PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Grande punto 1.3 mj Turbodan gelen tuaf ses

hakan3457
05/11/2017, 12:15
Sa Beyler Aracımda 1-2 haftadır gaz verirken ses gelmeye başladı dikkat ettim 159 binde 2009 model yalnız 2000-3000 arası geliyor ıslık sesi değil ama vuhuuuu die ses geliyor hafif böyle ama anlaşılıyor ancak araba çekişten düşme vs yok canavar mübarek :D boş vitesde gazı verdiğin zamanda 2000 devirden yukardada vuhuu geliyor abimin arabası var ford connet 1,8 110 beygirlik bugün onun arabasına bindim aynı ses ondanda geliyor ama onda daha şiddetli motor vs yüksektir ondan tahmin ediyorum abim arabayı göstermiş bi tane turbocuyla adam demişki sıkıntı yok yaptırma paran çoksa yaptır demiş kendi araban için sizin yorumlarınızı alabilirmiyim benim araba için daha önceden tecrübe edinen varmı

Bylogun35
08/11/2017, 17:07
Kardeşim öncelikle A.s
2009 Grande punto 1.3 mtj var bende de 170 binde aynı problem bende de var. Kime göstersem sorunu çözemedi. Turbo diyon var katalitik konvektör diyen var motorun içinden diyen var. Ama aracım canavar gibi ne çekişten düştü nede yakıt problemim var. Lakin tek sıkıntı sesin gerçekten standart devirlerde çıkması ve beni rahatsız etmesi. Hatta duymamak için deviri düşük kullanıyorum aracı :D
Ben ya turbo yada triger rulmanlarından kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Bak bende bununla ilgili bir konu açmıştım.
Belki faydası olur ama bence kafaya takma derim. 4 Aydır o şekilde kullanıyorum.

https://forum.grandepuntotr.com/teknik-yardim/63790-motordan-gelen-ses.html

ozcncmz
10/11/2017, 10:17
hava filtresini ve yağı değiştirseniz ?
aracımı ilk aldıgımda bu tür sesler vardı 10bin bakım yapınca düzene girmişti.

Bylogun35
11/11/2017, 13:49
Petrol ofisinin yağını kullanmıştım. Ancak forumda Mobil 1 ESP duydum ve ondan almayı düşünüyorum, o şekilde deneyeceğim bakalım umarım sesi keser. Lakin çok rahatsız edici bir ses bu
hava filtresini ve yağı değiştirseniz ?
aracımı ilk aldıgımda bu tür sesler vardı 10bin bakım yapınca düzene girmişti.