PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Şamandıra arızası mı?

arenas
18/02/2018, 23:31
Selamlar,arkadaşlar.Şöyle bir sıkıntı var son 4-5 mazot almamda.Depoyu her zaman pompa atana kadar doldurtturuyorum ancak ibre eskiden olduğu gibi tam full göstermiyor ayrıca menzil eskiden fullediğimde-ort tüketimden bağımsız-her zaman 945km gösterirken şimdi daha az -869km-gösteriyor.Ayrıca normalde tam çeyreğe düşünce ışık yanar,mazot alırdım.Bu sefer deneme amaçlı çeyreğinde yarısına,kırmızı çizgiye kadar kullandım,mazot ışığı da yanmadı.
https://uploads.-cdn.com/20180218/c8441aab116276c0990ea6f4062fcb18.jpg
Uzun zamandır da depodan uğuldama sesi geliyor,marş aldıktan sonra da devam eden.Bununla ilgili aküyü değiştim ama çözüm olmadı,depodaki pompa da baya maliyetli.Üstte yazdığım sorun da şamandıradansa belki de komple bu pompayı mı değiştirmem mantıklı olur acaba?

kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

edll
19/02/2018, 09:47
bendede fulleyince 945 gösteriyor anca 1050 km yaptı. ekranda ne yazdığının çok önemi yok. ibrenin full iken eksik göstermesi şamandıra alakalıdır ancak bilgim yok.

https://forum.grandepuntotr.com/genel/64504-uzun-yol-yakit-degerlerim.html

tab
19/02/2018, 22:57
Aynı sorun bende de olmuştu. Yetkili serviste garanti bitmeye 1 ay kala değişti. Aralık 2017 de 950 tl diyorlardı. Bir servis depoyu boşalt ışık yanında depoyu doldur ne kadar aldığını öğreneceklermiş. Ankarada ankara oto başlıca yolundaki yetkili servis 2 saat inceledi. Değişim dedi parça yurtdışında geldi 2 hafta sonra değişti. Ilk önce test cihazı ile ekran doğru gösteriyor mu diye bakılıyor daha sonra depo şamandırasına.

arenas
20/02/2018, 13:35
bendede fulleyince 945 gösteriyor anca 1050 km yaptı. ekranda ne yazdığının çok önemi yok. ibrenin full iken eksik göstermesi şamandıra alakalıdır ancak bilgim yok.

https://forum.grandepuntotr.com/genel/64504-uzun-yol-yakit-degerlerim.html

Benim de 1142 km yaptığım oldu bir depoyla,80-90 hızla,945 değerine şundan dolayı takıldım.Araba yaklaşık 6 yıldır,70bin km dir bende ve her doldurduğumda 945 menzil değerini verirdi,soz zamanlarda daha az verince işkillendirdi beni.

ykaya1983
20/02/2018, 21:27
Ben daha dün aracımın geç çalışma problemi yüzünden depodaki şamandırasını söktüm.Basıncı düşük diye motor falan vs parça değişir mi diye düşünüyordum ama adamlar öyle yapmış ki depo plastik birbirine kaynamalı tek parçadan oluşuyor.Sadece üst kapak kısmı ve üzerindeki iki hortum değişir.Bir de motor ve şamandıra lehimleri kırıldıysa lehim yapılır.Onun dışında motor ve şamandıra bozulduğu an tek parça olduğu için değişim yapılmıyor.Şamandıranın arızalı olup olmadığını koltuk altındaki kapağı tornavida ile kastırıp çıkararak depo kapak sökücü aparatla sökerek anlayabilirsiniz.Gidiş dönüş hortumu,elektrik soketini söktükten sonra şamandıra içinde yarım litre mazotla depodan çıkıyor.Komple çıktıktan sonra yan tarafta şamandıranın yakıtı ölçen tel parçadan olan daldırma kolu var.Onu kontak açık soket takılıyken elinizle en yukarıya kaldırırsanız ibrede deponun en sona gelip gelmediğini görebilirsiniz.O kol belki bir yere takılı kalmış da olabilir.Eğer ekrandaki kalan yakıt miktarı doğruysa gösterge sökülerek yakıt ibresi ileri alınarak da ayarlanabilir.Hiç olmazsa çıkmacılarda aynısı var.Yenisi 1150 tl yazık o para verilmez.Dün bir çıkmacıya sordum 400 dedi.

