PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Punto 13 multijet euro 5 sorun. Lutfen yardim acil acil acil

Puntici
19/12/2017, 23:02
S.a arkadaslar benim araç kontak cevirince yag akü birde pompa lambaları yanıyor arac calısır duruma gelince sönüyor fakat hava soğudu soguyalı yag lambası araba calısır durumdayken 1veya 3 saniye sonra sönüyor sebebi nedir ne yapmam gerekli ilk calısmada hava sogudu soguyalı beyaz kokulu duman atiyor 5 dk falan sonra kesiyor damla atiyor eksozdan neyin habercisi bu lutfen yardim

Puntici
19/12/2017, 23:37
Yardım lutfen

volkan1065
20/12/2017, 08:14
Yağ filtresini orjinal filtre alıp değiştirin. Birde en son yağ bakımı ne zaman yapıldı ve konulan yağmarkası ile numarası nedir.

fotobelit
20/12/2017, 10:00
Yağ filtresini orjinal filtre alıp değiştirin. Birde en son yağ bakımı ne zaman yapıldı ve konulan yağmarkası ile numarası nedir.

+1

Puntici
20/12/2017, 18:09
Usta bakimi yetkili serviste yapildi eskisehirde suan dogudayiz oyuzden burda servis yok 5 bin km oldu bakim yapilali

volkan1065
20/12/2017, 21:58
Filte yi değiştirin.

Seagate189
21/12/2017, 13:17
Benim aractada hep 2 3 saniye sonra sönüyor normal bir durum.Karterdeki yag arac çalışınca basinc sensörune1-3 saniyede anca ulaşıyor

messi78
21/12/2017, 14:22
1 ila 3 saniye içerisinde sönmesi normaldir servisi de arayıp sorabilirsiniz. Soğuk motorda dibe çökmüş yağ motoru devirdaim edene ve arkadaşın belirttiği gibi sensörlere ulaşana kadar o uyarı yanıyor. 1-3 saniye arası..

Puntici
22/12/2017, 13:36
Saolun ustalar _10 derecede aracın beyaz duman atması normal mi peki birde bi koku var dumanda

professional service
23/12/2017, 10:43
Saolun ustalar _10 derecede aracın beyaz duman atması normal mi peki birde bi koku var dumanda

aracınınızın dpf sistemi dolmuş olabilir sürekli kısa mesafe ve şehir içi kullanımda bu sistem dolar,
bunu temizlemenin en kolay yolu aracı otobana çıktığınızda motor suyu sıcaklığı 90 dereceye vardığında(hararet ibresi ortaya geldiğinde)aracı 3.vityese alıp 3500-4000 d/dk da 15-20 dk kullanıp eksozda beya duman kesilinceye kadar kullanın daha sonra aracı sabah bir daha deneyin bakın aynı duman varmı muhtemelen olmayacak veya çok az duman göreceksiniz bu olayı aynı şartları yakaladığınızad tekrarlayın bakın probleminiz çözülmüş olacak.

iyi günler

ORS15
25/12/2017, 13:29
S.a arkadaslar benim araç kontak cevirince yag akü birde pompa lambaları yanıyor arac calısır duruma gelince sönüyor fakat hava soğudu soguyalı yag lambası araba calısır durumdayken 1veya 3 saniye sonra sönüyor sebebi nedir ne yapmam gerekli ilk calısmada hava sogudu soguyalı beyaz kokulu duman atiyor 5 dk falan sonra kesiyor damla atiyor eksozdan neyin habercisi bu lutfen yardim

Yağ lambasının , motor soğukken 2-4 saniye sonra sönmesi normal , ara çalıştırmalarda Yağ lambası motor sıcakken 1-3 saniye arasında sönmesi normal. Yağ lambası konusunda yağ filtresini ve yağı değiştire bilirsiniz , yağ lambasının sönme süresini 1 veya 1,5 saniye daha kısaltabilir.

Motor soğuk iken ilk çalıştırmalarda beyaz duman veya kötü koku gelmesi enjektör kaynaklı ama bu tek başına yeterli değil motor sıcakken de takip edilmeli. Enjektör işemesi ve aracın motor sıcakken enjektörler yakıt düzeltme değerlerine de bakmak gerekiyor.

flexflex
27/12/2017, 16:05
aracınınızın dpf sistemi dolmuş olabilir sürekli kısa mesafe ve şehir içi kullanımda bu sistem dolar,
bunu temizlemenin en kolay yolu aracı otobana çıktığınızda motor suyu sıcaklığı 90 dereceye vardığında(hararet ibresi ortaya geldiğinde)aracı 3.vityese alıp 3500-4000 d/dk da 15-20 dk kullanıp eksozda beya duman kesilinceye kadar kullanın daha sonra aracı sabah bir daha deneyin bakın aynı duman varmı muhtemelen olmayacak veya çok az duman göreceksiniz bu olayı aynı şartları yakaladığınızad tekrarlayın bakın probleminiz çözülmüş olacak.

iyi günler

Bunu yapmanin arabaya motora bir zarari yokmu dur motor icerigine pistonlara vs redline de kullaninca ?