PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Mehmet ustaya sor (Ankara) Araç arızaları teknik destek

HaydarY
05/02/2018, 11:32
Merhaba Arkadaşlar,

Mehmet Ustamızın isteği üzerine; araçlarınızda oluşan hatalar, arızalar benzeri sorunları cevaplamak yardımcı olabilmek için böyle bir konu açtım. Ankara Şaşmazdan Mehmet Usta aracılığı ile sorunlarınıza yardımcı olmaya çalışacam. Teknik destek, öneri ve tavsiye için yazabilirsiniz. Gün içerisinde her gün forum sayfasına aktif olacam gelen mesajlara yardımcı olmaya çalışacam. Konuyu sabitleyip destek olursanız sevinirim. İyi günler dilerim..

eraslan
06/02/2018, 09:53
Kardeş bu uğultuya bi çözüm bulamadık bunu nasıl halledebiliriz.

HaydarY
06/02/2018, 10:03
Kardeş bu uğultuya bi çözüm bulamadık bunu nasıl halledebiliriz.

Nasıl bir uğultu sesi tarif edin nereden geldiğini. Sesi duymadan kesin birşey diyemem.

eraslan
06/02/2018, 10:53
Araç biraz çalışmadan sonra ön taraftan wuuu diye bir uğultu geliyo bu hemen hemen her viteste var devir yükseldikçe seste yükseliyor debriyaja bastığımda azalıyor

punto1414
06/02/2018, 11:06
foruma hoşgeldiniz,yardım ve desteklerinizden ötürü şimdiden teşekkür ederim,inşallah sizin gibi ustaların sayısı forumumuzda artar :)
motor sıcakken araç sıvılarının(direksiyon,fren,radyatör) max seviyesinin 1-2 cm üstünde olması araca herhangi bir zararı olurmu ?

HaydarY
06/02/2018, 11:17
Araç biraz çalışmadan sonra ön taraftan wuuu diye bir uğultu geliyo bu hemen hemen her viteste var devir yükseldikçe seste yükseliyor debriyaja bastığımda azalıyor

Gergi bilyası bozuk olabilir, klima bilgi bilyası bozuk olabilir, şarj dinamozu bilyası bozuk olabilir. Bakılması lazım kesin birşey için ama kesinlikle bilya bozuktur.

HaydarY
06/02/2018, 11:17
foruma hoşgeldiniz,yardım ve desteklerinizden ötürü şimdiden teşekkür ederim,inşallah sizin gibi ustaların sayısı forumumuzda artar :)
motor sıcakken araç sıvılarının(direksiyon,fren,radyatör) max seviyesinin 1-2 cm üstünde olması araca herhangi bir zararı olurmu ?

Hoşbuldum, teşekkür ederim. Zararı olabilir, sonuçta her şeyin fazlası zararlıdır. :)

EDO0455
06/02/2018, 14:56
Merhaba.
2006 grande punto aracimda yaklasik 3 aydir sola cekme problemi var. Rot ayari balans yapildi ama duzelmedi. Rot cu direksiyondan diyor. Yaklasik 1 seneyi gecik arac bende ve aldigim gunden itibaren aci sensorunden oturu isik yakiyor ve daha sonra sonuyor. O zamandan son 3 aya kadar cekme yoktu.
Simdi teker bilyasindan ugultu geliyor bu sebep olabilirmi cekme yapar mi

kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

HaydarY
06/02/2018, 15:05
Merhaba.
2006 grande punto aracimda yaklasik 3 aydir sola cekme problemi var. Rot ayari balans yapildi ama duzelmedi. Rot cu direksiyondan diyor. Yaklasik 1 seneyi gecik arac bende ve aldigim gunden itibaren aci sensorunden oturu isik yakiyor ve daha sonra sonuyor. O zamandan son 3 aya kadar cekme yoktu.
Simdi teker bilyasindan ugultu geliyor bu sebep olabilirmi cekme yapar mi

Teker bilyasından ses gelmesi normal değil. Ondan yapabilir, rot ayarı yaptırdım düzelmedi diyorsan. Yüksek ihtimalle teker bilyasından kaynaklı olabilir.

