PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Punto arka park sensor sorunu

Mustafamustafa
01/03/2018, 14:31
Iyi gunler arkadaslar. Benim bi sorum olucakti. Punto 1.4 evo aldim. Bu aracin arka park sensorleri calismiyor. Geri vites lambasina baktim. Sağ alttaki yaniyor( ki bildigim kadariyla baska geri vites lambasida yok). Onemsemiyorum ama ariza isigi beni sinirlendiriyo. Elektirikciye gitti kablolara bakti takiki dedi. Bende beynine bak dedim nerde oldugunu bilmiyodu soktum verdim. Bi bakti ugrasti arizali dedi. Elektirikciyede guvenemedim. Sorunuda bulmadim. Park beninde 3 giris var ama 2 soket takili. O bolgede bosta bi soket daha var ama benin degil. Basindan gecen bi fikri olan varmi simdiden tesekkurler

Cellat45
28/03/2018, 14:58
sensörlerden biri yada bir kaçı bozuk olabilir. elm cihazı ile araca bağlanarak verdiği arızayı görebilirsiniz.
park sensörü beyninde 3 giriş olmasına karşılık sadece iki tanesi kullanılıyor bunlardan biri aracın beynine bağlanan kablo diğeri de sensörlere bağlanan kablo. sanırım 3. kabloda ön park sensörleri için.

OnurBazarbasi
28/03/2018, 15:13
aynı sorun bende de vardı , tamponu söküp baktık tabi önce cihaza bağlandı hangi sensörde hatta olduğunu öğrendik sensör kablosunu değiştirdim halloldu çok şükür bir daha sorun olmadı.