PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Direksiyon üzerindeki Radyo-cd çalar Tuşlarinin Aydinlatmasi

serhatartun41
16/01/2008, 00:26
Arkadaşlar önümüzdeki Aylarda Grande Punto Alacak Arkadaşlarimiza Kötü Bir Haberim Var. şasi Numarasi 204 Ile Başlayan Seri Itibari Ile Direksiyon üzerinde Bulunan Radyo Cd çalar Tuşlarinda Aydinlatma Kaldirilmiştir. Yani Bu Seriden Sonra Tuşlar Aydinlatmasiz Olacak Bilginiz Olsun...

suleymanozen
16/01/2008, 00:55
sebebi neymiş peki....herahangi bir fiat yetkili bayiylemi görüstün
aslında dynamic versiyonlrda neden 2 satırlık ekran takılmış 3satırlık yerine bununda şikayetcisi cookk nolcak bu gp sorunları bilemiorum

--direksiyon kumandası ışık sorunu
--stepne sorunu
--dynamic versiyonlarda 3 satırlık ekran sorunu
--dynamic 1.4 fire gplerde deri vites topuzu sorunu...
--varmı baska eklemek isteyen

yakında gelen araçlar euroncap 5 yıldızımı almamış olcak hee dha nekadar kısıcaklar bu özelikkleri
önceden koklatıyolar smdi menüde yok...

bizde adisyonu ödemeyizz :D

grandecaglar
16/01/2008, 01:14
arkadaşlar tofaş fiat ın ne yapacağı belli olmaz hatırlıyorum 2000 den sonraki doğanların jantları kapak yapmıştı yanlış hatırlamıyorsam yakında herşeyi değiştirirler :w00t2000:

cenkeri
16/01/2008, 09:49
Arkadaşlar önümüzdeki Aylarda Grande Punto Alacak Arkadaşlarimiza Kötü Bir Haberim Var. şasi Numarasi 204 Ile Başlayan Seri Itibari Ile Direksiyon üzerinde Bulunan Radyo Cd çalar Tuşlarinda Aydinlatma Kaldirilmiştir. Yani Bu Seriden Sonra Tuşlar Aydinlatmasiz Olacak Bilginiz Olsun...

Merhaba bu bilgiye hangi kaynaktan ulastigini ögrenebilirmiyim? bende de ayni eksiklik var ve buna ait resmi yazi varsa bana gerekiyor. Tuketici haklari mahkemesine basvuracagim, gerekirse tüm sikayet sitelerine yazacagim. Biz magdur oluyorsak baskalari magdur olmasin.

erdiyilmaz
16/01/2008, 11:12
bu durum ne zamandan beri var?
forumumuzda bir iki kişi bu nedenLe yakınıyordu. mahkemeye verecegim, araç arızaLı vs. diyordu.

memat
16/01/2008, 11:50
punto olmuş şahin

cenkeri
16/01/2008, 12:11
Arkadaşlar Bahsettiğim Konu Sadece 204 Ile Başlayan şasilerden Itibaren Olacak Ki Bu şasi Araliğindaki Modeller Henüz ülkemize Gelmedi. Bundan önce Olanlarda Bu Sikinti Varsa En Yakin Yetkili Servise Gitsin. Ben Bu Bilgiyi Fabrikadan öğrendim Yani Bu Bilgi Doğru Bir Bilgidir. Diğer Bir Konu Ise Dyanmic Modellerindeki Gösterge Panelinin Active Modellerindeki Gibi Olmasidir. Bende 2 Hafta önce Dynamic Spor Paket Aldim Ve Benimde Gösterge Panelim 3 Satirli Değil. Bu Konuyu Fabrika Ile Görüştüm Ve Belli şasi Araliklarinda çikan Dynamic Modellerinde Bu şekilde Olduğunu Ve Tofaş Ile Fiat In Istediği Taktirde Değişiklik Yapma Hakki Olduğunu Söylediler.yani Bu Konuda Yapacak Bişey Yok.son Olarak şunu Belirtmek Isterim. Ben Fiat Yetkili Servisinde çalişmaktayim Ve Bu Bilgiler Doğrudur...

Benim $ase 204 ile baslamiyor ancak isiklarim calismiyor. Serviste bunun standardi bu diyor. Buyrun burdan yakin :help:

serhatartun41
16/01/2008, 12:25
arkadaşlar aynı soruna sahip bir araç yarın servise gelecek konu ile ilgili durumu yarın akşam sizlerle paylaşacağım.benim elime geçen bilgi bu şekilde

memat
16/01/2008, 12:25
:D:D

quixotic2
16/01/2008, 12:50
bilgi için sağol serhat :D

spyofthegod
16/01/2008, 13:27
Merhaba bu bilgiye hangi kaynaktan ulastigini ögrenebilirmiyim? bende de ayni eksiklik var ve buna ait resmi yazi varsa bana gerekiyor. Tuketici haklari mahkemesine basvuracagim, gerekirse tüm sikayet sitelerine yazacagim. Biz magdur oluyorsak baskalari magdur olmasin.

Arkadaşım bunla ilgili böyle bir açıklama yapılmışsa yapıcak bir şey yok malesef.

quixotic2
16/01/2008, 13:37
görkem bey bu açıklamaya rağmen bunu yaptıran arkadaşlarımız var. inanıyorumki cenkeri beyde olumlu bir sonuç alacaktır.

cenkeri
16/01/2008, 13:52
görkem bey bu açıklamaya rağmen bunu yaptıran arkadaşlarımız var. inanıyorumki cenkeri beyde olumlu bir sonuç alacaktır.

Umarim iyi dilekleriniz ise yarayacak, benim bu isin pesini birakmaya pek niyetim yok. Ben araci almadan test yaptigim aracinda bu isiklar yaniyordu ve arac bana satilirken isiklarin olmadigi bilgisi verilmedi. Bu bilgi bana verilmedigi gibi halen satis temsilcisinede bu bilgi verilmemis. Sayet bir degisiklik varsaki bugunku 204 sase numarasiyla baslayanlarda isiklarin kalkmasi gibi araclar daha gelmeden bilgisinin satis temsilcilerine verilmesi gereklidir.

quixotic2
16/01/2008, 14:12
bu konuda katılıyorum size cenkeri bey. umarım biran önce olumlu bir sonuç alırsınız.

GP_Ts_Ist
16/01/2008, 15:37
Haklisiniz ..Eger satin alirken bu bilgi size verilmemisse ki bana verilmemisti. Aradim servisi gelin yapalim dediler. Tus takimini degistirdiklerini soylediler. Sonuc olarak su an yaniyor. Sasi numaram neyle basliyor bilmiyorum gerci.

Sasi numaram: 0363***

quixotic2
16/01/2008, 15:43
serhat ın söylediğine göre 204 ler türkiyeye gelmemiş zaten daha. onun için direksiyondaki kontrol lambaları yanmayan bütün arkadaşlar şikayette bulunabilir.

cenkeri
16/01/2008, 15:47
Haberler bekledigim kadar olumlu degil maalesef. Musteri hizmetlerinden aradilar. Ve arciniziz ozelligi bu, fiat degisiklige gitti, bundan sonra gelecek araclarda isiklar olmayacak bilgisini verdi. Ancak arac satilirken bu bilginin bana verilmedigi ve halende hic bir bayide temsilcilerin bu konu hakkinda muterilere bilgilendirme yapmadigini belirttim. Ancak hicbir sekilde bana yardim edemeyeceklerini hatta parasini versek bile bu isiklari taktiramayacagimi belirttiler. Bende arac degisimi hatta yapabiliyorlarsa bedel iadesi istedim. Sanirim mahkemelik olacagiz :( Simdi soruyorum arkadaslar bir topik vardi, Ben bu araci aldigma pismanim dersem cokmu karamsar olurum. Bu kadar basit bir isik icin bile surunen "Fiat GP" kullanicisi olarak arac alacak ve almis arkadaslara yasadiklarimi gorun diyorum.

quixotic2
16/01/2008, 16:03
sizin adınıza üzüldüm gerçekten. yasal haklarınızı savunun derim. gelişmeleri bekliyoruz.

murat sandıkçı
16/01/2008, 16:58
Cenkeri aynı sorun bende de vardı, dün konuştum şimdi servisten aradılar yarın değiştiriliyor parça. Servise veya call centere beni emsal gösterebilirsin bu konuda.....

spyofthegod
16/01/2008, 16:58

Hayır eğer fiatdan böyle bir açıklama geldiyse. şasi 204 le başlıyorsa sonuç çıkmaz demek istedim.

quixotic2
16/01/2008, 17:08
204 Şasiler daha türkiyeye gelmedi :D

spyofthegod
16/01/2008, 17:14
Nasıl oluyor benim gelen araca baktırdım hem ışıkları yanıyor hemde 205 ile başlıyor.

quixotic2
16/01/2008, 17:24
bilmiyorum ama serhatın söylediğine göre (duyumu fabrikadan almış) kesin kaynaklar 204 serisinin türkiyeye gelmediğini söyledi.

femoli
16/01/2008, 17:34
Arkadaşlar bu seri no olayı bana biraz saçma geldi kesin bişi olmadan kesin gibi konuşmayalım lütfen :), Bu sefer araç alacaklar aracı almadan önce şasi nosuna bakarak alacaklar yok ben bunu beğenmedim başka şasi nolu verin diyecekler :D

microab
16/01/2008, 18:10
İtalya da envai türü satılıyor zaten.

Öyle abuk subuk bir opsiyon daha eklemiş olabilirler mi acep?

quixotic2
16/01/2008, 18:32
mehmet abi bu bilgiyi yazan üyemiz servisde çalışıyormuş ve yazı gelmiş kendisine. onun için şeettim bende. :D

serhatartun41
16/01/2008, 20:01
Arkadaşlar Tofaş Tarafimdan Bu Tür Değişikliklerde Bana Tamim Adi Altinda Bültenler Gelmekte.konu öyle Bir Hal Aldi Ki Bunu Foruma Yansittiğima Pişman Olma Durumuna Geldim. şasi Numarasi 205 Ile Başlayan Arkadaşim Bana şasi Numarasini Ve Aracin Direksiyon üzerindeki Tuşlarinin Yandiğini Belirten Fotoğraflari Yollarsa Eğer Bu Konuyu Daha Derin Inceleyebiliriz. Diğer Arkadaşlarim Için Kesin Yorumu Yarina Birakacağim.lütfen Sabir...:)

cenkeri
16/01/2008, 20:38
Arkadaşlar Tofaş Tarafimdan Bu Tür Değişikliklerde Bana Tamim Adi Altinda Bültenler Gelmekte.konu öyle Bir Hal Aldi Ki Bunu Foruma Yansittiğima Pişman Olma Durumuna Geldim. şasi Numarasi 205 Ile Başlayan Arkadaşim Bana şasi Numarasini Ve Aracin Direksiyon üzerindeki Tuşlarinin Yandiğini Belirten Fotoğraflari Yollarsa Eğer Bu Konuyu Daha Derin Inceleyebiliriz. Diğer Arkadaşlarim Için Kesin Yorumu Yarina Birakacağim.lütfen Sabir...:)

Bu konuda ihtisas yapma asamasina geldim 1 haftadır :) Gözden kaçırmayın aracın ışıkları çalışan arkadaşın donanım seviyesi emotion. Asıl sorun Dinamik ve activelerde ama hepsinde de değil. Banada bu 204 olayından bahsedildi ancak benim aracım 164 lü seri olduğu halde ışıklar yanmıyor. Ve call center yapabilecekleri bisey olmadığını söyledi. Tüm ısrarlarıma rağmen sonuç alamadım bende araç değişimi hatta iade talebinde bulundum. Başka bir topiktede söylediğim gibi yanmayan lambayı değiştirmeyen Fiat araç değiştirirmi sizce? Bence de değiştirmez ama görün istiyorum biz müşterileri ne hallere düşürdüler.

serhatartun41
16/01/2008, 21:43
Bu konuda ihtisas yapma asamasina geldim 1 haftadır :) Gözden kaçırmayın aracın ışıkları çalışan arkadaşın donanım seviyesi emotion. Asıl sorun Dinamik ve activelerde ama hepsinde de değil. Banada bu 204 olayından bahsedildi ancak benim aracım 164 lü seri olduğu halde ışıklar yanmıyor. Ve call center yapabilecekleri bisey olmadığını söyledi. Tüm ısrarlarıma rağmen sonuç alamadım bende araç değişimi hatta iade talebinde bulundum. Başka bir topiktede söylediğim gibi yanmayan lambayı değiştirmeyen Fiat araç değiştirirmi sizce? Bence de değiştirmez ama görün istiyorum biz müşterileri ne hallere düşürdüler.

cenkeri arkadaşım bence de araç değişimi söz konusu olamaz.sonuçta araç senin üzerine ve plakalı yani fiat veya tofaşın aracı geri olması imkansız. ama dediğim gibi yarın bu konuyu daha detaylı servis bölge müdürü ile görüşeceğim.şasi numaranın son yedi rakamını tam olarak yazabilirsen sevinirim...

dogu
16/01/2008, 21:45
yarın öbür gün digital klimayıda kaldırırlar dynamiclerden bide utanmadan sırf gövde rengi kapı kollarıyla aynalar için activeden 2000ytl fazla isterler

spyofthegod
16/01/2008, 22:07

Tabiki Serhat Bey yarın isterim yalnız aracım başka bir ilde daha teslim alamadım ve aracın Tır ile getirilmesini bekliyorum.

serhatartun41
16/01/2008, 22:12
arkadaşlar bahsettiğim 204 ile başlayan şasi olayı aracın şasi numarasının son yedi(7) rakamının başlangıcıdır. bu konuda herhangi bir yanlış anlaşılma olmasın.örnek vermek gerekirse benim aracın şasi numarasının son yedi rakamı 13449** gibi bahettiğim 204 numarası 134 yerine 204 olanıdır ki bu araçlar tam olarak ülkemize gelmeye başlamadı

murat77
16/01/2008, 22:31
ısıklı tustakımının fıatı 101 ytl su an ellerınde var ama ılerde oda olamaya bılır bence acele edın

cenkeri
16/01/2008, 22:37
cenkeri arkadaşım bence de araç değişimi söz konusu olamaz.sonuçta araç senin üzerine ve plakalı yani fiat veya tofaşın aracı geri olması imkansız. ama dediğim gibi yarın bu konuyu daha detaylı servis bölge müdürü ile görüşeceğim.şasi numaranın son yedi rakamını tam olarak yazabilirsen sevinirim...

İlginiz için çok teşekkür ederim, Keşke tüm servisler sizin kadar duyarlı davranabilse. Bilgilerimi özelden gönderdim.

serhatartun41
16/01/2008, 22:56
arkadaşlar sitede ve forumda bir sıkıntı mı var. geç bağlanıyor forumdaki konulara :(aynı problemi yaşayan var mı yoksa benim bilgisayarda mı sorun var

cenkeri
16/01/2008, 23:15
Forumda genel bir yavaşlık var bende de aynı şekilde.

cenkeri
17/01/2008, 00:38
Serhat beyin ağzına sağlık...
Birinci elden bize bilgiler vererek polemiğe fırsat bırakmıyor...
Teşekkürler...
Not: bakın Fiat'ın web sitesinde yazıyor arkadaşlar(bu satırlar tüm otombil ilanlarında ve tanıtım sitelerinde yazmaktadır zaten)...

....TOFAŞ, önceden haber vermeksizin bu Site “Kullanım Şartları” da dahil olmak üzere, Araçların tavsiye ettiği fiyat, model,tip ve teknik veya opsiyonel spesifikasyonlarında değişiklik yapabilir.

Başka söze gerek var mı???

Saygılar tekrar...

Yasal uyarıdan haberim olmasına rağmen benim topikte savunduğum iş etiğine uymayan müşteriye test ettirdiğin arabaya donanimi koyup sattiğin arabaya koymamak bir nevi kandırmaca demektir. Koymamak bir yana bu aracı satarkende biz ışıkları yeni gelecek seride kaldıracağız,yol bilgisayarlarıda iki satıra düşecek yada en azından böyle bir ihtimal var deseler ne olur? Araç satamazlar, en azından bana bunlar söylense oturur bir kez daha düşünür belki fikrimi değiştirmeden yine alırdım belki tercihimi bir üst versiyon veya başka marka araca kaydırabilirdim. Eğer ben test sürüğümü Emotion versiyonda yapsam sonrada Dynamic araç alsam ve eksiklikler var desem komik olurdu zaten. Uç örnekler veriyorum mesela Sizin aracınız starjet arabayı aldıktan sonra Esp' sinin olmadığını farketseniz ne düşünürsünüz? Bugün 100 ytl lik ışığı kırpan Fiat kullanıcılardan ses çıkmazsa yarın öbürgün diğer özelliklerden kırpmayacakmı sanıyorsunuz?
Bir yanlış anlaşılma olmasın tepkim kesinlikle Atilla Bey' e değil bugün bu konudan dolayı biraz doluyum ve gördüğüm mesajlara dilimin döndüğünce bazı eklentiler yapıyorum. İyi geceler.

cenkeri
18/01/2008, 12:40
Bu sabah yine Fiat call center aradi. Aynen tahminim gibi dugmeleri degistirmeyen Fiat aracida degistirmiyor bu konuda da zaten hic bir umidim yoktu. Bende forumdan Murat Bey' in aracini emsal gösterdim bu imkansiz servis yaptiysa cebinden öder gibi seyler soyledi gorevli arkadas. 204 $asi olayini soyledim ve benim $asi numaramin 134 oldugunu bu kapsamda aracimin ucretsiz tamirini istedigimi soyledim. Bu gibi baska degisim ornekleri de verebilirim deyince tekrar arastirayima dondu konu. Fakat gordugum ben bir arastirayim diyerek kapatilan telefona sanki ev odevi hazirlar gibi olumsuz cevap calisilarak geri donuluyor. Bunca insanin netlikle gorebildigi seyi gormemekte hatta sorun olan tarafa bakmamakta israr ediyorlar. soyleyecek laf bulamiyorum bu kadar olur yani.