KG777
06/02/2018, 15:38
Merhaba,
Isıtma bujisini sökerken kırıldı, dert etmiyorum, uygun bir zamanda çıkarttıracağım ama kafama takılan bir konu var, 3 4 diş döndükten sonra kırılma oldu, bu şekilde kullanmanın bir sakıncası varmı?

bekir0606
06/02/2018, 15:47
Merhaba,
Ortalama 80 km hızla giderken sağ ön tekerden aralıklı olarak sürtme sesi geliyor, biraz hızlandığımda ses kesiliyor. Sıkıntı bilyeyle mi alakalı??

HaydarY
06/02/2018, 15:54
Merhaba,
Ortalama 80 km hızla giderken sağ ön tekerden aralıklı olarak sürtme sesi geliyor, biraz hızlandığımda ses kesiliyor. Sıkıntı bilyeyle mi alakalı??

Merhaba hocam,

Yüksek ihtimalle bilyeyle alakalıdır. Akislerde de bir sıkıntı olabilir. İstersen 0553 897 21 03 numaralı telefonu arayıp daha detaylı bilgi alabilirsin.

punto1414
07/02/2018, 08:54
Hoşbuldum, teşekkür ederim. Zararı olabilir, sonuçta her şeyin fazlası zararlıdır. :)

bunları araç soğukken normal seviyesine getirsem sorun olurmu ? sırınga ile çekeceğim.?

HaydarY
07/02/2018, 10:19
bunları araç soğukken normal seviyesine getirsem sorun olurmu ? sırınga ile çekeceğim.?

Nasıl yani tam olarak anlatırsanız.

punto1414
07/02/2018, 10:47
Nasıl yani tam olarak anlatırsanız.

kapağı açacağım şırınga ile fazlalığı içinden çekeceğim :) hani fren hidrolik kapağını açtığımda hava yapma gibi bi şey olmaz demi ?

HaydarY
07/02/2018, 10:56
kapağı açacağım şırınga ile fazlalığı içinden çekeceğim :) hani fren hidrolik kapağını açtığımda hava yapma gibi bi şey olmaz demi ?

Yok hocam yapmaz.

Halilice
08/02/2018, 00:08
Usta araç manuel vites ama u1711 otomatik şanzıman gösterge arızası veriyor bununla ilgili yardımcı olabilirmisin araçta arıza Yok agrıza ışığı filanda yanmıyor...

HaydarY
08/02/2018, 10:25
Usta araç manuel vites ama u1711 otomatik şanzıman gösterge arızası veriyor bununla ilgili yardımcı olabilirmisin araçta arıza Yok agrıza ışığı filanda yanmıyor...

Şanzıman beyni adaptasyon olacak.

Athumbeat
08/02/2018, 11:31
Mehmet ustam bende 2007 Grande punto1.3 active paket var. Arac 1 ve 2. Viteste boguluyor gibi gaz yemiyor. Her zaman degil ama cogu zaman yapiyor. Sence ne yapmam gerekir?

kristaldeniz
08/02/2018, 12:13
Punto evo aracımda bazen gaza yüklenince sadece benim duyabileceğim düzeyde bir metal kesme sesine benzer bir ses duyuyorum. Video ekleyeyim diyecegim ama onda da pek belli olmaz gibi. Bu ses her zaman çıkmıyor. Dönemsel. Neden kaynaklı olabilir.

SM-N910C cihazımdan gönderildi

HaydarY
08/02/2018, 12:20
Mehmet ustam bende 2007 Grande punto1.3 active paket var. Arac 1 ve 2. Viteste boguluyor gibi gaz yemiyor. Her zaman degil ama cogu zaman yapiyor. Sence ne yapmam gerekir?

Merhaba hocam,

Boğaz kelebeği ile emme manifoltunda arıza olabilir. Onlara baktır bir istersen.

HaydarY
08/02/2018, 12:22
Punto evo aracımda bazen gaza yüklenince sadece benim duyabileceğim düzeyde bir metal kesme sesine benzer bir ses duyuyorum. Video ekleyeyim diyecegim ama onda da pek belli olmaz gibi. Bu ses her zaman çıkmıyor. Dönemsel. Neden kaynaklı olabilir.

SM-N910C cihazımdan gönderildi

detaylı bakmak gerekiyor eksoz kulak olabilir

GoodGun
08/02/2018, 17:13
teşekkürler güzel bir konu olmuş. inşallah arkadaşlarımız sorunlarına cevap bulurlar. iyi çalışmalar.

HaydarY
08/02/2018, 17:21
teşekkürler güzel bir konu olmuş. inşallah arkadaşlarımız sorunlarına cevap bulurlar. iyi çalışmalar.

