PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : egzos duman atıyor

randall
13/02/2018, 16:20
arkadaşlar benim araç 2006 grande punto dizel. gaza fazla yüklenince kurum atıyor. nedeni ne olabilir? egzozu mu temizletmek gerekiyor. yada ne yapmam gerekiyor. tüvtürkün egzoz muayenesinden geçmemişti. egr temizliği mi yapmam gerekiyor. shellden temizleyici katkı aldım ama işe yarar mı bilmiyorum. tavsiyelerinizi bekliyorum

edll
13/02/2018, 17:07
arkadaşlar benim araç 2006 grande punto dizel. gaza fazla yüklenince kurum atıyor. nedeni ne olabilir? egzozu mu temizletmek gerekiyor. yada ne yapmam gerekiyor. tüvtürkün egzoz muayenesinden geçmemişti. egr temizliği mi yapmam gerekiyor. shellden temizleyici katkı aldım ama işe yarar mı bilmiyorum. tavsiyelerinizi bekliyorum

temizleme maddesini uzun yolda kullanman gerek. ve o depo bittikten sonra normale döner. farkı anlaşılır. egr den önce map sensörünü bir kontrol edip temizlemende fayda var.
aldığın mazotada bağlı olarak aşırı yüklenmede duman atması normal.
burda nasıl sökülüp temizleneceğiyle ilgili bir konu var.
https://forum.grandepuntotr.com/teknik-yardim/63865-punto-map-sensoru-videosu.html

volkan1065
13/02/2018, 17:25
KM 100000 geçti ise EGR-Manifolt ve map sensörü ile hava debimetre temizliği yapılması şart. Ayrıca Turbo hortumlarında herhangi bir kaçak varmı araçta yığılma yapıyormu bunlara bakmak lazım. Ama ilk dediğim gibi EGR ve manfolt temizliği her türlü şart ilk bunu yaptırmak her türlü kazancınız olacaktır. Bunlarla sorun çözülmez ise enjektör kalibrasyon ve meme kontrolü gerekebilir.