PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Lpgde tekleme ve gaz yememe sorunu

cwcartel
02/12/2017, 17:15
2008 puntomda atiker grand takili aracım ışıklarda durunca gaza basıyom yemiyor.birde lpg de giderken tekleme yapıyor sinra kenara çekip bekliyom motor stop ediyor.bujiler ve boğaz kelebeği degisti adaptasyonda yapıldı.3 hafta oldu Lpg kullanalı aynı sorun hep çıkıyo bilgisayarda hata raporunda bişey çıkmıyor.

Resdy
04/12/2017, 11:38
Starjet motor ise lpg uyumsuzluk sorunu var benim 2006 punto dinamik var starjet 95 lik atikerlpg taktirdim silkele sorunu ve yazin kkima acikken arada stop etme sorunu var bir ara musteri hizmetleriyle gorustuk uzatmali nozul taktilar bayide biraz daha hafifledi silkeleme sorunu ama devam ediyor hala ilk taktirdigim zaman internetten cok arastirdim starjetlerde bu sorun genel olarak mevcut sorunu tamamen cozen az veya yok gibi ben artik alistim idare ediyorum boyle bu sorunu lpg ustalari ve tamircilerede sordum pek bilen yok o yuzden ekstra masraf yapmayin daha fazla yaziktir.

feyzullah
04/12/2017, 21:07
Ayarlarda sıkıntı olmalı daha iyi bir lpg ustası bulun.

bekir0606
05/12/2017, 20:59
Aynı sorum benim aracımda da vardı. Özellikle soğuk havalarda ilk çalıştırmada, lpg ye geçtiğinde gaz yemiyor, sarı ünlem işareti çıkıyor, ardından durduğumda stop ediyordu. Bi lpg ciye götürdüm, ayarların iyi olduğunu herhangi bir sıkıntı olmadığını söyledi. Başka bir lpg ciye götürdüm. Orada istanbuldan bir usta araca uzaktan bağlanarak ayar yaptı. Şu anda en ufak sıkıntım yok. En iyisi düzgün bir ıstaya aracınızı gösterin.