Teşekkür ederim. Elimizden geldiği kadarıyla gerek buradan gerek özel servisimizden yardımcı olmaya çalışacağım.

Halilice
10/02/2018, 00:01
Şanzıman beyni adaptasyon olacak.

Nasıl yapacağız ustam o işi?

HaydarY
10/02/2018, 10:26
Nasıl yapacağız ustam o işi?

Ustaya götürüp baktıracaksın. Ankara'da olsaydın yardımcı olurduk.

Halilice
10/02/2018, 14:57
Ustaya götürüp baktıracaksın. Ankara'da olsaydın yardımcı olurduk.

Yetkili servise götürdüm beyin değişmesi lazım dedi kimse anlamıyor Şanlıurfa da bu işten

HaydarY
10/02/2018, 15:09
Yetkili servise götürdüm beyin değişmesi lazım dedi kimse anlamıyor Şanlıurfa da bu işten

Ustanın yanına gidince tekrar ara abicim. Mehmet Ustamız yardımcı olur size.

madenci67
12/02/2018, 00:45
merhaba 1.4 yari otomatik puntom var. sabahlari hava soguk olursa vites N den 1 e gecmiyor. debriyaj balatam yeni fren musurum de degisti. sanziman ve robot yaglarida yeni degisti. emci oto ankaradaki usta dedi ki ; senin robot sabahlari basinci ayarlayamiyor degismesi gerek. 1500, tlye cikma ayarlariz. ne yapabilirim hala da arada tekrarliyor ve arabayi satacagim askere gitmem gerek. bu sekildede satamiyorm. soylemesem de muslumana yakismaz.

sinan42
12/02/2018, 02:12
hayırlı gunler mehmet usta kolay gelsın tjet aracım var 1 gucu coklu dıye arıza cıkıyor aracımda lpg var delphi arıza cıhazıyla baktım sorun ne olabılır acaba..

HaydarY
12/02/2018, 10:19

Ateşleme xzayıf abicim.

HaydarY
12/02/2018, 10:20
merhaba 1.4 yari otomatik puntom var. sabahlari hava soguk olursa vites N den 1 e gecmiyor. debriyaj balatam yeni fren musurum de degisti. sanziman ve robot yaglarida yeni degisti. emci oto ankaradaki usta dedi ki ; senin robot sabahlari basinci ayarlayamiyor degismesi gerek. 1500, tlye cikma ayarlariz. ne yapabilirim hala da arada tekrarliyor ve arabayi satacagim askere gitmem gerek. bu sekildede satamiyorm. soylemesem de muslumana yakismaz.

Usta doğru söylemiş abicim. Senin robot arızalı.

mhmtemnyrtr
12/02/2018, 13:21
Öncelikle böylee bir bölüm açtığınız için çok teşekkürler. Aracım 2010 multiair geçen hafta ön tampon, çamurlukları boyatmak için ustaya bıraktım aracı aldığımda farketmedim daha sonra arka cam buğulandığında cam ısıtıcıyı kullanmak istedim. Bir sure sonra camın cok ısındıgını farkettım. Ne kadar ısınması normal. Ayrıca yagmur yagıdıgında yada aracı yıkadıgımda aku ve motorun ustunede su akıyor usta buyuk ıhtımalle kanallardan bır parcayı yada kanalların uzerınde motor kaputu ıle arasında bır fıtıl var olabılır onu unuttu dıye dusunuyorum

HaydarY
12/02/2018, 13:34
Öncelikle böylee bir bölüm açtığınız için çok teşekkürler. Aracım 2010 multiair geçen hafta ön tampon, çamurlukları boyatmak için ustaya bıraktım aracı aldığımda farketmedim daha sonra arka cam buğulandığında cam ısıtıcıyı kullanmak istedim. Bir sure sonra camın cok ısındıgını farkettım. Ne kadar ısınması normal. Ayrıca yagmur yagıdıgında yada aracı yıkadıgımda aku ve motorun ustunede su akıyor usta buyuk ıhtımalle kanallardan bır parcayı yada kanalların uzerınde motor kaputu ıle arasında bır fıtıl var olabılır onu unuttu dıye dusunuyorum

Rica ederim, öncelikle dediklerin doğru ustanın yapmış olduğu bir hata veya unuttuğu bir şey olabilir. Detaylı bir şekilde bakılması lazım kesin net bir bilgi verebilmek için.

