PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Çözemedim????

Lacoste
14/01/2018, 14:26
Arkadaşlar benim klimada üfleme problemi var çok az üflüyor bazen ara ara hızlanıp yavaşlıyor yardımcı olursanız sevinirim

feyzullah
14/01/2018, 14:58
Klima rezistöründen kaynaklanıyor bu sorun genelde. Rezistör bağlantıları kontrol edildiğinde eğer lehimle kurtarılabilirse en ucuz maliyetle sorun giderilmiş olur. Rezistör tümden arızalandıysa değiştirmek durumundasınız. Rezistör fiyatları biraz pahalı ancak sahibinden.com'da uygun fiyatlı olanları var ne kadar iş görür bilmem. Klimada böyle bir sorun yaşamamak için kullanımda dikkat edilmesi gereken bir iki husus var. Kabin içerisini ısıtmak veya soğutmak istediğinizde sistemin tam kapasite ile en yüksek devirde çalışmasına izin vermeyin. Araç içi sıcaklık 5 dakikada 23 derece olacağına 10 dakikada 23 dereceye sabitlenir ancak yüksek devirden dolayı aşırı akıma maruz kalmayan rezistör bağlantılarının ömrü böylelikle uzatılmış olur.
Çok geçmiş olsun.

tayfux
14/01/2018, 18:41
benim araçta klima yada kalorifer aktif çalışıyor gözüküyor ama üflemiyordu. rezistans taki bütün lehimler yenilendi sıkıntı yok.. lehim yenilemeden çok para almazlar zaten..

Kadyr
14/01/2018, 18:53
Grande puntosu olan arkadaşımın arabasıda aynı şekilde. Araba yavaslayinca hız düşüyor. Devir artinca klimada artıyor

fotobelit
15/01/2018, 11:00
Fan moturundan olabilir...Fanda pislikte birikmiş olabilir..(Fan motoru Torpidonun arkasında kalıyor)...