Azteck
18/01/2008, 13:54
Arkadaşlar öncelikle herkese merhabalar.Foruma Ankara'dan katılıyorum.Bundan bir hafta kadar önce 2008 model 1,3 75BG GP Diesel Dynamic paket bir araç aldım ve ne yazıkki herkes gibi bende sorunlarla karşılaşmaya başladım.Direksiyon üzerindeki kumandaların ışığının yanmama problemi benim aracımda da mevcut.Durumun arıza olduğuna sanarak servise baş vurduğumda 2008 model araçlarda bu özelliğin kaldırılıdığını duyup şoke oldum.Bunun yanı sıra 2 satırlı yol bilgisayarı problemi de mevcut.Müşteri hizmetlerini arayıp durumu anlattığımda "sizi çok üzmüşüz ama yapabileceğimiz hiç bir şey yok" şeklinde bir cevapla karşılaştım.Arkadaşlar, Fiat Türkiye müşteri memnuniyetini sağlayamıyor.Satış yapabilme kaygısıyla bu tür değişiklikleri tüketicsine anlatmıyor ve ithal ettiği araçlarda ki her türlü ilkelleşmeyi de kabul ediyor.Bunca tepkiye rağmen ilk öncelikle Fiat Türkiye yetkililerinin ,bu araçaların ithalini durdurması gerekmez mi?Müşterilerim çok rahatsız kurumsal imajımız zedeleniyor demesi gerekmez mi? Hadi bunu yapamıyor ,göbekten bağlanmış diyelim.Kendi çabasıyla en azından bu şekildeki problemli araçlar için bir düzeltmeye gitmesi gerekmez mi?Bunları da geçtim maliyeti eminim 10 ytl'yi aşmayan bir parçayı 110 ytl'ye satmak neyin nesi?Son 40 yılın 20 yılını tekel olarak bu ülke insanının sırtından para kazanarak geçirdiler.halende enayi yerine koyup sömürmeye devam ediyorlar.Yazıklar olsun.

cenkeri
18/01/2008, 15:09
Arkadaşlar öncelikle herkese merhabalar.Foruma Ankara'dan katılıyorum.Bundan bir hafta kadar önce 2008 model 1,3 75BG GP Diesel Dynamic paket bir araç aldım ve ne yazıkki herkes gibi bende sorunlarla karşılaşmaya başladım.Direksiyon üzerindeki kumandaların ışığının yanmama problemi benim aracımda da mevcut.Durumun arıza olduğuna sanarak servise baş vurduğumda 2008 model araçlarda bu özelliğin kaldırılıdığını duyup şoke oldum.Bunun yanı sıra 2 satırlı yol bilgisayarı problemi de mevcut.Müşteri hizmetlerini arayıp durumu anlattığımda "sizi çok üzmüşüz ama yapabileceğimiz hiç bir şey yok" şeklinde bir cevapla karşılaştım.Arkadaşlar, Fiat Türkiye müşteri memnuniyetini sağlayamıyor.Satış yapabilme kaygısıyla bu tür değişiklikleri tüketicsine anlatmıyor ve ithal ettiği araçlarda ki her türlü ilkelleşmeyi de kabul ediyor.Bunca tepkiye rağmen ilk öncelikle Fiat Türkiye yetkililerinin ,bu araçaların ithalini durdurması gerekmez mi?Müşterilerim çok rahatsız kurumsal imajımız zedeleniyor demesi gerekmez mi? Hadi bunu yapamıyor ,göbekten bağlanmış diyelim.Kendi çabasıyla en azından bu şekildeki problemli araçlar için bir düzeltmeye gitmesi gerekmez mi?Bunları da geçtim maliyeti eminim 10 ytl'yi aşmayan bir parçayı 110 ytl'ye satmak neyin nesi?Son 40 yılın 20 yılını tekel olarak bu ülke insanının sırtından para kazanarak geçirdiler.halende enayi yerine koyup sömürmeye devam ediyorlar.Yazıklar olsun.
Agzina saglik arkadasim ilk mesajinla her seyi net anlatmissin. Bana cevremdekiler arac alirken birak su Fiati demislerdi, ama ben dinelemedim bu arabaya resmen asik oldum simdi ise bedelini oduyorum. Bu arada 10 gunluk aracimin eksiklerinin (isiklar ve yol bil.) yani sira farkli yerlerinden gelen seslerde eklendi. Arac daha 500 km de, bu isin 50 000 km deki halini merak ediyorum acaba o kadar sabirli olabilecekmiyim? Bu stresin üzerine basit 3 tane lambayi takmak icin bile nazlanan musterisini uzen Fiata ne denebilirki?

murat sandıkçı
18/01/2008, 15:28
Cenkeri formda okudum ama bir sonuc alamamışın senin adına üzüldüm.Acaba başka servise gitsen birde öyle şansını dene derim.Call center'in dediği gibi benimkini servisin karşıladığını zannetmiyorum.Sonuçta 100 milyon gibi bir paradan bahsediliyor, servis bu yükün altından çıkamaz.Sanırım sen Birmotla görüşüyorsun Birmotlar çok rezil yukarda da dediğim gibi başka servise git ve birde öyle şansını dene.

cenkeri
18/01/2008, 16:00
Bende yarin icin randevu aldim farkli bir servisten ama isiklarla ilgili konu bu servise gitti ise orasida ayni cevabi verecek diye tahmin ediyorum. Ama en azindan gitmisken sadece 500 km yaptigim, gozum gibi baktigim tumseklerden durarak gectigim aracimda olusan direksiyonu saga cevirirken gelen ses ve arka sol kapidan gelen tikirti seslerine baktiracagim.

murat sandıkçı
18/01/2008, 16:20
Bu direksiyondan gelen sesle ilgili daha önce yazılan yazılar var forumda onları incele bence ben tam dikkat etmedim ama direksiyonla ilgili city fonksiyonu ile ilgili motordan kaynaklandığını söylüyorlardı yanılmıyorsam.

cenkeri
18/01/2008, 16:32
Sagol Murat bir kac topik okudum onunla ilgili bakalim ne diyecekler. Yeni bir araba olmasina ragmen sorunlara hazirlikliydim ama bu kadarda cabuk beklemiyordum acikcasi. Fakat bu kadar cabuk cikan sorunlar bile Fiat' in musterilerine uyguladigi iskence gibi umursamaz tavirlari kadar canimi sikmadi. Bakalim sorunlara mudahale asamasinda ne gibi yollardan gececegiz. Baska bir topikte yazilmisti inanin hepimiz birer efsane olacagiz bu arabalarla :)

serhatartun41
18/01/2008, 19:09
Arkadaşlar Bugün Bölge Müdürü Ile Nihayet Bu Konuda Görüşebildim.sizlere Mutlu Bir Haber Vermek Isterdim Ama üzülerek Belirtmek Isterim Ki; Bu özellik Aracin Opsiyon Koduna Göre Belli Oluyormuş. Yani Türkiye'ye Ithal Edilen Araçlarin %70 Inin Direksiyon üzerindeki Tuşlarda Aydinlatma Yokmuş.ve Bunun Garantiye Girme Gibi Bir Durumu Daha Doğrusu Garantiden Değiştirme Durumu Yokmuş.ayni Benim Ve Birçok Arkadaşimin Yaşadiği 3 Satirli Gösterge Paneli Sikintisi Gibi Birşey. Değiştirmek Isteyen Arkadaşlar 110 Ytl Civari Bir Fiyata Değiştirebilirler.ama Benim Tavsiyem Birakin O şekilde Kalsin...

utkucay
18/01/2008, 19:24
"Tofaş, gerektiğinde, teknik ve ticari nedenle, bu sitede belirtilmiş özellikler ve donanımlar üzerinde her türlü değişikliği yapma hakkına sahiptir."

Bu yazıdan dolayı yapabileceğiniz hiçbir şey yoktur.(Eşimin Adliye çalışması ve bilgisi üzerine söylüyorum) Çoğu araç firması maliyeti düşürmek için bu gibi eksiltmeler yapmaktadır. Ufak ama toplamda firmaya büyük getirisi olan bir durumdur.
2 satırlı ekran ve direksiyon üzerindeki ışıkların olmaması böyle bir durumdur. Bundan sonra alınan araçlarda bu şekilde olacaktır.

Sanırım bi kaç arkadaşımızın araçlarında servis değişim yapmış. Büyük ihtimal o servisin bilgisizliğine gelmiş. Durumun farklı olduğunu öğrenince onlarda değişim yapmayacaktır.

Bence çok güzel olan araçlarınızı bu gibi ufak eksikleri önemsemeyerek kullanmanız dileğimle

İyi akşamlar

cenkeri
18/01/2008, 20:11
Arkadaslar ismi lazım değil bir firmanın reklamı vardı;Müşterimin güvenini kaybetmektense para kaybetmeyi tercih ederim" sloganıyla çıkmıştı. Fiatın anlayamadığı nokta bu bizim araçlarımıza takmadığı 3 satır ekran ve 3 tane led için 100 lira kar yaptığını sanıyor. Ancak diğer taraftan severek aldığım beğenerek kullandığım aracımda küçücük ayrıntılar (100ytl)için hiç bir arkadaşıma iyi anlamda tavsiyede bulunmayacağım. Bizim tavsiyemizle Fiat Türkiye' de satacağı belki 50 belki 150 belkide fazla araçtan oluyor. Şahsen bir dahaki aracımda Fiat bayisinin önünden bile geçmeyeceğim arzuladıkları Hayat boyu Fiat felsefesi var ya böylemi yaparak tercih edileceğini sanıyorlar. Takıldığım konuyu tekrar ediyorum araçta yapılan donanım değişikliği bir olumsuzluk ancak satarken satış yapamama kaygısıyla bunları belirtmeden satmak Yasal hak gibi görünsede benim gözümde kandırmaca hatta dilimin varmadığı bazı yerlere çıkıyor. Aracı almadan bilgilendirme yapılsa artısıyla eksisiyle hepimiz ne aldığımızı biliriz ve değerli olan zamanımızı bu gibi şeylerle harcamayız.

misli1
20/01/2008, 09:53
Hiç kimse araba alırken beğendiği arabayı 300-500ytl yukarı aşağı fiyat sebebi ile almaktan veya almamaktan vazgeçmez. Fiat yanlış ekonomi politakası uyguluyor. Gp'ler çoğunluğu Albea gibi taksi olarak kullanılan bir araç olsaydı neyse. Genelde Gp'leri tercih edenlerin araca olan ilgileri ortada. Yazımı bir ata sözü ile bitiriyorum. " SİNEK KÜÇÜKTÜR AMA MİDE BULANDIRIR"

cgty
20/01/2008, 18:25
her defasında fiat almayacgım dedim, ve ailece dedik, krediye en az faizi onlar veriyordu... ehralde bu tür sebeplerden ötürü bukadar az faiz veriyorlarmış... ne yapalım eden bulur.

cenkeri
20/01/2008, 19:29
Evet tam üstüne bastın babamın son 3 araci Fiattı, asla fiat araç almam derken GP yi gördüm, arabanın tipi ve özellikleri hoşuma gitti. Belki herşey değişmiştir dedim, ama aradan seneler geçmesine rağmen anlayış olarak hiçbirşeyin değişmediğini kendi aracımda görüyorum. Sonra Fiatın imajı kötü deniyor nasıl iyi olsunki. Benim bildiğim araçlar satılsın diye yıl değişimde küçük makyajlar uygulanır ve güzel özellikler eklnir ama Fiat' ta bu tesine işliyor. Abdullah Bey' in dediği gibi kimse 300-500 için alacağı araçtan vazgeçmez. Bu özellikler kırpılmasındanda farkını vermeye herkesin razı olacağını tahmin ediyorum. Merak etmeyin eden bulur benden yaptığı 100-200 ytl olarak kırpıntıyla yaptğı imaj kaybıyla çevremdeki kişilerden sadece 1 kişinin bile bu aracı almamasını sağlasa ettiğini bulmuş olur.

spyofthegod
20/01/2008, 21:17
Arkadaşlar Bugün Bölge Müdürü Ile Nihayet Bu Konuda Görüşebildim.sizlere Mutlu Bir Haber Vermek Isterdim Ama üzülerek Belirtmek Isterim Ki; Bu özellik Aracin Opsiyon Koduna Göre Belli Oluyormuş. Yani Türkiye'ye Ithal Edilen Araçlarin %70 Inin Direksiyon üzerindeki Tuşlarda Aydinlatma Yokmuş.ve Bunun Garantiye Girme Gibi Bir Durumu Daha Doğrusu Garantiden Değiştirme Durumu Yokmuş.ayni Benim Ve Birçok Arkadaşimin Yaşadiği 3 Satirli Gösterge Paneli Sikintisi Gibi Birşey. Değiştirmek Isteyen Arkadaşlar 110 Ytl Civari Bir Fiyata Değiştirebilirler.ama Benim Tavsiyem Birakin O şekilde Kalsin...

Serhat bey neden bırakın o şekilde kalsın. Araca müdahale edilirken daha başka bir sorunmu çıkabilir yoksa sadece masraf yapmaya değmez mi? Sonuçta sizde bir fiat çalışanısınız, ama fiatın uyguladığı nu polikayı burdan kınıyorum. Benimde aracım geldi bu gibi sorunlar yaşamadım ama yaşayanlar bir daha mı fiat diyecek seviyeye geldi. Bence bu forumda yazılan şikayetleri fiat yetklileri haklısınız ama yapacak bir şey yok demek yerine nasıl çözebiliriz yoluna gitmelidirler.

cenkeri
20/01/2008, 21:40
Serhat bey neden bırakın o şekilde kalsın. Araca müdahale edilirken daha başka bir sorunmu çıkabilir yoksa sadece masraf yapmaya değmez mi? Sonuçta sizde bir fiat çalışanısınız, ama fiatın uyguladığı nu polikayı burdan kınıyorum. Benimde aracım geldi bu gibi sorunlar yaşamadım ama yaşayanlar bir daha mı fiat diyecek seviyeye geldi. Bence bu forumda yazılan şikayetleri fiat yetklileri haklısınız ama yapacak bir şey yok demek yerine nasıl çözebiliriz yoluna gitmelidirler.
Serhat Bey ilgili bir servis çalışanı bu konuyla ilgili yapıcı çalışmalarda bulundu bazı aşamalarda bize bilgiler verdi, sağolsun. Ancak onunda bağlı olduğu kurallar nedeniyle sorunu çözmek istese bile çözemez duruma geldi. Düşünün Serhat Bey' ede müşteriler gelecek bu ve bunun gibi sorunlar için belki gereksiz dialoglara Serhat bey girecek ancak konunun başı Fiat' tan kapalı. Bana call center 4 ncüye arıyor çağrımı kapatmak için ancak herseferinde akla mantığa uyan kıyaslamalar yapıyorum emsal gösteriyorum herseferinde dönüş yapalım deyip 1-2 gün bekleme süreci ve sonuç yapılacak hiçbirşey yok deniyor. Bu lambaların maaliyeti nedir bir araba fabrikası için 23-35 bin lira arası satılan araçtan lamba kısıntısıda neymiş işte bu trajikomedidir. Hoş torpidoda ışık yok ama en azından bunu bilerek aldık arabaları en azından standart uygulama olsaydı iyi olurdu tabi ama yok ne diyelim. Görkem Bey sorunlarımız daha net anlaşılmış anladığım kadarıyla, yorumunuz için teşekkür ederim.

chn73
20/01/2008, 21:58
arkadaslar ufak detaylara takılıyorsunuz.su anda sahip olduğunuz araba sınıfının en donanımlı ve donanımına göre en ucuz ve karizmatik arabası.ben de yeri geldi ufak tefek sorunlar yüzünden pişman olur gibi oldum ( sorunlar genelde servislerden kaynaklanmaktaydı )ama bizim sınıftaki diğer araçlar bindiğim anda ne kadar iyi bir tercih yaptığımı anladım.Bence gidin clio III,Pejo 207 veya fiesta ya bir binin.o zaman ne kadar doğru bir tercih yaptığınızı anlayacaksınız.

spyofthegod
20/01/2008, 22:02
Benim buradaki arkadaşların araçlarının sorunlarının olmaması en büyük temennim 94 yılından beri aile olarak tofaş marka arbalar kullanıyoruz ve hiçbir memnuniyetsizliğim olmadı son aldığım araca kadar. Başımıza sizlerin başına gelen olaylar gibi olaylar gelmediği için dışardan tarafsız olarak yorumlamaya çalıştım. Yanlış anlaşılmak istemem, ben bu kadar ahlaksızça satış stratejisi uygulanmasına karşıyım. Bunu bizler burada birbirimizi kırmadan tartışabiliriz. Ama bizden daha iyisini yapabilecek olanlar Fiat çalışanlarıdır. Serhat Bey'in yetkisi dışında bir istek olmuş olabilir ama bunları ilk önce TOFAŞ a ve sonrasında italya'ya direk ulaştırabilecek ve cevap alabilecek olan kişiler fiat çalışanlarıdır. Bizleri pek kaile alacaklarını sanmıyorum. Birey olarak italya'ya gidiyorum ve italya'yadaki fiat'a bir yazı geçiyorum zaten artı olarakda kardeşim aracılığıyla Fiat Türkiye temsilciliklerine sesimi duyuruyorum. Bizlerin yapacakları bir yere kadar sonuçta. İnanıyorum ki bu forum da yazılanları birileri okuyordur.

pdr42
20/01/2008, 22:16
ya ısıklı gosterge neysede dinamicte 2 satır olması biraz tuhaf. emoya mı takıyolar artık 3 satırı. bende active var 2 satır dinamicte de 2 satır olması tuhaf

ABNEW
20/01/2008, 22:26
Evet tam üstüne bastın babamın son 3 araci Fiattı, asla fiat araç almam derken GP yi gördüm, arabanın tipi ve özellikleri hoşuma gitti. Belki herşey değişmiştir dedim, ama aradan seneler geçmesine rağmen anlayış olarak hiçbirşeyin değişmediğini kendi aracımda görüyorum. Sonra Fiatın imajı kötü deniyor nasıl iyi olsunki. Benim bildiğim araçlar satılsın diye yıl değişimde küçük makyajlar uygulanır ve güzel özellikler eklnir ama Fiat' ta bu tesine işliyor. Abdullah Bey' in dediği gibi kimse 300-500 için alacağı araçtan vazgeçmez. Bu özellikler kırpılmasındanda farkını vermeye herkesin razı olacağını tahmin ediyorum. Merak etmeyin eden bulur benden yaptığı 100-200 ytl olarak kırpıntıyla yaptğı imaj kaybıyla çevremdeki kişilerden sadece 1 kişinin bile bu aracı almamasını sağlasa ettiğini bulmuş olur.

Yurtdışında Fiat ın imajı hiç de kötü değil.En azından kendi sınıflarındaki diğer markaların üretimleri kadar itibar görüyor.Bazı ülkelerde yılın otomobili seçiliyor dünyaya tasarım ve motor (Özellikle de dizel) teknolojisi sunuyor.Ancak herkesin oto eksperi olduğu yurdum insanı Fiat ı beğenmez bir türlü.Bu tofaştan kaynaklanıyorsa bile Fiat ne yapsın.
Ben Fiat ın ürettiği her otomobili kesinlikle nesnel olarak eleştirmişimdir ve olumlu-olumsuz özelliklerini yazmışımdır.Araçlarımızın en önemli eksikliği iç mekan plastik kalitesi ve işçilik kusurları.Ancak bunlarda sınıf standartlarında ama çıtayı belirleyemiyor.Türkiyedeki her satış ve servis yetkilileri gibi Tofaşında eksiklikleri var maalesef.Rakipleri abs-ebd yi bile standart yapmazken biz araçlarımıza böyle yüklenirsek biraz haksızlık etmiş oluruz bence...

cenkeri
20/01/2008, 22:41
Yurtdışında Fiat ın imajı hiç de kötü değil.En azından kendi sınıflarındaki diğer markaların üretimleri kadar itibar görüyor.Bazı ülkelerde yılın otomobili seçiliyor dünyaya tasarım ve motor (Özellikle de dizel) teknolojisi sunuyor.Ancak herkesin oto eksperi olduğu yurdum insanı Fiat ı beğenmez bir türlü.Bu tofaştan kaynaklanıyorsa bile Fiat ne yapsın.
Ben Fiat ın ürettiği her otomobili kesinlikle nesnel olarak eleştirmişimdir ve olumlu-olumsuz özelliklerini yazmışımdır.Araçlarımızın en önemli eksikliği iç mekan plastik kalitesi ve işçilik kusurları.Ancak bunlarda sınıf standartlarında ama çıtayı belirleyemiyor.Türkiyedeki her satış ve servis yetkilileri gibi Tofaşında eksiklikleri var maalesef.Rakipleri abs-ebd yi bile standart yapmazken biz araçlarımıza böyle yüklenirsek biraz haksızlık etmiş oluruz bence...
En azından kendi adıma söyleyebilrimki her fırsatta söylüyorum aracımı beğenerek aldım keyifle kullanıyorum. Bir çok arkadaşımız diğer markalarda olmayan aksesuarları için aldık bu arabaları. Şimdi ise işleri değiştirmeye çalışıyorlar, üç gün sonra Dinamikte dijital klima olmayacakmıydı topiği olmayacağı ne malum? Satış stratejisindeki belirsizlik nedeniyle müşteri olarak mağdur oluyoruz. Fiat' in Türkiye' deki dağıtımcısı da Tofaş olduğundan sorun Tofaş' ta mesela bir örnek vereyim merak eden denesin bir bayiyi arayın bakın 1 aya yakındır burada eksik donanımlar tartışılıyor. Gp alacaktım deyin Dinamik donanımda yol bilgisayarı kaç satır yada değişiklik varmış direksiyon ışıkları kaldırılmış doğrumu diye satış temsilcilerine soruncevap alabilecekmisiniz?Kimsenin haberi yok, belki benim gibi bir müşteri geri dönüş yaptıysa öğrenmişlerdir. Şahsen benim aracımda öyle oldu temsilcim benim sayemde Tofaş'a mail yazdı ve öğrendi durumu. Durumu diyorum ama ona gelen bilgide sadece 204 şase numarasında ve sonrasında olmayacağı benim ise 134 numarayla başlıyor. Web sitesinde hala çok amaçlı gösterge standart madem değişiklik var neden kimsenin bir şeyden haberi yok neden web sitesi güncellenmilyor, gerekli uyarı yapılmıyor.Tek kelimeyle mağdurum.

