekanik bir sorun algılayıp stop ediyor da olabilir. Masrafı daha fazla büyütmeden baktırmanızda yarar var. Kazasız belasız sürüşler.

grandali
28/04/2018, 12:33
Arac 1.3 multijet ve bakimi yeni yapilmis. Biraz yukluydu arac ama gosterelim dedigin gibi en guzeli

volkan1065
28/04/2018, 14:10
Sımdı söyle bur durum var aracı yeni aldınız bayırda yuklu iken belki aracın devrini aldıramadınız. Aracın baskı balatada yarıdan fazla gidikse kavrama noktasında sıkıntı olabilir. Ayrıca arac ilk soğuk iken rolanti nin normale donmesi ni bekle.