PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Grande Punto Tampon Çatlağı Hakkında

punto3306
28/11/2017, 15:26
Herkese merhaba,
Fotolarda da gördüğünüz üzere iş yeri otoparkında yerde sabitli olan demiri tamponun altına aldığım için köşede çatlak oluştu. Ustanın birine gösterdiğimde tahmini 250-300 TL civarı tutacağı söylendi tamir+boyama için. Sizce bu fiyat normal midir bunun gibi küçük bir çatlak için? Görüşlerinizi almak istedim, daha önce bu tarz tamirat yaptıran olup da cevap veren olursa çok sevinirim. Şimdiden sağolun.
35144
35145

fotobelit
28/11/2017, 15:58
Sanki sağlam bir yapıştırıcı ile tamir olur gibi geldi..Tampon sökülüp iç tarafından L şeklinde katlamalı çatlak boyunca bir parça yapıp o parçaya tamponun iki ayrılmış bölümü sıkıştırıp yapıştırılabilir diye düşünüyorum..Boyanmamış olur..Ama tamponun tırnakları kırıldıysa onu bilemem..Tamponun Geçme yerleri görünüyor..Tırnakları sağlamdır umarım..

punto3306
29/11/2017, 09:59
Tırnaklarını kontrol edecek vakti bulamadım bir türlü. Dediğiniz işlem mantıklı geldi aslında. Peki onun haricinde bana verilen fiyat konusunda bir bilginiz var mı normal midir bu kadar tutması acaba?

fotobelit
29/11/2017, 10:37
Bana biraz yüksek gibi geldi.Yani 100-150 gibi normal olurdu sanırım..Şimdi orayı büyük bir ihtimalle yakarak yapıştıracaklar..Boyada sanırım local sadece o bölgeye rötuş boyası yapacaklar..

punto3306
29/11/2017, 13:48
Evet ya bana da çok geldi açıkçası. Peki dediğiniz tamir işleminde tamponun kırık bölgesindeki vidayı tornavidayla kendim söküp geri takabilir miyim? Yoksa daha sağlam olması açısından şarjlı tornavida şart mı olur acaba? Kusura bakmayın bu konularda biraz acemiyim çok soru soruyorsam mazur görün :)

fotobelit
29/11/2017, 14:20
Şarjlıya gerek yok..Ama elinizdende gelmiyorsa hiç bulaşmayın derim..Çünki orayı yapıştırmak için komple tamponu sökmeniz gerek..Bence başka bir ustadan fiyat alın...

punto3306
29/11/2017, 16:53
Anladım ben sadece köşeyi söküp halledebilirim diye düşünmüştüm. Komple sökmek gerekecekse hiç bulaşmamam en iyisi gibi görünüyor. Teşekkürler ilginiz için