PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : KaLORifER ArıZasI

microab
13/01/2008, 17:45
Son 1 haftadır ayaklardan sibirya soğukları üflemeye başladı,böylesi bir arıza yaşayan oldu mu arkadaşlar.

Oldu ise,yapılan işlem nedir?

Uzun mu sürer?

bilgisi olan...

PuNTo
13/01/2008, 18:12
microab ben arabamı yeni aldığımda böyle bir sorunum olmuştu ayaklarıma soğuk hava veriyordu diğer yerlerden sıcak geliyordu servise gittim ayak havalanırma kapağının motoru arızalıymış garantiden değiştirmişlerdi

nyesilyurt
13/01/2008, 18:22
tahmini olarak söyleyeyim klape kapaklarındandır arıza..benzer hatta fazlasını yaşamıştım..değiştirdiler garantiden..umarım sorun çıkmaz

Muhendis06
13/01/2008, 20:41
Bu durumdan uzun zaman once bahsetmistim ama ayrintisi soyleydi : duz yolda giderken ayaklara sicak hava ufleyen sistem, herhangi bir viraja veya donemece gelindiginde, saga & sola donerken soguk hava ufluyordu. Kimse bunun farkina daha once varmadigini soyledi ve gulup gecildi... Acaba ayni seyden mi bahsediyoruz ? Yoksa sizde hic mi ayaktan sicak hava gelmiyor ?

tempesty
14/01/2008, 00:32
Al işte bi hata daha...Durun bakalım daha neler görücez bilmiyorum..Geçmiş olsun.

brvhgt
14/01/2008, 00:52
Al işte bi hata daha...Durun bakalım daha neler görücez bilmiyorum..Geçmiş olsun.

yapma abi

aykuting
14/01/2008, 00:54
Gecmiş olsun

tempesty
14/01/2008, 01:02
yapma abi

Benimde bu sabah sileceklerim çalışmadı Ertan :) Tutamıyorum kendimi walla..:hmm:

Punto_Can
14/01/2008, 03:01
Hadi bakalım, bi tane daha, bakalım daha neler görecez :@

NesT
14/01/2008, 09:16
Bende şöyle oldu. sol tarfda ayaklarım yanerken sağda oturalar sürekli üşüyoruz diyorlardı. Servise gittim büyük bir sorun olmadığı anlaşıldı. Kısa bir bekleme ile halletiler. Sonrasında kaloriferi sonuna kadar açamıorum artık :)

fatihsen67
14/01/2008, 10:28
Eşim ayaklarım donuyor diyor. Çift taraflı klima. Üst taraf sıcak alt taraf soğuk :)

Korhan
14/01/2008, 10:50
Fiatın yaptığı otomatik klima o kadar olur. Tempra'dan ders almamışsınız. Benimki ne zaman bozulacak bakalım. :)

femoli
14/01/2008, 11:42
Benim kalorifer hem ses, hemde dış silkülasyonu açtığımda garip biryerinden soğuk geliyor içe açıyorum buğu yapıyor nasıl bir iş anlamıyorum kalorifer olarak şahinimi arıyorum sabahları donuyorum :D:D:D:D

puntobilo
14/01/2008, 12:50
benim kalorifer kutusu bozuldu hiç bir tarafa yönlendirme yapamıyorum sadce sıcak üflüyor bu arada kaloriferim manuel. servise gösterdiğimde o kutunun değişeceğini söylediler bunun için bütün ön göğüs sökülecekmiş ve arac 3 gün orda kalacakmış. 8000 km de 2008 arac için olacak şeymi arkadaslar .diğer davlumbaz silecek teyp konularını anlatmıyorum bile moralınız bozulmasın. :) hırsımdan götürmüyorum arabayı servise

