PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Şanzuman Askı Takozu ( Şanzuman Kulağı ) Tavsiyesi

atifcanozdemir
30/10/2017, 20:10
Arkadaşlar aracımı lifte kaldırdığımda ön tekerimi elle çevirmeye çalıştığımda şanzuman aşırı derecede sallanıyor. Takozdaki lastikler ömrünü doldurmuş sanırım artık direnç görevi görmüyor. Vites geçişlerimde de debriyaja basınca lık lık ses gelmeye başladı bu sesi de şanzuman askı takozuna bağlıyorum. Marka olarak tavsiye edebilecek tecrübeli puntocu dostlardan yardım bekliyorum. Yan sanayi ve orijinal arasında 50 TL gibi bir fark var.

volkan1065
30/10/2017, 23:40
Kesinlikle takozlarda orjinali alın. Yan sanayi ürünler hem kısa ömürlü hemde sert yapıda olabiliyor yada ilk takıldığında normal sonralarda yapı bozulup daha farklı sesler çıkmaya başlıyor.

SinanTR
31/10/2017, 16:27
kesinlikle orjinali tavsiye ederim

whobrave
27/11/2017, 13:21
Orjinal takoz çok pahalı. Yanılmıyorsam lancia nın şanzıman takozu var 200lü fiyatlarda. Ona eş değer yan sanayi olarak RAPRO markası var. Ben sanayide baya araştırdım bulamayınca mga taktık ama acayip pişmanım. Önceliğin bence RAPRO olsun. Rapro,Üçel,mga, gibi markalar yan sanayisidir.