PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motordan gelen şıkırtı sesi (sinir bozucu )

Jet17
28/11/2017, 21:44
Merhaba arkadaşlar

Benim aracın bi sıkıntısı var aracım 1.4 8V benzinli aracı alalı aşa yukarı 1 sene olucak aracımda sabahları ilk çalışmada şıkırtı sesi geliyor ve ısınınca gidiyor çok sinir bozucu bir ses ve soğuk havada yaptığı için ustaya gittiğimde yapmıyor işimden dolayı bu aralar bırakamıyorum da aracı var mı başına gelen yardımcı olabilicek biri yağ bakımını şubat ayında aldığımda yaptım ve 8 bin km geçti ne yağ koydu kaç numara koydu onuda bilmiyorum biraz araştırdım subab sesi lifter sesi gbi bir ses olabilir diyorlar bilgisi olanlar başına gelen varsa yardımcı olursa sevinirim..

husami
28/11/2017, 21:50
nasıl bi ses olduğunu bilmeden anlayamayız ki yardımcı olmak için

Modonur
28/11/2017, 21:52
Soğuk havalarda motor ısınana kadar her araçta olur. Yağ kartere çöktüğü için ilk çalışmada subaplar yağsız çalışıyor soğuk havanın etkisiyle yağlanma biraz geç oluyor. Yağ seviyenizi yinede kontrol edin

Jet17
28/11/2017, 21:57
Şık şık şık böyle ısınana kadar yapıyor nasıl tarif edecegğimi bileniyorm video çektim ama burdan atabılıyormuyum bilmiyorm hararet tam orta çizgiye varana kadar devam ediyor ses ondan snra kesiliyor iki arkadaşımda daha var punto onlarda yok biri daha dedi normal diye ama beni rahatsız ediyor

candmag
28/11/2017, 23:25
Motoru ilk çalıştırdığında hemen ses başlıyor mu yoksa gaza geçtikten sonra mı başlıyor? Hemen başlıyorsa yağlamadan kaynaklı olabilir, gaza geçtikten sonra başlıyor ise lpg enjektörlerindendir. Ustanızın koyduğu yağı öğrenin. İkinci ihtimal sübap ise ısınınca geçmez ve ayrıca rölantide iken motor sarsıntısı hissedersiniz.

Jet17
28/11/2017, 23:33
Araç sadece benzinli usta LPG yok araçta ve sadece soğuk olduğunda yapıyor araç ısınınca motor saat gbi çalısıyor

Jet17
29/11/2017, 10:31
Motoru ilk çalıştırdığında hemen ses başlıyor mu yoksa gaza geçtikten sonra mı başlıyor? Hemen başlıyorsa yağlamadan kaynaklı olabilir, gaza geçtikten sonra başlıyor ise lpg enjektörlerindendir. Ustanızın koyduğu yağı öğrenin. İkinci ihtimal sübap ise ısınınca geçmez ve ayrıca rölantide iken motor sarsıntısı hissedersiniz.

Araç sadece benzinli usta LPG yok araçta ve sadece soğuk olduğunda yapıyor araç ısınınca motor saat gbi çalısıyor