arenas
08/06/2018, 09:15
Facebook grubunda bi yorumda görmüştüm,benim gibi totalden shell e geçen bi arkadaşın da başına gelmiş,tekrar totale geçince düzelmiş.
Ben de bu yoruma istinaden tekrar ikidir totalden dolduruyorum hatta bu sefer ışık yanmasını da bekledim, normalde çeyrek depoya düşünce alırım.Biraz düzelme var gibi,menzil 916ya geldi,bi sonraki depo daha da geç alıcam.Belki de şamandıradaki seviyeyi ölçen kol normale dönüyor bu şekilde.
https://uploads.-cdn.com/20180608/b3cd45aae52027f35e0378ea629db04f.jpg
https://uploads.-cdn.com/20180608/45fc16869b9fd6caee910030e00733a0.jpg

edll
08/06/2018, 20:42
depo dolduğunda gidecek denilen değer bir önceki depoyu baz alarak ortalama bir değer gösteriyor.
mesela uzun yol yaptın ve 1200 km götürdü. depoyu fullediğinde aynı hızda aynı şekillerde kullanırsan 1200 km götürürüm diyor. ancak ikinci depoyu şehir içinde kullanınca 840km götürüyor. ve yeni doldurduğum depoda bu sefer 840km götürürüm diyor. bunu son uzun yol deneyimimde gördüm.

arenas
09/06/2018, 16:44
depo dolduğunda gidecek denilen değer bir önceki depoyu baz alarak ortalama bir değer gösteriyor.
mesela uzun yol yaptın ve 1200 km götürdü. depoyu fullediğinde aynı hızda aynı şekillerde kullanırsan 1200 km götürürüm diyor. ancak ikinci depoyu şehir içinde kullanınca 840km götürüyor. ve yeni doldurduğum depoda bu sefer 840km götürürüm diyor. bunu son uzun yol deneyimimde gördüm.

Haklısınız,uzun yolda ben de dediğiniz gibi gördüm birkaç kere.İstanbul şehiriçi kullanımımda yani yılın 11 ayı,6 senedir,945 km menzil verir ve ibre tam fullün üzerinde olurdu.Buraya resim eklemedim ama geçen ayki fullememde nerdeyse 3/4 çizgisindeydi ibre.Bu ay baya düzeldi.Bakalım bi dahakine daha da dibe dayatıp,yolda kalma riski alıp,öyle mazot alıcam.Cesaret edebilsem şamandıraya elle müdahale edesim var ama elimde kalır şimdi..
Bi de derler ki dizel araçta ışık yanmadan mazot almayın.Çeyrek depo kala mazot ala ala,şamandırayı bozduk iyi mi[emoji23]

edll
09/06/2018, 20:31
Haklısınız,uzun yolda ben de dediğiniz gibi gördüm birkaç kere.İstanbul şehiriçi kullanımımda yani yılın 11 ayı,6 senedir,945 km menzil verir ve ibre tam fullün üzerinde olurdu.Buraya resim eklemedim ama geçen ayki fullememde nerdeyse 3/4 çizgisindeydi ibre.Bu ay baya düzeldi.Bakalım bi dahakine daha da dibe dayatıp,yolda kalma riski alıp,öyle mazot alıcam.Cesaret edebilsem şamandıraya elle müdahale edesim var ama elimde kalır şimdi..
Bi de derler ki dizel araçta ışık yanmadan mazot almayın.Çeyrek depo kala mazot ala ala,şamandırayı bozduk iyi mi[emoji23]

bu konuyu açtığın iyi oldu aslında: ışık yanmadan mazot almayın konusu.
bu benzin içinde geçerlimi? geçerliyse 8 sene tempraya bindim hep lpg kullandım benzin sıfırda idi. hadi o yeni nesil araç değildi diyelim, şimdiki yeni nesil araç kullananlarda lpgli araç larında benzin yok direk lpg ile çalıştırıyorlar ve ne şamandıra bozuluyor nede yakıt pompası yanıyor yada arızalanıyor. buna bir anlam veremedim.
bu çeyrek depo olayı sadece dizel araçlar içinmi geçerli. sadece dizel için geçerliyse taksiciler de sürekli sarı lamba yanık vaziyette ve onlarda neden bu arızalar sık olmuyor:)

arenas
09/06/2018, 21:44
bu konuyu açtığın iyi oldu aslında: ışık yanmadan mazot almayın konusu.
bu benzin içinde geçerlimi? geçerliyse 8 sene tempraya bindim hep lpg kullandım benzin sıfırda idi. hadi o yeni nesil araç değildi diyelim, şimdiki yeni nesil araç kullananlarda lpgli araç larında benzin yok direk lpg ile çalıştırıyorlar ve ne şamandıra bozuluyor nede yakıt pompası yanıyor yada arızalanıyor. buna bir anlam veremedim.
bu çeyrek depo olayı sadece dizel araçlar içinmi geçerli. sadece dizel için geçerliyse taksiciler de sürekli sarı lamba yanık vaziyette ve onlarda neden bu arızalar sık olmuyor:)

