PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Start Stop Devre Dışı ve Yağ İkaz Lambası

abece123tr
21/03/2018, 11:00
Merhabalar 2012 Fiat Punto 1.4 benzinli&lpgli yarı otomatik vites aracım var

gecenlerde aracımın triger kayışını, aküsünü, yağ değişimini ,antifiriz değişimini yaptırdım.
araçla ilgili şöyle bir sıkıntım var;

araç yogun trafikte ve genelde yokuş yukarı dururken araç birden bire devir sayacı sıfra dusuyor ve sonrasında start stop devredışı hatası veriyor sonrasında yağ ikaz lambası yanıyor sonrasında araç hicbir tepki vermiyor kontak kapatıp actıgımda calısmaya baslıyor, start stop tuşuna basılı olup olmaması fark etmiyor
sizce bu sorun neden kaynaklanmaktadır.

edll
21/03/2018, 11:33
Merhabalar 2012 Fiat Punto 1.4 benzinli&lpgli yarı otomatik vites aracım var

gecenlerde aracımın triger kayışını, aküsünü, yağ değişimini ,antifiriz değişimini yaptırdım.
araçla ilgili şöyle bir sıkıntım var;

araç yogun trafikte ve genelde yokuş yukarı dururken araç birden bire devir sayacı sıfra dusuyor ve sonrasında start stop devredışı hatası veriyor sonrasında yağ ikaz lambası yanıyor sonrasında araç hicbir tepki vermiyor kontak kapatıp actıgımda calısmaya baslıyor, start stop tuşuna basılı olup olmaması fark etmiyor
sizce bu sorun neden kaynaklanmaktadır.

akünüz start stopa uygun bir akümü. uygun değerde olmayan akü bu hatayı verdirir.
yağ ve filtreyide kontrol ettirmekte fayda var. değişen parçalar aracınıza uygun parçalarmı. yağ ve filtre önem arzetmekte.