timbaz
12/02/2018, 14:23

Kenarda bu fitil var...
51934773

Ve..
https://forum.grandepuntotr.com/teknik-yardim/64589-kaputtan-su-akiyor.html

https://uploads.-cdn.com/20180212/238eb97266b5e7c22fde8c3bd5fbdcec.jpghttps://uploads.-cdn.com/20180212/9bb8a77c3cc8e2c065a26044f0eac0b5.jpghttps://uploads.-cdn.com/20180212/11e88f004d99974c14f98787703c3351.jpg

HaydarY
12/02/2018, 15:05
Kenarda bu fitil var...
51934773

Ve..
https://forum.grandepuntotr.com/teknik-yardim/64589-kaputtan-su-akiyor.html

https://uploads.-cdn.com/20180212/238eb97266b5e7c22fde8c3bd5fbdcec.jpghttps://uploads.-cdn.com/20180212/9bb8a77c3cc8e2c065a26044f0eac0b5.jpghttps://uploads.-cdn.com/20180212/11e88f004d99974c14f98787703c3351.jpg
https://uploads.-cdn.com/20180212/7a5a41708d03a6279bff43b34ad44789.jpg

Bu fotoğraf da camın ve sileceğin olduğu yer var ya o aradan su akıyordur.

CanHakan
12/02/2018, 16:04
Benim araç 2013 1.4 punto
1. Vites ve devir düşük zamanlarda kalkışlarda on taraftan uğultu gibi bir ses var saki plastik birbirine vuruyor gibi ustaya götürdüm katalizör içi çatlamış dedi araç 65 bin de !!!

HaydarY
12/02/2018, 16:27
Benim araç 2013 1.4 punto
1. Vites ve devir düşük zamanlarda kalkışlarda on taraftan uğultu gibi bir ses var saki plastik birbirine vuruyor gibi ustaya götürdüm katalizör içi çatlamış dedi araç 65 bin de !!!

Gösterdiğin ustanın dediği doğru olabilir. Aldığın yakıta da bağlı olabilir. Detaylı bakılması lazım.

mhmtemnyrtr
12/02/2018, 23:49
Arka cam ısınma sorunu ıcın ne dıyorsunuz aceba cok ısınıyor elim ile değdiğimde nerdeyse elimi yakacak kadar.

HaydarY
13/02/2018, 10:04
Arka cam ısınma sorunu ıcın ne dıyorsunuz aceba cok ısınıyor elim ile değdiğimde nerdeyse elimi yakacak kadar.

Araba ney?

fotobelit
13/02/2018, 11:00

Euro 5 motor ise aracınız ve arada sırada bu ısınma oluyorsa,Partikül filtresi temizliği yapıyor olmasın..

Athumbeat
14/02/2018, 16:43
Merhaba hocam,

Boğaz kelebeği ile emme manifoltunda arıza olabilir. Onlara baktır bir istersen.

Peki ustam cok onemli bi ariza midir? Hemen yaptirmam gerekir mi?

HaydarY
14/02/2018, 16:56
Peki ustam cok onemli bi ariza midir? Hemen yaptirmam gerekir mi?

Yani hocam hemen yaptırırsan iyi olur. Bekletirsen arızalar artar masraf artar iyi olmaz.

met55
22/02/2018, 12:24
Merhaba. Bu sabah aracın klima yön düğmesi takıldı. Halat sıkışmış dediler. Acaba gösterebileceğimiz bir yer bilgisi verebilir misiniz?

HaydarY
22/02/2018, 13:27
Merhaba. Bu sabah aracın klima yön düğmesi takıldı. Halat sıkışmış dediler. Acaba gösterebileceğimiz bir yer bilgisi verebilir misiniz?

Merhaba,

Burada esnaf arkadaşlarımız var 0553 897 21 03 arayabilirsen yardımcı olurum.

kdundar
23/02/2018, 13:29
Merhaba aracım 2013 dizel 1.3 punto 98.000 km de.Debriyaja bastıgımda arabanın sesi değişmeye basladı.(sanki demir demire surtuyo gibi bir ses geliyor)
Debriyajı bıraktıgımda ses de gidiyor.
bir de 100 bin bakımında özel bir işlem var mı yag bakımından başka
tesekkurler...

HaydarY
23/02/2018, 13:34
100 bin bakımında normalde triger kayışınada bakılıyor debriyaj olayında ise baskı balata değişmesi gerekiyor.

