PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motordan gelen sese yorum yapar mısınız?

Kahraman5222
01/12/2017, 10:07
Arkadaşlar bu sesin nerden geldiğini bulamıyorum, videoya çektim böylebir durumla karşılaşan varmı?
Bu ses yüzünden arabaya binme hevesim kırıldı:(

E3w54hdvwf8

fotobelit
01/12/2017, 12:41
Sanki plastik titremesi gibi..Motor üst kapağına(plastiği) bastırın bakalım ses gidiyormu...Hava filtresi falan değiştimi...Bu kaydı dinleyince çok fazla bilgi edinilmiyor ama birazda egzos sesini andırıyor..

Kahraman5222
01/12/2017, 13:48
hava fitresi değişti ve turbo revizyon yapıldıktan sonra ses gelmeye başladı. dediğiniz herşeyi yaptım olmadı.

fotobelit
02/12/2017, 11:30
Acaba bu parçaları takarken filtre veya hortumları tam yerine oturmadımı..Belki revizyonda iyi yapılmadı..Madem o parçalar değişince oldu,bence ustaya geri götürün bir baksın o parçalar ve eklerine...

Kahraman5222
02/12/2017, 11:53
Acaba bu parçaları takarken filtre veya hortumları tam yerine oturmadımı..Belki revizyonda iyi yapılmadı..Madem o parçalar değişince oldu,bence ustaya geri götürün bir baksın o parçalar ve eklerine...

sağ koltuk tarafında bulunan klimanın filtre bölümü kapağından şüpeleniyorum buğün onu söküp deniycem. olmadı yapan ustaya götürücem artık. yorumlar için teşekkürler. Bende fotoğrafçıyım yeriniz nerdeydi?

fotobelit
02/12/2017, 11:59
Bayrampaşada,sizin nerede?Ve ismi ne?Daha önce bir çok fotoğraf stüdyosunun photoshop işlerini yapıyorduk..Ordan bilirim belki :)..Bu arada polen filtesi diyorsanız onun kapağı uzun ince bir parça..Okadar ses yapıcağını düşünmoyurm ama her olsılığa bakılmalı tabi..

Kahraman5222
02/12/2017, 12:09
Ben halkalı merkezdeyim. Studyo erdem. yok polen fitresi kapağı değil, komple orayı kapatan kapaktan bahsediyorum, bir dişlisi kırılmış söküp bir süre öyle kullanıcam yine yaparsa ustaya gidicek artık.

CanHakan
02/12/2017, 16:53
Çözüm net aracın eğer lpg li ise lpg enjektörü vuruyor
Dün başıma geldi çözdüm

kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Memoyil06
12/02/2018, 22:50
Motordan gelen şıkırtı benzeri ses yüzünden 2 ay önce trigerden suphelenip degistirdim fakat sorun ne triger ne kayış.İşi bilen bir ustaya ugradım Ankara Gölbaşı da ve sese kulak verip enjektörlere bakti ve dibinde yağ kaçağı vardı.enjektör dibindeki pul aşınmıştır dedi.enjektörün dibine az miktarda su döktü ve motoru calistirdigimda suyu havaya fırlattigini gördük.Beni dizel pompaciya yönlendirdi ve enjektörü söküp dibindeki bakır pulu değiştirdi anında sesten kurtuldum çok şükür.Sadece 50tl ücretle sorun çözüldü.Sorunu tespit edebilmek en önemlisi.

candmag
12/02/2018, 23:14
Çözüm net aracın eğer lpg li ise lpg enjektörü vuruyor
Dün başıma geldi çözdüm

kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Nasıl ve kaca halletiniz?