PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Seyir Halinde stop etme ve Su eksiltme

Arteks
08/01/2018, 17:27
Selamun Aleyküm
1.4 Sole dniymac lpg'li aracım.
Yağ degisimi bakımı 1 ay oluyor ve bilyasayara bakilip kontrol edildi.Akü de değisti.
Atiker yağ filtresi yağ değişiminden sonra değişti ve kontrolleri yapıldı.
Sabah sis vardı yola çıktım sağa dönüş yapacağım için yavaşladığım sırada araba stop etti. Emniyet şeridinde durabildim.
Eve geçtim sonra tekrar yol gittim sıkıntı olmadı.
2 . Sorunum akü değişiminden sonra su ekledim araba su eksilti usta bir şey olmaz dedi ama yazdan beri arabaya su eksiltiği için su eklemesi yaptıyorum.
Ne yapmalıyım sizce...

kaleli1453
08/01/2018, 20:43
araba durduğu yerde damlatıyormu yürüdükten sonra bi bakın hortumlarda kaçak olabilir

volkan1065
08/01/2018, 21:22
Hocam araç su azaltıyor ve usta bir şey olmaz dedi ise o usta değil sucudur :D Siz iyi bir ustaya gidip baktırın. Bu su eksiltme ne miktarda ne sıklıkla ne kadar su ekleniyor. LPG li araçta buharlaşma biraz normale göre fazla olur. Ancak LPG regulatörüne giden soğutma suyunun hortum bağlantılarında kaçak olabilir. Eğer taktıkları T ekler plastik falansa onların döküm olanları ile değiştirlemsi gerekir. Siz iyi bir ustaya gidip kontrolü yaptırın.

Arteks
08/01/2018, 22:34
Durduk yerde damlamıyor. Bende anlamadım

Arteks
08/01/2018, 22:40
Gidecem atiker servisine sorucam tahmini 10 gün sonra gösterecem sonucu burada paylaşırım. Işallah hallolur.

halilimo
09/01/2018, 01:10
Kusadasina yakinsan uzman fiat var iyi ustadir gosterebilirsin

aslam0740
11/01/2018, 13:12
radyatöre 1tatlı kaşığı kırmızı toz biber at,iyi gelir. pek sağlıklı değil ama varsa açılan delik tıkar, yumurtada kırabilirsin ama bu eski model arabalara yapardık, en güzeli kırmızı toz biber

Arteks
14/01/2018, 08:36
Gerek kalmadı termostatdaki conta yırtılmış değişti.
Antifiriz konulup yola devam ediyorum.
Kış geldi yapacak birşey yok araba garajda durduğu için antifiriz kullanıyordum işallah başka sorun çıkmaz.