Fatih181
24/02/2018, 09:44
2007 puntomun 10 bin km once on takimi komple yaptirdim hala tikirti var neden yapabilir bilgilendirirseniz sevinirim takozlar orjinal amortidorler monero

benerinc
04/03/2018, 05:06
merhabalar. yeni aldığım 2012 model 72bin km punto evo 1.3 5k multijet dynamic otomatik aracımda aklıma takılan bir kaç sorunum var. servise götürmeden önce fikir edinmek açısından yardımcı olursanız sevinirim.

1.araç rolantideyken rahatsız edici şekilde titreme ve ses yapıyor. start stopla alakalı olabilir mi?
2.start stop aktif fakat hiç çalışmadı neyden kaynaklanıyor olabilir?
3. direksiyonu sağa sola çevirirken ilk harekette metal sesine benzer bir çıtlama tıklama sesi oluyor. yavaş çevirdiğimde daha belirgin. sebebi ne olabilir?
4.100 km hızı geçtikten sonra rüzgar sesi çok fazla artıyor. araç sunrooflu. bunu azaltmanın bir yolu var mıdır?
5. klimayı ilk çalıştırdığımda ve kapatırken tok tok şeklinde konsoldan bir ses geliyor. sebebi ne olabilir?
6. aracın klimasını/kaloriferini bacaklara gelecek şekilde ayarladığım zaman ava akışı her iki tarafta da aşağıya gelmiyor. yine ortadan geliyor. nasıl çözebiliriz?
7. arka kapıları kapatırken zorlanıyorum. bunu daha yumuşak bir kapatmayla kapanacak şekilde nasıl ayarlayabiliriz?
8. sunroof için nasıl bir bakım yapmak gerekir? tahliye kanallarını göremedim. tıkanma yaparak tavandan sızdırıma yapar mı?

mhmtemnyrtr
05/03/2018, 15:25
hangi site nasıl satın alabılırım parcacılarda bulamadım

feyzullah
05/03/2018, 16:41
merhabalar. yeni aldığım 2012 model 72bin km punto evo 1.3 5k multijet dynamic otomatik aracımda aklıma takılan bir kaç sorunum var. servise götürmeden önce fikir edinmek açısından yardımcı olursanız sevinirim.

1.araç rolantideyken rahatsız edici şekilde titreme ve ses yapıyor. start stopla alakalı olabilir mi?
2.start stop aktif fakat hiç çalışmadı neyden kaynaklanıyor olabilir?
3. direksiyonu sağa sola çevirirken ilk harekette metal sesine benzer bir çıtlama tıklama sesi oluyor. yavaş çevirdiğimde daha belirgin. sebebi ne olabilir?
4.100 km hızı geçtikten sonra rüzgar sesi çok fazla artıyor. araç sunrooflu. bunu azaltmanın bir yolu var mıdır?
5. klimayı ilk çalıştırdığımda ve kapatırken tok tok şeklinde konsoldan bir ses geliyor. sebebi ne olabilir?
6. aracın klimasını/kaloriferini bacaklara gelecek şekilde ayarladığım zaman ava akışı her iki tarafta da aşağıya gelmiyor. yine ortadan geliyor. nasıl çözebiliriz?
7. arka kapıları kapatırken zorlanıyorum. bunu daha yumuşak bir kapatmayla kapanacak şekilde nasıl ayarlayabiliriz?
8. sunroof için nasıl bir bakım yapmak gerekir? tahliye kanallarını göremedim. tıkanma yaparak tavandan sızdırıma yapar mı?

Arac b sınıfı olduğu için yalıtımı çok iyi değil. Rüzgar sesinden kurtulmak istiyorsanız yalıtım vs. için masraf yapmak yerine satıp c sınıfı alman otomobillerine yönelebilirsiniz. Arka kapıların açılıp kapanmasıyla ilgili sorunlar puntolarda yaygın olarak görülmektedir ve bunun çözümü forumda pek çok defa anlatılmıştır. Yağladığınızda kapı gergilerindeki ses azalır açılıp kapanması daha da rahatlar. Klimayı açıp kapatırken gelen seslerle ilgili gergi bilyelerini kontrol ettirebilirsiniz. Havanın dağıtımını yapan motor arızalı olabilir ondan dolayı istediğiniz yöne hava akışı sağlanmayabilir. Direksiyonu çevirirken duyduğunuz sesler aks-amortisör ve amortisör takozu grubundan kaynaklanıyor olmalı. Sunroof için mekanizmanın temizlik ve yağlaması yapıldığında yeterli olur diye biliyorum.

