PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kapı kilidi tuşu arızası ve sol ön kapı kilit arızası

ramazan05
12/11/2017, 02:40
Arkadaşlar 2009 grande, sabah kumanda ile açıp yedek anahtarı ile çalıştırdım. Daha sonra araçtan indikten sonra yedek anahtarı ile kilitlemiş bulundum. Daha sonra kumanda ile açtım, sol ön kapı açılmadı, bende tekrar yedek anahtarı ile açtım ve kumandası ile kapattığımda sol ön kapı kilitlenmedi, birkaç kez tekrar denedim ama olmadı, nedeni nedir yardımcı olabilir misiniz? Şimdiden teşekkürler.

SinanTR
12/11/2017, 15:44
bizim kilit sistemi biraz arızaya açık bana kalırsa

aracım 2008model benimde yedek anahtarı mevcut ve ben 2015 yılında aracı alana kadar hiç anahtar kullanılmamış ilk 2015yılında deneme anaçlı kullandım kapıları şöför kapısındaki delikten sokup anahtarla açıp kapayınca bazen şöför kapısı hariç diğer kapıları açmıyor merkez kilit kapalı görünüyor kilit mekanizmasının sorunu var ama ben kullanıyorum masrafı büyükmüş bizim kilitler biraz pahalı dediler

size tavsiyem önce iyi bi kilitçi bulacaksınız bi baksın elektriksel arıza yoksa kilitte sorun vardır sıfırı biraz tuzlu gelebilir temiz çıkma bakın derim ama kilidin çıkması sağlam olmayabiliyor ona göre konuşup alın

ramazan05
12/11/2017, 17:41
Bu sabah tekrar denedim üç kapıdan aç kapa sesi geliyor ancak şoför kapısından her hangi bir ses gelmiyor. Sorun benim kapıda sanırım. yarın bir oto elektrikçiye götüreceğim bakalım.

ramazan05
15/11/2017, 16:34
bu sabah aracımı oto elektrikçiye götürdüm, şöför kapısının kablolarını açtığında iki adat kablonun kopmuş olduğunu bizzat gördüm. bu durumun puntolarda kronik olduğunu öğrendim.