ABNEW
20/01/2008, 23:49
Önceden de belirttiğim gibi satış ve servis elemanlarının bilgisi yeterli değil maalesef.Ancak inanınki diğer markalarda da durum aynı maalesef.Ben Fiat Bayilerine oldukça fazla şey öğretmişimdir:) Tabi hiçkimse daha önceki standart donanımların şu anda kalkmasından mutlu olamaz ama bunlar da satış stratejileri işte.Tabi olması gereken, alıcıları, meydana gelen en ufak değişiklikte bile önceden bilgilendirmek...

cenkeri
21/01/2008, 00:36
Tamam diğer markalardaki satış temsilcileride farklı olmayabilir fakat diğer markalarda en azından araçlarda belli standartlar var ve kolay kolay değişmiyor. Madem fiat dengesizce donanım değiştiriyorsa (Yol Bilg.,Direksiyon ışığı,İstepne) düzenli olarak bilgilendirme yapmalı ve çalışanlarını eğitmeli, eğitmeliki satan ne sattığını alanda ne aldığını bilsin. Araçlarda değişiklik tabi yapılabilir ancak böyle ucuz hesaplarla değil örneğin hepimizin sorunu olan torpido aydınlatması gibi çok lüks olmayan lamba, davlumbazlardaki aralıklar gibi ufak tefek sorunlar giderilerek yapılır bunun maaliyeti varsada kullanıcıya yansıtır ve aracı alanlar mutlu olur ve herkese tavsiye ederler. Takılmayan 3 ledle 3 metre kabloyla değil satacağın araç sayısının çokluğuyla kar yapılır. Arda Bey ilanlar kısmında gördüğüm kadarıyla aracınızı satmışsınız ve TJET alacakmışsınız, eğer dinamik donanım alırsanız umarım bizim yaşadığımız sorunları yaşamazsınız.

ABNEW
21/01/2008, 02:01
Tamam diğer markalardaki satış temsilcileride farklı olmayabilir fakat diğer markalarda en azından araçlarda belli standartlar var ve kolay kolay değişmiyor. Madem fiat dengesizce donanım değiştiriyorsa (Yol Bilg.,Direksiyon ışığı,İstepne) düzenli olarak bilgilendirme yapmalı ve çalışanlarını eğitmeli, eğitmeliki satan ne sattığını alanda ne aldığını bilsin. Araçlarda değişiklik tabi yapılabilir ancak böyle ucuz hesaplarla değil örneğin hepimizin sorunu olan torpido aydınlatması gibi çok lüks olmayan lamba, davlumbazlardaki aralıklar gibi ufak tefek sorunlar giderilerek yapılır bunun maaliyeti varsada kullanıcıya yansıtır ve aracı alanlar mutlu olur ve herkese tavsiye ederler. Takılmayan 3 ledle 3 metre kabloyla değil satacağın araç sayısının çokluğuyla kar yapılır. Arda Bey ilanlar kısmında gördüğüm kadarıyla aracınızı satmışsınız ve TJET alacakmışsınız, eğer dinamik donanım alırsanız umarım bizim yaşadığımız sorunları yaşamazsınız.

Zaten yukarıda bahsettiğiniz Fiat ın ''Türkiye dağıtıcısı'' Tofaşla alakalı, katılıyorum dediklerinize.Tercihim sport oldu:)

misli1
21/01/2008, 09:43
Her nekadar arasıra sorunlar çıksada araçımdan genel olarak memnunum. Dün gece dışarı çıktık ve direksiyondaki kumanda düğmelerini ışıksız olarak düşündüm ve hiçbir şey gözükmüyor. Işıksız kullanmak eminim çok zordur. Fiat bunu yapmamalıydı. Üzüldüm.

murat sandıkçı
21/01/2008, 09:49
Az önce okudum bir arkadaşımızın arabasından da klima çıkmamış.Sadece gülüyorum ve yine söylüyorum Fiat Tofaşı abandone etmiş :)

GP_Ts_Ist
21/01/2008, 11:29
Klima mi cikmamis!!! Linki gonderi misin?
Tsk

femoli
21/01/2008, 12:04
Az önce okudum bir arkadaşımızın arabasından da klima çıkmamış.Sadece gülüyorum ve yine söylüyorum Fiat Tofaşı abandone etmiş :)

Ne kliması ne çıkmaması ne kadar kötülediniz aracı maşallah valla siz gerçekten memnun değilseniz satın aracınızıda kurtulun bence en iyisi bu ..

Ben sizin kadar anti pati duysaydım gp ye onu yakardım siz yine iyi sabrediyorsunuz...

murat sandıkçı
21/01/2008, 12:49
ben arabayı gördüm beğendim aldım, beni niye yesinler.:glare000:
Başımdan geçen ilginç bir olayda şöyle gelişti:
Aralık 2007 de punto almaya karar verdim, ellerinde yokmuş ama sipariş listesinde kırmızı 1.3 90 bg skydome bir araç buldular. italyadan yola çıkmış. Araç geldi ama kliması yok. Çift bölge otomatik klimayı bırakın manuel klima bile yok. Aracın içine binene kadar da hiç bir şekilde anlaşılamadı. Alternatif olarak da şu an ki aracım vardı onu aldım. Fiat fabrika tofaş la resmen oyun oynuyor bence. Türkiye'ye gösterdikleri ciddiyet ortada.

Öncelikle link atamadığım için direk alıntı yaptım.Buradan okuyabilirsiniz.Femali arkadaşım sen yine benim dediklerimi okumadan yorum yapmışşsın.Bak adamlar yazmış yukarıda, bir yorumda bu arkadaş yap bence.Daha öncede söyledim bu kadar para verdim başıma gelenleri duyduklarımı yazacağım,o zaman sadece piknik düzenleyip lay lay lom mu yapalım.Ne yazalım anlamadım ki?Ama şurası kesin ki arabayı satıp satmayacağıma kendim karar vereceğim.Parayı ben verdiğim için burakıda kararıda ben vereyim.

femoli
21/01/2008, 13:05
ben klima olayını kast etmedim öle bişi olmasıda çok saçma zaten ..

Benim kast ettiğim siz bu siteye puntonun sorunlarını tartışmak yerine kötülemeyemi geldiniz sorunlarınızı tartışıp çözüm yoluna her zaman varım . Ama yok ben bu aracı sevmiyorum sorunlu fiat tofaşı abondone yapmış yok şöle böyle diyecekseniz her zaman karşınızdayım

Biz yeri gelir piknik yeri gelir laylaylom yaparız her ne kadar aracınızın parasını siz verip satıp satmayacağınzada kendiniz karar veriyorsanız ,laylaylomlarada biz karar veririz

Bizimkisi fiatın resmi tartışma protesto yada ayaklanma sitesi değildir sorunları paylaşma çözüm üretme arkadaşlık dostluk vede piknik lalaylom gibi şeyleri ön planda tutan paylaşım platform dur bunu unutmayalım..

serhatartun41
21/01/2008, 13:20
arkadaşlar burası forum sitesi.burda herkes sorunlarını anlatır, buna göre çözümler üretilir.yeri gelir buluşma ve tanışma organizasyonları yapılır.lütfen gereksiz yere tartışmayalım.araçlarımızı kötülemeyelim. tamam ufak tefek detay sorunları ben dahil hepimizin başına gelmiş olabilir.şu bir gerçek ki araçlarımızı burda herkesin önünde kötüleyecek kadar araçlarınızdan bıkmışsanız o zaman aracınızı değiştirin ve burda bu araca gönül verenleri huzursuz etmeyin...burda sadece araçla ilgili kafalara takılan sorular yaşanılan sorunlar paylaşılsın ve bu sorunlara çözüm getirilsin. bu forum araç lekeleme forumu değildir.burası GRANDE PUNTO lara gönül verenlerin ve kullananların forumudur....

murat sandıkçı
21/01/2008, 13:50
İnanın buraya ne yazacağımı şaşırdım.Tartışma ve kötüleme farklı şeyler ne yapalım 25 milyar verip kader bende bu çıktı şu çıkmadı neyse çekelim sineye mi diyelim.Serhat Bey siz bu firmada çalışıyorsunuz tamam bir gönül bağınız olabilir, ama aynı şeyleri sizde yaşadınız.Sizinle daha öncede konuştuk bunları.Ben kıytırk bir direksiyon ışığı için çok uğraştım.Bunlarla uğraşmam gerekiyormuydu, yoksa bir özür mü dilenmesi gerekiyordu. Biz burada 'sizin şimdi söylediğiniz benim çok önce söylediğim' birbirimizle bazı şeyşeri paylaşmak için burdayız.Mehmet Bey, araçında klima çıkmayan arkadaşa bir cevap yazdınız mı, size kalsa yazmaması gerek sesi çıkmasın yoksa Tofaşı kötüler değilmi.Bence tartışma ve kötülemeyi ayırmanız gerekmekte.Burada insanlar başlarına gelen sıkıntıları anlatmakla kendi yanlarına birilerini almayı sorunlarının çözülmesini bekliyor.Cenkeri nick'i ile forumda bir arkadaşımız var okudunuzmu başına neler gelmiş, nasıl ilgilenilmiş, neler söylenmiş.Adam sinir krizlerinde her konuda kendi başına gelenleri anlatıyor.Amacı sıkıntısını paylaşmak.Mehmet Bey size soruyorum ne yapması gerek?

femoli
21/01/2008, 14:53
Şimdi söyleyeyim o insan bunu genel olarak değilde şahsi olarak söylemiş herkesin kendi fikrini söylemekte özgür belki yalnış kelimeler kullanmışta olabilir ama benim söylemek istediğim sadece sorunlarınızı paylaşın bu kötü bu adi bu yaramaz gibi yada tarzı kelimeler kullanıpta biz kullanıcılar adına kötülenmesi.

bu aracı almayın yada bunlar müthiş derecede sorunlu gibi yada tarzı kelimeler yanlış sorununuzu anlatırsınız herkes öğrenir bilir ve çözüm üretmek için uğraşır ama genelleme olarak konuşursanız bu herkese dokunur 25 milyara araç almışsınız sorun çıkmıştır derdinizi anlayabiliyorum ama bu değildirki o sorun bendede ondada herkesde olsun herkesde belki ufak tefek sorun çıkmıştır ama kimse bu araca yönelik ne bu ya şahinin çakması tofaş kazığı tarzında kelimeler kullanmadı .

elbette kötü yanları var ama bunu doğru dille anlatmak çok önemli ben fiat çalışannıda değilim parada almıyorum ama aracım hakkındada alınmaz yazık kullanılmaz gibi kelimelerin kullanılmasınıda istemem doğrusu..

Şimdi murat bey sorununuz için üzgünüm umarım çözümü bulunur keşke ankarada olsaydınız sizin için bizzat çözüme ulaşması için gerekli çabada bulunurdum biz elimizden geldiği kadar fiat servisleriyle irtibat halindeyiz sorunları vede çözümlerini paylaşıyoruz ama bunu kötüleyerek yapamayız malesef...

murat sandıkçı
21/01/2008, 16:42
Bakın aracı küçümsemiyorum.Tofaşı küçümsüyorum bunu bir türlü anlatamıyorum.Siz kendiniz söylüyorsunuz ciddiyetsiz olduklarını.Ben Ford Otosanda çalıştım Garanti ve yedek parça dağıtım merkezinde.(İstanbul'a gelirken Kartal gişelerine gelmeden solda).Focus ilk çıktığında bizde bu sıkıntıları yaşadık.Ama olayları yavaş yavaş çözdük.Fordla sürekli irtibat halindeydik.Şimdi bakıyorum bu araba 2 yıldır Türkiye'de ve sorunlar devam ediyor.Ben Fiat'ın Tofaşı bu hale düşürmesini hazmedemiyorum o nedenle abondene etmiş dedim.Ama olay yine arabayı eleştiriyoruma döndü.Ama sadece yazıyoruz kimsenin birşey yaptığı yok.

multijet
21/01/2008, 17:57
Murat Bey;
ben de çok sorun yaşadım. Bu sitede aracı en çok km yapan kişilerden biri olduğuma da inanıyorum. Ama ben sizin yaşadığınız memnuniyetsizliği yaşamadım. Aksine çok da memnun kaldım. En ufak bir sıkıntım olduğunda gayet alakalı bir şekilde sorunumu giderdiler, değişecek parça ise değiştirdiler. Şikayet edemem ancak met edebilirim. Söyledikleriniz doğrudur, aracınızla ilgili yaşadıklarınız şanssızlık diye düşünüyorum. Ama tofaş ın veya fiat ın düşündüğünüz gibi bir yaklaşımı olsa tüm servisler aynı şekilde olur. Kanımca siz servis kaynaklı sorunu fiat a yüklüyorsunuz. Gerçi fiat ın servisinin kötü olması da fiat ın sorunu ve çözmeli. Daha önce de söylediğim gibi bu da zamanla oluyor. Ben servis kaynaklı bir sorun yaşadım ve şikayet ettim hem de defalarca ama hep aynı servisi(döşememi yakıp inkar etmişlerdi), sıkıntımı şimdi gittiğim servisim enriko aliberti çözdü. Tofaş da şikayet ettiğim servisin yetki belgesini iptal etti. Umarım düşüncelerinizi değiştirecek bir fiat servisi bulabilirsiniz.

ozkan6
09/02/2008, 12:30
Aracımı dün teslim aldım.:)Direksiyon üzerindeki düğmeler bende de ışıksız.Servis artık bu özelliğin active modellerde kaldırıldığını söyledi,belki ileriki günlerde ışıklı düğme takımı taktırabilirim,forumdan takip ettiğim kadarıyla,izmirde en iyi merkez servis sanırım bu arada..

cenkeri
09/02/2008, 13:05
Arkadaşım bu servislerin arayı soğutup müşteriyi bıktırma ve bahane bulmak için söylediği yalandır. Benim aracım Dinamik bende de yanmıyordu, aynısını banada söylediler artık ışık olmayacak filan diye. Israrla call center i aradım çağrımı aynı bahaneyle kapatmak istediler durum bu yapılacak bir şey yok diye ama ikna olmadım. Forumda bu gibi yaşanan olaylar var onları örnek verdim son olarak müşteri memnuniyeti için yarı ücretini karşılayalım taktıralım diye bir cevap geldi. Normal şartlarda bunu bile kabul etmemek gerekir ama iş saatlerimde sürekli 20-30 dk telefon görüşmeleriyle vakit geçirmekten sıkıldığığımdan ve vaktimin daha değerli olduğunu düşündüğümden kabul ettim 50 ytl (işçilik vermem dedim) ücret verdim şimdi ışıklarım yanıyor. Bence sonuna kadar hakkını ara sakın vazgeçme, asla call centerin bahane uydurup çağrını kapatmasına izin verme. Komik olacak ama sırf sesimi duyurabilmek için araç değişim talebinde bulundum konu o noktadan sonra genel merkeze iletilince sorunum çözüm sürecine girdi. 3-5 gündür yazmak istiyordum gelişmeleri iyi bir fırsat olduda yazmış oldum.

pdr42
09/02/2008, 16:07
bende b,işey belirteyim arkadaslar imzalamış oldugunuz sözleşme ve benzeri seylerde tuketici aleyhine var olan maddeler varsa yada tektaraflılık durumu varsa o amddede iptal olunur . dolaysııyla yukarıdaki belirtilen maddenin bu kapsamda değerlendirilip değerlednirilmeycegini avukatınıza danısarak dava acın

Genius
09/02/2008, 16:51
Tüketici haklarına başvurmanız için max süre 30 gündür, yinede bu süre geçsede pek sorun olmaz çünkü müracat etmenize engel değil. Sonuçta hiçbir tüketici araç profesörü değil. bu yüzden mahkemeler tüketicinin konuya vakıf olamamasını göz önünde bulunduruyor.

VOLKAN64
12/02/2008, 15:00
arkadaşlar benim aracım 2008 model kırızı logo ben aracımı 14.12.2007 tarihinde aldım ve şasi noda 204 ile başlıyor ama araçımdaki direksiyon ışıkları yanıyor yanmama gibi bir sorun yok fakat ekranımda 2 satı bende de bu eksik galiba yoksa normal mi benim aracım 1.3 dynamic modeli

quixotic2
12/02/2008, 15:10
volkan bey forumu okuduysanız dynamic olupta yol bilgisayarı 2 satır olan çooook arkadaşımız var.

puntogrande
13/02/2008, 23:06
Merhaba,
Benim aracım 2007 model bahsi geçen problemlerin hiçbirini yaşamadım.Direksiyon kumanda ışıkları yanıyor,deri vites topuzu var,3 satırlı gösterge,büyük boy stepne.Galiba bu birazda şans işi.

ozkan6
14/02/2008, 11:23
Bugün İzmir Birmotta direksiyondaki düğmeleri ,ışıklı olanıyla değiştirdiler,hiç bir ücrette almadılar,personel ilgili,güler yüzlü.

cpeloo
14/02/2008, 17:34
Punto olmuş PİNTO ,yakındada PİNTİ bi hale sokacaklar aleti....

GRANDE PUNTO (full active)
GRANDE PİNTO (işıksız active)
GRANDE PİNTİ (direksiyonsuz active)

CarChaRodoN
15/02/2008, 14:13
Arabamı 2 gün önce teslim aldım logo "mavi" direksiyon ışığı yanıyor, yol bilgisayarı 3 satır, şasi numarası 203 ile başlıyor.
Benimki ile birlikte bir tane daha punto dynamic vardı teslim edilmeyi bekleyen "kırmızı" logolu ve ışıkları çalışmıyordu ayrıcada yol bilgisayarı active ile aynıydı onun için hiç logonun rengine takılmadım :)

ERDİ
19/02/2008, 21:38
arkadaşlar bizde bu gun gp aldık ama öyle bir sorun yok direksiyondakı aydınlatma ışıkları yanıyor

msen78
20/02/2008, 19:45
arkadaşlar aynı soruna sahip bir araç yarın servise gelecek konu ile ilgili durumu yarın akşam sizlerle paylaşacağım.benim elime geçen bilgi bu şekilde

Madem öyle, fabrika ile iletişimin var konu ile ilgili fabrikadan siz servislere gönderilen resmi yazıyı forum sitemizde bizle paylaşmak istermisin???? Ben arabamı alalı 1,5 ay oldu şasede 204 ile başlamıyor fakat yetkili satıcının verdiği tek cevap; 2008 modellerin tamamı
bu şekilde.

cenkeri
20/02/2008, 20:59
Madem öyle, fabrika ile iletişimin var konu ile ilgili fabrikadan siz servislere gönderilen resmi yazıyı forum sitemizde bizle paylaşmak istermisin???? Ben arabamı alalı 1,5 ay oldu şasede 204 ile başlamıyor fakat yetkili satıcının verdiği tek cevap; 2008 modellerin tamamı
bu şekilde.

Arkadaşım banada defalarca aynı cümle söylendi ama ikna olmadım ısrarla call centerı aradım ve forumda ışıkları yanan ve yanmayıp yaptırılan arkadaşları örnek verdim uzun telefon görüşmeleri yaptım sonuç olarak parça ücretinin yarısına yapmayı kabul ettiler ve beni burada istediğim bir servise yönlendirdiler. Aslında bunu bile vermemem gerekiyordu ama telefon görüşmelerinden sıkıldım ve iş saatlerinde sıkıntı olmaya başlamıştı kabul ettim 50 ytl karşılığında bu işi yaptırdım.

