PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Çok şiddetli zırıltı ?

KaanTs
29/01/2018, 22:07
Sevgili forum üyeleri ;

2011 MODEL FİAT PUNTO EVO E5 1.3 MULTİJET (75) HP 67000 km Aracım var . Aracımı ilk çalıştırmam da sağ ön taraftan şiddetli zırıltı sesi oluyor bir süre sonra kesiliyor . Normal çalışma durumuna dönüyor . Arıza ışığı da yakmıyor ama böyle bir sorunum var . Bir sonraki sefer çalıştırıp hemen ön tarafa baktım yine aynı ses vardı . Ses , radyatör veya alta bulunan intercooler tam anlayamadım ama ikisiden birinden olabileceğini düşünüyorum . Oradan geliyordu . 1 veya 2 dakika kesik kesik zırıltı sesi yapıyor gürültülü sonra geçiyor . Ön ızgaraya kadar titriyor plaka dahil . hortumlarda patlak veya deforme felan yok .

erkan1907
30/01/2018, 12:31
Sevgili forum üyeleri ;

2011 MODEL FİAT PUNTO EVO E5 1.3 MULTİJET (75) HP 67000 km Aracım var . Aracımı ilk çalıştırmam da sağ ön taraftan şiddetli zırıltı sesi oluyor bir süre sonra kesiliyor . Normal çalışma durumuna dönüyor . Arıza ışığı da yakmıyor ama böyle bir sorunum var . Bir sonraki sefer çalıştırıp hemen ön tarafa baktım yine aynı ses vardı . Ses , radyatör veya alta bulunan intercooler tam anlayamadım ama ikisiden birinden olabileceğini düşünüyorum . Oradan geliyordu . 1 veya 2 dakika kesik kesik zırıltı sesi yapıyor gürültülü sonra geçiyor . Ön ızgaraya kadar titriyor plaka dahil . hortumlarda patlak veya deforme felan yok .Gergi bilyesi veya altenatör kasnagindan olabilir.

SM-N910C cihazımdan gönderildi