PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Silecek su atmıyor ve egr temizletme

eraslan
07/04/2018, 21:30
Selamun aleyküm Arkadaşlar eskiden uzun süre basılı tutunca az az su atıyordu ön taraftan ama artık silecek motoru seside yok geçen sene motoru değiştirmiştim elektrikçiye parçaya 20 tl vermiştim ama simdi hiç ses yok bu kadar çabuk mu bozuluyor bu.ikinci sorum egr temizlemek için sordum adamlar 250 tl temizlemeye ücret istiyor yakın zamanda temizleyen varmı ücretler nekadar. İstanbulda önerilecek usta varmı

edll
07/04/2018, 21:43
Selamun aleyküm Arkadaşlar eskiden uzun süre basılı tutunca az az su atıyordu ön taraftan ama artık silecek motoru seside yok geçen sene motoru değiştirmiştim elektrikçiye parçaya 20 tl vermiştim ama simdi hiç ses yok bu kadar çabuk mu bozuluyor bu.ikinci sorum egr temizlemek için sordum adamlar 250 tl temizlemeye ücret istiyor yakın zamanda temizleyen varmı ücretler nekadar. İstanbulda önerilecek usta varmı

su atmama susuz çalışmadan kaynaklı arıza yapar deniyor. belkide ufak bir temazsızlık vardır yada sigortası varmı ona bakmak lazım.
egr temizliğini 200 civarı yaptıran vardı bursada olması lazım. arasında çok bir fark yok ama önemli bir parça olduğu için mutlaka işinin ehli birine yaptırın.
istanbuldan arkadaşlar iyi bir usta tavsiyesinde bulunacaklardır.

eraslan
07/04/2018, 22:52
Peki bnim bu sileceğim kontrol edeceğim yerler varmı bu temassızlık falan demişsiniz ya

edll
07/04/2018, 22:59
Peki bnim bu sileceğim kontrol edeceğim yerler varmı bu temassızlık falan demişsiniz ya

dediğim gibi bunun sigortası olabilir motora giden, ayrıca hiç ses gelmiyor demişsiniz, kolda bir temassızlık olabilir.
burdan bakınca çok sebep çıkarılabilir, en doğrusu bir ustanın kontrol etmesi.

volkan1065
07/04/2018, 23:29
Ölçü aletiniz varsa soketini söküp birisi koldan konum vererek voltaja bakabilirsiniz. Voltajda sorun yoksa motorda sıkıntı vardır. Voltaj gelmiyorsa tesisat motor vs bakmak lazım. Koldada sorun olabilir.

eraslan
08/04/2018, 00:16
Kolda sorun olsaydı sileceklerde çalışmazdı diye düşünüyorum ama silecek kolları hareket ediyor

edll
08/04/2018, 17:11
suyu harekete geçiren mekanizma aynı değildir. tek hareketle ikisinede baskı uygular ama birisi elektriği alıp diğeri almıyor olabilir.