Wolf1965
21/02/2008, 02:04
Merhaba;bende aralık sonun da siparişini verdiğim GP 1.4 Fire 77 Bg.Dynamic model arabamı bugün teslim aldım.Direksiyon üstündeki ışıklar yanmıyor,dijital ekran 3 satır çıktı,forumu okuduğumdan ve bu ışık şikayetini bekleme süresinde dile getirdiğimden satış danışmanım hazırlıklıydı,abi bak fiat'dan yazı var elimde dedi ve kağıdı tutuşturdu...Sayın bayimiz,italya ürün tanımlamasındaki değişiklikden dolayı GP modellerinde 2046739 ve diğer versiyonlarda 2046524 şasi numarasından başlayarak vs.vs.vs.ışıklandırması iptal edilmiştir,bilgilerinize diye bir yazı...
Yazının bir fotokopisini verdi,akşam üzeri saat 17 civarlarında arabayı teslim aldım gece kullanımında daha el alışkanlığıda olmadığından kumanda etmek bayağı zor oluyor.Garantiden bunu değiştir dediğimde abi nasıl yapalım baksana yazıya dedi,peki ben bir araştırayım dedim ama seni arayacaklar şikayetini dile getir ve fiat'a bu konu hakkında mail at biz zaten bu konudan sıkıntılıyız dedi..
Bu ışıklandırma dışında yaklaşık 30 km yol yaptım,ilk intibalarım tatmin edici ve hoşuma gitti...Fiyat-fayda-konfor olarak iyi bir araba şimdilik.Diğer görüşlerimi de km yaptıkça buraya aktaracam ve burdaki bilgileri ve paylaşımları okuyacam...
İyi geceler...

ozkan6
21/02/2008, 14:22
Bence mutlaka yapmaları gerekiyor,aynı sorun 10 gün önce sıfır aldığım aracımda da vardı,İzmir Birmota gittim,ücretsiz hemen değiştirdiler ışıklısıyla,gece gerçekten ışıklı tuşlar işe yarıyor,başka bir serviste belki değişim olabilir.

discrepancy
21/02/2008, 20:58
Peki arkadaşlar bu 3 satır ekran yerine 2 satır ekran ile karşılaşanlarda bir gelişme var mı ?. Fiat bu sorunu halletmiş anlaşılan eski modellerde olan bize oldu :(

VGV
22/02/2008, 18:38
Bende kısmetse yarın alıyorum arabamı 1.3 90hp dynamic valla bu gün ilk 1.3 multijet motor üretimiyle ilgili yasanan problem haberini okuyunca canım sıkıldı. Burada direksyon üstündeki tuşların aydınlatmaları ve 3 satır bilgi ekranı sorunlarını okuduktan sonra baya bir keyfim kaçtı. Tuş aydınlatmaları konusunda diyecek çok fazla birşeyim yok ben bu olayı bu forumda öğrendim daha önce aydınlatma olduğundan bile haberim yoktu ama bana dynamik ve activ versyonlar arasında ki farklarda bilgi ekranının dynamiklerde 3 activlerde 2 satır oldugu söylenmişti. Açıkcası yarın 2 satırlı bilgi ekranı görürsem çok ciddi canım sıkılacak ve forumdan okuduğum kadarıyla tuşların aydınlatmasını parasını verip yapanda var bedavaya getirende fakat bilgi ekranını değiştirtebileni hiç okumadım. Böyle bir imkan varmı bilgisi olan varmı

ABNEW
22/02/2008, 19:07
Aracın hayırlı olsun Volkan.Denildiği gibi tuşların ışıklandırmasının değişimi kolay ama yol bilgisayarı ekranı tek başına değişmez.En azından komple gösterge tablosu değişmeli...

discrepancy
24/02/2008, 19:23
Açıkçası bu iki satır keran sorununu çözen duymadım ama galiba yeni gelenlerde bu sorun düzelmiş, inşallah size 3 satrılı ekran gelir

Gerçketen 30 milyalrık arabaya 2 satırlı ekran hiç gzüel durmuyo :-(

mimarchi
24/02/2008, 22:43
Bende grande punto fire 77 hp dinamic ,otomatik vites siparişi verdikten sonra bu forumu keşfettim malesef...Bu 3 satır ve ışık sorunu olayı keyfimi kaçırdı :(
Teslim aldığım dakika derin inceleme içine giricem sanırım :(

ozkan6
25/02/2008, 13:00
Otomatik vitesli modellerde ekran 3 satır oluyor ,2 satır sorunu düz viteslilerde.

suleymanozen
26/02/2008, 04:05
Bugün İzmir Birmotta direksiyondaki düğmeleri ,ışıklı olanıyla değiştirdiler,hiç bir ücrette almadılar,personel ilgili,güler yüzlü.

-hayrlısı olsun ışıklarınızın
-bu uygulama için randevu söz konusumu ???
-ben daha önce gittiğimde elektrik aksamı kontrol edilcek bu yüsden randevu demişlerdi..ama cooookk büyük bir bakım tarzı bişiy olmadığı için bana sacma geldi 2dkkalık iş var.bakmanın baktıktan snra ne yapılcağını ozmn söylemeleri dha mantıklı...

VGV
26/02/2008, 08:36
Arkadaşlar selam forumda yine bu ana başlık altında (teknik yardım) "arıza mı?" konu başlığında belirttiğim sorun nedeniyle dün aracımı servise götürdüm götürmüşken direksyon üstündeki aydınlatmaların yanmadığınıda söyledim. Adamlar hiç şase numarasını filan sormadan bakalım dediler akşam saati olduğundan dün gösteremedim ama cumartesi götüreceğim bakalım ne olacak.

ozkan6
26/02/2008, 11:23
-hayrlısı olsun ışıklarınızın
-bu uygulama için randevu söz konusumu ???
-ben daha önce gittiğimde elektrik aksamı kontrol edilcek bu yüsden randevu demişlerdi..ama cooookk büyük bir bakım tarzı bişiy olmadığı için bana sacma geldi 2dkkalık iş var.bakmanın baktıktan snra ne yapılcağını ozmn söylemeleri dha mantıklı...
Teşekkür ederim,ilk servise gittim,ellerinde ışıklı tuş takımı yoktu,hemen o gün sipariş verdiler,ertesi gün bursadan geldi,birmotta böyle yürüyor genelde sanırım.dediğiniz gibi 2 dklık bir işlem sonucu,tuş takımı değiştiriliyor.
Biraz ısrarcı olun bence öyle elektrik aksamı falan kontrol edilecek denidiğinde,çünkü sorun sadece direksiyondaki düğmeler.Birmota gidin servise girerken Murat Bey var (soyadı Göney), sizinle ilgilenecektir.

tguclu
27/02/2008, 08:29
Otomatik vitesli modellerde ekran 3 satır oluyor ,2 satır sorunu düz viteslilerde.
Selam
Bende dizel dynamic model var fakat ekran 3 satır.
Direksiyon kumandası ışıkları bende de yok ilk fırsatta servise götüreceğim.
İstanbul'da bu işleri en ilgilil alakalı yapan teknik servis neresidir bilen var mı?

gralpt
28/02/2008, 16:07
Merhabalar;

Benimkini de (77 bg dynamic) aralık 2007de aldım. 2 satır ekran ve ışıklar yanmıyor. Servise söylediğimizde artık bu şekilde olduğunu söyleyip üzerlerinden attılar. Tofaşa mail yazdım. Onlarda arayıp bir çok kişiden bu şekilde şikayet geldiğini, durumu Fiata ilettiklerini ve şu aşamada ücretsiz değişim gibi bir opsiyonun olmadığını söylediler. Açıkcası 2006 modelde bile olan bu özelliklerin 2008 modelde olmaması üzüntü verici. Fiat ileri gideceğine geri gidiyor. Çok araştırarak ve beğenerek aldık bu arabayı ama ufak tefekte olsa bu sorunlar can sıkıcı. En basiti motor kaputunu aldıktan 1 ay sonra bir açtık bütün elektirik kablolarının korumaları yerinden çıkmış.

tguclu
28/02/2008, 16:34
Merhabalar;

Benimkini de (77 bg dynamic) aralık 2007de aldım. 2 satır ekran ve ışıklar yanmıyor. Servise söylediğimizde artık bu şekilde olduğunu söyleyip üzerlerinden attılar. Tofaşa mail yazdım. Onlarda arayıp bir çok kişiden bu şekilde şikayet geldiğini, durumu Fiata ilettiklerini ve şu aşamada ücretsiz değişim gibi bir opsiyonun olmadığını söylediler. Açıkcası 2006 modelde bile olan bu özelliklerin 2008 modelde olmaması üzüntü verici. Fiat ileri gideceğine geri gidiyor. Çok araştırarak ve beğenerek aldık bu arabayı ama ufak tefekte olsa bu sorunlar can sıkıcı. En basiti motor kaputunu aldıktan 1 ay sonra bir açtık bütün elektirik kablolarının korumaları yerinden çıkmış.

Selam
Ben de aracımı yaklaşık 3 hafta önce Küçükyalı Birmot'tan teslim aldım fakat ışıklandırmalar yok.
Servise telefon ettim yeni bazı üretimlerde olmadığnı söylediler. Buna karşılık ben de Aralıkta 90bg dizel dynamic alan bir arkdaşım da bu sorunun olmadığını söyledim , kendisi ise bana (servis sorumlusunun kişisel görüşü olabilir) 75bg dizel araçların çok satıldığı için Fiat'ın böyle bir yola gittiği doğrultusunda görüş verdi ve tuşların ışıklandırılması için olması gereken bir modülün araçta olmama ihtimali bulunduğunu söyledi.

Neyse ,uzun lafın kısası ; sonuç olarak benden aracımın ruhsatını fakslamamı ve kontrol edeceğini söyledi.

Yaklaşık 31000 ytl verdiğimiz araçlarımızda Fiat'ın yada Tofaş'ın altı üstü 4 tane ledled kaçınıyor olması çok anlamsız. CD deki parçayı değiştirmek isterken kaza yaparsak bunun bedelini kim ödeyecek ?

tguclu
29/02/2008, 11:44
Selam
Ben de aracımı yaklaşık 3 hafta önce Küçükyalı Birmot'tan teslim aldım fakat ışıklandırmalar yok.
Servise telefon ettim yeni bazı üretimlerde olmadığnı söylediler. Buna karşılık ben de Aralıkta 90bg dizel dynamic alan bir arkdaşım da bu sorunun olmadığını söyledim , kendisi ise bana (servis sorumlusunun kişisel görüşü olabilir) 75bg dizel araçların çok satıldığı için Fiat'ın böyle bir yola gittiği doğrultusunda görüş verdi ve tuşların ışıklandırılması için olması gereken bir modülün araçta olmama ihtimali bulunduğunu söyledi.

Neyse ,uzun lafın kısası ; sonuç olarak benden aracımın ruhsatını fakslamamı ve kontrol edeceğini söyledi.

Yaklaşık 31000 ytl verdiğimiz araçlarımızda Fiat'ın yada Tofaş'ın altı üstü 4 tane ledled kaçınıyor olması çok anlamsız. CD deki parçayı değiştirmek isterken kaza yaparsak bunun bedelini kim ödeyecek ?

biraz önce servis ile görüştüm.
ışıklandırma alt yapısının yeni modellerde kaldırıldığını söyledi.
hiç inandırıcı gelmedi.
istanbul'da bu sorununu halleden birisi var mı?
tşk.

OzzY
29/02/2008, 21:29
Işıklandırmanın kaldırıldığı doğru...

volkanselvi
03/03/2008, 13:11
benim araç 2007 model dizel dynamic 75bg direksiyondaki cd çalar kontrol aydınlatmaları farlarla paralel olarak açılıyor. yol bilgisayarı ekranı da 3 satır.

VGV
03/03/2008, 14:59
Selamlar Daha öncede belittiğim gibi bende de direksyon üstündeki tuşlarda aydınlatma yok Cumartesi servise götürüp gösterdim, bir parçanın değişmesi gerektiğini söyleyip sipariş verdiler ve önümüzdeki hafta sonuna kadar gelmiş olur Cumartesi takarız dediler. Bakalım haftaya bu konuyla ilgili sonucu bildiririm.

ert026
03/03/2008, 23:05
biraz önce servis ile görüştüm.
ışıklandırma alt yapısının yeni modellerde kaldırıldığını söyledi.
hiç inandırıcı gelmedi.
istanbul'da bu sorununu halleden birisi var mı?
tşk.

birader hoşgeldin yaaa,bak burda ben de varım. evlilik hayırlı olsun buarada:)
direksiyondaki ışık problemi sende de var ha, ama denilenle maalesefki doğru.yeni gelen araçlarda bu ışık yok. bende ocak başı aldım,servis aynı şeyi söyledi

discrepancy
05/03/2008, 13:23
Arkadaşlar çoktandır bu konuyu izliyorum ve bende sizle benim başıma gelmiş olan bu olayı ve nasıl çözümlendiğini anlatayım.

Arabamzı 2007 kasım ayında alındı.Dinamik 1.3 multijet 90bg. Babam arabayı teslim alırken ben şehir dışındaydım ama teslim aldıktan sonra 3 satır ekran bilgisayarı yerine 2 satır ekran bilgisayarı olduğunu gördüm ve bu konuda firmeyla görüşmelere başladık. Forumda da bu konuyu en önce açan benimdir ,başlığım ahala mevcut. Bu konuda aldığpımız bayi sorunumuzun düzeltilecieğini söyledi ama tofaşl bu konu hakkında olusuz yanıt verince elimizden birşey gelemz deyip yolladılar.O sırada askere geldim ve fazla ilgilenemedim bu sorunla ama geçenlerd ebu konuyu açtığınız görünce bende babama sordum ve oda ışıklandırmanın olmadığını söyledi ve tekrardan servisle irtibata geçtik. Servis aynen burda baız atrkadaşların belirttiği gibi yeni çıkan ve belli kasa modellerde bunun olduğunu ve garanti kapsamında çözülemiyeceğini söyledi. Bizden önce bu şikayetle gelenleri yine geri göndermişler ama bizim 3 satır ekran sorununu da çözemedikleir için bu sorunu ücreti kendilerine ait olarak çözeceklerini söylediler.

Bakalım parça sipariş edildi aydınlatrmaya kavauşacağız yakında

ekorkut
05/03/2008, 13:49
Yapılması gereken de bu zaten. 3 kuruşluk ampul için 30 milyarlık araba sattığın dünya kadar kar ettiğin müşterini neden üzersin? Adam sana daha servise gelecek başka şeyler alacak. Hayırlı uğurlu olsun şimdiden diyorum.

cenkeri
05/03/2008, 15:38
Ben direksiyon isiklarindaki sorunu yari ucreti benden karsilanarak (50 ytl) yaptirdim. Ancak yol bilgisayari ile ilgili olarak bir sonuca ulasamadim. israrla call center' i ariyorum geri donus istiyorum ama geri cevap bildiren bile yok. Su anda Fiat web sitesinde bile hala çok amaçli yol bilgisayari dinamikte standart görünüyor ama bizim araclarimizda activelerde olan yol bilgisayari var. Bu bence uretim hatasindan baska bir sey degil. Eger donanim degisikligi olsa araclar standart olur bazilarinda var bazilarinda yok üstüne web sitesi ve kataloglarda degisiklik yok. Her yil degisiminde araclarda degisiklikler olur baska markalarda genelde bir önceki yil opsiyon olarak sunulanlar bazi kucuk ayrintilar standart donanima dahil edilir. Bizler 2007 model araçlarla test sürüsü yapip araclarimizi begendik aldik birde ne gördükki direksiyon isigi yok yol bilgisayari 2 satir aciklama istedigimizde kimsenin hicbirseyden haberi yok. Sadece musteriyi geri puskurtme taktigiyle call center ve servisler aracla bundan sonra böyle diyorlar servisten cikip showrooma giriyorsunuz durum farkli dinamik araclarda bu özellikler var. Dilim varmiyor ama bizi kazikladilar galiba kirmizi elma gosterip yesil elma sattilar :) Ne acidirki discrepancy arkadasimizin dedigi gibi 25-35 milyar verip aldigimiz araclarda belkide fabrikaya maliyeti 100-150 lira olmayan parcalari takmaktan kaciyorlar ve hakkimizi aradigimizda bundan sonra böyle isinize geliyorsa gibi cevap veriyorlar. Madem isinize geliyorsa sablonunu musteriye layik goruyorsunuz araclari satmadan bakin bu ozellikleri Fiat kaldirdi ona gore diye bilgilendirme yapin isteyen bu haliylede alsin. Sonra Fiat' in marka imaji neden kötü diyorlar? iste sorunun cevabi BELIRSIZLIK. Alirken ne aldiginizi bile bilemiyorsunuz. Saygilar.

KaMiKaZe
05/03/2008, 20:40
neyse 6 hafta kadar sonra benim gp de geliyor bakalım durum ne olucak :D 4 gözle bekliyorum sağlam gürültü kopartabilirim beklenmedik bir durumla karşılaşırsam.

discrepancy
05/03/2008, 21:26
Arkadaşlar,cenkeri arkadaşımızın dediği gibi ne yazıkki yol bilgisyaarı bir üretim hatasıydı ve bu hatayı telafi etmekten fiat kaçıyor. Bunun sebbei bence türkiyede ki müşteri ortamının önemsenmemesi. Çok yanlış bir durum bu başka bir firma olsa ücretsiz değişim yapardı hemen ama nerdeeeeeeeeeeeeeeee.

Bu arada arkadaşlar fiat uluslarrası sitesine ulaşmaya çalıışıyorum ama ne yazıkki bir cevap alamıyorum. Fiat / ContactUs (https://www.fiat.com/cgi-bin/pbrand.dll/FIAT_COM/contact/contact.jsp?BV_SessionID=@@@@1791432986.1204745135 @@@@&BV_EngineID=cccdadedhkhgddmcefecejgdfkhdfjh.0)
Burdan ingilizce mail yolladım ama sende bastığımda mail gitmiyo isterseniz zide deneyin. Yazıdğım uzunca maili bende complaints@fiat.com adresine gönderdim.Böyle bir mail var ki geçersiz bir adres diye karşılık glmedi bana. Fiat italyaya ulaşamamakta çok kötü :(

Wolf1965
07/03/2008, 02:44
İyi akşamlar,servis artı fiat call center,direksiyon kumandası aydınlatma sorununu çözmedi ve bizlerden gelen şikayetler sözüm ona ilgili birimlere bildiriliyormuş ve italyan fiatla görüşülürmüş bu sorun vs.vs.vs.vs......
Ama ücretini karşılamam karşılığında istersem taktırabilirmişim hehe,hehe,.....

ugungor
07/03/2008, 11:05
Arkadaşlar,cenkeri arkadaşımızın dediği gibi ne yazıkki yol bilgisyaarı bir üretim hatasıydı ve bu hatayı telafi etmekten fiat kaçıyor. Bunun sebbei bence türkiyede ki müşteri ortamının önemsenmemesi. Çok yanlış bir durum bu başka bir firma olsa ücretsiz değişim yapardı hemen ama nerdeeeeeeeeeeeeeeee.