quixotic2
14/01/2008, 13:22
ben iyice karamsarlaşmaya başladım :(

NesT
14/01/2008, 13:44
Benim kalorifer hem ses, hemde dış silkülasyonu açtığımda garip biryerinden soğuk geliyor içe açıyorum buğu yapıyor nasıl bir iş anlamıyorum kalorifer olarak şahinimi arıyorum sabahları donuyorum :D:D:D:D
Mehmet belki benim yaşadığım sorun olabilir. Sıcak hava sonuna kadar açıkken bile içerde bir serin hava tur atıyordu. Elimi Sağ alt tarafa uzatınca hem sıcak hava hemde soğuk hava geldiğini farkettim. Servisde boru çıkmış dediler düzelttiler uzun da sürmedi. Bir uğra istersen servise. sonrasında kalorifer gayet güzel ısıttı ve kısmak zorunda kaldım sonunda. Sağ dakiler ısınınca ayaklarımda pişmekten kurtuldu :)

tempesty
14/01/2008, 13:45
Bu arabanın derdi bitmiyor arkadaşlar işte her kafadan başka bi ses çıkarıyor şimdide kalorifer çıktı,benim de sabah sileceklerim çalışmadı,camdan ayırdım kaldırdım yine çalışmadı,wallahi 1,5 yıldır servise gidip geldiğim yolda harcadığım benzinle bi tatil yapar gelirdim..Daha ne diyim bilmiyorum,hem zaman hem para gidiyor bu sıkışık zamanımızda..Abone olduk yaw :(

femoli
14/01/2008, 13:52
evet en kısa zamanda servis yolu gözüküyor umarım büyük sorun değildir bir yerlerin sökülmesini istemediğimden gitmek istemiyordum servise...

quixotic2
14/01/2008, 14:18
dualar ediyorum hergün inşallah servise gitmem diye.:(

microab
14/01/2008, 14:20
Sadece dönüşlerde falan değil,direk buz gibi üflüyor.Kışta kıyamette arabada hastalanacaz nerdeyse...

Yani elektriksel bir hata olmalı diye düşünyorum,fişi varsa o mu çıktı koptu ne biliyim.

Durup dururken birden bire oldu,yoksa yakardı her tarafı benim kalorifer

brvhgt
14/01/2008, 15:34
kronik o kronik daha durun siz 75000 de araçalr kendi kendini imha edicek çok sağlam yerden tüyo aldım benden söylemesi ben satıp kurtulcam sizde yapın

femoli
14/01/2008, 15:48
eğer öyleyse bana 5 sene daha gider o zamana kadarda değiştiririm .Birde bişi sorcam arızası sorunu olamayan araç varmı arkadaşlar bilen varsa bende satınca ondan alayım

quixotic2
14/01/2008, 16:05
benimki taş gibi. daha hiçbir arızayla karşılaşmadım. :) ama satmayı düşünmüyorum.:)

brvhgt
14/01/2008, 16:20
benden söylemesi sonra vay ben duymadım vay ben görmedim yapmayın uyardım

Halook!!!
14/01/2008, 18:17
Ertan abi eğer 75.000 de imha edecekse arabalar kendi kendini bana bi 15 yıl gider herhalde.4 ay sonra araba 2 yaşına gircek ama ben daha anca 9.000 km ye gircem arabayla :D :D :D

brvhgt
14/01/2008, 18:20
ohhooo senin torunda patlar

quixotic2
14/01/2008, 18:43
ohhooo senin torunda patlar

alem adamsın vallahi :D

nyesilyurt
14/01/2008, 20:41
arkadaşlar yukarıdaki sorunun daha ağırını ben aylarca yaşadım.bir tarafı (sağ) soğuk sol taraf sıcak üflüyordu aylarca uğraştım..

brvhgt
14/01/2008, 22:14
arkadaşlar yukarıdaki sorunun daha ağırını ben aylarca yaşadım.bir tarafı (sağ) soğuk sol taraf sıcak üflüyordu aylarca uğraştım..

sorun neymiş ve çözüm ne oldu paylaşabilirsek iyi olur:serenade:

brvhgt
14/01/2008, 22:39
Neyseki aracın periyodik(yıllık) bakımı geldi de, arabayı götüreceğim servise...

