PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Punto Sol Sis Sorunu

TerrenceW
07/02/2018, 14:53
Merhabalar
Aracım 2012 model 1.4 Punto Lounge S&S. Geçen akşam eve geldim arabayi park edip kontagi kapattım fakat sol sis farlari yanıyordu. Sis düğmeleri kapali. Direksiyonu sola cevirince sol sisler saga cevirince sag sisler yaniyor özellik olarak fakat bu sefer solda takili kaldi. Sonduremeyince akuyu soktum. Sabah direksiyonu tam sag yapip düzledim bu sefer düzeldi. Fakat bugün yine takıldı ve sol sisler yaniyor. Şimdi tekrar aküyü söktüm çözmeye çalışıyorum. Bilgi sahibi olan veya bu sorunu daha önce yaşayan varsa yardımlarinizi bekliyorum.

fotobelit
07/02/2018, 19:08
Sol sis farının kablolarında şase var veya direksiyondaki sensöründe sıkıntı vardır(Viraj aydınlatma özelliğine dayanarak)...

Ceyhun
07/02/2018, 22:32
Corner özelliğini kapat birde öyle gözlemle belki düzelir.

Ozen89
10/02/2018, 23:50
Bendede aynı sorun var Servise gittim arabayı bırak biz bakarız diyorlar malum servis zihniyeti oto tamirciye götürdüm onlarda cihaza bağladı hata yok rölede sorun yok sigortada yok direksiyon mili içindeki sistemden kaynaklı olabilir kollar değişmesi lazım 650 lira gibi bir fiyat tutar dediler. Coneri şimdilik kapattım çözüm bulmuş değilim bulunca yazarım yada bulan varsa burada paylaşsın. Yetkili servisin dediğine göre akünün önüne lpg beyni takılmış oradaki sis rolesini aşağı bırakmışlar role ıslanmış ondan oluyor ama rolede birşey yok. Sizinde lpg beyni akünün önünde mi acaba?

Ozen89
18/02/2018, 10:03
Çözümünü bulduk arkadaşlar
https://forum.grandepuntotr.com/teknik-yardim/64585-viraj-aydinlatmadaki-sis-lambasi-acik-kaliyor.html#post1021910 linkde