PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Silindir 3 tekleme hatası

baytartolgayilmaz
10/02/2018, 19:17
Aracımı aldığım günden beri yani yaklaşık 2.000 km olmuştur düşük devirlerde hem benzin hem lpg'de tekleme mevcut.Benzinde daha az hissedilen tekleme lpg'de fazlası ile hissediliyor.Sorunun şanzıman takozu ve motor kulaklarından yapabileceği kanısına vararak değiştirdim ama bir değişiklik olmadı.Yakıttan yapma ihtimali var mıdır diye son yakıtımı yaklaşık boş depoya Shell'den tam depo doldurdum ama yine aynı.15 gün önce buji,buji kabloları ve hava filtresi değişti,LPG ayarı yapıldı.Bunlardan sonra bir miktar düzelme oldu gibi,daha az yapar oldu.Aracımın yakıtından ve çekişinden çok memnunum,güç kaybı olduğunu düşünmüyorum.Yalnız rölanti normal değerlere geldiği an rölanti saati sabit bir titreme yok fakat motor titreşimli çalışıyor gibi geliyor bana ve egzozdan gaz çıkışı hafif hafif kesintiler şeklinde pap pap diye ses çıkarıyor.Bugün kendi elm 327 cihazım ile bağlantı kurdum ve P0303 hatası yani silindir 3'te tekleme yazıyor.Aklıma ateşleme bobini arızası geldi,pazartesi günü fiat yetkili servise götüreceğim.Sizlerin düşüncelerini alabilir miyim?

Reiis
23/02/2020, 23:27
Bendede aynı arıza vardı enjektörlerde sorun varmış

kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

mavzer
24/02/2020, 14:51
bende de vardı ben bosch iridyum buji taktım tekleme sorunu kalktı tabi araçtan araça değişebilir sorun ben bu şekilde çöüzm buldum. Bende de lpg de benzıne gore daha fazlaydı tekleme. 2008 starjet emoıon benım araç.

Samet onal
24/02/2020, 16:12
bende starjet araca ilk aldığım zamanlar lpg bunalttı ateşleme bobini arızası değişti ngk dcpr7e buji kullandım bi tanede iyi usta buldum şuan 10 numara maşallah