PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : AlfaOBD Dead Lock

cmhrky
21/11/2017, 17:32
Merhaba,

2012 1.3 Dualogic Lounge modelde Dead Lock maalesef yok. AlfaOBD android uygulamasında "Body Computer" > "Car configuration change" > "Dead Lock" bölümünde aktik atme ve kapama seçenekleri var. Uygulama belirtiyor bu bölümdeki tüm seçenekler aracınızda geçerli olmayabilir diye ama bu konu ile ilgili deneyimi olan var mı?

Kullanım klavuzunda sigorta şemasında Dead Lock motoru diye bir bölüm var. Bu bir donanım mı yoksa yazılımsal olarak bu araçta kapalı olabilir mi?

cmhrky
11/02/2018, 15:09
AlfaOBD ile Dead Lock aktif ederek denedim ama olmadı. Araçda Dead Lock donanımının olmadığı kanısına vardım. Aktif edilecek şekilde kilitleme yaptığımda sigorta kutusunun oralardan röle sesleri geliyor ama kapılar içeriden açılıyor.

ykaya1983
11/02/2018, 16:58
Anladığım kadarıyla siz dört kapının içeriden açılmasını engelleyecek çocuk kilidi fonksiyonunu kullanmak istiyorsunuz.Bildiğim kadarıyla bizim araçlarda hiçbir şekilde içeriden açılmayı engelleyecek çocuk kilidi donanımı yok.Sadece hangi kapıyı içeriden kilitleyecekseniz anahtarla kapı içindeki yuvayı çevirmeniz gerekiyor.Bu şekilde olduğunda da sürekli dışarıdan açmak ya da anahtarla aktif/kapalı konuma getirmek gerekiyor.Fıat araçların da önemli gördüğüm büyük bir eksiklik.

cmhrky
11/02/2018, 17:56
Arka kapılar için dediğiniz şekilde çocuklar için koruma sağlanabilir. Benim aktif etmeye çalışma sebebim güvenlik içindi ama maalesef başaramadım.