PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : s.a hekeze iiyi akşamlar olsun ... 1.4 lpg öneriniz nedir:?

Ensar53
12/02/2018, 20:54
2017 1.4 77 hp 500 km de lpg taktıracağım aktif kulanan varmı atiker sıralı micro fast (1300 tl) yeterli olurmu eski bi motor sonuçta ob2 ye gerek yok bence kullanan arkadaşlar varsa degerli yorumlarınızı bekli yorum ...

CanHakan
12/02/2018, 21:07
Atiker kullanıyorum benzin biraz daha ucuz olsa lpg kullanmam 2013 1.4 lounge var bende lpg subap ayarı kaçırtıyor ilk öncelikle ben beğenmiyorum LPG’li araç kullanmayı ama sağ olsunlar mecbur bırakıyorlar

kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

feyzullah
13/02/2018, 00:46
Kaliteli montaj, düzgün ayar ile atiker fazlasıyla iş görür. 1.4 fire motora benzinle binmek israftan başka birşey değil benim nazarımda. İşçilik güzel yapıldığı takdirde lpg'ye fevkalede uyumludur. Sübap ayarı çok zor ve pahalı birşey değil. Lpg sistemi düzgün çalıştıktan sonra 50.000 km'den önce ayar istemez. Benzinde de kullansanız zaten bu kadar km. yaptıktan sonra kontrol ettirmek faydalı olur.

serkan1065
13/02/2018, 10:44
Benim usta da Atiker Grand önerdi. Tabi Atiker Gold'da işinizi görür. Ancak araç 500 km de diyorsunuz. Yani öyle çok kullanmıyorsunuz. Bu durumda lpg'yi tekrar gözden geçirin derim. Ayrıca 'garanti bozulmasın' istiyorsanız yetkili servislerin çalıştığı lpg dönüşüm merkezleri var. Markaya bakılmaksızın takılacak lpg de garantinin devamını sağlayabilirler. Aksi halde daha uygun ve uyumlu olan Atiker değil, 3 bin liraya bir LPG kiti takacaklardır. Bunu iyi araştırın. Tabi ruhsat değişecek, 2.5 yıllık muayene sürenizde yanacaktır. Benzinin artıları var, litre fiyatının yüksekliği de bir gerçek; lpg'nin de dezavantajlarını göz önünde bulundurun. Çünkü LPG daha çok yakar ama litre fiyatı düşük olduğu için hepimize daha tasarruflu gibi gelir. Bunlarla ilgili çok sayıda video ve yorum bulabilirsiniz. Tüm artı ve eksileri ona göre değerlendirebilirsiniz. Kazasız belasız sürüşler.