volkan06
06/04/2018, 14:28
Selamlar ustam, Aracım 2009 grande punto yarı otomatik, 70binde. Şöyle bir sorunum var, 5.viteste giderken herhangi bir sebepten (rampa, önde araba vs) devir düşünce araç düşük vitese geçmesi gerekirken birden n'ye yani boşa alıyor, herhangi bir hata da vermiyor, "ne motor, ne vitesi kontrol ettirin ne başka bir şey". yavaşlayıp durmak sonrasında vitesi boşa alıp tekrar vitese atmak zorunda kalıyorum. 2 kere kaza atlattım malesef birden durunca..Manuele alayım dedim aynı sorunu yaşadım. canı isteyince yapıyor, her zaman yapmıyor. başka viteslerde sorun yok, sadece 5. viteste yapıyor

bais
11/04/2018, 21:26
.

bais
11/04/2018, 21:27
Selamlar ustam, Aracım 2009 grande punto yarı otomatik, 70binde. Şöyle bir sorunum var, 5.viteste giderken herhangi bir sebepten (rampa, önde araba vs) devir düşünce araç düşük vitese geçmesi gerekirken birden n'ye yani boşa alıyor, herhangi bir hata da vermiyor, "ne motor, ne vitesi kontrol ettirin ne başka bir şey". yavaşlayıp durmak sonrasında vitesi boşa alıp tekrar vitese atmak zorunda kalıyorum. 2 kere kaza atlattım malesef birden durunca..Manuele alayım dedim aynı sorunu yaşadım. canı isteyince yapıyor, her zaman yapmıyor. başka viteslerde sorun yok, sadece 5. viteste yapıyor

merhabalar. sizin araçtaki arızanın aynısı bendede var. boyuna ivme sinyali ayarı yaptılar test etti ustam aynı hatayı yapmadı.ama şimdi yine yapmaya başladı. kalibrasyon ayarıyla alakalıydı ilk gittiğimde bana söylenen. siz ustaya gösterdiniz mi size ne dediler:?

Nephilim
16/04/2018, 14:10
Hocam kolay gelsin tesekkurler boyle bir konu actiginiz icin. Benim aracim 2012 punto 1.3 multijet euro 5 75 bg. Aracta sabit gazda ya da cok hafif hizlanirken 2 bin 3 bin devir arasi 1. 2. ve 3. viteste arada bir kesme oluyor ya da silkelemeye basliyor dip gazda herhangi bir problem yok araba iyi ivmeleniyor. Bunlara ek olarak motor yukte iken orenk olarak 3. vites te yokus yukari 3 bin devirde birden 2500 e dusuyor o devirdede titremeye basliyor. Aracin sorunu nu nerde aramak gerekir? Bakimi yeni yapildi mazot filtresi degisti Maf ve yakit basinc sensoru degisti. Map temizlendi enjektorlere 3 ayri pompaci bakti sorun yok dedi. Bir tek turbo kaldi bakilmadik.

flexflex
17/04/2018, 20:54
Merhaba ustam dun arabami city arizasindan dolayi serviste city arizasi icin gerekli parcalar yenisi ile degistirildi tam olarak ne degistirdiler bilmiyorum soylemediler.fiat ne degidiyorsa artik tam olarak.

Fakat degisimden sonra direksiyon um yine sert duzelme olmadi o konuda.
Punto nun meshur direksiyon yumusakligi yok . City modu kapatinca tas gibi sert oluyor acinca az bir hafifleme oluyor .

Ayrica bu tarz bir sorun olustu degisimden sonra .

1 direksiyonu cevirince sanki surtme sesi geliyor hafif ortalara dogru ozellikle.