İyi akşamlar....

nasıl yani yoksa hiç sorun yaşamadınmı bak buna inanmam abi bunu benden isteme herşeyi iste bunu isteme hayır olamaz:rudolph0:

OzzY
14/01/2008, 23:01
Neyseki aracın periyodik(yıllık) bakımı geldi de, arabayı götüreceğim servise...

İyi akşamlar....
Aynen...
2 sene olcak daha hava filtresi değişmedi :D:D

pdr42
15/01/2008, 07:19
ya bu aracların en iyi taraflarından biride kaloriferi diye dusnuyorum.. 500 metre sonra ısıtmaya baslıyor hatta simdi sabah giderken ozellikle bakacam ne zaman ısınıyor size yazarım tekrar..
bende de bi sorun var gibiydi ama simdi bunları gorucne yazayım dedim . arabaya bindiğim zaman kalorifer kapalıyken kalorifer kontrol dugmelerinin atındaki bosluk var ya işte oradan bole bi soguk hava esintisi geliyor acaba içeridek i sougk havamı dye dusunuyorum sonraları olmuyo ama ilk zamanlar geliyor hiç dikkat ettinizmi

Halook!!!
15/01/2008, 09:35
Aynen...
2 sene olcak daha hava filtresi değişmedi :D:D

Naptın sen Ozi yau...
Git değiştir bence hemen hava filtresini :D :D :D
Toz torpak birikmiştir....
Valla ondan sonra araba çok yakıyor,performansı düştü dersin...

quixotic2
15/01/2008, 11:52
periyodik bakımda değiştirmiyorlarmı zaten yahu ?

femoli
15/01/2008, 12:37
Yazık yazık böylemi bakıyorsun arabaya :D ağzını elinle kapa koşmaya başla bakalım ne kadar koşabilirsin . İşkence çektirme arabaya :D:D

quixotic2
15/01/2008, 15:35
Yazık yazık böylemi bakıyorsun arabaya :D ağzını elinle kapa koşmaya başla bakalım ne kadar koşabilirsin . İşkence çektirme arabaya :D:D

:X harika bir cevap :D :D

brvhgt
15/01/2008, 15:39

hava filtresine verdinde örneği ya egsoz olsaydı:dumbo:

femoli
15/01/2008, 16:15
egzos olsaydı başka örnek verirdim bende örnek çokkkk:D:D:D

OzzY
15/01/2008, 16:41
bakmayın yaaw 2 sene olduğuna daha 10000e gelmedi
yıllık bakıma girdiğinde 4000deydi birmot değiştirmeye gerek görmemiş(ki bence hiç açmadılar bbile)
enrikoya gittim erkan usta baktı gerek yok dedi sonra öyle kaldı.
geçenlerde açtım baktım biraz kirlenmiş ama şubata kadar idare etsin artık :D:D

sadece yağ ve yağ filtresi değişti oda nerdeyse bi sene olcak :D

quixotic2
15/01/2008, 16:55
1 yıl bile çok ozan yaaaa. hemen mehmet abiye dönüp bu yağ ve yağ filtresi için bir cevap bekliyoruz :D

Halook!!!
15/01/2008, 16:55
bakmayın yaaw 2 sene olduğuna daha 10000e gelmedi
yıllık bakıma girdiğinde 4000deydi birmot değiştirmeye gerek görmemiş(ki bence hiç açmadılar bbile)
enrikoya gittim erkan usta baktı gerek yok dedi sonra öyle kaldı.
geçenlerde açtım baktım biraz kirlenmiş ama şubata kadar idare etsin artık :D:D

sadece yağ ve yağ filtresi değişti oda nerdeyse bi sene olcak :D

Ozancım bende bakıma gittiğimde araba gereken kilometreyi doldurmamıştı daha ama hava filtresi,polen filtresi,yağ filtresi ve yağı değişti...