Benim okuduğum ikisi için de geçerli,bir miktar yakıt,pompanın fazla ısınmasını engelliyor diye okudum.Bu konuda bilgili arkadaşlar konuya yazacaktır muhtemelen.
Ama dediğiniz gibi lpg li araçlar bu duruma tezat oluşturuyor..
Benim anlamadığım millet arabaya eşek gibi biniyor,biz "aman yakıtı şurdan alalım,çeyreğin altına düşmeyelim,yağı motul koyalım,5binde bir yağ-filtre değişelim,iyi usta bulalım,takılan her parça (modifiye bile olsa) orjinal takalım derken,bu kadar masraf ederken , yine de arızalarla uğraşmak insanın canını sıkıyor.

artemes
25/06/2018, 17:53
Bu şamandıranın tam göstermeme hadisesi benim arabamda da başladı. 2-3 keredir mazot dışarı taşacak şekilde dolduruyorum depoyu, ibre yine de sona dayanmıyor. Mazotu da hep aynı shell istasyonundan alıyorum, artık onlarda mı bir dandiklik var yoksa şamandıra mı arızalandı bilmiyorum. Aynen ilk resimdeki gibi kalıyor gösterge. Mazot uyarı ışığı yine de yanması gereken seviyede yanıyor. Depoda ibrenin gösterdiğinden daha çok mazot olduğunu tahmin ediyorum ediyorum ama insan yine de korkuyor, ya biterse korkusuyla mazot almak zorunda kalıyorum. Bundan sonrakilerde başka Shell istasyonundan depoyu dolduracağım, bakalım sorun arabada mı yoksa mazotta mı. Her iki durum da can sıkıcı aslında, mazottaysa göz göre göre kazık yiyoruz demektir. Şamandıradaysa yine başımıza masraf açacak demektir.

arenas
25/06/2018, 22:29
Ben de sizin gibi shellden taşırana kadar alıyodum.İlk fotodan sonraki doldurmalarımda ibre daha da şaşmaya başladı.Şöyle:
https://uploads.-cdn.com/20180625/940af9826af5283b7d435443886141e5.jpg

Her zaman çeyrek depo çizgisinde mazot alırım,ayda bire takabül eder,doldururum.Bir ay götürür beni.
Son doldurmamda totale geçip doldurttum ama bu sefer ışık yanmasını bekledim.
https://uploads.-cdn.com/20180625/2c4ccb49b98ab26f8b9795b12a6a507c.jpg
Ve depo dolduğunda durum bu;
https://uploads.-cdn.com/20180625/37d05dfb8afe427b1f602fbaeeebbb94.jpg

Bilmiyorum,belki shellden de ışık yandığında mazot alsaydım aynı düzelme olabilirdi.Denemek lazım.Bi de şu dikkatimi çekti,shelin pompasında depo sanki daha hızlı doluyor totale göre.Belki aralarında basınç farkı vardır pompalarda.Bu da belki şamandırada sıkıntıya sebep oluyodur.Varsayım tabi bunlar.

artemes
26/06/2018, 09:51
Demek ki Shell de bir sıkıntı var, bu kadar tesadüf fazla görünüyor. Sizin arabanın ibresi neredeyse 3 çeyrek depo gösteriyor. Benimki ise ilk resimdeki gibi şu anda. İşin garip tarafı arabamın menzili de düştü. Aracı ilk aldığımda yakıt aldığımda ibrenin sona yapıştığını, menzili 1100 km civarı gösterdiği zamanları da görmüştüm. Şimdi 700 km civarı menzil gösteriyor, canım sıkılıyor. Gerçekte de zar zor 900 km ye ulaşıyor. Shell den önce BP ve Opet ten alıyordum.

