PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Önerebileceğiniz ses sistemleri

cgty
14/01/2008, 18:16
arkadaşlar, ses sistemi yapmayı düşünüyorum ancak teyp değiştirmek istemyorum, anfi ve arabanın kolonlarını ellemeden bagajın ustundeki bölüme 2 tane hoparlör taktırmayı planlıyorum, açıkçası ses sisteminden fazla birşey anlamam, hoparlör ve anfi markası ile ilgili yardımcı olursanız çok sevinirim. ayrıca bu iş ile ilgilenen istanbulda veya kocaelinde birisi varsa gelip görüşmek isterim.

Halook!!!
14/01/2008, 18:19
Bagajın üstündeki yere hoparlör taktırma fikrini bence bir daha düşünün.Çünkü birincisi hiç güzel durmuyor ikincisi ise hoparlörlerin ağırlığından orası göçüyor ve iğrenç bi görüntü oluşuyor.Kendi gözlerimle gördüm bunları.Benden söylemesi sadece son karar yine sizin tabiki...

savagi
14/01/2008, 20:23
ben bagaja uygun mdf kestirdim.üzerinide kumaş kaplattım.benim gibi yaptırırsan bir sorun yaşamazsın...

suleymanozen
14/01/2008, 23:42
bencede halook' unda dediği gbi arka pandizotu hiç elleme ..
hee illa orayada koyucam dersen sen bilrsin mdf yaptırırsın özel var ztn hemn oturuo orayacok iyi yapan biri olsun ama yoksa seste bozuklukar yaşarsın

hee bna kalırsa ön kabinler 16cm arkalar 13cm al iki cift kompenant yeterde artar bile yda sadece önlere alsanda olur 2çift alırsan koyucagın woofer rms değeri büyk olması lazım buda dha iyi bir amfi,kutu ve izalasyon demek bunların hepsi senn tercihin..

iki çift komp. koyarsanda ayarını yapıcak kişi midleri kısık seste ayarlar dengeli olur..
orj. cd çalarınada baglarlar hiç merak etme ...

cgty
15/01/2008, 00:26
teşekkürler arkadaşlar, söyledikleriniz bana şuanda bir anlam ifade etmiyor ( misal iki çift komp. ) :) ama ses sistemi yapan tanıdık bir yer var onlara iletirim inşallah güzel birşey olur.

bilalusta
29/01/2008, 12:50
biz arkayaa mdf yaptırdık arkadaşın dediği gibi üstünü siyahla kaplattık.Oraya pioneer TS-A6921 coax kolon kolon koyduk gayet güzel oldu.İstersen resimlerini koyabilirim fakat.Sadece onlardan aldığın ses seni tatmin edeceğini sanmıyorum.