OzzY
15/01/2008, 17:19
Haluk 4000 deydi daha hattaa 3900 küsür :D
birmot açmaya bile gerek görmedi...(BENCE)
ennrikoda erkan ustaylaa beraber açtık baktık tertemizdi daha ihtiyacı yoktu değişmeye
zaten bence yılla pek bi alakası yok direk olarak kilometreye ve yol şartlarına bağlı
tabbi o tarihten sonra biraz geciktim orası ayrı konu...

ince5757
15/01/2008, 17:45
Arabanın kulanıldığı yol önemli ben 5000 km baktırdım hava filitresi temizdi ama polen filitresi sinopta hamsi mevsiminden dolayı koku yapmaya başladı baktırdım gözenekleri kapanmış ve rengide iyi durumda değildi bende daha 5000 km olmasına rağmen değiştirttim serviste.

microab
15/01/2008, 18:01
Konu kaloriferdi sanırım,

bugün servise gittim,inanamadım!

Bu arabalar tembihli sanırım.

Servisden içeri girer girmez elektrikçi arkadaş içine oturdu,motor sıcaktı,denemek için gezmesinler diye ısıtıp gitmiştim.

Abi hani nerden geliyor soğuk dedi usta,uzattım ki sıcacık üflüyor,gözlerime -kulaklarıma hiç bi yerime inanamadım ama o buz gibi üfeleyen kalorifer hararet yaptı resmen.

Ne iş anlamadım dumur dumur dumur...

Direksiyonun derisi için foto çektiler--mail yollayacaklar-sanırım değişecek direksiyon...

quixotic2
15/01/2008, 18:21
senin puntiş sana yamuk yapmış Ali abi :D direksiyon da değişir inşallah. ne zaman yanıt verecekler?

spyofthegod
15/01/2008, 18:37
Konu kaloriferdi sanırım,

bugün servise gittim,inanamadım!

Bu arabalar tembihli sanırım.

Servisden içeri girer girmez elektrikçi arkadaş içine oturdu,motor sıcaktı,denemek için gezmesinler diye ısıtıp gitmiştim.

Abi hani nerden geliyor soğuk dedi usta,uzattım ki sıcacık üflüyor,gözlerime -kulaklarıma hiç bi yerime inanamadım ama o buz gibi üfeleyen kalorifer hararet yaptı resmen.

Ne iş anlamadım dumur dumur dumur...

Direksiyonun derisi için foto çektiler--mail yollayacaklar-sanırım değişecek direksiyon...

Senin araç havayı dışardan alma modundaysa kalorifer kapalı olduğu halde fark etmez içeriye soğuk havayı alır.

microab
15/01/2008, 19:35
Hayır dışarı modunu hiç açmadım kış boyu,anlam veremiyorum :g0000000:

direksiyona gelince,en kısa sürede yanıt alacaklarını söylediler bakalım ne olacak..

Sol tarafta (sadece sol) soyulma var hatta soyulma da değil de katlanma.

Değişecek gerekirse...

brvhgt
15/01/2008, 22:16
aynen hep öyle oluyor hangi arabayla gitsem sorun orda kayboluyor salk durumuna düşüyorum kapıdan çıkınca birdaha yapıyor doktoru görünce hastalık geçiyor direksiyonda değişir büyük ihtimalle sanırım civcix değiştirmişti garantiden

dogu
16/01/2008, 21:57
garanti dolduktan sonra bu elektronik aletlerin tamirine servet yetiştiremiyecegiz galiba

Painkiller
19/01/2008, 00:48
Arkadaşlar kaloriferle ilgili benim de bir sorunum var.
Kaloriferi çalıştırdığımda içeriden havalandırma kapakçıklarını kontrol eden motorlardan açılma kapanma sesleri geliyor. Daha önce ses yapmıyordu (yada ben yeni fark ettim). Aynı şekilde kaloriferi kapattığımda da aynı sesleri duyuyorum.
Acaba bu sesler hep var mıydı yoksa sonradan mı peydahlandı?

(Bu sesi duyduğumdan beri kaloriferi kapatmadan motoru durdurmuyorum. Kapakçıkların sesi kesilip havalandırmanın kapandığına inandığımda motoru durduruyorum. Zira kalorifer açıkken motoru durdurduğumda havalandırma kapakçıkları açık kalıyor. Arabanın bir dahaki çalışmasında kapakları kontrol eden motorlardan garip sesler geliyor. Bozulmasından endişelendiğim için havalandırmanın kapandığını duyduktan sonra kontağı kapatıyorum!)

