PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sabah ilk çalıştığında araba sarsıntılı vuruntulu çalışması(Yardımlarınızı bekliyorum

buzmavisi22
21/11/2017, 11:17
Arkadaşlar iyi günler;

Aracım 2006 model 1.2 8valf fiat Albea 86bin kmde. atiker sıralı sistem kiti takılıdır.
havalar soğumaya başladığında sabahları sarsıntılı çalışmaya başladı.

Sorunu izah edeyim;
Araba akşam parkettim sıralı sistem olduğu için benzine geçiyor stop edince. sabah oldu arabayı çalıştırdım marş aldı vuruntu sarsıntı olmaya başlıyor gaz verdiğimde haraket etmeden önce (vites boşta) bu sarsıntı kesiliyor, ayağımı gazdan kestiğimden tekrar vuruntu sarsıntılı çalışmaya devam ediyor. bu haldeyken vitese takıp haraket ettiğimde araba sanki boğulacakmış gibi oluyor ve 1 2 kere istop etti. sorun nedir arkadaşlar? Boğaz kelebeğini temizlettim usta balata spreyi sıktı ve kurumlar karartılar temizlendi...

Yakın zamanda yapılan değişiklikler
Buji+kablo değişimi
yağ değişimi

feyzullah
21/11/2017, 11:25
Arkadaşlar iyi günler;

Aracım 2006 model 1.2 8valf fiat Albea 86bin kmde. atiker sıralı sistem kiti takılıdır.
havalar soğumaya başladığında sabahları sarsıntılı çalışmaya başladı.

Sorunu izah edeyim;
Araba akşam parkettim sıralı sistem olduğu için benzine geçiyor stop edince. sabah oldu arabayı çalıştırdım marş aldı vuruntu sarsıntı olmaya başlıyor gaz verdiğimde haraket etmeden önce (vites boşta) bu sarsıntı kesiliyor, ayağımı gazdan kestiğimden tekrar vuruntu sarsıntılı çalışmaya devam ediyor. bu haldeyken vitese takıp haraket ettiğimde araba sanki boğulacakmış gibi oluyor ve 1 2 kere istop etti. sorun nedir arkadaşlar? Boğaz kelebeğini temizlettim usta balata spreyi sıktı ve kurumlar karartılar temizlendi...

Yakın zamanda yapılan değişiklikler
Buji+kablo değişimi
yağ değişimi

Subap ayarından olabilir.

buzmavisi22
21/11/2017, 13:43
teşekkür ederim havalar soğuk değilken böyle bir problemle karşılaşmıyordum ama

Subap ayarından olabilir.