PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Muayene eksiklik?

alex10anil
13/12/2017, 19:10
Arkadaşlar ilk kez muayeneye gideceğim araca LPG taktirdim fakat şimdi isletecegim LPG evraklarım egzost emisyonum tam. Bi kaç sorum olacak
Araçta yanlarda 1 numara cam filmi var Sökmem gerekli mi?
Birde dikkat etmem gerekenler nedir? (Araç farlar sinyaller vs tam yangın tüpü ve sağlık çantası vs de var bunlar dışında)

volkan1065
13/12/2017, 20:13
- LPG ne kadar önce takıldı. LPG ile ilgili bazı mavzuat değişiklikleri oldu. Taktıdığınız yere gidip son düzenlemelere göre uygunluğunu evrakları tekrar incelettirin.
- Cam filmleri şu an hafif kusur olarak geçiyor sökmenize gerek yok.
- Far içindeki Park lambaları - Plaka ampülleri stop fren sinyal normal farlar kısa uzun tüm görünen ampüller çalışmak zorunda. LED türü adınlatmaların çoğu muayneden geçmiyor.
- Sağlık setiniz tam olsun. Yangın tüpünü bazen günü dolmasa bile dolmuş gibi yazıyorlar illa bir kusur yazmak için.
-Lastik diş derinliği ile ebatlarıda önemli. Özellikle yanak yüksekliği konusunda orjinal ebatlara bakan tuv istasyonları var.

feyzullah
13/12/2017, 22:59
Arkadaşlar ilk kez muayeneye gideceğim araca LPG taktirdim fakat şimdi isletecegim LPG evraklarım egzost emisyonum tam. Bi kaç sorum olacak
Araçta yanlarda 1 numara cam filmi var Sökmem gerekli mi?
Birde dikkat etmem gerekenler nedir? (Araç farlar sinyaller vs tam yangın tüpü ve sağlık çantası vs de var bunlar dışında)

Anahtarı çıkarınca direksiyonun kilitlenip kilitlenmediğini kontrol edin. 2015 yılında direksiyon kilitlenmediği için muayeneden geçememiştim.