Halook!!!
19/01/2008, 00:55
Arkadaşlar kaloriferle ilgili benim de bir sorunum var.
Kaloriferi çalıştırdığımda içeriden havalandırma kapakçıklarını kontrol eden motorlardan açılma kapanma sesleri geliyor. Daha önce ses yapmıyordu (yada ben yeni fark ettim). Aynı şekilde kaloriferi kapattığımda da aynı sesleri duyuyorum.
Acaba bu sesler hep var mıydı yoksa sonradan mı peydahlandı?

(Bu sesi duyduğumdan beri kaloriferi kapatmadan motoru durdurmuyorum. Kapakçıkların sesi kesilip havalandırmanın kapandığına inandığımda motoru durduruyorum. Zira kalorifer açıkken motoru durdurduğumda havalandırma kapakçıkları açık kalıyor. Arabanın bir dahaki çalışmasında kapakları kontrol eden motorlardan garip sesler geliyor. Bozulmasından endişelendiğim için havalandırmanın kapandığını duyduktan sonra kontağı kapatıyorum!)

Havalandırma kapakçıklarının açılıp kapanma sesi bende de var.Yani sonradan türemiş birşey değil bu...

Painkiller
19/01/2008, 01:13
Saolasın Haluk.
Valla diken üstündeyim. Koltuğa her oturduğumda kalorifer,direksiyon vs.. herhangi bi yerde bi sorun çıkacak diye arabaya dokunmaya korkuyorum.
Neymiş bu puntocuların bitmeyen çilesi. Of of. Servise gitmekten bıktık.

Halook!!!
19/01/2008, 01:18
Abi hiç diken üstünde olma valla.Arabana bin paşa paşa git.Keyfini çıkar güzelce...

Painkiller
19/01/2008, 01:27
Aslında haklısın. Az önce başka markaların forumlarını dolaştım yani az çok sorun yaşıo herkes.
forumda karşılaşılan sorunları okudukça insanın canı sıkılıyor ama demek ki diğer markalarda da sorunlar var. Belki de paylaşımın yan etkisi oluyor biraz. :)
Sorunları okudukça kıllanıyoruz sanırım.

goldumut
19/01/2008, 10:34
aynı ses bendede var....amann takma rahatsız edıce deıl zaten ve sorunda deıl

quixotic2
19/01/2008, 10:43
siz yinede bi servise gösterin bence. ilk başlarda takılmıyor ama sonradan sorun yaratabilir.

Halook!!!
20/01/2008, 00:29
Servise gösterilecek bir durum değil yahu.Bende de aynı ses var.Bu ses sadece kapakların açılma kapanma sesi o kadar...
Sorun yaratacak birşey değil yani...

_SnooP_
26/01/2009, 00:52
arkadaslar aynı arza bende de vardı polen filtresinin kapağının tırnağını kırmışlar sökerken kırılan yer acık kaldığı için ordan veriyomuş soğuk havayı. yaptım şimdi sorun yok işallah bi daha böyle sorun yaşamayız...

RaGo
03/10/2013, 22:53
arkadaşlar sabah kaloriferim çalışıyordu. Oto kuaföre götürdüm detaylı temizleme yaptırdım araca Antifiriz değiştirdim kalorifer klima gibi üflemeye başladı. ısınmıyor hiç.sebebi ne olabilir?

ibooovn
09/10/2013, 05:02
antifiriz değiştirince hava yapmış olabilir peteklerde. radyatör deposunun kapağını açıp biraz gaz verin yalnız dikkatli açın kapağı bir yerinizi yakmayın .benim vw araçta kalorifer petek temizliği sonucu olmuştu o an sıp sıcak oldu daha sonra tekrar soguk gelmeye başladı ve götürdüğüm zaman böyle sorunu çözmüslerdi 1 dakkaya yakın gaz vererek kapak açıkken.