2 direksiyonu tam saga dogru cevirecekken click diye bir ses geliyor ama dreksiyonin icinden boyle tok click diye sanki boyle sillahta bos tetige basar gibi click diye sanki bir mekanizmayi yerine oturtur gibi

. Bu city arizasi giderildiginde direksiyonun pamuk gibi olmasi lazim di dimi dogru olanda bu dimi yani olmasi gereken ?

eraslan
18/04/2018, 21:31
Selamun aleyküm ustam yeni triger zincirini değiştirdim ama bu ses hala duruyor neyden olabilir 2008 190 binde 1.3 punto videoya çektim zincir sonrası ses bu yardımlarınızı bekliyorum https://youtu.be/oYwBZjcyIPg

hat
23/04/2018, 11:46
2007 grande punto 1.4 yarı otomatik aracım var. son günlerde vites arızası vermeye başladı.aracı çalıştırırken bir sorun yok fakat ışıklarda durduğumda arıza ışığı yanıyor ve vites 2 de sabit kalıyor ne boşa geçiyor ne vites küçülüyor.aracı bir 5 dakika kadar kapattıktan sonra düzeliyor.sorun neler olabilir

lounge13
27/04/2018, 22:39
2013 model Punto aracıma sunroof taktirmak istiyorum orijinal sunroof u alıp bu araca monte etmenin maliyeti ne olur

edll
28/04/2018, 11:08
2013 model Punto aracıma sunroof taktirmak istiyorum orijinal sunroof u alıp bu araca monte etmenin maliyeti ne olur

hiç o masrafa girme değmez. aracını sunroof lu ile değiştir en güzeli.

hayr16
22/05/2018, 07:51
merhaba kolay gelsin.
2013 1,4 puntomda klima gazını yeni doldurttum. doldururken herhangi bir kaçak bulmadılar, fakat yaklaşık 1 hafta sonra klimayı açtığımdan soğutma yapmamaya başladı. sanırım araç içerisinden den tıss diye ses geliyor. bazen devamlı bazen de ara ara bu ses..

sizce kaçak var mı nereden olabilir. bu arada polen filtresini yeni değiştirdim.

Speedyemre88
23/05/2018, 12:35
mehmet ustam g.punto 2006 model arac var 2. vitesten snra arac tekleme yapıyor her zmn degıl ama araca bındıgımde kesın 1 kez yapıyor atesleme ve gaz sıstemınden olabılır dedıler.gıttım bujılerı degıstım olmadı gaz fıltrelerını hava filtresini mars dınamosunu degıstım olmadı atıker sıralı sıstem var program attılar gene olmadı.ne yapmam gereklı ltfn yardımcı olun tekleme yaptıgımda mecburen debrıyaja basıyorum duzelıyor.trafıkte gıderken cok sıkıntı oluyor bana.neyden kaynaklı olabılır.

volkan1065
23/05/2018, 13:09
Mehmet usta kayboldu 3 ayın başından beri yok cvp bekleyen arkadaşlar

arenas
23/05/2018, 13:36
Foruma usta dayanmıyor[emoji1]

Dundari
03/11/2019, 01:03
Arkadaşlar merhaba sizin yardımlarınıza ihtiyacım var.
Ben 2013 model 1.3 Multijet euro 5 motor lineam var. Benim sorunum biryere giderken yolda arabada kasılmalar oluyor. Sonrasında bir yerde durup motoru stop ettikten sonra ilk 5 ve 10 dakika içinde motor çalışmıyor. Marşa basıyorum çalışıyor pır pır pır edip gaz yemeden sönüyor. Maf sensoruni çıkartınca sorunsuz çalışıyor. Her defasında böyle yapınca maf sensorunu çıkarıp tekrar çalıştırmak zor ve sıkıntı oluyor. Söyle siralayim. Maf sensorunu değiştirdim olmadı. Pompada sıkıntı yok enjektörler temiz hiç bir arıza lambası yanmıyor. Bilgisayara baglattim sıkıntı yok. Beyinde sıkıntı yok. 20 den fazla ustaya gösterdim sorunu cozemediler. Servise gittim bulamadılar. Başına böyle bir olay gelen varmı çözümünü bilen varmı. Şimdiden tşk.

Mucahit28
05/11/2019, 19:51
Ustam araç araçı cakıştırmaya çakıştığımda cıt diye ses gekdi ve motor çalışmadı bir kaç defa denedim yine öyle yaptı sonra hafif gaz verip marş bastığımda çalışıyor sorun ne olabilir

Senarist2166
05/11/2019, 20:10
Aynı sorun bende de var

Sahindalar
08/11/2019, 09:33
1.3 multijet 75 HP aracımı arkadaşıma verdim kötü mazot almış ve şimdi araç ısınana kadar gaza basınca Maviye yakın bi duman atıyor sebebi ne olabilir ?