PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 7 aylık titreme mağduru

Mcht
01/03/2018, 20:17
Merhabalar abiler,

Öncelikle selamın aleyküm cümleten,formda yeniyim ve daha önce form kullanmadım 😁 hatamız varsa affola.Form gerçekten mükemmel emeğinize sağlık. Grande Punto 2008 1.3 multijet 144.000 km kullanicisiyim. Puntoyu çok seviyorum kesinlikle yakın zamanda vazgeçmeyi düşünmüyorum. Ancak problem şuki baskı balata orj. Valeo marka değişimi yapıldı,sağ sol aks tamamen değişti.Motor kulakları alt şanzıman ve şanzıman üstü değişti. Son kalan değişim yapılmadı durumu iyi takozun.Ancak yan sanayi takozdanmı olsa gerek kalkışta 1 ve 2 viteste yüke bindiğinde kafa sallama ve titreme yapıyo. Ustalar malum konuya sessiz.orjinal takozlari her teki 400 tl civari bu parayı takoza vermek mantıklı gelmedi açıkcası. Daha önce başına gelen abi - abiler aranıyor😁 yardımcı olursanız mutlu olurum aylardır çözüm bulamıyorum. Konforsuz bu durumdan kurtulmak en büyük temennim. Şimdiden teşekkür ederim.

ethemyigit
01/03/2018, 21:51
yüke bindiğinde kafa sallama ve titreme yaparsa akslardan yapar nalet punto ön takım hassas aks veya aks lalesi maalesef orijinalı sağlıklı oluyor
şahsen bende çözüm akslarda olmuştu ikiside orijinal değişince birşey kalmadı kafa sallama konforu bırakın hiç güvenli değil netten aks kesmesi diye araştırın isterseniz.
tedbirli kullanmanızda fayda var ..

Mcht
02/03/2018, 09:39
Teşekkür ederim :) Akslar komple yeni değişti iyide bi markaydı motor takozlarıda kafa sallama yaparmış diye duydum. Anladığım kadarıyla aks sorunu çözüldü gibi değişim yapılınca 160 - 170 suratlarda araç top gibi sekiyodu,şimdi düzeldi. evet ön takımlar konusunda çok hassas.