Bu arada arkadaşlar fiat uluslarrası sitesine ulaşmaya çalıışıyorum ama ne yazıkki bir cevap alamıyorum. Fiat / ContactUs (https://www.fiat.com/cgi-bin/pbrand.dll/FIAT_COM/contact/contact.jsp?BV_SessionID=@@@@1791432986.1204745135 @@@@&BV_EngineID=cccdadedhkhgddmcefecejgdfkhdfjh.0)
Burdan ingilizce mail yolladım ama sende bastığımda mail gitmiyo isterseniz zide deneyin. Yazıdğım uzunca maili bende complaints@fiat.com adresine gönderdim.Böyle bir mail var ki geçersiz bir adres diye karşılık glmedi bana. Fiat italyaya ulaşamamakta çok kötü :(

herkese merhaba
2008 dinamiklerdeki 2 satırlı bilgisayar rezeletini yasayanlardan biride benim. haftalardır arıyorum şikayet mailleri atıyorum ama tek bir kere arayan soran yok. sonunda genel mudurluge ulastım ama musteri hizmetleri de yasadıgımız bu kazıklanma surecini o kadar dogal karsılıyorlarki sok oldum.
biz size daha onceden cevap vermistik tekrar vermeye gerek duymadık gibi inanilmaz cevap verdiler. ve ses tonları uslupları o kadar kabaydıki gercekten sok oldum ve anladımki bu problemimiz kesinlikle cozulemez..

arkadaslar GPmi bende seviyorum ve dinamikler 2 satırlı olsa yine alırdım. ancak Fiatın bu tutumu onlara para kazandırdıgım icin beni pisman etti. kendi hatalarının arkasında durmuyorlar ve bence ileride herkesin basına gelebilecek bu tip bir problemde cozumden kacacaklar.

ve dusununki bu araclar taa italyadan buraya geliyor ve hatalı olarak bize satılıyor. kimse bunu farketmiyor acaba musteri ne der diye dusunmuyor. Belki bu forumdaki birçok kişinin yol bilgisayarı problemi yok ama bu tip acıklar ve yanlıslıklar aracın herhangi bir yerinden bas gosterebilir dusuncesindeyim. kesinlikle bir sonraki aracım isterse müthis gorunumlu, donanımlı ve ucuz olsun fiat olmayacak. yani bu kadar acık ve net bir problemi nasıl böyle cozmemekte ve yokmus gibi kabul etmek ısrar ediyorlar inanamıyorum.

yazıklar olsun demek kalıyor bana. bu devirde böyle bir musteri ilişkileri politikası ve böyle bir satış sonrası hizmet.

aracını seven bir insanın bu tip seyler duyması onu cok uzer ve beni de uzuyor. kimse kusura bakmasın ama bircogumuz yasıyor bunları...

petse43
07/03/2008, 13:07
arkadaşlar iyi günler...ben de gp dynamic otomatik siparişi verdim ve bana da alırken direksiyon üzerindeki tuşların yanmayabileceğini söylediler...aracım mayıs ayında gelecek...ancak daha önce burada görmüştüm yol bilgisayarı otomatik vitesli araçlarda 3 satırşlı oluyormuş 2 satırlı olma ihtimali yokmuş...bu doğru mu acaba?bana bilgi verirseniz çok sevinirim...herkese iyi günler

ABNEW
07/03/2008, 14:13
Serdar bildiğim kadarıyla otomatik olup 2 satırlı bilgi ekranı olan kimse yok forumda...

cenkeri
07/03/2008, 15:29
herkese merhaba
2008 dinamiklerdeki 2 satırlı bilgisayar rezeletini yasayanlardan biride benim. haftalardır arıyorum şikayet mailleri atıyorum ama tek bir kere arayan soran yok. sonunda genel mudurluge ulastım ama musteri hizmetleri de yasadıgımız bu kazıklanma surecini o kadar dogal karsılıyorlarki sok oldum.
biz size daha onceden cevap vermistik tekrar vermeye gerek duymadık gibi inanilmaz cevap verdiler. ve ses tonları uslupları o kadar kabaydıki gercekten sok oldum ve anladımki bu problemimiz kesinlikle cozulemez..

arkadaslar GPmi bende seviyorum ve dinamikler 2 satırlı olsa yine alırdım. ancak Fiatın bu tutumu onlara para kazandırdıgım icin beni pisman etti. kendi hatalarının arkasında durmuyorlar ve bence ileride herkesin basına gelebilecek bu tip bir problemde cozumden kacacaklar.

ve dusununki bu araclar taa italyadan buraya geliyor ve hatalı olarak bize satılıyor. kimse bunu farketmiyor acaba musteri ne der diye dusunmuyor. Belki bu forumdaki birçok kişinin yol bilgisayarı problemi yok ama bu tip acıklar ve yanlıslıklar aracın herhangi bir yerinden bas gosterebilir dusuncesindeyim. kesinlikle bir sonraki aracım isterse müthis gorunumlu, donanımlı ve ucuz olsun fiat olmayacak. yani bu kadar acık ve net bir problemi nasıl böyle cozmemekte ve yokmus gibi kabul etmek ısrar ediyorlar inanamıyorum.

yazıklar olsun demek kalıyor bana. bu devirde böyle bir musteri ilişkileri politikası ve böyle bir satış sonrası hizmet.

aracını seven bir insanın bu tip seyler duyması onu cok uzer ve beni de uzuyor. kimse kusura bakmasın ama bircogumuz yasıyor bunları...

Sonuna kadar katiliyorum arkadasim, ayni asamalari bende uyguluyorum hergun call centeri ariyorum sikayet maili atiyorum, is inada bindi. Son olarak dun soyle abzurd bir cevabi duyunca ilk defa kendimi tutamayip bagirip cagirdim telefonda. Aralik ayinda ve subat ayinda teslim edilen gp lerde yol bilgisayari 3 satirmis sadece ocakta teslim edilen seride varmis. iyi iste arac kusurlu uretilmis diyorum hayir donanim degisikligi diyor arkadas, ama su anda satilan araclar 3 satirli diyorum susuyor. Ama soruna care yok. Aynen ugungor' un dedigi gibi bundan sonraki arac alirken yari parasina tam donanimda verse FI-AT almayacagim. 50-100 liralik panel icin musteri süründürülüyor. Cok begenerek aldigim severek kulandigim arac icin 2 aydir kavga icindeyim. O begenmedigimiz baska markalar araclarinda sorun tespit ettiklerinde maliyeti ne olursa olsun araclari geri cagirip degisim yapiyorlar. Musteri memnuniyeti budur, direksiyon isiklari icin bana uygulanansa musteri memnuniyeti icin yari parasini fiat karsilayarak (50 ytl) isiklarim yapildi, Allah bilir yari parasiyla bile Fiat bu isiklardan bile %100 kar yapmistir. Parasini verdigim ve bana verilmeyen hersey icin hakkimi helal etmiyorum.:realmad:

discrepancy
07/03/2008, 19:01
Bend ehakkımı helal etmiyorum, ayrıca ekranın ayla alakası yok bizim araba kasım teslimi ve siparişi ama hala bilgisayar yok biz ne yapalım

cenkeri
09/03/2008, 00:39
Bend ehakkımı helal etmiyorum, ayrıca ekranın ayla alakası yok bizim araba kasım teslimi ve siparişi ama hala bilgisayar yok biz ne yapalım

Aynen öyle arkadasim herkese kafalarına göre bahaneler uyduruyorlar. Görüyorumki senin aracın dizel 90 bg dinamik bunun üzerine sadece emotion var. Sadece yuh diyorum!!! Oldu olacak emotiondan da kaldırsınlarda görelim bakalım. Daha öncede dediğim gibi bu asla donanım değişikliği olamaz sadece ve sadece üretim hatası olabilir. Ama gelde muhattap bul gelde sorununu çöz. Tamam efendim ben sorunu yetkli departmana ileteceğim diyen bir call center ama asla çözüm bulunamayan bu keşmekeş. Bu kadar küçük parasal ayrıntılardan kaçtıkları sürece Fiat' ın bu ülkede marka imajı asla ve asla düzelmez. Üzülerek söylüyorumki hepimiz araçlarımızı severek ve beğenerek aldık ama bu istikrarsızlık bu saçma tavır hepimize ikinci elde zarar olarak dönüyor dönecektir.

ugungor
09/03/2008, 20:04
call center zaten rezilliğin son noktası. hemen iletiyorum diye bir yalanı bu kadar rahatlıkla söyleyen insanlar varsa bir firmada dusunun artık. calısanlar "bana ne" zihniyetinde ve bu insanları sorgulayan hic bir sey yok. kendilerinim patronu olmuslar.
fiatın kalite kontrol hattı falan yok sanırım varsa da işe yaramıyor. montajdan inen aracı direk yukluyorlar gemiye heralde.
ben cevremdeki tüm insanlara malesef fiat tan kesinlikle uzak durmalarını söylüyorum. bu adamlar ne sattıklarını bilmiyorlar afalarını gore donanımdan kısıyorlar, galeri gordugunuzun aynısının geleceğinden suphe duyun diyorum.

serhatartun41
09/03/2008, 22:05
arkadaşlar iyi günler...ben de gp dynamic otomatik siparişi verdim ve bana da alırken direksiyon üzerindeki tuşların yanmayabileceğini söylediler...aracım mayıs ayında gelecek...ancak daha önce burada görmüştüm yol bilgisayarı otomatik vitesli araçlarda 3 satırşlı oluyormuş 2 satırlı olma ihtimali yokmuş...bu doğru mu acaba?bana bilgi verirseniz çok sevinirim...herkese iyi günler

SERDAR OTOMATİKLERDE 2 SATIR OLMASI İMKANISIZ.2 SATIRLI EKRAN OLURSA VİTES KADEMESİ NEREDE GÖZÜKÜR:innocent: SEN İÇİNİ RAHAT TUT.SENİNKİ 3 SATIR OLACAK.ŞİMDİDEN HAYIRLI OLSUN ARACIN.

cenkeri
09/03/2008, 23:30
call center zaten rezilliğin son noktası. hemen iletiyorum diye bir yalanı bu kadar rahatlıkla söyleyen insanlar varsa bir firmada dusunun artık. calısanlar "bana ne" zihniyetinde ve bu insanları sorgulayan hic bir sey yok. kendilerinim patronu olmuslar.
fiatın kalite kontrol hattı falan yok sanırım varsa da işe yaramıyor. montajdan inen aracı direk yukluyorlar gemiye heralde.
ben cevremdeki tüm insanlara malesef fiat tan kesinlikle uzak durmalarını söylüyorum. bu adamlar ne sattıklarını bilmiyorlar afalarını gore donanımdan kısıyorlar, galeri gordugunuzun aynısının geleceğinden suphe duyun diyorum.
Sanki kafamdan geçenleri toplayıp mesaj olarak yazmışsın :) Fiat' ın bu tavırları yüzünden biz ve bizler gibi düşünen insanlar çoğalıyor.

cenkeri
10/03/2008, 01:59
Serhat arkadaşımızınki de başka bir kesit Fiat çalışanı olarak yol bilgisayarı sorununu çözemiyor vay bizim halimize. Daha öncede söylediğim gibi bir çok marka araçlarına önceki dönemlerde opsiyon olan küçük ayrıntıları sene değişimlerinde standart hale geitiriyor. Fiat ise açıkcası bizleri yolunacak kaz misali eski ve eksiksiz araçlarla test sürüşü yaptırıp sonra hiç bir açıklama yapmayıp bize eksik donanımlı araç satıyor. Sonra severek aldığımız araçlarımız için bir sürü telefon parası ödeyip sorunumuza çözüm bulamıyoruz. Birde bu işin moral bozukluğu varki oda cabası. Genel bir kontrolmü yaptırsak airbaglari koymuşlarmıdır acaba? Açıkcası bunu öğrenme zamanım kaza yaptığım zaman olmamalı!!!

discrepancy
10/03/2008, 09:17
Arkadaşler, bencede bu fabrika hatası hiçbirşey değil, kalite kontrolde kesinlikle bir sorun oldu yada ellerinde fazla 2 satırlı ekran kaldı onu da bize kaklaladılar, saçmalık birşey bu başka birşey değil ve bunda fiatın kendi hatasını kabul etmeyip değişime gitmemesi çok üzücü, 30 milyara en üst sınıfın bir altı araba al ve yaşadıklarına bak kesinlikel saçmalık bu başka birşey değil

cenkeri
10/03/2008, 09:23
Arkadaşler, bencede bu fabrika hatası hiçbirşey değil, kalite kontrolde kesinlikle bir sorun oldu yada ellerinde fazla 2 satırlı ekran kaldı onu da bize kaklaladılar, saçmalık birşey bu başka birşey değil ve bunda fiatın kendi hatasını kabul etmeyip değişime gitmemesi çok üzücü, 30 milyara en üst sınıfın bir altı araba al ve yaşadıklarına bak kesinlikel saçmalık bu başka birşey değil

Bencede sanki 2 satirli ekranlari bize kakaladilar. Ekranlar bitincede normale çevirdiler. Hazir aklima gelmisken 88 nciye call centeri arayayim :)

discrepancy
10/03/2008, 09:46
Bencede sanki 2 satirli ekranlari bize kakaladilar. Ekranlar bitincede normale çevirdiler. Hazir aklima gelmisken 88 nciye call centeri arayayim :)

Ara bakalım cenkeri galiba calla centeri en fazla arayan insan diye guiness rekorlar kitabına gireceksin böyle giderse :)

VGV
10/03/2008, 10:03
Arkadaşlar Selam
Benim 90hp Dynamic 3 satır gelmişti ancak direksyon üstündeki aydınlatmalar yoktu, daha önce burada yazdığım gibi 2 hafta öne İzmit Efsane Oto'ya götürüm durumu anlattım, bir kontrol yaptılar ve sonrasında yok sizin araba şu tarihte üretilmiş , şase numarası buymuş gibi hiçbirşey söylemeden "bir parçada problem var yanlız elimizde yok siparişini açtık önümüzdeki hafta içinde gelir takarız dediler" ve geçtiğimiz Cuma günü arayıp parçanın geldiğini aracı getirdiğimde yarım saat içinde takabileceklerini söylediler. Cumartesi aracı götürdüm ve artık direksyon üstünde ışıklarım yanıyor. Aracı 23 Şubat 2008'de teslim aldım, şase numarası şu malum seridende değil. 2 satır bilgi ekranı konusunda aynı desteği verirlermiydi bilemiyorum ama en azından direksyon konusunda hiç sorun çaıkartmamış olmalarından dolayı oldukça mamnunum.

makineman
10/03/2008, 10:15
Daha öncede forumda bahsetmiştim. Aracımı Konya Koyuncu-Fiat'tan aldım. Bende stepne çıkmama sorunu vardı. Servis sorunu İtalya'ya aktardıklarını ve eksik stepnelerin İtalya'dan gelince takılacağını söylediler. Burada yazılanları okuduktan sonra benimde hiç umudum kalmamıştı stepnenin geleceğine ama nasıl olduysa 1 ay içinde stepne geldi ve takıldı. Bayi benim gibi 4 araçta daha stepne çıkmadığını ve onlara da stepnenin geldiğini söyledi. Keşke her bayi bu şekilde ilgilense, keşke Fiat her müşteriyle böyle ilgilense keşke araç siparişi verenler araçları gelene kadar acaba benim yol bigisayarım üç satır mı iki satır mı veya direksiyon ışıklarım olacak mı olmayacak mı diye kara kara düşünmeseler.

ugungor
10/03/2008, 13:11
Daha öncede forumda bahsetmiştim. Aracımı Konya Koyuncu-Fiat'tan aldım. Bende stepne çıkmama sorunu vardı. Servis sorunu İtalya'ya aktardıklarını ve eksik stepnelerin İtalya'dan gelince takılacağını söylediler. Burada yazılanları okuduktan sonra benimde hiç umudum kalmamıştı stepnenin geleceğine ama nasıl olduysa 1 ay içinde stepne geldi ve takıldı. Bayi benim gibi 4 araçta daha stepne çıkmadığını ve onlara da stepnenin geldiğini söyledi. Keşke her bayi bu şekilde ilgilense, keşke Fiat her müşteriyle böyle ilgilense keşke araç siparişi verenler araçları gelene kadar acaba benim yol bigisayarım üç satır mı iki satır mı veya direksiyon ışıklarım olacak mı olmayacak mı diye kara kara düşünmeseler.

Makineman, bunun bayinin ilgilenmesi ile alakası yok bence. BU adamlar ta italyadan stepnesiz arac gonderiyorlar. ve hicbir aksiyon planları yok. 1 ay beklemekte ne demek. Otomobil fabrikaları artık gunde 1500 arac uretiminden bahsediyorlar ve herbir firamnın haftada minimum 3-4 gemisi geliyor.
stepnesiz arac gondermek tamamen bir sorumsuzluk ornegi. acaba lastigin patlasaydı ve karda kısta yol ortasında kalsaydın. evine sagsaglim ulasmak icin emin olki extradan bir cok para harcayacaktın. sence bunu fiat karsılar mıydı?? tabiki hayır.. yada ceza yeseydin stepnesiz trafiğe cıkmaktan...
malesefki fiat markası buymus. bilmiyodum ogrendim ama biraz masraflı oldu....

koca fiat koca stepne olmadan nasıl sevk eder aracı.. tofas bu aracları nasıl dagıtır bayilere. musteriye boyle nasıl satarlar.. yani trajıkomik olaylar bunlar. nasredin hoca fıkralarına benziyor bunların yaptıkları...

Arkadaşlar Selam
Benim 90hp Dynamic 3 satır gelmişti ancak direksyon üstündeki aydınlatmalar yoktu, daha önce burada yazdığım gibi 2 hafta öne İzmit Efsane Oto'ya götürüm durumu anlattım, bir kontrol yaptılar ve sonrasında yok sizin araba şu tarihte üretilmiş , şase numarası buymuş gibi hiçbirşey söylemeden "bir parçada problem var yanlız elimizde yok siparişini açtık önümüzdeki hafta içinde gelir takarız dediler" ve geçtiğimiz Cuma günü arayıp parçanın geldiğini aracı getirdiğimde yarım saat içinde takabileceklerini söylediler. Cumartesi aracı götürdüm ve artık direksyon üstünde ışıklarım yanıyor. Aracı 23 Şubat 2008'de teslim aldım, şase numarası şu malum seridende değil. 2 satır bilgi ekranı konusunda aynı desteği verirlermiydi bilemiyorum ama en azından direksyon konusunda hiç sorun çaıkartmamış olmalarından dolayı oldukça mamnunum.

yol bilgisayarı icin bu hizmeti vermezler. cunku aracın tim IPsinin yada gosterge saati kısmının değişmesi gerekir. ve tüm elektronik testlerinin tekrar yapılması ve belki kalibrasyonun tekrar yuklenmesi gerekir. yani cok pis bir iş diyebiliriz. asıl problem bu buyuk hatanın nasıl farkedilememiş olması. demekki uretim sistemleri oldukca hataya acık bir sistem. kalite kontrol malumunuz zaten!!

ama sanslısın bence, ledleri takmalarıda ilginç olmus.

rezalet arkadaslar rezalet.. marka imajını mahvetmek icin cok calısıyorlar.

ben ulasabildigim tüm forumlara yazıcam yasadıklarımı. herkes okusun ogrensin. firmalarda hadlerini bilsinler. bu sekilde kimsenin kimseye davranmaya hakkı yok. resmen adam kandırıyorlar, kazıklıyorlar...

bu arada forum yoneticilerinden ricam yazdıklarımızı "yol bilgisayarı" adı altında bir topicte toplamaları. bilmiyorum kullanıcılarda bu yetki var mı?

cenkeri
10/03/2008, 15:50
Evet dediim gibi kaçinci oldu bilmiyorum bir kez daha call centeri aradim bu seferki arkadas cetin ceviz baskasina ileteyim demek yerine web sitemizde araclarda degisiklik yapma hakki sakli maddesini söyleme gafletinde bulundu. Artik o kadar doldumki basladim siralamaya satarken armut gösterip teslim ederken elma vermek yakisik aliyormu? Madem degisiklik var ben aracimi 4 ocakta teslim aldim mart ayindayiz neden web sitesi güncel degil, ben bugun arac begensem yine hatali sayfa ve kataloga bakmis olacam dedim. Bunun yaninda aslinda web sitesinde guncellenecek bisey olmagini su anda satilan araclarin 3 satir oldugu bilgisini verdim. Donanim degisligi (2 satir olmasi) ocak, subatta vardi da mart ayinda iptalmi oldu bu bariz olarak uretim hatasidir dedim. Evet normal sartlarda bu bilgileri call centerin bize vermesi gerekirken o kadar ilgisizlerki biz musteri olarak daha bilgili konuma geciyoruz. Dogal olarak bu kadar bilgiyi onlerine atip bana bahane degilde cozum sunun deyince bir süre sessizlikten sonra, Gerekli birim kimse onunla goruseyim gerekirse yuzyuze gorusme icin Tofas' a gidebilrim dedim. Sonunda bu arkadasta pes etti ben ilgili departmana ileteyim geri donus yapalim dedi, bende geri donus yapilacagini hic zannetmiyorum, iyi calismalar diyerek telefonu kapattim.