Bu kez farklı bir Shell den alıp deneyeceğim. Bakalım bir farklılık gösterecek mi?

arenas
26/06/2018, 15:18
Her depo dolduruşta konuyu güncelliycem,sizdeki gelişmeleri de takip edicem.Bakalım tamirciye gitmeden,şamandırayı kurcalamadan bu sorun kendi kendine düzelicek mi..[emoji1374]

Zafer92
27/06/2018, 10:36
Selamün Aleyküm Ustalarım. Uzun bir zaman sonra tekrar aranıza katıldım. İlk üye olduğumda Afyonda idim son 2 yıldır zonguldakta yaşıyorum. Zonguldağı bilen bilir. Benim GP 1,4 77 HP 8 V Benzinli aracım var. Maalesef burda LPG doldurabilmek için 15 20 km gitmek zorunda kalıyorum. Son 7 8 aydır sadece şehir içinde kullandığımda 180 km'de depoyu bitiriyor. Ramazan ayından önce depoyu fullediğimde depoyu doldurmama rağmen göstergede kırmızı lamba yandı. LPG ustasına götürdüğümde bana Stefanelli marka malzemenin burada olmadığını ya İstanbul yada Ankara'ya gidip arızanı çözdürürsün dedi. Benim bu işe canım sıkıldıktan sonra karar verdim. Her ne kadar benzin pahalı olsada benzinle kullanacağıma karar verdim. Geçenlerde 100 Liralık benzin aldım. Çekişi olarak gerçekten beni tatmin etti. Şimdi sizlere sorum şudur arkadaşlar. Önümüzdeki haftalarda uzun yola çıkacağım. Bizim araçlar kaç litre benzin alır? Fullediğim zaman ne kadar KM yol yapar? Bu konuda beni aydınlatır mısınız? Sorumu yanlış yere sormuş olabilirim ama bu konuda çok özür diliyorum. Siz değerli ustalarımın değerli cevaplarını bekliyorum şimdiden çok teşekkür ederim.

artemes
10/07/2018, 11:11
Her depo dolduruşta konuyu güncelliycem,sizdeki gelişmeleri de takip edicem.Bakalım tamirciye gitmeden,şamandırayı kurcalamadan bu sorun kendi kendine düzelicek mi..[emoji1374]

Yakıt aldığım benzinliği değiştirdim
başka bir Shellden aldım yakıtı, ibre sona kadar dayandı. Demek ki istasyonda bir sıkıntı var. Artık hava mı basıyorlar ne yapıyorlar anlamıyorum. Şikayet etmek lazım böyle istasyonları.

arenas
10/07/2018, 11:18
Yakıt aldığım benzinliği değiştirdim
başka bir Shellden aldım yakıtı, ibre sona kadar dayandı. Demek ki istasyonda bir sıkıntı var. Artık hava mı basıyorlar ne yapıyorlar anlamıyorum. Şikayet etmek lazım böyle istasyonları.

Kesinlikle istasyondan.Ben de geçen hafta balıkesirdeydim,orda yine shellden almak durumunda kaldım ,maalesef total anadoluda pek yaygn değil.İbre aynen sona dayandı.
Şikayet olabilir ama sonuç verir mi bilinmez.En azından bu istasyonları buradan ifla etmek daha faydalı olur,o çevredeki arkadaşlar kullanmazlar..
Benim sıkıntı yaşadığım istasyon:
Shell istanbul/ümraniye/tepeüstü

arenas
30/07/2018, 17:04
https://uploads.-cdn.com/20180730/67e1f3cff628f1dec50f5ca901d691a9.jpg
Bu seferki mazot alışımda ibre tamamen sona dayandı ve 945 menzile geri döndü.iyi ki açıp kurcalatmadım şamandırayı.Yine Totalden aldım,Do-Co yani kendi istasyonlarından,bunların daha sık denetlendiğini duymuştum.

edll
30/07/2018, 17:42
https://uploads.-cdn.com/20180730/67e1f3cff628f1dec50f5ca901d691a9.jpg
Bu seferki mazot alışımda ibre tamamen sona dayandı ve 945 menzile geri döndü.iyi ki açıp kurcalatmadım şamandırayı.Yine Totalden aldım,Do-Co yani kendi istasyonlarından,bunların daha sık denetlendiğini duymuştum.

