PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Beyin Yazılımı Konusunda

Batu44
24/12/2017, 10:06
Herkese merhabalar. Ayrı ayrı yerlerde konu ile ilgili birçok merak edilen durum var. Farklı yerlerde yorum yaptım ama burada konu açıp toplu bilgi paylaşalım istedim. Öncelikle kendi durumumdan bahsedeyim:
Ben 2007 Model 117bin km’de 1.3 mjt grande punto sahibiyim. Aracımdan çok memnundum. Malatyalıyım. Görev icabı Mardin’de yaşıyorum. Birkaç ay önce aracımda 2.viteste silkeleme problemi yaşamaya başladım ve yakıt tüketimi gözle görülür şekilde arttı. Yakıtımı opet veya shell haricinde biryerden almam. Yakıtımı falan değiştirdim yine geçmedi. Aracımı servise sokmayı düşünürken tesadüfen eskiden beri tanıdığım Malatya’da bulunan yazılımcı bir abime danıştım. Bakarız kardeşim arızayı tespit ederiz ona göre servise sokarsın dedi. Arabayı 1 gün ona bıraktım. Ertesi gün aradı gittim yanına. Sorunun yaşadığım bölge itibari ile pis mazottan ve sonucunda EGR’den kaynaklandığını, yazılımsal olarak hallettiğini söyledi. Konu hakkında teknik bilgim olmadığı için neler yaptığını anlatsada anlayamadım. Ayrıca 75 beygir olan aracımı 90 beygire yükseltti. Memnun kalmazsam geri düşürebileceğini söyledi.
Sonuç olarak; benim o silkeleme yapan aracım gitti bambaşka bir araç geldi. Yokuşlarda bayılmalar oluyordu o kalmadı, yakıt tüketimim 4.5-5 lt seviyelerine indi. Şunan çok ama çok memnunum. Ben yazılım işinin bukadar önemli olduğunu ve fark yaratacağını, arıza gidereceğini tahmin bile etmiyordum.
Benim sizlere önerim işinin ehli bir yazılımcı bulursanız değerlendirin. Başka bir konu başlığında yorumda da belirttim. Bu bahsettiğim abimin ismi Burak. Kendisini Malatya sanayiinde bir çok usta bilir, tanır, iş yaptırır. Kendisi doğu illerine yazılım, cihaz ve teknik desteği sağlıyor. Malatya’da bulunan veya yakın olan arkadaşlar değerlendirebilir. Uzak olanlara ise istemeleri halinde iletişim bilgilerini veririm uzaktan destek alabilir. Benim tecrübem bundan ibaret. Kusura bakmayın uzun oldu, kafanızı şişirdim. İyi forumlar...

kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

edll
24/12/2017, 10:42
paylaşım için teşekkürler. yakıt tüketimine etkisi olduğu kesin. vites aralıkları büyüdüğünden dolayı ancak silkeleme olayıyla alakalı ne tür bir etki yapıyor bunu merak ettim.
bir çok arkadaşımızın aracında öyle yada böyle bu olayı yaşayanlar var. hangi tür silkelemelerde fayda sağlıyor mesela. bunları bilen tecrübeli arkadaşlar bizim anlayacağımız şekilde bizi aydınlatırsa çok daha iyi olur.

Batu44
24/12/2017, 11:15
paylaşım için teşekkürler. yakıt tüketimine etkisi olduğu kesin. vites aralıkları büyüdüğünden dolayı ancak silkeleme olayıyla alakalı ne tür bir etki yapıyor bunu merak ettim.
bir çok arkadaşımızın aracında öyle yada böyle bu olayı yaşayanlar var. hangi tür silkelemelerde fayda sağlıyor mesela. bunları bilen tecrübeli arkadaşlar bizim anlayacağımız şekilde bizi aydınlatırsa çok daha iyi olur.

Sağolun. Vallahi hocam teknik bilgim olmadığı için pek birşey diyemiyorum. Sadece kendi sorunumu ve çözümünü yazdım. Kendisi çok yoğun ama foruma girmesini isteyeceğim. Gelirse daha detaylı bilgileri kendisi verir. Bizim içinde faydalı olur.

kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

OnurBazarbasi
24/12/2017, 12:16
bu işlemi yapacak işinin ehli istanbulda birisi var mıdır ?

volkan1065
24/12/2017, 12:40
Arkadaşin bahsettiği olay egr ve map sensoru nun tıkanması dan dolayı oluşan silkeleme. Yazılımı yapan kişi map sensoru nü temizleyip yazılımla egr iptali ve hava basınç ayarını yaparak araca soft yazılım atmış. Limitlere uygun yapıldı ise problem olmaz. Yalnız ben egr iptaline karşıyım. Doğayı kirletmeye ortak olmak istemem.

İstanbul içinde 2cr yazılım ümit bağıran ile iletişime geçin. Yaptığı yazılımlarda gaz pedali süreleri ilede ayarlama lar yapıyor ve çok iyi performans alıyorsunuz.