Arkadaslar bana sadece Fiat' in genel merkezinin telefon numarasi gerekli. Madem geri donus yapmiyorlar birde oraya sarmak lazim. Görüyorsunuzki isin gücün icinde bunlarla ugrasiyoruz. Haksizliklara boyun egmemek gerekli diye dusunuyorum.

makineman
10/03/2008, 17:22
Makineman, bunun bayinin ilgilenmesi ile alakası yok bence. BU adamlar ta italyadan stepnesiz arac gonderiyorlar. ve hicbir aksiyon planları yok. 1 ay beklemekte ne demek. Otomobil fabrikaları artık gunde 1500 arac uretiminden bahsediyorlar ve herbir firamnın haftada minimum 3-4 gemisi geliyor.
stepnesiz arac gondermek tamamen bir sorumsuzluk ornegi. acaba lastigin patlasaydı ve karda kısta yol ortasında kalsaydın. evine sagsaglim ulasmak icin emin olki extradan bir cok para harcayacaktın. sence bunu fiat karsılar mıydı?? tabiki hayır.. yada ceza yeseydin stepnesiz trafiğe cıkmaktan...
malesefki fiat markası buymus. bilmiyodum ogrendim ama biraz masraflı oldu....

koca fiat koca stepne olmadan nasıl sevk eder aracı.. tofas bu aracları nasıl dagıtır bayilere. musteriye boyle nasıl satarlar.. yani trajıkomik olaylar bunlar. nasredin hoca fıkralarına benziyor bunların yaptıkları...

yol bilgisayarı icin bu hizmeti vermezler. cunku aracın tim IPsinin yada gosterge saati kısmının değişmesi gerekir. ve tüm elektronik testlerinin tekrar yapılması ve belki kalibrasyonun tekrar yuklenmesi gerekir. yani cok pis bir iş diyebiliriz. asıl problem bu buyuk hatanın nasıl farkedilememiş olması. demekki uretim sistemleri oldukca hataya acık bir sistem. kalite kontrol malumunuz zaten!!

ama sanslısın bence, ledleri takmalarıda ilginç olmus.

rezalet arkadaslar rezalet.. marka imajını mahvetmek icin cok calısıyorlar.

ben ulasabildigim tüm forumlara yazıcam yasadıklarımı. herkes okusun ogrensin. firmalarda hadlerini bilsinler. bu sekilde kimsenin kimseye davranmaya hakkı yok. resmen adam kandırıyorlar, kazıklıyorlar...

bu arada forum yoneticilerinden ricam yazdıklarımızı "yol bilgisayarı" adı altında bir topicte toplamaları. bilmiyorum kullanıcılarda bu yetki var mı?

Size sonuna kadar katılıyorum ama benim ifade etmek istediğim bazı bayilerin konuyla alakası olmayan bilgiler vermesi bazılarının ise ilgilenip soruna çözüm arayış çabaları. Fiat bencede bu gibi sorunlarla marka imajına çok ama çok zarar veriyor.

grand-eli
12/03/2008, 22:59
Arkadaşlar Selam

vgv kardeşim gibi yaptıran var mı?Aynı sorunu ben de yaşıyorum.Uğraşlarıma sonuç alamadım.vgv'nin yazdığı bahanelerin hepsini sıraladılar.Bu konuda çok keyfim kaçık...

Dogukan
12/03/2008, 23:19
Arkadaşlar biz dün Active stil paket aldık bir tane fakat direksiyon aydınlatması yok..

Acaba servise götürsek taktırabilirmiyiz şimdi sonuç olarak??

ABNEW
13/03/2008, 01:02
Doğukan, servise göre değişiyor.Garantiden değiştiren de var parayla değiştiren de.Hayırlı olsun...

sorumsuzzz
11/04/2008, 19:27
arabayı alalı 4 ay oldu araç 2008 model ama bu topiği dün farkettim ve hemen inip arabanın kumandalarına baktım(şimdiye kadar farkında olmadan kullanmışım:S) çok şükür bendeki ışıklı olanlardanmış.:cool: ama bugün fiattan aradılar müşteri memnuniyeti için anket yapmaya gelceklermiş. haftaya randevu verdim orda bu konuyu madur olan arkadaşlarımız için belirticem.bakalım bi faydası olacakmı.

KaMiKaZe
12/04/2008, 22:16
konu hortlamış benim korkularımda öle tabi ne güzel unutmuştum :D

gralpt
14/04/2008, 13:29
Bu arada, gösterge paneli 2 satır ve kumanda ışıkları yanmayan arkadaşlar; araç 20 kmyi geçtikten sonra kapılar otomatik kilitleniyor mu sizin?

ozkan6
14/04/2008, 14:20
active modellerde otomatik kilitlenme özelliği yok malesef,dynamiclerde var..

Linos
14/04/2008, 14:57
active modellerde otomatik kilitlenme özelliği yok malesef,dynamiclerde var..

Active versiyonda da olması lazım bu özellik. Ben öyle biliyorum... ???

ekorkut
14/04/2008, 15:13
Kapı kilitlenme özelliği hepsinde var ve istenirse açılıp kapanabiliyor. Araba yürümez vaziyette iken (yürür halde bu menü gözükmüyor) Soldaki yol bilgisayarı kumandalarından menü tuşuna basın ve ilerleyin. Autoclose fonksiyonu ON/OFF durumuna göre hareket edince kapılar kitlenir veya kitlenmez. Gerçi Autoclose ON/OFF yazısını gösterebilir mi 2 satırda ondan emin olamadım şimdi.

anvil
14/04/2008, 15:22
active'lerde auto close yok. fakat dualogic active ise var

https://forum.grandepuntotr.com/teknik-yardim/3352-kapilarin-kilitlenmesi.html

ekorkut
14/04/2008, 16:59
active'lerde auto close yok. fakat dualogic active ise var

https://forum.grandepuntotr.com/teknik-yardim/3352-kapilarin-kilitlenmesi.html

3 satır varsa autoclose var mantığı bence daha doğru bir yaklaşım olabilir. Benim arabam Active ve autoclose var. Sanırım 3 satır olmasından ötürü olan bir durum.

gralpt
14/04/2008, 17:14
2 satıra düşülmesi ve kumanda tuşlarının yanmamasından sonra yeni bir eksiklik bence. Acaba 2006 ve 2007 modellerde olan özelliklerden başka hangilerini 2008 modelde tırpanladı Fiat??? Ayrıntı gibi görünen ama araca güzellik katan bir sürü özellik gitmiş sanki...

OzzY
14/04/2008, 17:41
2 satıra düşülmesi ve kumanda tuşlarının yanmamasından sonra yeni bir eksiklik bence. Acaba 2006 ve 2007 modellerde olan özelliklerden başka hangilerini 2008 modelde tırpanladı Fiat??? Ayrıntı gibi görünen ama araca güzellik katan bir sürü özellik gitmiş sanki...
bu ilk seriiden beri activelerde(daha doğrusu 2 satırlı ekranlılarda) yok

cenkeri
14/04/2008, 19:24
Benim arac 2008 dynamic autoclose yok olsa iyi olurdu aslinda, simdi ise kendim kapatiyorum sürekli ozellikle sehir icinde. Fiat bu tirpanlama uzmani tirpanlasinlar bakalim son olarak yol bilgisayari icin 1,5 saate yakin telefonla gorustum ama nuh diyorlar peygamber demiyorlar. Sadece ocak ve subat teslimli araclarda donanim degisikliginden dolayi 2 satirmis mart ayindan itibaren 3 satira geri donulmus. Anlayacaginiz biz hata yaptik degistirelim demiyorlar, biz degisiklik yaptik tepki gorunce vazgectikte demiyorlar bu böyle bunu böyle kullanacaksiniz diyorlar. Okadar uzun konustum o kadar mantikli ornekler verdimki cok zaman siz haklisiniz ama yapabileceğimiz bir şey yok bu kisa süreli bir değişiklikti sizin gibi Türkiye genelinde 2-3 kişi var sadece dedi bayan. Gorustugum kisi genel merkezdendi bende tum Türkiye' de bu sorunu yasayan o kadar cok kisi varki ben sizinle gorusene kadar call centeri 9-10 sefer aradim inanin insanlar sizinle ugrasmaktan bikip vazgeciyorlar dedim. Arkadaslar dynamic donanim olupta 2 satir sorunu olan sadece bu forumda bir suru arkadas var. Birde bu foruma uye olmayan bir suru kullanici var. Bu halti yediler simdi ise maddi kaygilar yuzunden degisim yapmaya yanasmiyorlar. Onlar yanasmasinlar bende bir dahaki arac alimimda onlara yanasmayi birakin dukkanin onunden gecmeyecegim. Aracimin herseyinden memnun olmama ragmen hic kimseye olumlu referans olmuyorum. İnsan bu kadar saf yerine konmaz herseyi tam aracla test surusu yaptir araci satin alalim teslimat 15-20 gun sonra desinler gormeden araci alalim sonrada boyle safsatalar anlatsinlar. Artik okadar şüpheci oldumki acaba aracimda olmasi gereken 4 airbag takılımıdır sorusu aklıma gelmiyor değil. Çünkü donanim listesinde her zaman 3 satir olan yol bilgisayari benim aracımda 2 satır ve ne değişiklik olduğu tarihte web sitesi guncellendi nede sonrasinda, dip not bile yok ocak mart teslim araclarda 2 satir yol bil. vardir diye. Sizce araclarimizin katalogda yazan ozelliklerinden çalmışlarmıdır?

grande solution eb
14/04/2008, 23:21
Benim arac 2008 dynamic autoclose yok olsa iyi olurdu aslinda, simdi ise kendim kapatiyorum sürekli ozellikle sehir icinde. Fiat bu tirpanlama uzmani tirpanlasinlar bakalim son olarak yol bilgisayari icin 1,5 saate yakin telefonla gorustum ama nuh diyorlar peygamber demiyorlar. Sadece ocak ve subat teslimli araclarda donanim degisikliginden dolayi 2 satirmis mart ayindan itibaren 3 satira geri donulmus. Anlayacaginiz biz hata yaptik degistirelim demiyorlar, biz degisiklik yaptik tepki gorunce vazgectikte demiyorlar bu böyle bunu böyle kullanacaksiniz diyorlar. Okadar uzun konustum o kadar mantikli ornekler verdimki cok zaman siz haklisiniz ama yapabileceğimiz bir şey yok bu kisa süreli bir değişiklikti sizin gibi Türkiye genelinde 2-3 kişi var sadece dedi bayan. Gorustugum kisi genel merkezdendi bende tum Türkiye' de bu sorunu yasayan o kadar cok kisi varki ben sizinle gorusene kadar call centeri 9-10 sefer aradim inanin insanlar sizinle ugrasmaktan bikip vazgeciyorlar dedim. Arkadaslar dynamic donanim olupta 2 satir sorunu olan sadece bu forumda bir suru arkadas var. Birde bu foruma uye olmayan bir suru kullanici var. Bu halti yediler simdi ise maddi kaygilar yuzunden degisim yapmaya yanasmiyorlar. Onlar yanasmasinlar bende bir dahaki arac alimimda onlara yanasmayi birakin dukkanin onunden gecmeyecegim. Aracimin herseyinden memnun olmama ragmen hic kimseye olumlu referans olmuyorum. İnsan bu kadar saf yerine konmaz herseyi tam aracla test surusu yaptir araci satin alalim teslimat 15-20 gun sonra desinler gormeden araci alalim sonrada boyle safsatalar anlatsinlar. Artik okadar şüpheci oldumki acaba aracimda olmasi gereken 4 airbag takılımıdır sorusu aklıma gelmiyor değil. Çünkü donanim listesinde her zaman 3 satir olan yol bilgisayari benim aracımda 2 satır ve ne değişiklik olduğu tarihte web sitesi guncellendi nede sonrasinda, dip not bile yok ocak mart teslim araclarda 2 satir yol bil. vardir diye. Sizce araclarimizin katalogda yazan ozelliklerinden çalmışlarmıdır?

Üstadım, bu konuyu en başından sonuna kadar okudum,inan benim bile başım ağrıdı ya...Geçmiş olsun...
Ben,GP mi mayıs 2006 da aldım, autoclose,direksiyondaki tuşların ledleri, 2 satır ekran sorunum olmadı,ancak o zamanlarda da direksiyon sistemindeki tıkırtı burcu sorunu vardı,kapılar açılmıyordu filan......
Ankara'daki servis sorunlarımı halletti çok şükür. Kesinlikle fiat almam diyodum ama GP bizi kalbimizden vurdu vallaha!
Diyeceğim,ne yazık ki, otomobil de insan yapısı,bunu alman da yapıyor,italyan da,biz de yapıyoruz.Mesele, üretimin her aşamasında kaliteye verilen önem ve satış sonrasında müşteri memnuniyeti. Benim gibi bu konuya yorum yazan birkaç arkadaş şanslıyız,ama işi şansa bırakan (?) tofaş yetkilisi arkadaşlar Fiat a daha etkili yaptırım yapmalılar ki aslında küçük olan bu problemler çözülsün.
Sonuçta, sınıfında verdiğimiz paraya göre en donanımlı,güzel,sağlam arabaya biniyoruz! Arabamın katalog verisine göre son hızı 165,İstanbul Ankara otobanından dönüyorum,önümde 5 serisi canavar bir BMW var,535 mi ne,takıldım arkasına,o basıyor ben basıyorum, 205 i gördüm!modifiye falan bişey yok arabamda,gitsem daha gidecek ve arabada tık yok!Vallaha makina daha güçlü olsa şasi kaldıracak yani ...:ohmy0000:

cenkeri
15/04/2008, 11:28
Üstadım, bu konuyu en başından sonuna kadar okudum,inan benim bile başım ağrıdı ya...Geçmiş olsun...
Ben,GP mi mayıs 2006 da aldım, autoclose,direksiyondaki tuşların ledleri, 2 satır ekran sorunum olmadı,ancak o zamanlarda da direksiyon sistemindeki tıkırtı burcu sorunu vardı,kapılar açılmıyordu filan......
Ankara'daki servis sorunlarımı halletti çok şükür. Kesinlikle fiat almam diyodum ama GP bizi kalbimizden vurdu vallaha!
Diyeceğim,ne yazık ki, otomobil de insan yapısı,bunu alman da yapıyor,italyan da,biz de yapıyoruz.Mesele, üretimin her aşamasında kaliteye verilen önem ve satış sonrasında müşteri memnuniyeti. Benim gibi bu konuya yorum yazan birkaç arkadaş şanslıyız,ama işi şansa bırakan (?) tofaş yetkilisi arkadaşlar Fiat a daha etkili yaptırım yapmalılar ki aslında küçük olan bu problemler çözülsün.
Sonuçta, sınıfında verdiğimiz paraya göre en donanımlı,güzel,sağlam arabaya biniyoruz! Arabamın katalog verisine göre son hızı 165,İstanbul Ankara otobanından dönüyorum,önümde 5 serisi canavar bir BMW var,535 mi ne,takıldım arkasına,o basıyor ben basıyorum, 205 i gördüm!modifiye falan bişey yok arabamda,gitsem daha gidecek ve arabada tık yok!Vallaha makina daha güçlü olsa şasi kaldıracak yani ...:ohmy0000:
Ben zaten GP' yi cok severek aldim ve begenerek kullaniyorum. Ancak burada Tofas-Fiat ikilisinin biz musteriyi saf yerine koyarak olmasi gereken donanimi kesmesi daha dogrusu test aracina bunlari koyup sattigi aracta haber vermeden kaldirmasidir. Bu resmen hirsizliktir. Eger donanimi kaldirsa ve ben araci test ettikten sonra alacagim zaman bakin sizin alacaginiz aracta direksiyondaki isiklar olmayacak, yol bilgisayari 2 satir olacak autoclose olmayacak demeleri gerekir. Bunlar soylense belki feragat edip araci aliriz belkide vazgecip bir ust versiyon yada baska marka aliriz. Ama bu yaptiklarinin dogru olmadigini gayet iyi bildikleri icin kasten bu bilgiyi vermiyorlar musteri kaybetme kotkusundan bunun yerine musteri kandirmayi tercih ediyorlar. Bu degisiklikleri musteri kesfediyor ve soruyor sanki kendi bilgileri disinda bunu Fiat engaje etmis gibi davraniyorlar. Ben genel merkezdeki arkadasa madem bunu Fiat yapiyor bu araci burada Tofas satiyor sizde Tofas temsilcisi olarak bizim yanimizda olup bu hatayi Fiat'a charge etmelisiniz deyince ses kesiliyor ve o papagan cumlesini "Yapacak Hic Birsey Yok" duyuyorum. Simdi arkadaslar sizce Fiat' in muteri imaji neden kotu? iste basit hesaplara takildiklari surece bu ulkede arabalarimiza Tofas iste diyenlere kizmamak gerek. Ben olumsuz referansimla 2 kisiye farkli marka tercihinde bulunmalarini sagladim. Benden fazladan 100-200 ytl kazandiklarini zannetsinler bakalim.

ugungor
16/04/2008, 17:01
Ben zaten GP' yi cok severek aldim ve begenerek kullaniyorum. Ancak burada Tofas-Fiat ikilisinin biz musteriyi saf yerine koyarak olmasi gereken donanimi kesmesi daha dogrusu test aracina bunlari koyup sattigi aracta haber vermeden kaldirmasidir. Bu resmen hirsizliktir. Eger donanimi kaldirsa ve ben araci test ettikten sonra alacagim zaman bakin sizin alacaginiz aracta direksiyondaki isiklar olmayacak, yol bilgisayari 2 satir olacak autoclose olmayacak demeleri gerekir. Bunlar soylense belki feragat edip araci aliriz belkide vazgecip bir ust versiyon yada baska marka aliriz. Ama bu yaptiklarinin dogru olmadigini gayet iyi bildikleri icin kasten bu bilgiyi vermiyorlar musteri kaybetme kotkusundan bunun yerine musteri kandirmayi tercih ediyorlar. Bu degisiklikleri musteri kesfediyor ve soruyor sanki kendi bilgileri disinda bunu Fiat engaje etmis gibi davraniyorlar. Ben genel merkezdeki arkadasa madem bunu Fiat yapiyor bu araci burada Tofas satiyor sizde Tofas temsilcisi olarak bizim yanimizda olup bu hatayi Fiat'a charge etmelisiniz deyince ses kesiliyor ve o papagan cumlesini "Yapacak Hic Birsey Yok" duyuyorum. Simdi arkadaslar sizce Fiat' in muteri imaji neden kotu? iste basit hesaplara takildiklari surece bu ulkede arabalarimiza Tofas iste diyenlere kizmamak gerek. Ben olumsuz referansimla 2 kisiye farkli marka tercihinde bulunmalarini sagladim. Benden fazladan 100-200 ytl kazandiklarini zannetsinler bakalim.
cenkeriye yuzde yuz katılıyorum. hicbir söylem fiat ın yaptıklarına bahane olamaz. Resmen adam kandırıyorlar ve şikayet bildiren insanı adam yerine koymuyorlar. terbiyesizliğin böylesi baska hicbir yerde yasanmaz. konunun arabayı sevmekle, verilen para/donanım yorumuyla alakası yok. konu acık ve net bir firmanın musterisine dogrusunu bildigi halde yanlıs bilgi vermesi ve tum bu hatalarının ustune sacmalıklara devam etmesi ve "hayat boyu fiat" komiklikleri gibi reklam yapması. gariban memleketim insanları (bende dahil tabi) ucuz ve guzel gorunumlu araba gorunce herseyi unuturuz. bundan dolayı ettiğimiz lafın yasadıgımız problemin hic bir onemi olmuyor ve olmaz da.

ben bi daha unutmam diyorum kendime ve cevremdikilere...

ugungor
16/04/2008, 17:04

hiç sasırmam, her seyi beklerim...

gralpt
17/04/2008, 13:24
Arkadaşlar marttan sonra gelen dynamicler'e 3 satır bilg ve tuş aydınlatması tekrar konmuş değil mi?

petse43
17/04/2008, 13:46
alp nereden aldın bu bilgiyi

petse43
17/04/2008, 13:49
autoclose nedir arkadaşlar bu arada?

sorumsuzzz
17/04/2008, 13:59
autoclose nedir arkadaşlar bu arada?

araç hareket ettikten sonra hızı 20km/s e ulaştığında kapıların otomatik olarak kilitlenmesidir. çokmu resmi oldu ne:)

sorumsuzzz
17/04/2008, 14:03
bu arada bende seat toledo vardı onda normalde böyle bir özellik yoktu ama servise götürüp bilgisayara bağlatıp proğram yükletmiştim kapılar otomatik kilitleniyordu ve durup anahtarı kontaktan çıkarınca otomatik kilitleri açıyordu. yani aslında özellik fabrika çıkışı arabada var ama sonradan aktive edilebiliyor. acaba aynı şeyi puntolar içinde yapabilirlermi?

gralpt
17/04/2008, 14:55
Biraz önce servisle tekrar konuştum. Marttan sonra gelen araçlarda 3 satır ve ışıklandırma var dediler. Bizim araçlar ne olacak dedim. Biz bir şey yapamayız dediler ve meşhur; "fiatın sitesindeki tofaş istediği değişikliği haber vermeden yapabilir" cümlesini sarfettiler. Başka bir şey söylemeden teşekkür edip kapadım. Herkes gibi benimde canım sıkıldı artık. Ne yapalım bu şekilde kalacak. Ama araçlarımızdan soğumayalım. Güzel araçlar...

gralpt
17/04/2008, 15:54
bu arada bende seat toledo vardı onda normalde böyle bir özellik yoktu ama servise götürüp bilgisayara bağlatıp proğram yükletmiştim kapılar otomatik kilitleniyordu ve durup anahtarı kontaktan çıkarınca otomatik kilitleri açıyordu. yani aslında özellik fabrika çıkışı arabada var ama sonradan aktive edilebiliyor. acaba aynı şeyi puntolar içinde yapabilirlermi?

