PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bakım sonrası problemler

ByRamazan
10/11/2017, 10:46
Arkadaşlar merhaba
2007 punto dualogic dynamic aracımın 160 bin bakımını yaptırmak için özel bir servise gittim.
Araca robot yağı eklendikten kısa bir süre sonra robot yaklaşık 250ml yağ kustu usta belli bir süre sonra tekrar yağ ekledi ve kusma yapmadı robot tamirinin habercisi olduğunu İstanbul'a gidip tamirinin yapılması gerektiğini ücretinin 1500 liradan başlayıp önün açık olduğunu söyledi arabayı alalı 1 ay kadar oldu şanzumanla alakalı bir sıkıntım olmadı bakımdan sonra hala daha sıkıntım yok.
2. bir sıkıntı ise triger kayışımın gevrediğini ve çatlamaların başladığını söyledi değişim gerekiyor mu dediğimde ise belki hiç sıkıntı çıkarmaz belki buradan çıkarken bile kopabilir dedi ve kafamı karıştırdı.
Konya'dayım bakımı Konfiat servisine yaptırdım ve önümüzdeki hafta sonu Adana'ya gideceğim açıkçası kafam çok karışık yola çıkmaya korkar oldum sizce ne yapmalıyım değerli görüşlerinize ihtiyacım var şimdiden çok teşekkürler.

datroncexs
10/11/2017, 11:17
Triger önemli yıpranma çatlama varsa gözün kapalı hemen değiştir 3 sene önce clio aracımda yaşadım sorunu seyir halindeyken triger kayışı koptu pistonları eğdik 1000 tl yaptırmıştım bu aynı olayı arkadaşımda yaşadı 5000 tl yapmış motoru laguna aracı.Kesinlikle değiştir

ByRamazan
10/11/2017, 11:23
Triger önemli yıpranma çatlama varsa gözün kapalı hemen değiştir 3 sene önce clio aracımda yaşadım sorunu seyir halindeyken triger kayışı koptu pistonları eğdik 1000 tl yaptırmıştım bu aynı olayı arkadaşımda yaşadı 5000 tl yapmış motoru laguna aracı.Kesinlikle değiştirUstaya soruyorum sen olsan ne yapardın diyorum biraz daha biner sonra değiştirirdim diyor o zaman bende önümüzdeki ay değiştireyim sence gidermi diye sordum bilemem dedi.

SM-G900FQ cihazımdan gönderildi

volkan1065
10/11/2017, 11:29
Triger kayışımı yoksa V kayışımı. Triger de çatlama varsa hiç bir usta bişi olmaz demez. Eğer diyorsa o ustadan uzak durun. Birde size açtığınız konuda bu arçların otomatik şanzumanları için sizi uyarmıştık. Artık bundan sonraki süreçte şanzumanla ilgili sıkıntınız devam ederse eliniz cebinizden eksik olmaz.

edll
10/11/2017, 12:06
çatlama var dediği kayışa bakmak lazım. bu ustalar dün takılmış kayışada çatlama var derler.
temprada bunu yaşadım. daha kaputu açmadan şunun değişmesi bunun değişmesi lazım dendi serviste. muallakta bıraktığına göre rahatlıkla kullanılır bence bir süre daha. ama kayışı görmek lazım tabiki.

ByRamazan
10/11/2017, 12:37
Triger kayışımı yoksa V kayışımı. Triger de çatlama varsa hiç bir usta bişi olmaz demez. Eğer diyorsa o ustadan uzak durun. Birde size açtığınız konuda bu arçların otomatik şanzumanları için sizi uyarmıştık. Artık bundan sonraki süreçte şanzumanla ilgili sıkıntınız devam ederse eliniz cebinizden eksik olmaz.Triger kayışında kılcal çatlamalar ve gevreme var dedi
ustada değiştirmeye yanaşma dı müsait bir zamanında gel halledelim ortalama 400 lira gibi tutar dedi.
Aynen öyle haklısın kardeşim şamzuman için cebimizden para çıkacak gibi görünüyor

ByRamazan
10/11/2017, 14:00
çatlama var dediği kayışa bakmak lazım. bu ustalar dün takılmış kayışada çatlama var derler.
temprada bunu yaşadım. daha kaputu açmadan şunun değişmesi bunun değişmesi lazım dendi serviste. muallakta bıraktığına göre rahatlıkla kullanılır bence bir süre daha. ama kayışı görmek lazım tabiki.Çok doğru söylüyorsun
Geçen gün lpg için bi yere gittim filtre değişmesi lazım 110 lira dedi dün gittim fiktreyi değiştirdim 70 lira aldı sanayide fiyat tutarsızlığı var. Değişmeyecek parçayı bile değiştirebiliyorlar para kazanmak için

SinanTR
11/11/2017, 01:36
araç için açtığınız konuyu bende hatırladım

volkan hocam nokta atışı yapmış robot işinin ucu açık fiat yetkili servisi tamir etmiyor genelde direk robot değişimi diyor ve saçma sapan rakamlar söylüyorlar hakkınızda hayırlısı olsun

triger konusuna gelince bence beklenecek yada acaba diyecek bi parça değil sonuçları ağır olabilir

kovboy
12/11/2017, 07:05
bence trigeri değiştirin.sente atlatmayan iyi bi serviste

ByRamazan
12/11/2017, 09:02
bence trigeri değiştirin.sente atlatmayan iyi bi servisteYarın bırakıyorum aracı 300 liraya anlaştık ustayla değişimi yapılacak

ByRamazan
13/11/2017, 15:44
Değişen triger kayışı bu arkadaşlar
Aynı zamanda motor kulağıda değişmiş https://uploads.-cdn.com/20171113/fa95c7f55471b06eaac0b4ec602db963.jpghttps://uploads.-cdn.com/20171113/2fc5ed7a13b4530aff017c02ead843ec.jpghttps://uploads.-cdn.com/20171113/d918593a2a0a183ca0e2d36d576f0388.jpg