PDA

Orijinalini görmek için týklayýnýz : FÄ°AT LÄ°NEA SOL TEKER TARAFINDAN GELEN TENEKE SÃœRTMESÄ° SESÄ°

HAMZA2017
27/01/2018, 20:11
Merhaba.
Benim fiat linea dynamic plus yarı otomatik 107.000 de. aracım özellikle soğuk havalarda sabahları ilk hareketten yaklaşık 500-1000 metre gidene kadar her hangi bir ses yok. fakat yaklaşık 500 metre yol aldıktan sonra aracın sol teker tarafından teneke sürtmesi gibi bir ses geliyor. bu ses yaklaşık 300-400 metre boyunca bir kaç saniye periyodik le devam ediyor. ve sonra ses kesiliyor. Avcılar sanayi sitesinde lokman usta diye birisine gittim balatadan deyip daha yeni olan balatayı sözde ses yapmayan balata ile değiştirdi. fakat ses devam ediyor. Bir kaç ustayada gittim debriyaj baskı balata diyen var. Fren Kaliperlerinin değişmesi gerekli diyen ustalar var. acaba aracın sol tarafından gelen ses aks taşıyıcıdan olabilirmi. Bu konuda bilgisi olan varmı

gorpo
06/02/2018, 10:19
Benzer bir sorun bende de var. bende aracýn sol tarafondan arka teker tarafýnda benzer bir ses duyuyorum. uzun yolda daha çok hissediliyor örneðin 10 dk ka ses geliyor bazen kesiliyor. sonra tekrar geliyor vs. bulamadým nereden geldiðini ama sanki tekerden geliyor gibi.