PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Punto 1.4 pop s&s 2012 start stop nasıl açılır.

blackpower01
23/11/2017, 21:13
Arkadaşlar merhaba;
Aracı yeni aldım, aldığım adam start stop u kapattırmış tuşa basınca lambası yanıyor ancak herhangi bir tepki veya uyarı olmuyor araçta ayrıca vitesi boşa alıncada motor durmuyor. Birde ek olarak aracımda esp varmı start stop olan araçlarda esp olur diyorlar yardımlarınızı bekliyorum.

reddi
24/11/2017, 10:05
öncelikle aracınız hayırlı olsun.

strat stop'u devre dışı bırakma yada kapattırabilme gibi bir şey yok diye biliyorum. s&s tuşuna basıncada lambası yanıyorsa siz start stopu devre dışına alıyorsunuz demektir zaten. tuşa bastığınızda gösterge ekranında muhtemelen start stop devre dışı uyarısı veriyordur dikkat etmemişsinizdir.
ancak akü azaldığında devreye girmeyebiliyor deniyor start stop için.

cmhrky
24/11/2017, 12:24
Arkadaşlar merhaba;
Aracı yeni aldım, aldığım adam start stop u kapattırmış tuşa basınca lambası yanıyor ancak herhangi bir tepki veya uyarı olmuyor araçta ayrıca vitesi boşa alıncada motor durmuyor. Birde ek olarak aracımda esp varmı start stop olan araçlarda esp olur diyorlar yardımlarınızı bekliyorum.Yazılım ile devredışı bırakılmış olabilir. Start stop sorunları için kitapçıktaki ilgili bölümlerde açıklamalar mevcut.

https://otomobil.fiat.com.tr/content/dam/fiat/TR/kullanim-kilavuzlari/punto/Punto_Kullanim_Kilavuzu_2012.pdf

blackpower01
24/11/2017, 14:54
Cevaplar için teşekkürler, kitapçığı indirdim inceliyeceğim en kısa zamanda, genel bir kitapçık galiba pop modeline ait değil easy yazıyo kitabın açıklamasında. Merak ettiğim bir diğer konu aracımda esp varmı bu konuda bilgiye sahipmisiniz ?

cmhrky
24/11/2017, 15:15
Esp olup olmadığını bilmiyorum ama kitapçıkta bir bölüm var. 35129

Ceyhun
24/11/2017, 15:39
dörtlülerin sağ tarafında esp tuşu vardır aynı ss tuşu gibi. Ss varsa muhtemelen esp de vardır.

fawori
24/11/2017, 16:20
Start stop vardir diye esp olacak degil bende ss var esp yok misal o kural duallogic otomatiklerde gecerli ss yi eger arac lpgli ise lpg takan yer kapatmis olabilir bende takarken tellif etmislerdi servise danisin zaten yazilim vs. Onlarda mevcur bu donanimla alakali

LG-H815 cihazımdan gönderildi

blackpower01
24/11/2017, 20:09
Esp olup olmadığını bilmiyorum ama kitapçıkta bir bölüm var. 35129

Evet bende bu kısmı gördüm buna istinaden yazdım kitapçık genel basılmiş galiba 2012 yılında üretilmiş tüm puntolar için olmayan özelliklerde var çünkü kitapçık içerisinde.

blackpower01
24/11/2017, 20:10
dörtlülerin sağ tarafında esp tuşu vardır aynı ss tuşu gibi. Ss varsa muhtemelen esp de vardır.

Malesef yok bir iki kere aracıda zorladım göstergelerde yanan bir ikaz lambasıda yok esp ye dair.

blackpower01
24/11/2017, 20:14
Start stop vardir diye esp olacak degil bende ss var esp yok misal o kural duallogic otomatiklerde gecerli ss yi eger arac lpgli ise lpg takan yer kapatmis olabilir bende takarken tellif etmislerdi servise danisin zaten yazilim vs. Onlarda mevcur bu donanimla alakali

Yok aracım lpg li değil henüz, aynen benim araçtada yokmuş esp anlamış oldum farklı bir ortamda ss varsa esp de vardır denişmişti o yüzden sorma gereksinimi duydum, size ve diğer cvp veren tüm arkadaşlara teşekkür ederim bilgilendirmeler için.

yasar01
29/10/2018, 20:19
.