Bu konu ile ilgili de görüştüm servisle, bilg. 2 satır ise bu programlamanın yapılacağı alt yapı yokmuş. Ne yapsak nafile yani...

discrepancy
17/04/2008, 17:35

Ne diyeyim ki Fiat işte, herşeyi sallıyorlar, bizim araba kasımda alındı ve bizde de 2 satırlı ekran var, bu konuyu forumda da ilk açan benim ve benle alan birkaç arkadaşda daha vardı aynı sorun mesela GENİUS a bakın, bu bir ay süren bir süreç değildi kasımdan marta kadar 5 ay sürdü, ne derlerse desinler, kesinlikle bir hataydı ve siteleri de bu bilgi bakımından hiç güncellenmedi. İşin ilginç yanı, benim aracım dinamiklerin en üst modeli onda bile yok ne diyeyim ben bu Fiata , kızmaktan başka ne yapayım

irgil
18/04/2008, 01:26
alp arkadaşım bende mart başı aldım 1.4 fıre 77 bg dynamıc yol bilgisayarı 3 satır fakat direksiyon ışıkları yanmıyor ama kafaya takmadım autoclose özelliğide var

KaMiKaZe
18/04/2008, 08:18
yaw bencede direksiyon ışıklandırması atla deve değil zaten yarın bir gün dvd player alırsınız kökten iptal olur tuşlar :D

gralpt
18/04/2008, 10:14
yaw bencede direksiyon ışıklandırması atla deve değil zaten yarın bir gün dvd player alırsınız kökten iptal olur tuşlar :D

Tabi ki çok çok önemli veya hayati özellikler değil bunlar. Buradaki asıl konu fiat/tofaşın sattığı malın arkasında durmaması en azından yol gösterip yardım etmemesi. Sonuçta Fiat donanımda değişikliğe gidebilir. Ama değişikliğe gittiği tarihten itibaren imal ettiği bütün araçlarda bu değişiklik standart olur. Araçta 2007 kasıma kadar 3 satır; aralık, ocak ve şubatta 2 satır daha sonra yine 3 satır olunca açıkcası insan kandırıldığını düşünüyor.
Daha öncede başka arkadaşlar yazdı; Donanım değişikliğinden satış temsilcilerinin bile haberi yok. Biz söylüyoruz, bu özellikler gitmiş diye.
Sonuçta bu tür ufak tefek özellikler hoş şeyler. Hani derler ya hayata küçük hoşluklar, ince ayrıntılar renk katar diye. Bu tür özellikleri aramasaydık Dynamic almazdık. Bir de şöyle düşünün; 3 ay boyunca bilg. 2 satırlı araç satan fiat mayıs haziranda satacağı araçlardan başka özellikleri kırparsa ne olacak?
Neyse dediğim gibi bu şekilde kullanacağız artık.

KaMiKaZe
18/04/2008, 10:31
tofaş - fiat bunu senelerdir yapıyor. 92 şahinler 2 aynalı geliyor arka stoplar sarı 93 şahinler ise tek ayna (sürücü tarafı) arka stoplar beyaz geliyor. 93 bitiminde çift aynalı sisteme geri dönüldü.

discrepancy
18/04/2008, 10:31
Tabi ki çok çok önemli veya hayati özellikler değil bunlar. Buradaki asıl konu fiat/tofaşın sattığı malın arkasında durmaması en azından yol gösterip yardım etmemesi. Sonuçta Fiat donanımda değişikliğe gidebilir. Ama değişikliğe gittiği tarihten itibaren imal ettiği bütün araçlarda bu değişiklik standart olur. Araçta 2007 kasıma kadar 3 satır; aralık, ocak ve şubatta 2 satır daha sonra yine 3 satır olunca açıkcası insan kandırıldığını düşünüyor.
Daha öncede başka arkadaşlar yazdı; Donanım değişikliğinden satış temsilcilerinin bile haberi yok. Biz söylüyoruz, bu özellikler gitmiş diye.
Sonuçta bu tür ufak tefek özellikler hoş şeyler. Hani derler ya hayata küçük hoşluklar, ince ayrıntılar renk katar diye. Bu tür özellikleri aramasaydık Dynamic almazdık. Bir de şöyle düşünün; 3 ay boyunca bilg. 2 satırlı araç satan fiat mayıs haziranda satacağı araçlardan başka özellikleri kırparsa ne olacak?
Neyse dediğim gibi bu şekilde kullanacağız artık.

Kesinlikle yazıklarını katılıyorum, gerçekten 3 satır ekran ve autoclose özelliği arabaya renk katan bir ayrıntıydı ve düşünün bu özellik tüm yerli üretim dinamik fiat ve albealarda varken bir üst model punto da hiçbir haber vermeden 6ay süre ile kesildi ve bu bizce bir hataydı ve değişime gidilmesi gerekiyordu. Fiat değil başka bir firma olsa geri çağıırı arabaları ve bu eksikliği giderirdi ama Fiat ve Tofaş ın bu konudaki ilgiszilik ve vurdumduymazlığı acaba bizim arabanın mudaili olan opel corsa yı eçmemekle hata mı yaprık sorusunu getiriyor akla ister ismez

discrepancy
18/04/2008, 10:35
tofaş - fiat bunu senelerdir yapıyor. 92 şahinler 2 aynalı geliyor arka stoplar sarı 93 şahinler ise tek ayna (sürücü tarafı) arka stoplar beyaz geliyor. 93 bitiminde çift aynalı sisteme geri dönüldü.

Evet bu olayın aynen şahidi oldum bende ama stopları beyaz yaptıkları gibi 93 şahinde cam fitilleri ile sinyalleri de değiştirmişler ve sportiflik katmışlardı, hem ayna neki alınıp ucuza ekletilen birşeydi, şimdi yaptıklarının değişmesi ise çok zuzun süreç gerektiren ve pahalı birşey

KaMiKaZe
18/04/2008, 10:35
Kesinlikle yazıklarını katılıyorum, gerçekten 3 satır ekran ve autoclose özelliği arabaya renk katan bir ayrıntıydı ve düşünün bu özellik tüm yerli üretim dinamik fiat ve albealarda varken bir üst model punto da hiçbir haber vermeden 6ay süre ile kesildi ve bu bizce bir hataydı ve değişime gidilmesi gerekiyordu. Fiat değil başka bir firma olsa geri çağıırı arabaları ve bu eksikliği giderirdi ama Fiat ve Tofaş ın bu konudaki ilgiszilik ve vurdumduymazlığı acaba bizim arabanın mudaili olan opel corsa yı eçmemekle hata mı yaprık sorusunu getiriyor akla ister ismez

opelin satış stratejisi daha kötü punto da bulunan bir sürü standart özellik opelde deste parayla opsiyon olarak veriliyor :serenade:

discrepancy
18/04/2008, 10:40
opelin satış stratejisi daha kötü punto da bulunan bir sürü standart özellik opelde deste parayla opsiyon olarak veriliyor :serenade:

Evet oprisyon olarak veriliyor ama hiç olmassa araba söz verildiği gibi geliyor.Ne yapalım artık, uğraştık ama Fita ı bir türlü ikna edemedik değişim hakkında ayrıca ben Fiat ın sitesine durumu anlatan ingilizc ebir mail hazırladım ama gönderemedim çünkü siz ordan kişisel birşey atmaya çalıştığınızda yazıyı yazıp sen tuşuna basınca sayfa görüntelenemiyor diyor, isterseniz deneyin .Ne kadar ilgililer değl mi, uluslararası site bile çalışmıyo şikayet konusunda

cenkeri
18/04/2008, 11:58

Bu gorusune katilmiyorum, cunku opel' in satis stratejisi kötü degil, sadece araclarindaki opsiyonlar eklendiginde Fiat' a gore yüksek fiyat cikiyor ama en azindan araci aldiktan sonra yok isik yandiydi yok yol bilgisayari 2 satirdi 3 satirdi dusunmezsin. Senelik degisim olur oda tum araclarda standarttir, Fiat gibi aralik ocakta bu vardi simdi bu var seklinde yurumez isler. Bu Fiat' a has birsey elma gosterip armut satmak sonrada bu boyle isine gelirse demek. Su anda isime gelsede gelmesede aracimi kullaniyorum ama ilk arac degisimimde asla Fiat' in kataloglarina bile bakmayacagim. Bu boyle oldugu surece bir gun gelecek arac satamaz hale gelecekler ozaman biz musterileri mumla arayacaklar ama bizler Alman,Japon veya Fransiz arabalarina biniyor olacagiz :)

KaMiKaZe
18/04/2008, 12:42
Evet oprisyon olarak veriliyor ama hiç olmassa araba söz verildiği gibi geliyor.Ne yapalım artık, uğraştık ama Fita ı bir türlü ikna edemedik değişim hakkında ayrıca ben Fiat ın sitesine durumu anlatan ingilizc ebir mail hazırladım ama gönderemedim çünkü siz ordan kişisel birşey atmaya çalıştığınızda yazıyı yazıp sen tuşuna basınca sayfa görüntelenemiyor diyor, isterseniz deneyin .Ne kadar ilgililer değl mi, uluslararası site bile çalışmıyo şikayet konusunda

işte olay burda kopuyor sitede yazan meşhur "fiat donanım değişikliği hakkı" maddesine dayanarak değişiklik yaptığını ve sözünün bu olduğunu ifade ediyor.

Bu gorusune katilmiyorum, cunku opel' in satis stratejisi kötü degil, sadece araclarindaki opsiyonlar eklendiginde Fiat' a gore yüksek fiyat cikiyor ama en azindan araci aldiktan sonra yok isik yandiydi yok yol bilgisayari 2 satirdi 3 satirdi dusunmezsin. Senelik degisim olur oda tum araclarda standarttir, Fiat gibi aralik ocakta bu vardi simdi bu var seklinde yurumez isler. Bu Fiat' a has birsey elma gosterip armut satmak sonrada bu boyle isine gelirse demek. Su anda isime gelsede gelmesede aracimi kullaniyorum ama ilk arac degisimimde asla Fiat' in kataloglarina bile bakmayacagim. Bu boyle oldugu surece bir gun gelecek arac satamaz hale gelecekler ozaman biz musterileri mumla arayacaklar ama bizler Alman,Japon veya Fransiz arabalarina biniyor olacagiz :)

valla farklı oyunlar alman japon fransız arabalarındada var sonuçta bu firmalara bazı oyunlara avrupada satış yaparken başvurmuyorlarsa bile türkiyedeki ortakları sağolsun baya bir başvuruyor.

şekerlioğlu
18/04/2008, 13:13
kızı başıboş bırakırsan ya zurnacıya ya davulcuya kaçarmış.san ve tic bakanlığı bununla ilgili gerekli düzenlemeleri yapsa,firmalarda bu kadar başıboş ve keyfi davranamazdı.yapılacak donanım değişikliği tüketiceye 3 ay önceden bildirilir ve yılda bir kere yapılır dese.kimse at oynatamaz.bu ülkede tüketiciler ser piyasa adı altında,çalabild,iğin kadar çal,köşeyi dön fikrindeler.ser piyasayı ser'çe kazıklamak olarak algılayan yerli sanayiciler(bir kısmı) avrupa birliği diye bağırırken,avrupanın tam aksine kendi halkını kazıklamak için hiçbir fırsatı kaçırmıyor.e bu ülkede"benim memurum işini bilir"se ,sanayicimde evelallah işini bilir.

KaMiKaZe
18/04/2008, 13:28
valla bakanlığın senede 1 kere değişiklik yapması hakkında maddesi var ama minimum anlamında 1 :D

KaMiKaZe
20/04/2008, 16:14
arkadaşlar aracım sonunda bayiye gelmiş haftaiçi gidip faturalandırıcaz ve aracıma kavuşmuş olacağım. Araçtaki son duruma göre direksiyon radyo-cd ışıklandırması yok satış danışmanı arkadaşın sölediğine göre bundan sonrada hiçbir puntoda olmıyacakmış. Ama ekran kesinlikle 3 satır.

ronin6777
06/05/2008, 19:18
bende perşembe alacağım active 77 ps lik bakalım nasıl çıkacak.benimkinde aynalar boyasız kapı kolları boyalıymış satış danışmanı öyle söyledi ama autoclose ve direksiyon ışıklandırması var mı bilemem ,autoclose çok öneli değilde ışıklandırma yoksa taktırtmaya çalışacağım

goldumut
06/05/2008, 19:28
bende perşembe alacağım active 77 ps lik bakalım nasıl çıkacak.benimkinde aynalar boyasız kapı kolları boyalıymış satış danışmanı öyle söyledi ama autoclose ve direksiyon ışıklandırması var mı bilemem ,autoclose çok öneli değilde ışıklandırma yoksa taktırtmaya çalışacağım

gercekten auto close cok ıyı bır ozellık.ınsan kırmızı ısıklarda hıc stress olmuyor acaba canta bırseyım kapcak olurmu dıye..
bır guzel ozellıkte speed lımıt..90 km ayarlıyorum 90 gelınce hemen uyarı benı ve bende tekrar hatırlıyorum hızlı gıtmeme gerek yok ve tehlıkelı dıyee..

OzzY
06/05/2008, 19:44
gercekten auto close cok ıyı bır ozellık.ınsan kırmızı ısıklarda hıc stress olmuyor acaba canta bırseyım kapcak olurmu dıye..
bır guzel ozellıkte speed lımıt..90 km ayarlıyorum 90 gelınce hemen uyarı benı ve bende tekrar hatırlıyorum hızlı gıtmeme gerek yok ve tehlıkelı dıyee..
konu dışı olcak ama eskiden 160 a ayarlıydı şunu 100 yapıyımda bari yüzü geçmiyim dedim
şimdi öte öte gidiyorum :D

KaMiKaZe
07/05/2008, 00:36
konu dışı olcak ama eskiden 160 a ayarlıydı şunu 100 yapıyımda bari yüzü geçmiyim dedim
şimdi öte öte gidiyorum :D

bende 105 e ayarladım 6 km orhan payı koydum üstüne beep deyince daha bir gaza geliyorum bas anasını satıyım diyor sanki beep derken :P

ekorkut
07/05/2008, 09:10

Fiat ta gariplikler son hızıyla devam ediyor. Active ve kapı kolları boyalı. hmmmm..Benim de Active, aynalar boyalı kapı kolları boyasız geldi.

OzzY
07/05/2008, 16:15
bende 105 e ayarladım 6 km orhan payı koydum üstüne beep deyince daha bir gaza geliyorum bas anasını satıyım diyor sanki beep derken :P
benim kullandığım yolda 70 olması lazım sınır yalnız ben dahail dinleyen yok yol boşşsa 140a kadar çıkarım beepleye beepleye sınırın altına düşmeyince susuyo zaten :D:D

grand-eli
08/05/2008, 03:56
Sonuna kadar katiliyorum arkadasim, ayni asamalari bende uyguluyorum hergun call centeri ariyorum sikayet maili atiyorum, is inada bindi. Son olarak dun soyle abzurd bir cevabi duyunca ilk defa kendimi tutamayip bagirip cagirdim telefonda. Aralik ayinda ve subat ayinda teslim edilen gp lerde yol bilgisayari 3 satirmis sadece ocakta teslim edilen seride varmis. iyi iste arac kusurlu uretilmis diyorum hayir donanim degisikligi diyor arkadas, ama su anda satilan araclar 3 satirli diyorum susuyor. Ama soruna care yok. Aynen ugungor' un dedigi gibi bundan sonraki arac alirken yari parasina tam donanimda verse FI-AT almayacagim. 50-100 liralik panel icin musteri süründürülüyor. Cok begenerek aldigim severek kulandigim arac icin 2 aydir kavga icindeyim. O begenmedigimiz baska markalar araclarinda sorun tespit ettiklerinde maliyeti ne olursa olsun araclari geri cagirip degisim yapiyorlar. Musteri memnuniyeti budur, direksiyon isiklari icin bana uygulanansa musteri memnuniyeti icin yari parasini fiat karsilayarak (50 ytl) isiklarim yapildi, Allah bilir yari parasiyla bile Fiat bu isiklardan bile %100 kar yapmistir. Parasini verdigim ve bana verilmeyen hersey icin hakkimi helal etmiyorum.:realmad:
Aynı sorunla bende muzdaribim.Ulaşmadığım bir yurt dışı kaldı ama çözüm yok..

ronin6777
12/05/2008, 17:59
istanbulda hangi bayii kaça değiştiriyor bu ışıkları bilen var mı acaba.

ABNEW
12/05/2008, 18:23
istanbulda hangi bayii kaça değiştiriyor bu ışıkları bilen var mı acaba.

Ankarada 110YTL idi.İstanbulda da aynıdır...