943 görünce keyfin yerine gelmiştir :) valla drpo full bile olsa gösterge arızalarında ha bitti ha bitecek sıkıntıya giriyor insan :) hadi geçmiş olsun.

arenas
30/07/2018, 18:53
Sağolasın[emoji1531]Aynen öyle,geçen sırf "ışık yanmadan mazot almıycam" diye çeyrek depo mazotla balıkesire yola çıktım,arabada misafir de vardı,anlatamıyosun da derdini kimseye,en son eve vardım menzil 40km di[emoji23]Yusuf yusuf gittim yolu.inşallah düzelmiştir..

edll
30/07/2018, 19:52
Sağolasın[emoji1531]Aynen öyle,geçen sırf "ışık yanmadan mazot almıycam" diye çeyrek depo mazotla balıkesire yola çıktım,arabada misafir de vardı,anlatamıyosun da derdini kimseye,en son eve vardım menzil 40km di[emoji23]Yusuf yusuf gittim yolu.inşallah düzelmiştir..

menzil 40 gösteriyormuki? bende 50 kalınca menzil felan kayboluyor git benzin mazot al diyor.

arenas
30/07/2018, 22:16
Bende gösteriyor,unutmazsam bi dahakine buraya fotosunu eklerim

kemalcapoglu
17/08/2018, 23:19
Bende de bu tam dolmama olayı oldu ve ne tesadüf ki bende shell’den aldım yakıtı. Yakıt ışığım da yanmıştı ve yaklaşık 130km menzil gösteriyordu. Ancak bir yorum yapabilmek için çok erken ilk kez oldu bir sonraki doldurmamda bakacağız duruma.

arenas
18/08/2018, 08:43
Geçmiş olsun,inşallah bizdeki gibi istasyon kaynaklı bi sorundur.Önümüzdeki dolumlarda farklı istasyon denemeye çalışın,ibreyi fotoğraflayın akılda kalması açısından.
Bu arada mazot fiyatı da aldı başını gitti,daha fulleyebilir miyiz bilmem[emoji35]

kemalcapoglu
18/08/2018, 13:53
Sonraki dolumda kesinlikle başka istasyon deneyeceğim.

Bir de önceki aracım vectra 1.9cdti idi. Depo 340tl civarına doluyordu o yüzden hep 50tl lik alıyordum. Puntoya geçince yeniden fulleyebilir olduk ama bu fiyatlarla çok gitmeyecek sanıyorum.

kemalcapoglu
19/08/2018, 17:49
Aracı yeniden total istasyonundan doldurdum ve bu kez fulledi. Ancak önceki fullemeden beri 132 km gittim araç 5.1 litre gösteriyor ve 60 tl ye fulledim. Shellden aldığım yakıtta bir sorun olmalı çünkü bu hesaba göre araba 45 kuruş gibi birşey yakıyor. Aklım karıştı.
https://uploads.-cdn.com/20180819/d38e7099f3e15ad0ef55a5b115251995.jpg

Talk pudrası iPhone aracılığıyla gönderilmiştir.

vek66
20/08/2018, 06:10
Aynı sorun bende de mevcut. Hatta bu konuyla ilgili yakın zamanda bende konu açtım. Aracım 2011 model 2016 yılına kadar hep shell den aldım mazotu. 2016 yılından itibaren 2018 ocağına kadar hep petrol ofisinden aldım. Daha sonra tekrar shell e geçiş yaptım. Geçiş yaptıktan bir kaç depo fullememden sonra sorun başladı. Bende tekrar petrol ofisinden fulleyim deneyeceğim yakın zamanda. Bakalım ne olacak sonucu tekrar paylaşırım.

gkhnclkkn
20/08/2018, 09:34
Bende shell den aliyordum hep ve full gostermiyordu. Bu depomu ilk kiz BP den fulledim ve full gosterdi. Muhtamelen Shell in yakiti ile alakali bi problem bu.

vek66
27/08/2018, 12:21
İki gün önce yakıtımı po dan aldım yakıt göstergesi biraz daha yükseldi önceye nazaran . daha önce f harfinin altında kalıyordu po nun yakıtından sonra tam göstermesede f harfinin üzerine kadar kaldı. menzil daha çok göstermeye başladı ve göstergede ki ibre daha hızlı düşüyordu şimdi normale döndü bakalım bir kaç yakıt alımımdan sonra düzelecek mi?

