PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 1.3 multijet depo şamandıra fiyatı neden yüksek?

ykaya1983
17/02/2018, 21:57
Arkadaşlar aracımda geç çalışma problemi olduğu için enjektör,marş motoru,akü,mazot filtresi,mazot pompası dirsek değişimi vs yaptıktan sonra depodaki şamadıraya sıra geldi.Sanayideki tamirci 4 -5 defa kontak aç kapa yaptıktan sonra tek marşta alıyorsa o zaman depodaki pompada sorun var dedi.Depoyu söktüğümüzde herhangi bir sorun çıkmadı ama mazot basıncı düşük olabileceği için pompa değişimi olabilirmiş.Şimdi bu pompanın tamirini kimse yapmıyor.Zaten pompa parçalar plastik kaynaklı tak parça.Yenisinin fiyatı dudak uçuklatan cinsten.Punto dışında hiçbir arabanın pompa fiyatı bu kadar pahalı değil.Yan sanayisi de yok neden bu kadar pahalı acaba?

Parça bu

https://urun.gittigidiyor.com/otomobil-motor-aksesuar/fiat-grande-punto-depo-samandirasi-komple-282402998?pkw=&pmt=&sc_gcsp=gg&ggmktg=PaidSearch*PLA*232252887*22324021167*583758 72927*%7btype%7d*282402998*pla-372841436860&gclid=Cj0KCQiAwp_UBRD7ARIsAMie3XZOCAXRw02JXjNy4teS 7x6sJ26n4rtcYwuuK60uFHkmmd8KqSO5H-8aAhVIEALw_wcB&gclsrc=aw.ds&mpch=ads&scxid=14489-145818-2357-0

CanHakan
17/02/2018, 22:00
Aynı dertten müzdariptim sesli çalışıyordu değiştirmeye çalıştım ama aşırı pahalı motoru değişmiyor değişse 100 tl bu yüzden sattım arabayı

İkitelli sanayi de çıkma mevcut 300 tl bilginiz olsun

kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

ykaya1983
17/02/2018, 22:30
Aynı dertten müzdariptim sesli çalışıyordu değiştirmeye çalıştım ama aşırı pahalı motoru değişmiyor değişse 100 tl bu yüzden sattım arabayı

İkitelli sanayi de çıkma mevcut 300 tl bilginiz olsun

Hocam telefonla alma imkanı var mı?Sağlam diye alırız bozuk çıkma durumu olur mu acaba?Bir de n11 sitesinden alsam eğer sorun depo şamandırasından değilse iade etme imkanımız olur mu?Normalde n11 ürünlerinde kutu açılıp kullanılsa bile iade olur deniyor.

CanHakan
17/02/2018, 22:32
Sıfırına o kadar para verme yazık İstanbul’da işen İkitelli gidip al orada hemen takılıyorlar zaten çok basit bir işlem

ykaya1983
17/02/2018, 23:54
Sıfırına o kadar para verme yazık İstanbul’da işen İkitelli gidip al orada hemen takılıyorlar zaten çok basit bir işlem

Antepteyim valla hocam.Ancak kendim takarım ama sağlam olması önemli

ykaya1983
18/02/2018, 12:45
Arkadaşlar bugün arkadaşın arabasının şamandırasını benimki ile denemek için alıp parçayı söktüm.Sökerken nasıl olduysa gidiş hortumun takılı olduğu plastik boru kırıldı.Çaresiz ben de onun şamandırasını söküp benim sağlam şamandırayı onun aracına taktım.Benim şamandırayı takınca onun aracı tek marşta sorunsuz çalıştı.Yani benim aracın şamandırasında sorun yokmuş.Fakat benim elimde ucu kırık bir şamandıra kaldı.Şimdi bu parçayı kaynak yapsam tutar mı acaba.Buna uygun plastik boru bulabilirmiyim?Durup dururken başımız iş aldık.İşin kötüsü takılana kadar araç çalışmayacak.

https://i.hizliresim.com/YggJ06.jpg (https://hizliresim.com/YggJ06)

https://i.hizliresim.com/1JJr9N.jpg (https://hizliresim.com/1JJr9N)

edll
18/02/2018, 13:56
plastik kaynak yapanlar var diye biliyorum. baskı altında kalan bir malzeme olmadığı için sorun olacağını sanmıyorum. kaynakla bu iş olur. çok geçmiş olsun.

ykaya1983
18/02/2018, 17:02
plastik kaynak yapanlar var diye biliyorum. baskı altında kalan bir malzeme olmadığı için sorun olacağını sanmıyorum. kaynakla bu iş olur. çok geçmiş olsun.

Aynen kardeşim ben de plastik kaynak düşünüyorum fakat kaynaklamak için oraya bir tane plastik giriş ağzı lazım.Eskisi parçalandığı için başka bir parçada uyan kısmı kesip yapıştırmak lazım.

volkan1065
18/02/2018, 18:12
Plastik kaynak çok işe yaramayabilir tornaci o kısma klavuzlu bir üç ayarlaması lazım. İç kısma dis açıp sıvı conta sonra etrafını da hızlı yapıştırıcı karbonat karışımı ile takviye etmek gerekir ama mazotun çözücü lugu de dikkate alınarak işlem yapılmali.

ykaya1983
18/02/2018, 20:56
Plastik kaynak çok işe yaramayabilir tornaci o kısma klavuzlu bir üç ayarlaması lazım. İç kısma dis açıp sıvı conta sonra etrafını da hızlı yapıştırıcı karbonat karışımı ile takviye etmek gerekir ama mazotun çözücü lugu de dikkate alınarak işlem yapılmali.

Volkan bey kırılan yer deponun dönüş hortumuymuş.Bu hortum alçak basınç hattı olduğu için tutar diye düşünüyorum ama yine de bilemiyorum.Bu kısma benzin filtrelerinin ucu uyar diye düşünüyorum.Benzin filtrelerinin ucu da depo ucu gibi.Klipsli hortum ucunun geçmesine uygun.Ben ucunu kesip buraya yapıştıracağım.Sizin dediğiniz kırılan yerin içine diş açtırıp takılacak parçanın da dışına diş açarak bunun için doğru civata gibi sıkılması mı?Bunu normal tornacılar yapar mı?

volkan1065
18/02/2018, 22:17
Basınç ile alakalı bir durum değil kırılan yer ve plastigin özelliğinden kaynaklı bir durum. Plastik kaynak biraz daha esnek malzemeler de iyi sonuç veriyor. Uğraşacak bir tornaci bulursanız halleder düşüncesindeyim.

ykaya1983
20/02/2018, 21:53
Basınç ile alakalı bir durum değil kırılan yer ve plastigin özelliğinden kaynaklı bir durum. Plastik kaynak biraz daha esnek malzemeler de iyi sonuç veriyor. Uğraşacak bir tornaci bulursanız halleder düşüncesindeyim.

Aynen dediğiniz gibi tornacıya götürdüm.Adam valla orjinali gibi boru yapıp diş açarak içeri doğru oturtmuş.Hatta ucunu bile orjinali gibi ovalleştirmiş.Çıkmasını 400 tl ye almaktan kurtuldum.