PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Vites halatı sorunu

gastauskas87
11/03/2018, 10:26
merhaba arkadaşlar .
aracım 2011 grande punto 1.3 m.jet dizel active

Aracı ilk sahıbınden 2017 nisan da aldım . alırken de vıtes halatın bır bosluk dıger araclara gore vıtes bıraz zor gecıyor . vıtes halatını n11 de sag ve sol olarak aldım montajı yaptırdım sanayıden .

Yapan kışı arkadasımdı test et bırsey olursa getır dedı .Test de 1. vıtese zor gecıyordu sonra gene kontl yaptı . sımdı 5. vıtese gecerken zorlanıom gerı vıtese gecerken . elım alıştıgı ıcın bana kolay gelıo ama yenı bı sofor bındıgınde zorlanıyor .

Neler onerıyorsunuz

edll
11/03/2018, 11:33
diğer konudaki önerimi ustanıza söyleyin bir baksın.

https://forum.grandepuntotr.com/teknik-yardim/64429-grande-punto-icin-vites-halati.html

gastauskas87
11/03/2018, 13:21
tamamdır

gastauskas87
14/03/2018, 15:58
merhaba konuyu yenıden canlandırcam .
Bugun izmir menemende bı sanayıye gıttım gosderdım vıteslerın sert gectıgı look dıye ses yaptıgı vs . baktı mekanızmayı temızlerız dedı olur mu bılemem dedı .
çiğli atasanayı ye gıttım ordakı usta dırek mekanızma kökten degıscek halatlar sıfır dedım halatlar degıscek felan dıo . nedır yorumlarınız

edll
14/03/2018, 21:51
merhaba konuyu yenıden canlandırcam .
Bugun izmir menemende bı sanayıye gıttım gosderdım vıteslerın sert gectıgı look dıye ses yaptıgı vs . baktı mekanızmayı temızlerız dedı olur mu bılemem dedı .
çiğli atasanayı ye gıttım ordakı usta dırek mekanızma kökten degıscek halatlar sıfır dedım halatlar degıscek felan dıo . nedır yorumlarınız

Direk ustayı değiştir. Ne demek sıfır halat değişecek.

arenas
15/03/2018, 00:21
Benim de böyle bi sorunum var,halat fiyatlarını sordum parçacıdan.Orjinalleri maalesef 1000₺ civarıydı.Bizim puntoların halatları lineadan kat kat pahalı,yan sanayileri de var.Kendi ustama (ki aynı zamanda uzun süre fiat servis ustasıdır),yan sanayi halatları tavsiye etmem dedi.Ben de o sorunu öylece bıraktım zamana.Arkadaşımın lineasında tıkır tıkır geçiyodu vitesler,puntoda kazık gibi.Bir de pedalın altında debriyaj sensörü olacak,ona baktırdınız mı?

kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi