PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İçeri Gelen Benzin Kokusu hakkında yardımcı olabilir misiniz ?

ikssen
21/02/2018, 10:15
Arkadaşlar merhaba,

Aracım 2010 model grande punto 1.4 benzinli. Kalorifer açıkken dur kalk esnasında içeri benzin kokusu geliyor. Abartılacak düzeyde değil ancak rahatsız edici. Ama normal kullanımda koku gelmiyor. Sadece dur kalklarda bu sıkıntıyı yaşıyorum. Başına daha önce gelmiş veya konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar var mıdır ?

Bir tanıdık ustaya sorduk bujilerden olabileceğini söyledi. Var mıdır böyle bir ihtimal ?

Şimdiden teşekkürler.

CanHakan
21/02/2018, 10:32
Egzoz sistemi kontrol
Katalizör dağılmış olma ihtimali de olabilir

kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

ikssen
21/02/2018, 11:02
Egzoz kontrol ettirdik ancak bir sıkıntı olmadığı söylendi.
Birde şunu belirteyim koku kaloriferi ayaklara verdiğimde geliyor. Yani ön cama ve yukarıya verdiğimde koku gelmiyor.

edll
21/02/2018, 13:22
kalorifer dışardaki eksoz dumanınıda içeri veriyor olabilir. size kendi aracınızdan geliyor hissi verir. ayarınız iç sirkülasyonamı ayarlı. filtrede özelliğini yitirmişse dışardan gelen kokuyu olduğu gibi içeri verir.

Han
21/02/2018, 13:34
benim aracımda bu tür yanık yağ ile benzin arası değişik kokular geliyordu.sorunu çözdüm üst kapak contasının yıpranmasından dolayı motor yağ kaçırıyormuş bu yağda motor bloğunundan sızarak egzos manifoldunun üzerine kadar gelmiş araç çalışırken bu bölgeler el değmeyecek derece de ısınıyor bu ısıyla birlikte akan yağlar yandıkça içeri berbat bir koku veriyordu conta değişti motor kısmı yıkandı sorun bitti.motor kaputunu açıp aşağılara doğru bi bakın aracın altından kontrol yapın sızmış yağlar var ise çözümünü arayın.

ikssen
21/02/2018, 17:41
Yok iç sirkülasyona ayarlı değil.
Bende sizin gibi düşündüm ilk başta acaba trafikteki araçlardan çıkan egzoz dumanını içeri veriyor galiba diye ancak aracı park ederken de aynı kokuyu alınca farklı bir sebep olabileceğini düşündüm.

ikssen
21/02/2018, 17:46
Araçta yağ kaçağı olarak büyük birşey yok çok şükür. Cumartesi günü baktırdım onlara. Ama üst kapağın etrafını bir inceleme yapayım. Belki gözden kaçan birşeyler vardır. Teşekkürler.

aslam0740
24/02/2018, 02:45
bendede mazot kokusu geliyordu araştırmalarım sonucu 1 nolu pistona giden hortum çatlamış değiştirdim çok şükür şuan iyi koku gelmiyor benzin hortumlarını kontrol et

onure
22/03/2018, 19:46
Motorun üstünde yer alan plastik kapağı sökünce arka sol tarafta motora bağlanan siyah kısa bir hortum göreceksiniz. Motora benzin aktarımını sağlar. Bu hortumlarda zamanla kılcal çatlaklar meydana gelebiliyor. Sızıntı olarak göremezsiniz ancak eser miktarda benzin sızıntısı olabilir. Bu hortumu kontrol ettirmenizi öneririm. Bağlantısı standart kelepçelerle yapılır.