PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bijon garantiye girer mi??

puntobilo
15/01/2008, 12:30
arkadaşlar bu sabah dikkat ettimde 2008 model 9000 deki arabamın tüm bijonlarının paslanmış olduğunu gördüm. belki küçük bir ayrıntı ama sinek de küçük ama mide bulandırıyor.çaok canım sıkıldı .sanırım bu arabanın dertleri bitmiycek tıpkı ona olan aşkımız gibi :(( neyse acaba bu garantiye girer mi arkadaşlar,yada benim gibi olan varmı yardım ederseniz sevinirim. herkese saygılar sevgiler

femoli
15/01/2008, 12:52
Bijon nasıl paslanmış anlamadım bizim bijonlar kolay kolay paslanmaz ama sizn bijonlar nasıl anlamadım . Birde bunuda aracın sorunu olarak göstermesek bunun fabrika hatası gibi bir şey söz konusu değil ..

Servise bu şekilde bir sorunla gitseniz pek yardımcı olacaklarını sanmıyorum . Bunu sorun olarak görmezler ..

ert026
15/01/2008, 13:31
bijonda kaplamalar söz konusu,kaplama yeterli kalınlıkta değil se korozyona neden olur. seninkinde de olmuş. servise gitmeni tavsiye ederim. çünkü servis de gereken yerlere durumu bildirir ve fabdaki sorumlu kişiler de kaplama prosesi ile ilgili aksiyon alırlar. sen genede git servise bildir durumu

puntobilo
15/01/2008, 14:07
Bijon nasıl paslanmış anlamadım bizim bijonlar kolay kolay paslanmaz ama sizn bijonlar nasıl anlamadım . Birde bunuda aracın sorunu olarak göstermesek bunun fabrika hatası gibi bir şey söz konusu değil ..

Servise bu şekilde bir sorunla gitseniz pek yardımcı olacaklarını sanmıyorum . Bunu sorun olarak görmezler ..

ama sizce bu bir sorun değilmi dünyanın parasını verip alıyorsunuz bir gün bi bakıyorsunuz bütün bijonlar pas içinde.ister istemez moral 0 a iniyor.maksadım aracı kötülemek değil ama iyi olduğu kadar kötü yanlarıda var bunları bilelim sadece at gözlüğüyle bakmayalım demek istemiştim.aynı zaman da aynı sorunları yaşayan var mı nasıl bir çözüm yaparız diye bu konuyu açmıştm.keza bu forumun amacı sadece eğlenmek arabayı nasıl sevdiğimizi nasıl modifiye ettiğimizi mi paylaşmak yoksa her şeyi iyisiyle kötüsüyle paylaşmak mı sizce ?

femoli
15/01/2008, 14:52
benim anlatmak istediğimi anlamamışsınız herhalde ben bu sorunu kronik diye tabir ettiğiniz sorun olarak algılamak istemediğimden öyle yazdım ama yinede bu bir sorun değil belki haklısınız bunlar başımıza gelse canımız sıkılır ama bunu arabanın bir derdi olarak göstermeniz beni üzdü ,elbette burası her türlü tartışma ortamına açık iyisiyle kötüsüyle ama bunu sürekli dert yada dertleri olarak göstermek insanı üzüyor, sürekli olarak arabam arabam da demiyoruz mutlaka iyi yanından ziyade kötü yanlarıda var ama hiçmi iyi yanı yok hepmi kötü .. Çünkü yakında lastiğim patladı fiat ın hatası kronikmi diye sorulmaya başlayacak gibime geliyor ...

Gelelim sizin sorununuza servisle görüşün derim ama servisin söyleyeceği bunlar garanti kapsamına girmez ..

femoli
15/01/2008, 16:07
Biraz önce sizin durumunzla ilgili kavaklıdere fiat servisi ile görüştüm konu ile yakından ilgilenecekler eğer aracınızı oraya götürürseniz servis sahibi müslüm kaymak tel: 466 32 26

Alp
15/01/2008, 16:33
Sanırım garantıye gırmez bu durum.

Muhendis06
15/01/2008, 22:58
Bu isin soyle bir detayi var aslinda; bijonlari sokerken havali tabanca kullanmamak gerek. Havali tabanca darbeli tork verdiginden, bijon yuzeyindeki kaplamayi kaldiriyor. Kaplamasi atan bijonlarin paslanmasi kadar dogal bir sey de yoktur. Bijonlari havali tabanca ile servisler de sokuyor, ancak kimse kimseye neden havali tabanca kullaniyorsun diye de sormuyor.

brvhgt
15/01/2008, 23:02
katılıyorum dediğin gibi havalı tabanca bozuyor ama işin kolayına kaçıyorlar

tempesty
15/01/2008, 23:22
2008 model arabanın bijonu nasıl paslanır kardeşim ya nasıl ?? benim arabam 2006 bijonlar belkide o tabancayla 50 kere söküldü takıldı parıl parıllar anlamıyorum ben bu işe kafa yormayı da bıraktım walla artık neyse ne :)

multijet
16/01/2008, 00:29
O pasın bijonlardan geldiğini zannetmiyorum. O pas kaplamasız olan dişi kısmından gelebilir. Ama bu da bir sorun değil olası birşeydir. Kış aylarında artması da olağandır. Yağmur, çamur, tuzlanan yol etkisi ile...

puntobilo
17/01/2008, 23:07
femoli çok teşekkür ediyorum en azından bir yardımın bir görüşün oldu zaten demek istediğim buydu form açısıdan artık servisim kavaklıdere olacak.bu arada arkadaslar arabamın bir kere sol ön söküldü onuda ben söktüm patladığı için

femoli
18/01/2008, 09:19
femoli çok teşekkür ediyorum en azından bir yardımın bir görüşün oldu zaten demek istediğim buydu form açısıdan artık servisim kavaklıdere olacak.bu arada arkadaslar arabamın bir kere sol ön söküldü onuda ben söktüm patladığı için

Rica ederim yardımcı olabilirsek ne mutlu ama lütfen pire içinde yorgan yakmayalım :)