PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : YARDIM punto evo sol ön gündüz farı yanmıyor ?

mtlplt04
21/11/2017, 22:26
ikisi de yanmayan gündüz farlarımı turuncu alarak değiştirmek istedim. zaten solu takması bayağı zor bi işti. ama yanmıyor. geçenlerde dpf rejenerasyonu yapılırken bilgisayara bağlıydı bi bakalım dedim ustaya farda düşük direnç gibi birşey diyordu yanlış hatırlamıyorsam emin değilim. bunun çözümünü nasıl yapabiliriz ? elektrikçiye de gittim orjinal ampul taktı sonuç aynı. bazı arkadaşlar oksitlenmeden dolayı wd 40 sıkmaktan bahsetmiş ama zararı olurmu. şimdiden teşekkürler.

fotobelit
22/11/2017, 09:38
Çok amaçlı WD 40 tan zarar gelmez..Bir deneyin..Yararı olabilir..Olmazsa fara giden kabloyu kontrol ettirin..

cmhrky
22/11/2017, 17:35
ikisi de yanmayan gündüz farlarımı turuncu alarak değiştirmek istedim. zaten solu takması bayağı zor bi işti. ama yanmıyor. geçenlerde dpf rejenerasyonu yapılırken bilgisayara bağlıydı bi bakalım dedim ustaya farda düşük direnç gibi birşey diyordu yanlış hatırlamıyorsam emin değilim. bunun çözümünü nasıl yapabiliriz ? elektrikçiye de gittim orjinal ampul taktı sonuç aynı. bazı arkadaşlar oksitlenmeden dolayı wd 40 sıkmaktan bahsetmiş ama zararı olurmu. şimdiden teşekkürler.Sorunuz büyük ihtimal oksitlenme ile ilgili. Soketteki metal yüzeyleri ince bir zımpara ile temizleyip deneyebilirsiniz. Yağsız kontak sprey ile de destekleyebilirsiniz bu temizliği. Ama wd40 kullanmamalısınız ya da kullanırsanız iyice temizlemelisiniz.