PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : motor teklemesi

PuntoUgur
03/02/2018, 23:18
iyi akşamlar arkadaşlar. punto evo 2011 fire active 8v benzin lpgli aracımda motor teklemesi sorunu var özel servise gittim çözemediler. kısaca özetleyeyim 2 ay önce sanayi ustasının yanlış buji takmasıyla motorda tekleme sorunu başladı 1 ay önce buji ve kabloları özel serviste değişti araçta hiçbir sıkıntı yoktu lpg gaz ayarı herşeyi tastamamdı. son 5 gündür araç rölantide ve seyir halindeyken tekleme titremeler yapıyor ve çok şiddetli. benzinde gittiğimde de bu sorun devam ediyor. özel servisteki usta ateşleme bobini orjinali ile değiştirdi sorun hala devam etti. neden yapıyor bu titremeyi uzun yola çıkmayı düşünüyorum 2 gün sonra herhangi bir sorun yaratır mı. arabadan motordan çok fazla anlamıyorum teşekkürler

feyzullah
04/02/2018, 01:17
iyi akşamlar arkadaşlar. punto evo 2011 fire active 8v benzin lpgli aracımda motor teklemesi sorunu var özel servise gittim çözemediler. kısaca özetleyeyim 2 ay önce sanayi ustasının yanlış buji takmasıyla motorda tekleme sorunu başladı 1 ay önce buji ve kabloları özel serviste değişti araçta hiçbir sıkıntı yoktu lpg gaz ayarı herşeyi tastamamdı. son 5 gündür araç rölantide ve seyir halindeyken tekleme titremeler yapıyor ve çok şiddetli. benzinde gittiğimde de bu sorun devam ediyor. özel servisteki usta ateşleme bobini orjinali ile değiştirdi sorun hala devam etti. neden yapıyor bu titremeyi uzun yola çıkmayı düşünüyorum 2 gün sonra herhangi bir sorun yaratır mı. arabadan motordan çok fazla anlamıyorum teşekkürler

Benzin pompasına baktırdınız mı? Benzin pompası arızalandığında da benzer problemler görülebiliyor. Aracı bilgisayara bağlatın mutlaka bir hata kodu verecektir. O koda göre değişim veya onarım yaparsanız çok daha sağlıklı ve az maliyetli olur.

feyzullah
04/02/2018, 01:23
Bu arada bir diğer husus lpg ayarlarınızı lisanslı yazılım kullanan yetkili bayide kontrol ettirin. Aracın yakıt haritası bozulmuş olabilir bozuk ayardan dolayı. Yetkili olmayan bayilerde lisanslı yazılım kullanılmadığı için bilgisayar bağlantısı kurulduğunda lpg ayarlarının eksiksiz tamam olduğu sonucu çıkıyor ortaya. Ama esasında yazılım orijinal lisanslı olmadığı için yakıt haritasına ilişkin verdiği bilgiler doğru olmuyor ve dolayısıyla araba çeşitli vesilelerle sapıtmaya devam ediyor.
Çok geçmiş olsun.

PuntoUgur
04/02/2018, 22:50
Teşekkürler. araca examiner isminde bir cihazla bağlantı kurdu özel servis baktıklarında bobin arızasını gördüler ve orjinali ile değiştirdiler motorda tekleme halen devam etti. lpgyi dediğiniz gibi lisanslı atiker ustasına gösterdim hiç bir sorun olmadığını söyledi. özel servisteki ustaya uzun yola gidip geleceğimi söyleyince yola çık geldiğinde detaylı egsoza karbüratöre ve diğer parçalara bakalım dedi. yarın sabah yola çıkacağım tereddüt içerisindeyim teşekkür ederim

PuntoUgur
13/02/2018, 19:22
Sorun çözüldü LPG yi iptal ettik.