PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2008 Punto Klima Sorunu

aliemreyldrm
22/12/2017, 09:08
Öncelikle herkese merhaba, aranıza yeni katıldım herkesi selamlıyorum.
Aracımla alakalı bir sorunum var ancak daha önce konu olarak açılıp tartışıldı mı bilmiyorum, eğer konu önceden açıldıysa herkesten özür diliyorum.

Sorun şu;

Malum kış geldi çattı, araçlarda klima çok önemli bir durum. 2008 Model punto aracım var. Ancak soğuk hala malum, araca biniyorum camlar doğal olarak buğu olmaya başlıyor, sonrasında kalorifer göstergesinden sadece cama doğru üflemesi için komut veriyorum ancak 4. kademede bile çok az üflüyor ve trafikte epeyce tehlikeye düşüyorum maalesef. Bunun sebebi ne olabilir.? Bir sorun da şudur; Ayaklara müthiş derecede üfleyen kalorifer sistemi yolcu ve şöför tarafına ve camlara üflemiyor anlayabilmiş değilim..

Geçenlerde arkadaşımla yolcu tarafında bulunan polen fıltresini çıkarıp temizledik koyduk, yolcu ve şoför tarafından da çok iyi derecede üflemeye başladı ancak şuan yine verim alamıyoruz. Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilirler ise çok sevinirim.

Herkesi sevgi ve saygıyla selamlıyorum ...

fotobelit
22/12/2017, 09:55
Fan motoruna bir bakılsın..

Kahraman5222
22/12/2017, 10:19
aracınız dijital klimamı?

feyzullah
22/12/2017, 11:17
Araç ısındığında nereye yönlendirirseniz oradan üflemesi lazım. motor ısınmadan önce çok az üfler.

aliemreyldrm
22/12/2017, 12:05
aracınız dijital klimamı?
Manuel Vedat Bey

Kahraman5222
22/12/2017, 12:13
Dijital klimalarda cam, orta ve ayak kısmını 3'ü birden çalışınca üflemeyi bölüyor a açıdan sormuştum.
ben sizin fan motorlarunda sıkıntı olduğunu düşünüyorum.

aliemreyldrm
22/12/2017, 15:34
Dijital klimalarda cam, orta ve ayak kısmını 3'ü birden çalışınca üflemeyi bölüyor a açıdan sormuştum.
ben sizin fan motorlarunda sıkıntı olduğunu düşünüyorum.
Fan motoru arızası,fiyat açsından nedir bilginiz var mı acaba ? Çok maliyeti var mıdır?

Ayrıca alakanız için teşekkür ediyorum