PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2011 Punto Evo Aracımla ilgili birkaç sorun

AhmetBugdayli
19/03/2018, 19:09
Merhaba arkadaşlar, aracım ile ilgili birkaç problemi sizlere sormak istiyorum, cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

1- Bozuk yoldan giderken tıkırtı sesi geliyor, insanı çok rahatsız edici derece. Amortisörden olabilir dedi sanayideki usta değiştirdik ancak ses gelmeye devam ediyor, bunun çözümünü bulamadık.

2- Ön Fren balatalarını değiştirmeme rağmen frene bastığımda çok fena bir şekilde gıcırtı sesi geliyor.

3- Sıcak havalarda kapıları açarken gacur gucur sesler geliyor.

4- Sunroof kapanırken tam kapanıyor ve yarıya kadar geri açılıyor. Elimle tutup ittirmem gerekiyor kapatırken yoksa kapanmıyor.

Bilginiz dahilinde olan cevaplar varsa lütfen yazınız, teşekkür ediyorum.

lounge33
19/03/2018, 19:38
Cam tavan için onerim acılan ayak kisimlarda yağ birikmesi oluşmuştur veya pislik temiz bir peçeteyle ayaklarını sil yüzde 90 düzelecektir.ve yağlama yapmamani tavsiye ederim

SM-N920C cihazımdan gönderildi

ykaya1983
19/03/2018, 21:29
Elimden geldiği kadar yazayım.

1-Genelde z-rotlardan olur.Bozuksa lokur lokur ses yapar kötü yollarda.

2-Fren balatalarından kaynaklanıyor.Yeni alsanız da iyi değilse ses yapıyor.Ses yapmayan balata tavsiyesi forumda vardır.

3-Kapı menteşelerinden kaynaklanıyor.Değiştirmekle çözülüyor.

AhmetBugdayli
19/03/2018, 21:39
Teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için arkadaşlar.

edll
19/03/2018, 21:44
3, kapı menteşesi değişsede aynı sorun tekrar başlıyor. sıvı sprey gres tek çözümü.

onure
22/03/2018, 19:34
2. Yeni taktığınız balatanın sert olduğunu düşünüyorum. Zamanında ben de en ucuzundan yeni bir balata takımı taktırmıştım. Frenlerken (özellikle durmaya yakın) ıslık gibi ötüyordu. Nispeten daha kaliteli bir balatayla değiştirdim. Ses kesildi.

arenas
22/03/2018, 20:49
3- Arka kapı gergileri 2013 senesinde serviste garantiden değiştiğinden beri bir daha anırmadı.

kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

volkan1065
22/03/2018, 21:02
1, amortisör değiştiren kişi illaki z rota bakmıştır diyesim geliyor. Z rot ses yapar. Direksiyon kutusu da yapabilir. Fren merkezlerinin pimlerinde boşluk varsa sanki on takım dağılmış gibi bile ses yapar.

2, biz hep diyoruz ya orjinal yada orjinale yakın bir balata tercih edilmeli. Birinci sınıf opar kutulu balata yada magnetti marelli valeo gibi balataları tercih edebilirsiniz. Ayrıca disk yüzeyide incelenmeli gerekirse tornaya girmeli tabi disk daha önceden tornaya girdiyse belki artık değişme vaktide gelmiştir. Ama balata değişimlerinde mümkünse disk yüzeyi tornada temizlettir meli

3,kapi gergi lerinin iç kısımda aşınma olduysa yaglamada geçici çözüm olur. Maddi durum yeterli ise orijinalini alın. Bu hafta albea aracımizin gergi lerini değiştirdim yan sanayi taktik maddi durum nedeni ile ama uzun ömürlü olamayacağı yüzde yüz.

4, cam tavanın halatlarinda problem olma ihtimali yüksek. Kizaklardada pislik biriktiyse zorlandığı için hayatlar zarar görmüş olabilir. Sonroof tamiri yapan bir yere götürüp temizlik ve yaglattirin. Yağı özeldir her yağ olmaz