PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Geri Viteste Gelen Ses

bahadır024
10/01/2008, 21:51
şimdi De Frene Bastigimda Bi Hişirti Var Ve En önemlisi Geri Vitese Takip Geri Geri Giderken Mesala Park Ederken Bir Ugultu çikiyor Bu Konuda Bilgisi Olan Arkadaşlar.......,

SteinGP
10/01/2008, 22:04
uğultunun sebebi direksiyon dönerken motordan çektiği güç sonucu oluşan zorlanmadan kaynaklanabilir..ara sıra benim aracımda yapıyor..

cgty
20/02/2008, 09:23
aynı ses bendede var... bana pek direksiyondan gibi gelmiyor... daha çok şanzımandan geliyor gibi...

Alp
20/02/2008, 16:51
Bendede mevcut. Kesinlikle Şanzumandan

punto35
20/02/2008, 19:12
aynı sorun benim puntodada war hatta inip altına baktım acaba petşişemi takıldı die:)daha önce hiç olmuyodu buda yeni moda oldu...

Oguzkiyli
21/02/2008, 16:16
selamlar ..bende de bir sorun var ..geri vites tam olarak oturuyor ..uğultu yok fakat kavrama sağlandığında tak tak şeklinde bi ses var ..
arka frenlerde disk yerine kampana kullanılıyor bizim araçlarda ..sanki kampana bırakmıyor ve ordan geliyor zannediyorum ...
servise götürmüyorum ..çünkü güvendiğim bir servis yok istanbul'da :(

muratokay
03/09/2010, 18:33
merhaba

yeni konu açmamak için bu başlık altına yazmak istiyorum.

benim puntomda geri vitese takıp yarım debriyaj kalkarken motordan boğuk bir uğultu sesi geliyor. sanki ağır bi eşyayı yerde sürterek iterken çıkan ses gibi.
özellikle geri geri yokuş yukarı giderken bu ses çok daha fazla oluyor. gaza basmakla da artıyor. bu sesi daha çok motor soğukken yapıyor.

önceki mesajarda şanzumandan geldiği yazılmış. eğer şanzumanla ilgiliyse ilerisi için bir problem yaratır mı? 0 aldığımda yoktu bu ses. arabam 30,000 Km'de ve 20,000 km'lerden beri bu sesi artarak yaptı.

guven_ogun
03/09/2010, 18:54
yorumları okuyunca fiatın kronik sorunumu acaba dedim kendi kendime bir anda,eski paliomda da,bu palioda da garip bir uğultu var,serviste bu ses hepsinden geliyor,önemli birşey değil yanıtı verildi:/

rational
23/09/2010, 11:29
merhaba

yeni konu açmamak için bu başlık altına yazmak istiyorum.

benim puntomda geri vitese takıp yarım debriyaj kalkarken motordan boğuk bir uğultu sesi geliyor. sanki ağır bi eşyayı yerde sürterek iterken çıkan ses gibi.
özellikle geri geri yokuş yukarı giderken bu ses çok daha fazla oluyor. gaza basmakla da artıyor. bu sesi daha çok motor soğukken yapıyor.

önceki mesajarda şanzumandan geldiği yazılmış. eğer şanzumanla ilgiliyse ilerisi için bir problem yaratır mı? 0 aldığımda yoktu bu ses. arabam 30,000 Km'de ve 20,000 km'lerden beri bu sesi artarak yaptı.

EVET aynıses bende de var.araç yokuş yukarıda veyanzorlandığı zaman daha belirgin oluyor...

krakercocuk
23/09/2010, 11:32
yorumları okuyunca fiatın kronik sorunumu acaba dedim kendi kendime bir anda,eski paliomda da,bu palioda da garip bir uğultu var,serviste bu ses hepsinden geliyor,önemli birşey değil yanıtı verildi:/

servislerin sallayıp geçmediği konu yokki..herşey önemsiz onlar için

rational
27/01/2011, 11:50
bu konu ile ilgili çözüm bulan arkadaşlar varsa bizleri de aydınlatırlarsa sevinirim...

rational
02/03/2011, 12:33
gncl

rational
13/04/2011, 12:54
sadece bu konu sinirimi çok bozuyor.artık bıraktım kalorifer gıcırtısını falan...bir gün elimizde kalcak motor.