PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : PUNTO ARKA SİLECEK KONTAĞI ÇEVİRİR ÇEVİRMEZ ÇALIŞIYOR

maybay
13/12/2017, 09:38
Arkadaşlar merhaba 2009 model 1,4 fire active puntom var. Enteresan şekilde kontağı çevirir çevirmez arka silecek kendiliğinden çalışıp belli belirsiz bir yerde veya camın ortasında duruyor. Ön silecekte ve diğer aksamlarda herhangi bir sorun yok. Puntolarda arka silecek için herhangi bir röle vs var mı ? Aküyü söküp taktım, silecek motoru elektrik bağlantısını söküp taktım, bagaj kısmında sol taraftaki körüğü sıyırıp kablolarda vs sorun var mı diye baktım çözemedim.Bilgisi olan arkadaşlar fikir verirse memnun olurum.

fotobelit
13/12/2017, 11:42
Arka silecek kolunda problem olmasın?

bekir0606
13/12/2017, 12:48
Aynı sıkıntı daha önceki aracımda da vardı. Sıkıntı bagaj kapağının köşesinden geçen, stop farlarına ve silecek motoruna giden elektrik tesistıyla alakalı. Benimkinde orda bulunan tellerden biri kopmuştu. Kopan kabloyu lehimleyerek sorunu çözdüm.

maybay
14/12/2017, 13:48
Aynı sıkıntı daha önceki aracımda da vardı. Sıkıntı bagaj kapağının köşesinden geçen, stop farlarına ve silecek motoruna giden elektrik tesistıyla alakalı. Benimkinde orda bulunan tellerden biri kopmuştu. Kopan kabloyu lehimleyerek sorunu çözdüm.

Cevabınız için teşekkür ederim hafta sonu tekrar bir kontrol edeyim.

maybay
14/12/2017, 13:49
Zannetmiyorum çünkü kol çalışıyor ama kafasına göre hareket ediyor aracı çalıştırdıktan sonra istediğim yerde duruyor.

maybay
06/02/2018, 09:18
Arkadaşlar sorun çözüldü.Başına aynı durum gelebilecek arkadaşlar için sorun tamamen bagaj kapağının köşesinde bulunan kablolarla ilgili. Bagaj kapağı açılıp kapandıkça, orada bulunan kabloların izolasyonları ister istemez deforme oluyor, ya da kablolar kopabiliyor. Role ya da silecek motoruna boşuna baktırıp vakit kaybetmeyin. Bagaj kapağını açıp sol üstte bulunan kanalın içindeki kabloları kontrol ettirin hatta kendiniz kontrol edebilir siniz. O kanalda bulunan ince kablolardan iki tanesi kopmuş birininde izolesi soyulmuş. Lehimledik hatta birazda pay bıraktık tekrar kopmasın diye sorun giderildi.