vek66
01/09/2018, 21:46
Arkadaşlar bugün ikinci kez fulledim depoyu ve sorun düzeldi. İbre en sona geldi ve elm cihazında depo yüzde 100 gösterdi.[ATTACH=CONFIG]35612[/ATTACH

artemes
31/05/2019, 18:06
Arkadaşlar, bizim araçların mazot deposuna nereden ulaşabiliyoruz? Sanırım benim şamandırada sorun var. Depo taşana kadar doldursam da ibre sona dayanmıyor. Daha önce istasyon değiştirip depoyu doldurunca ibre sona dayanmıştı, sorun istasyon kaynaklı sanmıştım ama yine devam ediyor. Araştırdığım kadarı ile şamandıra sökülüp temizlenebiliyormuş ve gösterge düzeliyormuş. Fiat Albea ve Palio için yapılan işlemleri fotoğraflayarak koymuş bazı arkadaşlar. Pislikten tıkanan şamandıradaki tırnak aralarını temizleyince düzeliyormuş. Bizim depolar da (Grande Punto) arka koltuk altında mı? Altındaysa o koltuk nasıl kaldırılıyor?

Şimdiden teşekkür ederim.

arenas
31/05/2019, 18:44
Diğer araçlarla aynı yerde,sağ arka koltuğun altında.Arka koltuğun minderini , yaslanma yeri ile birleştiği yerden(isofix bağlantılarının oradan),yani bagaj yönünden tutup çekebilirsin aracın ön tarafına doğru.Koltuk yatırmanın tam tersi gibi düşün.Minderi kaldırınca orada yuvarlak büyükçe kapağı göreceksin,onun altındaki deponun içinde şamandıra.

ykaya1983
31/05/2019, 23:52
O kapağı sökmek için aparat gerekiyor.Bir de dikkat.Ben sökerken plastik giriş çıkış dirseğini kırmıştım.

cmhrky
11/07/2019, 18:29
Benzer bir sorunla karşılaştım. Mazotu depo taşana kadar aldığımda yakıt göstergesi yaklaşık 1 kademe kadar az gösteriyor. Şamandırayı temizlemeyi düşünüyorum.

Bahsi geçen sökme aparatı olmadan şamandırayı sökmek mümkün mü?

ykaya1983
11/07/2019, 21:20
Benzer bir sorunla karşılaştım. Mazotu depo taşana kadar aldığımda yakıt göstergesi yaklaşık 1 kademe kadar az gösteriyor. Şamandırayı temizlemeyi düşünüyorum.

Bahsi geçen sökme aparatı olmadan şamandırayı sökmek mümkün mü?

Tornavidayı tutup çekiçle açan görmüştüm ama bence aparat olmadan zor bence.Tornavida ile kapağı kırabilirsiniz.

Camera
21/05/2020, 17:20
Konuyu canlandırayım :) Bende aynı sorun ile uğraşıyorum iş güç den dolayı pek araştırma fırsatım olmadı bugün masa başına oturup araştırdım. İlk uzun yola gittim 220 km'lik bir yol 66 tl civarında 100 km'de 5.1 mazot yaktı.(6 ileri 90 hp) Sabah kontağı açtım ve yakıt ibresinin akşamki görüntüsüyle aynı olmadığını fark ettim. Sonralarında ise hep arabayı gözlemledim aldığım yakıtları hesapladım matematiksel hesap uygun çıkıyor ama gel gör ki araba ile tutmuyor. Arabayı aldığım günden beri opet'den yakıt alırım bu yazılanları okuduktan sonra farklı istasyonları da deneyeceğim. Depo fullerdim en az 1 diş kalırdı 1 diş ise 5 lt mazot.

cmhrky
09/06/2020, 13:08
Aracı aldığımdan beri hep aynı Shell istasyonundan yakıt alıyordum ve son zamanlarda hep tam dolmuyor görünüyordu. Son 4 depodur Total alıyorum. Hep gösterge düzgün gösteriyor hem de araba daha performaslı çalışmaya başladı. DPF daha geç rejenerasyon yapmaya başladı. İstasyon daha uzakta ama buna değecek gibi.

Tuncay Seferci
09/06/2020, 15:20
Hava mı yaptı acep

cmhrky
09/06/2020, 15:24
Shellden alırken depo dolunca bir kaç dk. bekleyip tekrar azına kadar doldurtuyordum ama gösterge eksik gösteriyordu. Totalde dolunca ekletmeden kontrol ettiğimde full gösterdi.

Kadyr
09/06/2020, 17:50
hep shellden alırım. full göstermeme sorunu başladığında servise gittim şamandıra temizlendi düzelmedi. sonra garantisi var idi değişti düzeldi