PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Acil Yardım

evza
01/04/2018, 14:50
Selamlar Arkadaşlar,

Aracım 2012 Punto Pop km si 103350 dir. Dizel 1.3 multijettir. Aracı Ocak ayının 3ünde aldım. Kmsi 99 bindi. Eksper e soktum motor performansı 100 çıktı. Herhangi bir şeyinde sıkıntı çıkmadı.

Dün çevre yolunda yağ lambasını yakıp sönmeye başladı. İlk benzinlikte durdum. Yağ kontorlü yaptım. Biraz yağ eksikti. Sonra shellde durdum. Yağ aldım. Ordaki temsilci yağı boşalttı. Yağ lambası yine yakıp sönülüyordu. Sonra yağ mişülündendir. Ama sorun yaratmaz dedi. Sonra yola devam ettim. Bir 10km sonra aracın sesi bir anda yükseldi. Gişelerde stop etti. Marş ilk seferinde basmadı. Aracı Bursaya çekici yardımı ile getirdim. İlk Organgazide bir ustaya gösterdim. O da yataklama yapmış filan dedi. Sadece sesine bakarak. Sonra Bursa sanayine tanıdık ustaya getirdim. Yağı değiştirdi. Filitre ve mişülü değiştirdi. Yağı araca tanıttı. Yağ lambası söndü. Ancak araç da acayip bir ses var. Bu yüzden motoru indirip soruna bakacaklar. Sizce ne sorun vardır. Ne kadara patlar bana. Yeni borca girdim. Biraz tırsıyorum.

Yardımcı olursanız sevinirim.

volkan1065
01/04/2018, 15:08
Sundandir bundandır demek burdan hata olur. Bir video çekip koysaydınız daha iyi yorumlar alırsınız.

İlk olarak ustanın ne kadar güvenir siniz. Punto multijet konusunda ne kadar bilgilidir. Eğer bursada punto ile ilgili servis dışında iyi bir usta tavsiyesi derseniz punto bursa gurubunun ustası can oto recep babacan bir gidin. Zaten gittiğinizde orda punto lari görünce kaynağına geldim dersiniz.

Yağ musuru ile ilgili yanıp sonmesinden sonra aracın durup stop etmesi ve sesli çalışmasi hayırlı bisi degil. İnş en az masrafla kurtulursunuz. Ama dediğim gibi recep babacan ile görüşüp bir uğra derim. Kafana yatmazsa yine kendi ustana götür.

evza
01/04/2018, 18:24
Usta bizim şirketin anlaşmalı yeri. Pazartesi fiyat vericek. Ben pazartes, recep ustayı bi arar sorarım. teşekkür ederim

volkan1065
01/04/2018, 18:32
Usta bizim şirketin anlaşmalı yeri. Pazartesi fiyat vericek. Ben pazartes, recep ustayı bi arar sorarım. teşekkür ederim

Yanına araç ile bir git derim. telefondan sorma ile olmaz.

evza
01/04/2018, 18:56
pazartesi motoru sökmeyi planlıyorlar. Bugün çalışmayacaklar. Araç marş yapıyor şu anda çalışıyor. Ancak yormama amaçlı yürütmüyorum. Pazartesi sabah gidip konuşurum. Recep ustayı da ararım. Duruma göre birşey yaparım. Teşekkür ederim