KaMiKaZe
12/05/2008, 21:19
çok yaw 4 tane ampül için 110 ytl :D zaten çokda önemli olduklarını düşünmüyorum 105 tuşlu klavyeye bakmadan gayet rahat yazabiliyorum 6 tane tuşu rahatça bulurum heralde :D

MethyLen
12/05/2008, 21:32
Gece karanlığında göz almaması için kaldırıldı diyorlar. Madem öyleydi bu araç o ışıklar varken nasıl NCAP'ten 5 yıldız aldı. Şimdi kumandası ışıklı olan araçları kullanan arkadaşların güvenliğini kim düşünüyor ? FIAT mı ? komik :)

KaMiKaZe
12/05/2008, 22:24
Gece karanlığında göz almaması için kaldırıldı diyorlar. Madem öyleydi bu araç o ışıklar varken nasıl NCAP'ten 5 yıldız aldı. Şimdi kumandası ışıklı olan araçları kullanan arkadaşların güvenliğini kim düşünüyor ? FIAT mı ? komik :)

satış politikası olduğunu söyleyemedikleri için üretkenliklerini kullanıyorlar :d

OzzY
12/05/2008, 23:51
ilginç aynı matıkla gösterge ışıklarıda kalkabilir dikkat :D:D

EPKAH
13/05/2008, 00:40
ilginç aynı matıkla gösterge ışıklarıda kalkabilir dikkat :D:D
bence de kalkmalı zaten hatta dikkat dağıtmaması için radyo-cd çalar da tehlikeli :)

siromar
14/08/2008, 12:04
Ben de 3 hafta once aldım arabayı (1.4 tjet sport ), daha once 2007 honda civic kullanan biri olarak, GP'den cok ama cok memnunum, muthis ivmelenen ve sınıfının diger arabalarına gore muthis donanıma sahip bi araba, arac su an 1000 km'de ve ben aydınlatmanın olup olmadıgını burdan ogrendim, ve ilk defa bir arabanın eski versiyonunda olan guzel bir ozelligin yeni versiyonda olmadıgını gordum, simdi aradım servisi bana yardımcı olmaya calısacagız dediler, soylediklerine gore aydınlatma city fonksiyonunda sorun yapabiliyormus?????pek inandırıcı gelmedi ama genede bekleyecegim cevaplarını
herkese saygılar

Ziyaretçi047
14/08/2008, 12:11
alakası yok dostum. servisin bahanesi o. git ve ışıkları yapın bir yere gitmiyorum de yaparlar.

siromar
14/08/2008, 12:24
alakası yok dostum. servisin bahanesi o. git ve ışıkları yapın bir yere gitmiyorum de yaparlar.
eyvallah ben de oyle yapmayı dusunuyorum ama tahminim ne garantiye sokarlar ne de %50 indirim yaparlar, para pesin derler gibi geliyor bana

Ziyaretçi047
14/08/2008, 12:47
alakası yok. bu kronik sorun zaten kabul edip yapmak zorundalar. kolayı var. baktın öyle bir durum sergiledir. müşteri hizmetlerinin numarası kaçtı aceba diye sor :D

ABNEW
14/08/2008, 13:00
Ben de 3 hafta once aldım arabayı (1.4 tjet sport ), daha once 2007 honda civic kullanan biri olarak, GP'den cok ama cok memnunum, muthis ivmelenen ve sınıfının diger arabalarına gore muthis donanıma sahip bi araba, arac su an 1000 km'de ve ben aydınlatmanın olup olmadıgını burdan ogrendim, ve ilk defa bir arabanın eski versiyonunda olan guzel bir ozelligin yeni versiyonda olmadıgını gordum, simdi aradım servisi bana yardımcı olmaya calısacagız dediler, soylediklerine gore aydınlatma city fonksiyonunda sorun yapabiliyormus?????pek inandırıcı gelmedi ama genede bekleyecegim cevaplarını
herkese saygılar

Ben ışıklı olanlarla değiştirdim tuşları.Tabi garantiden olmadı.Sanırım 100YTL tutmuştu.City ile müzik kumanda tuşlarının hiçbir şekilde direkt bağlantısı olmaması gerekiyor.Bence servisin bir yanlışı var...

siromar
14/08/2008, 18:11
Ben ışıklı olanlarla değiştirdim tuşları.Tabi garantiden olmadı.Sanırım 100YTL tutmuştu.City ile müzik kumanda tuşlarının hiçbir şekilde direkt bağlantısı olmaması gerekiyor.Bence servisin bir yanlışı var...
valla daha yeni aradılar şasi numaranı gonder 1 haftada gelir 10 dakikada takılır dediler tabi parası cebimden çıkacak, fiat yeni serilerde ışık olmayacağını belirttiği için gibi bir seyler soylediler yani cepten gidecek anlasılan,
neyse yardımlarınız icin tesekkur ederim herkese

ekorkut
14/08/2008, 21:00
Valla dostlar. Benim araba da 2008 model ama var işte ışıklar. Abimin T-JET de 2008 onda yok. Bu iş tamamen şansa kalmış.

EPKAH
14/08/2008, 21:12
benimki 2009 model bende de yok. zaten satıcıya da sormuştum ben yazı gelmiş active lerde kaldırıldı diye ama benim aldığım dynamic deyince onda da olmayabilir dedi. sanırım abinin üretimi önceki üretim belli bir şasi numarasından sonra kaldırılmış yani. bu arada emotion lardaki durum nedir acaba onu bilmiyorum bak. var mı yeni alınmış bir emotion sahibi?

siromar
19/08/2008, 18:30
valla bugun konya koyucuya gittim, 2009 model fun serisi punto'da vardı ışıklar, ne kadara degistirirsiniz parasını veriyim dedim, adamlar 250 ytl dediler, 100'e degistiriyorlarmıs forumda bir kac kisiden duydum dedim ben de mumkun degil diyorlar, degistiren arkadaslar nerden degistirdigini soylerse ben de emsal gosterebilirim cunku soyledikleri rakam hadi ordan denilecek cinsten

ABNEW
19/08/2008, 19:30
Ömer, ben Kartaş ta değiştirttim aldıktan hemen sonra.Fiyatı sanırım 110YTL idi, herşey dahil...

siromar
19/08/2008, 21:19
Ömer, ben Kartaş ta değiştirttim aldıktan hemen sonra.Fiyatı sanırım 110YTL idi, herşey dahil...
sagolasın hocam bilgi icin, 250 bana zaten baya bi abartılı gelmisti,
bir de adamlar direksiyonda elektrik aksamı olamsı lazım yoksa ışıklar yanmaz gibi birseyler dedi, oyle birsey var mı yoksa bu adamlar işten cidden anlamıyorlar mı??

ABNEW
19/08/2008, 22:58
Ömer, eğer bunu yetkili servisin elektrikçisi söylediyse derhal servisini değiştirmeni öneririm.Direksiyondaki müzik sistemi kumanda tuşları elektriksiz mi çalışıyormuş?

siromar
19/08/2008, 23:15
Ömer, eğer bunu yetkili servisin elektrikçisi söylediyse derhal servisini değiştirmeni öneririm.Direksiyondaki müzik sistemi kumanda tuşları elektriksiz mi çalışıyormuş?
yok yanlış izah ettim sanırım
direksyonda elektrik aksamı olmalı ki o tuşları bağlayalım dedi, ben pek anlamam o işerden ama dedikleri bu...

ABNEW
19/08/2008, 23:20
yok yanlış izah ettim sanırım
direksyonda elektrik aksamı olmalı ki o tuşları bağlayalım dedi, ben pek anlamam o işerden ama dedikleri bu...

Ömer, işte ben de onu diyorum, tüm Gp ların direksiyonunda aynı tuş takımı var elektrikle çalışan.

Bence sen başka bir servisle görüş durumu...

siromar
20/08/2008, 10:49
Ömer, işte ben de onu diyorum, tüm Gp ların direksiyonunda aynı tuş takımı var elektrikle çalışan.

Bence sen başka bir servisle görüş durumu...
arda simdi maltepe kartaşla konuştum daha once hic yapmadık dedi,
sen balgattakine mi gitmistin?

ABNEW
20/08/2008, 18:50

Evet, plazada takıldı...

mentis
20/08/2008, 19:49

valla maltepe kartaş servis fişlerini bi kontrol etsin, benim aracımda ışıksız gelmişti hemen parça sipariş edip değiştirdiler; hatta yeni donanımlardan heberleri olmadığı için garanti kapsamından değiştirdiler:siritma: bu dediğim olay yılbaşında oldu

siromar
21/08/2008, 10:00
valla maltepe kartaş servis fişlerini bi kontrol etsin, benim aracımda ışıksız gelmişti hemen parça sipariş edip değiştirdiler; hatta yeni donanımlardan heberleri olmadığı için garanti kapsamından değiştirdiler:siritma: bu dediğim olay yılbaşında oldu
hocam simdi gene gorustum maltepe kartaş'la hic takmadık (anladıgım kadarıyla kesiyorlar:)) bir kisiye denedik onda da lambalar yanmadı diyor,anlamıyorum valla herhalde degistiremeyecegim ben tus takımını

sezat
07/10/2008, 23:58
arkadaşlar bende bu ışıklara takmış durumdayım. 2009 active var 2 servisle görüştüm birinde direksiyonda ışıklar için elektrik aksamı yok dediler, bir diğeri hiç değiştirmemiş fabrikayla görüşelim dediler sonra onlarda aynı şeyi söyledi. fabrikadan elektrik aksamıda değişmiştir çalışmaz demişler. bu sebeplerle karşılaşıp yinede değiştirebilen oldumu acaba? istanbulda yaptıran varsa servis önerebilir mi?
taktım buna uykusuz geçiyo gecelerim :S
:siritma:

ABNEW
08/10/2008, 00:20
Seza benim aracımda da tuş takımı ışıklı değildi.Önceden de belirttiğim gibi ücretini ödeyerek değiştirttim yaklaşık 6 aydır ışıklı tuş takımını sorunsuzca kullanıyorum...

sezat
08/10/2008, 09:52
cok sanslisin o zaman,bendekindE elektrik tesisatida kaldirilmis iste soylediklerine gore.birmotta bir takim denediler yanmadi:( bikac tip varmis tus takimi yeni bitane daha siparis verildi bursadan gelicekmis ins olur. bu tesisat sorununa ragmen yaptirabilmis biri varsa super olur.

ABNEW
08/10/2008, 22:08
Seza eğer elektrik tesisatı da kaldırılmışsa o ışıksız tuşlar işlevlerini nasıl yerine getiriyormuş?
Bence denedikleri tuş takımı da ışıksız olanlarıdır...

omerserim
08/10/2008, 22:53
Ben hurdalıktan buldum ve serviste taktırdım. ışıklı düğme ise yerine takınca tesisata gerek kalmadan yanıyor.

calugur
10/10/2008, 13:41
Arkadaşlar
Bende aracı aldıktan ve burayı okuduktan sonra aracı aldığım Balgat Kartaş'a gittim.Niye aydınlatmanın olmadığını sordum.Onlarda yeni modellere aydınlatmanın olmadığını bu yüzden yapacakları birşey olmadığını ama istersem tanesi 150 ytl'den 2 adeti 300 ytl ye Linea'nın ışıklı modellerinden takabileceklerini söylediler.
Artık ne kadar doğru bilemiyorum tabi.

ABNEW
10/10/2008, 14:42
Uğur, Gp nun eski ışıklı tuş takımını taktırabilirsin.Fiyatını da abartmışlar tabi.Yaklaşık 150YTL ye gelir...

calugur
10/10/2008, 15:30
Uğur, Gp nun eski ışıklı tuş takımını taktırabilirsin.Fiyatını da abartmışlar tabi.Yaklaşık 150YTL ye gelir...

Teşekkürler
Önümüzdeki günlerde bunula ilgili çalışmalara başlayacağım.

sezat
12/10/2008, 16:35
arkadaslar sonunda isiklarim oldu kafam rahat.kucukyali birmot ta 130a hallettiler.bursadan getirilen ikinci set calisti. ama ayni gun buna sevinirken autoshow otoparkinda tamponuma carpmislar bide fari kirmislar biyerden
sevinirken biyerden illa uzulucek bisi cikiyor:(

ABNEW
12/10/2008, 22:51
arkadaslar sonunda isiklarim oldu kafam rahat.kucukyali birmot ta 130a hallettiler.bursadan getirilen ikinci set calisti. ama ayni gun buna sevinirken autoshow otoparkinda tamponuma carpmislar bide fari kirmislar biyerden
sevinirken biyerden illa uzulucek bisi cikiyor:(

Seza hayırlı ve geçmiş olsun.Servis önceden tesisat farklı diyerek biraz saçmalamıştı.Acaba bu sefer ne dediler:)

siromar
13/10/2008, 00:04
seza aynı şeylerle ben de karşılaşmıştım; konya koyuncuda yok tesisattı yok bilmem neydi bir ton kestiler ve ben de yeter dedim pes ettim, ayrıca bana cıkardıkları rakam da 250 ytl idi. Seninin bu olayı onlara soyleyecegim, bakalım ne diyecekler, 130 deseler ben de taktırırım ama sanmıyorum

sezat
13/10/2008, 08:44
tesisat olayını sadece serviste değil direkt fabrikadan da söylediler, garip olanda bu. bizim yedek parça kataloğunda zaten ışıklı ışıksız diye bi ayrım yokmuş tuş takımlarında. 2 çeşit var denmişti biri 110 diğeri 125 ytl ama ışıklı falan yazmıyo bunlarda dediler. zaten birmotta denemişlerdi bi takım olmamıştı daha önce dediğim gibi, bu takılanlar bursadan geldi 10 dakkada tamam abi oldu dediler.bence sende söyle sanırım 110 ytl lik olan tuş takımı bu 20 de işçilik konsa 130 işte. güzel oldu valla :)

nabulimut
13/11/2008, 22:06
arkadaşalr ben arabayı aldığımda ynıyor diye hatırlıyorum, sonradan bozulmuş olabilir mi ancak işlevini görüyor sadece ışıkları yanmıyor, sigortası atmış olsa düğmelerin hiç çalışmaması gerekmez mi

nabulimut
13/11/2008, 22:22
:poster_s:

bu mesaj 2008 ocak ayında yazılmış ve 204le başlayan seri nolu araçlar henüz gelmedi deniyor benim mayıs 2008de aldığım aracın şasi numarası 138le başlıyor 204den daha fazla olması gerekmezmi

rational
24/11/2008, 16:19
benim 204 fakat aydınlatmalar yanıyor.

grand-eli
11/12/2008, 05:39
En çok uğraşan ve benimle aynı havayı soluyan kardeşim CENKERİ Problemini halledememiş.(İki satır muhabbeti)

Ben de 2008 ocak 3'te(aralık 2007'nin son haftası siparişi geçildi) aldım.1.3 actıve serisi 200 küsurlu değil ve direksiyon labaları yanmıyor.İlk şikayetimde para karşılığı takabileceklerini söylediler ve ben bu şekilde yaptırmayacağımı belirttim..
Daha sonra birçok yerle görüştüm,mail attım,geri aradılar felan....Sonuça yönelik çalışmadıklarını 'callcenter' ın yüzüne haykırdım..Ama yok yok yok...

Aldığım araçtan çok memnunum.neredeyse 1 yıl oldu kullanıyorum.Direksiyon lambası dışında sorun yaşamadım.Kilometre 14000 oldu.Yakıt tüketimim karışık 5,7 lt.Daha önce fiestam vardı.Kıyaslarsam dağlar var arasında.

Ama bu küçük ayrıntı beni bayağı üzdü vede ÜZMEYE DEVAM ediyor.Fiat yada tofaş yada servisler müşterilerini küçük şeyler için üzmemeliii.

halilim
11/12/2008, 12:12
2008 araçımda direksiyondaki tuşlar aydınlatmalıydı lakin 2009 fun araçımda direksiyonda aydınlatma yok.

Yazılanları okudum ama net bir sonuça varamadım. 2009 model araçımda normalde aydınlatma olmalımı yoksa gerçekten yeni araçlarda bu özellik kaldırıldımı?

siromar
12/12/2008, 10:06
2008 araçımda direksiyondaki tuşlar aydınlatmalıydı lakin 2009 fun araçımda direksiyonda aydınlatma yok.

Yazılanları okudum ama net bir sonuça varamadım. 2009 model araçımda normalde aydınlatma olmalımı yoksa gerçekten yeni araçlarda bu özellik kaldırıldımı?
Benim konya koyuncuda gordugum fun modelinde direksyon aydınlatması vardı. Ben bu kadar tutarsız bir iş görmedim doğrusu:ohmy0000:

Stalker
08/01/2009, 21:38
Benim aldığım sporttada yanmıyor acayip kıl bir durum, adamlar gösterge panellerini yeniliyorlar direksiyondan ışığı kaldırıyorlar... Yazılanlara bakılırsa bazı yeni modellerde hala yanıyormuş, insan neye inancağını şaşırıyor walla :(

ABNEW
08/01/2009, 22:22
Bu konu fazlaca konuşuldu ama sanıyorum hala aynı sorun devam etmekte.Tofaş ı bu konuda kınıyorum.Eğer Firma, ben şu tarihten itibaren ya da şu şasi numarasından itibaren direksiyon ışıklarını kaldırdım dese bunu anlayabilirim (Katılmamakla beraber) ama aynı donanım bazı araçlarda var bazılarında yok alt donanımda var üstte yok.Tamamen şans işi.Bence bu Fiat ın suçu değil, Tofaşın suçu.Şu anda İtalyayı arasak belki de haberleri bile olmadıklarını, Tofaştan bu konuda bir geri bildirim gelmediğini bile söyleyebilirler bizlere :)

1 senedir şu basit konunun nedeni ya da çözümü bulunmuş değil.2009 modellerdeki durum nasıl acaba?

ekorkut
09/01/2009, 11:50
Bu konu fazlaca konuşuldu ama sanıyorum hala aynı sorun devam etmekte.Tofaş ı bu konuda kınıyorum.Eğer Firma, ben şu tarihten itibaren ya da şu şasi numarasından itibaren direksiyon ışıklarını kaldırdım dese bunu anlayabilirim (Katılmamakla beraber) ama aynı donanım bazı araçlarda var bazılarında yok alt donanımda var üstte yok.Tamamen şans işi.Bence bu Fiat ın suçu değil, Tofaşın suçu.Şu anda İtalyayı arasak belki de haberleri bile olmadıklarını, Tofaştan bu konuda bir geri bildirim gelmediğini bile söyleyebilirler bizlere :)

1 senedir şu basit konunun nedeni ya da çözümü bulunmuş değil.2009 modellerdeki durum nasıl acaba?

%100 katılıyorum. :agiskavgasi:

Atakan KÖRO
02/03/2009, 14:40
bana yazılım değişti gibi saçma sapan bir cevap vermişlerdi:)

abulbul08
02/03/2009, 15:40
aracım 2009 active fun ve ışıklandırma bende yok

xcruelx
15/04/2009, 00:08
En azından kendi adıma söyleyebilrimki her fırsatta söylüyorum aracımı beğenerek aldım keyifle kullanıyorum. Bir çok arkadaşımız diğer markalarda olmayan aksesuarları için aldık bu arabaları. Şimdi ise işleri değiştirmeye çalışıyorlar, üç gün sonra Dinamikte dijital klima olmayacakmıydı topiği olmayacağı ne malum? Satış stratejisindeki belirsizlik nedeniyle müşteri olarak mağdur oluyoruz. Fiat' in Türkiye' deki dağıtımcısı da Tofaş olduğundan sorun Tofaş' ta mesela bir örnek vereyim merak eden denesin bir bayiyi arayın bakın 1 aya yakındır burada eksik donanımlar tartışılıyor. Gp alacaktım deyin Dinamik donanımda yol bilgisayarı kaç satır yada değişiklik varmış direksiyon ışıkları kaldırılmış doğrumu diye satış temsilcilerine soruncevap alabilecekmisiniz?Kimsenin haberi yok, belki benim gibi bir müşteri geri dönüş yaptıysa öğrenmişlerdir. Şahsen benim aracımda öyle oldu temsilcim benim sayemde Tofaş'a mail yazdı ve öğrendi durumu. Durumu diyorum ama ona gelen bilgide sadece 204 şase numarasında ve sonrasında olmayacağı benim ise 134 numarayla başlıyor. Web sitesinde hala çok amaçlı gösterge standart madem değişiklik var neden kimsenin bir şeyden haberi yok neden web sitesi güncellenmilyor, gerekli uyarı yapılmıyor.Tek kelimeyle mağdurum.

Biraz eski den olucak ama yazınıza istinaden şu anki starjet dynamic lerde esp paketi yok. Ben vardiye yazılmıştım. Çünkü 2009 moodel aldıydı arkdasım onda vardı. aradan 3 ay sonra ben yazıldım bana yok. Allahtan uyandım da paketi sonradan parayla eklettim. Ben arac için bir şey söylemeyeceğim ama ben en çok Birmot ve servislerine kızgınım. Müüşterisin yüzüne bakmıyorlarya. İişim icabı tofaş a yeri gelir günde 2 defa gittiğim olur. Ordaki yetkilere anlattım konuyu. Birmot tan şikayetçi oldum. Yazılı olarakda sözlü olarakta. Vel hasıl bazı noktalarda bazı duyumlarım varki İtalyanların Türkleri pek sevmemesi Fiat çalışanların bir çok kez Tofaş a gıcıklık yapması zorluk çıkarmasıda vardır. Mesela Gp lerde İtalya da istediğiniz opsiyonları taktıra biliyorsunuz. Mesela yağmur sensörü olsun ama park sensoru olmasın gibi. Bizim burda paket halindedir. Fakrika çıkışı ayıtmazlar. İtalyada gp elerde emotion dynamik gibi bir ayrım yok dece motor ayrımı diğerleride sizin isteğinizdir. Tofaş a buşekilde satış imkanı vermezler. MEsela şu an İtalyadaki fabrikanın Paskalya tatilinde olmaları fabrikada kimse olmaması gibi. (bir parçanın değişikliği için İtaltan esposito abimizi gelip cevap vermesini bekliyorum) PArca için ceza yiyoz biz. Neyse bunlarıda göz ardı etmeyin lütfen.

okinen_26
19/04/2009, 10:41
Valla sikayet etsenızde mahkemeye versenizde elinize bisey gecmez çünkü arac ureten fab * aynı modelde farklı donanım uygulayabılır bunun hakkı zaten onlara verılmıstır :) üzgünüm