PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bozuk yolda gelen ses

nnt
25/10/2017, 16:43
Merhaba arkadaşlar

Punto Easy 1.3 Dizel aracım var. Araçta amortisör takozlarından klasik olarak direksiyonu çevirdiğimde bazen sesler geliyor. Daha çok yıkamadan sonra.
Ancak asıl ses araba giderken en ufak çukur, taş, küçük kasis vs yavaşlamama rağmen tık tık, tok tok, lok lok aşırı ses geliyor. Bu sesler arabayı sattıracak kadar soğuttu diyebilirim.

Bu tarz sorunu olan ustaya giden işlem yaptıran var mıdır ?

volkan1065
25/10/2017, 17:15
Amortisör takozlarını değiştirin düzelecektir. Ayrıca Z rotlardada boşluk varmı baksınlar.

bdeyirmenci
25/10/2017, 21:44
Hocam viraj denge çubuğuda olabilir.20 tlye değiştirmiştim bende 1 ay önce bilgine

culudamar
26/10/2017, 12:50
Z rot değişince çok azaldı ama kaybolmadi.

nnt
29/10/2017, 22:54
Ümraniye kadosan sanayide Ak Oto ya gittim. Ön iki Z rot değiştirdim ses kesildi. İki z rot 70TL 50TL de işçilik verdim.
Teşekkürler.

atifcanozdemir
30/10/2017, 00:44
Z rotlarını , rotillerini, rot başlarını ve amortisor kule takozlarını kontrol ettirdiysenyada değiştirdiysen ve hala ses geldiğinden şikayetçi isen sorun direksiyon kutunda bulunan tıkırtı burcundan geliyordur çok büyük ihtimalle.

nnt
30/10/2017, 07:59
Ses kesildi yazmıştım.

Jet17
30/01/2019, 10:41
Merhaba aynı ses benım aracımda da var tekerlek çukura düştüğü an lok luk tok ne dersenız ama ses tam olarak bu tarzda amortisörler ve takozlar değişti kesılmedı amortisörü değiştirirken Z bitane Zrotun saplamasını kopardı onuda değiştirdik yek ama hala var ses sanki iki taraftanda geliyor sizin ses nasıldı içeriden cok hissettiriyor araçtan soğuttu kaçtane rotbalans ustası kaçtane özel servıs gezdim on takımda bişey yok diyor herkes amortisör takozu diyor ama sağa sola çevirirken ses yok sadece çukurlarda geliyor ses sürekli masraf yapmaktan bıktım yenıden amortisör takozumu değiştirsem yine düzelip düzelmeyeceği de mechul napacağımı bılemedm amortisörlerı değiştirdim gibi kesılmedı servise gittim adam direk amortisör dedi sadece 1 tur attı değiştirip size geldim dedm monreo aldım amırtisörlerıde hala idda ediyor tabanca ıle sıkıyorlar yine patlatmıştır dedi yaptırdın yere götür deyip çıktı işin içinden